Melodie mého srdce

August Rush

Cesta do New Yorku

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2007, 114 min

Byl jsem okraden. Na dvě hoďky si lehnu k filmu a chlapáctví fuč, tvrďáctví fuč a cynismus taky fuč. Přiznávám, že jsem si při nadělování zapomněl k Všemohoucímu dojít pro hudební talent a od té doby jsem majitelem mimořádně vyvinutého hudebního hluchu, ale hudbu prostě miluju. A sledovat Evana, kterak všechny pazvuky světa přeměňuje na hudbu, bylo naprosto úžasné. Zbytek považuji pouze za pohádkový doprovod ke skvělému zvuku, který mé obstarožní reproduktory již léta nedokázaly vyloudit.(3.12.2013)

V prvom rade je vo filme prefantastická muzika, herci sú veľmi príjemní a každému rola sadla, polemizovať nad tým, že také niečo neexistuje a nemôže sa stať nemá cenu ... a načo ... však je to len čarovná rozprávka a Augustova rapsódia nemá chybu ... https://www.youtube.com/watch?v=KMaFRxy6yQ8(19.11.2013)

Několikrát jsem si v průběhu filmu říkal, jak je to vše krásně a očekávaně načrtnuté a násilně tlačené vstříc finálnímu setkání, jenže pak se náhle událo ono přenádherné romantické vyvrcholení a já všechnu tu lásku, pozitivní náladu i dobré filmařské úmysly nasál do takové míry, že stejný příval opačných emocí by mi zcela jistě způsobil smrtelnou depresi. Milý malý příběh, vhodný nejen pro lidi posedlé hudbou v jakékoli podobě, ale také pro nás zaryté idealisty, kterým originální znázornění neporazitelné lásky nepřestane v hollywoodských filmech nikdy dělat radost. A v neposlední řadě více než vhodné pro obdivovatele andělské Keri Russell, v jejíchž očích jsem se za celou dobu utopil aspoň dvanáctkrát... 85%(12.8.2014)

• anniehall

Obyčejně nepoužívám v komentářích ani v životě silná expresivní slova, ale pánové a dámy, promiňte mi to prosím, tohle byl KÝČ jako SVIŇA!! A je mi to moc líto, protože herecký potenciál byl velmi solidní a kameraman John Mathieson občas zachytil působivé obrazy (tedy převážne v úvodních titulcích). Dojetí a okouzlení se dá u diváka navodit i daleko citlivějším, méně okázalým a prvoplánovým přístupem. Škoda, tady je vina na vás, paní režisérko.(29.12.2010)

Je to v podstatě pohádka, proto nemá cenu příběhu vyčítat jeho nelogičnost a neuvěřitelnost. Je to pohádka o hledání rodičů - a naopak hledání svého dítěte, v níž zásadní roli hraje hudba. Všichni herci jsou dobří, ale výkon Freddieho Highmore je úžasný. Ten kluk je fantastický - líbil se mi v Karlíkovi i ve Spiderwicích - má takový úžasně civilní projev, a přirozenost které se u dětských herců v tomto věku moc často nevidí.(21.5.2008)