Robinsonovi

Tajomstvo Robinsonovcov

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Rodinný

USA, 2007, 90 min

• annevelyn

pokus o duchaplnou a výchovnou "rodinnou komedii", která se míjí účinkem v každé rádoby vtipné postavě i v příběhu samém, který staví zejména na dosti laciném situačním humoru. Přemíra podivně definovaných postav, které se postupně mění v jeden obrovský chaos a dosti absurdní děj z tohoto filmu dělá výlučně dětskou záležitost, kterou dospělí asi nedocení.(15.11.2009)

• Miki68

Animace slušná, námět taky, ale ten scénář... mravoučnost z toho filmu odkapává jako sliz. Je to tak maximálně pro děti od pěti do deseti, které se budou určitě bavit výborně, ačkoliv některé pasáže jsou hodně ujeté (pro ty menší nesrozumitelné), některé zase docela temné. A absence humoru mi u animáku tohoto typu přijde vyloženě smutná.(18.2.2009)

• akisha

Dementní blbost s nejpříšernějším druhem hlavního hrdiny - uťápnutým blonďáčkem s brejličkama, něco jako ten kluk z myšáka Stuarta Littlea. Děj naprosto mimózní, ke konci tomu nasadí korunu, když se zjistí, že klukův novej kamarád je jeho otec snad z minulosti nebo tak něco. Ta jedna hvězda je za haluškovou část s představování domu a za dědu s očima vzadu na hlavě. Jinak příšerná věc, nesledovat! Nepouštět ani dětem! Zničit, zakopat!(27.3.2011)

• farfalla

47. animovaný, průměrný film ze studia Walta Disneyho. Úmysl nebyl špatný. Pod heslem ´Keep Moving Forward!´ se dětem mělo vysvětlit, aby se nevzdávaly a pokračovaly ve svém započatém úsilí. Postavy však vypadají jako převzaté z jiných animáků, a tak divák spíše přemýšlí, kde je už viděl, než aby se zamýšlel nad poselstvím. Také děj je trochu příliš napumpovaný. Místy to vypadá, že scénáristé a animátoři při své práci cucali vysoce toxické tužtičky a barvičky.(27.3.2015)

Občas trošku nuda a příběh postavený na klasických filmových/pohádkových klíšé. Ale například scéna s tyranosaurem mi připomněla typické vtípky a lá 9gag a postapokalyptický buřinkami ovládaný svět byl taky super. A žáby...parádní. Nakonec celkem povedená pohádka, kterou ocenili i moji malí bratranci.(22.6.2013)

• - Slogan firmy dospelého Lewisa Robinsona - "Choď stále dopredu" (Keep moving forward) - bol zároveň životným krédom Walta Disneyho. (Smok)

• - V originálním znění původně Wilbura namluvil Daniel Hansen už před více než pěti lety. Když se později prováděly změny, musel do studia přijít mladší hlas Jordana Frye. (imro)

• - William Joyce napsal knižní předlohu A Day with Wilbur Robinson už v roce 1990, futuristickou rodinku vymyslel podle vlastních příbuzných. (Siriuss)