Robinsonovi

Tajomstvo Robinsonovcov

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Rodinný

USA, 2007, 90 min

• BluT

Fakt hroznej animák. Ani jeden charakter nebyl ničím zajímavej a přestože cestování v čase je supr nosný téma, tady to prostě nefunguje. Myslim, že v Disney můžou bejt rádi, že se jim vrátily prachy, protože to je dle mýho totální propadák. Dvě hvězdy dávám snad jen proto, že ta animace nebyla špatná (ale s úplně top filmy tipu Shrek nebo Ice Age se rovnat nemůže) a nakonec to mělo i jakous takous pointu a poučení pro děti. 30% edit 12.03.2012 Po nějakém času snižuju hodnocení ještě o jednu hvězdu. Bylo to prostě fakt špatný. Vážně.(28.1.2012)

• Miloško

V poradí druhý (Po Strašpytlíkovi) animák v 3D od Walta Disneya neprekvapil ničím. Animácia,všade videný príbeh o doležitosti rodiny,hudba tu boli na priemernej úrovni. Jedine čo ma dostalo bola zaujímavá roznorodá rodina Robinsonovcov v budúcnosti. Neviem či pri sledovaní tejto rozprávky sa nebude detský divák strácať,pretože téma cestovanie v čase, bude pre najmenších asi ešte problémom, a tým pádom asi nuda[DVD](29.9.2007)

Jedním slovem zmatené. Na jedné straně bordel v cestování časem a šílená rodinka, ve které jsem se ani neměl šanci pořádně zorientovat, na straně druhé skvělý záporák, potažmo ono obkrouhlé záporátko a jeho vlastní plán pomsty, velmi zlehka (nutno říci příjemně šmrncnutý Matrixem. Dítě nejspíše nepochopí, dospělý se zase možná bude po většinu filmu nudit. Škoda hodně odfláknuté animace, ale jinak to za seznámení se s buřinkou určitě stálo.(6.5.2011)

• rozbris

Walt Disney co to jako mělo být, to jsi nás chtělo nas*** :-) Rodiče se u toho zabijí a ději zblázní!!! Začátek je dobrý dost ale pak to s tím šasoprostorem a rodinou "bláznivou rodinou" abych byl přesnější to už je trochu přehnané, jste byli na drogách ne??!!! A další ta scéna s buřinkou to má být parodie na co?? Polepšete se a promluvte si do duše, nedivím se že jsou děti více agresivní, po tomhle...(16.7.2008)

Podle mě v tom není to klasické, pohádkové, Disneyovské kouzlo - což ještě neznamená že se mi to nelíbilo! Oceňuji to hlavně kvůli humoru. Jistě, někomu to příjde trapné ale ať chci nebo ne, já se několikrát od srdce zasmál. Největším problémem tohoto animáku je že neví co chce! Na děti je to příliš složité a pro dospělého moc dětské. A to nemluvím o velmi překombinovaném ději a zbytečných, nedůležitých odchylkách v něm. Takový film nikdy nemůže být TOP filmem. Ale na druhou stranu, pro svůj trhlý humor ani neurazí :D 3* a 64%(14.8.2014)

• - Práva na knihu studio Disney původně zakoupilo se záměrem natočit hraný snímek. Pak ale námět objevilo oddělení celovečerních animovaných filmů a uvědomilo si, jak obrovský potenciál skýtá kombinace futuristického světa, který byl popsán v knize, a téměř neomezených možností dnešní filmové animace. (Siriuss)

• - Robinsonovi jsou založeni na knize „A Day With Wilbur Robinson“ od Williama Joyca. Podle spisovatele je ve snímku například pojmenovaná škola, kde se odehrává vědecká soutěž. (imro)

• - William Joyce napsal knižní předlohu A Day with Wilbur Robinson už v roce 1990, futuristickou rodinku vymyslel podle vlastních příbuzných. (Siriuss)