Robinsonovi

USA, 2007, 90 min

Předloha:

William Joyce (kniha)

Danny Elfman

Celkom pekný film. :) Určite sa mi páčila morálka, hoci tam bola príšerne natlačená ( Jdi proste dál, dammit! ). Zaujíma ma cestovanie časom, takže príbeh bol super. Vtipy ma pobavili a je tu vela dojímavých momentov. To negatívne hodnotenie na tejto stránke ma prekvapilo, ale každý má rád niečo iné. Ale inač odporúčam.(3.3.2015)

• Tuax

Tohle se mi po většinu času nelíbilo, jen ve dvou momentech zaujalo a po zbytek filmu nudilo. Je to děsná slátanina a emoční chvilky jsou příliš rozplizlé, na to aby měly efekt. Hlavní padouch nemluví a není ani moc vidět a pseudopadouch na to nemá dostatečné charisma. Oproti jiným hrátkám s cestování v časem to má ještě hodně nových nesmyslů na vrch, které si jinde odpouštějí. Propadák a zklamání. Hlavní hrdina je nesympatický, naprosto šílené dialogy, nejen u něj a ke všemu i dabing, který se mi nelíbil, což u mě nebývá moc častá výtka.(14.5.2011)

• annevelyn

pokus o duchaplnou a výchovnou "rodinnou komedii", která se míjí účinkem v každé rádoby vtipné postavě i v příběhu samém, který staví zejména na dosti laciném situačním humoru. Přemíra podivně definovaných postav, které se postupně mění v jeden obrovský chaos a dosti absurdní děj z tohoto filmu dělá výlučně dětskou záležitost, kterou dospělí asi nedocení.(15.11.2009)

• balcazar

Pozerateľný animák, ale... Prečítal som si zopár názorov ľudí a musím sa s nimi stopercentne stotožniť. Detskému divákovi táto rozprávka dá absolútne minimum, keďže prelínanie časových rovín nemá šancu pochopiť a pre deti zaujímavých scénok tam bolo minimum. Ja ako dospelý divák som striedanie prítomnosti, minulosti a budúcnosti síce pochopil, no na môj vkus bol tento animák spravený dosť nesympaticky.(16.1.2013)

• Dudek

V nepříliš povedeném fikčním světě se odehrává překombinovaný příběh s velikým množstvím napadů, které ovšem v kompletu nefugují příliš dobře. Základní dějová linie je, ač obohacena o prvek cestování časem, velmi primitnivní, přesto se jí však daří udržet diváka u obrazovky - zejména díky své pestrobarevnosti a pár opravdu crazy scénám. Několik prvků je vcelku povedených, ale snímek bohužel nehýří téměř žádnou originalitou, nedokáže překvapit, spíše nudí. Několik "šokujících" zjištění potěší, ale v celkovém kontextu se nejedná o nic, co by Meet the Robinsons dokázala dotáhnout alespoň do průměru. Matrixovský závěr je strašlivě natahovaný a absolutně nefunguje. Pomsta buřinek pomocníčků nakonec působí až příliš vykonstruovaně, je pouze na efekt, zbytečná a hloupá. Třešničkou na dortu je pak celková nemastnost neslanost celého filmu, která pouze dokazuje, že Disney neumí animákům vtisknout ani fous života, umělý fantasktní svět nedokáže vzbudit žádné emoce.(5.6.2008)

• - Slogan firmy dospelého Lewisa Robinsona - "Choď stále dopredu" (Keep moving forward) - bol zároveň životným krédom Walta Disneyho. (Smok)

• - Robinsonovi jsou založeni na knize „A Day With Wilbur Robinson“ od Williama Joyca. Podle spisovatele je ve snímku například pojmenovaná škola, kde se odehrává vědecká soutěž. (imro)

• - Disneyho počítačový animák debutoval (30. 3. – 1. 4. 2007) na druhé příčce amerického žebříčku návštěvnosti se sumou 25,1 mil. dolarů. Celkový výdělek se nakonec vyšplhal na 97,7 milionu. (imro)