Mary Bryantová (TV film)

Neuveriteľná cesta Mary Bryantovej

Neuveriteľná cesta

Drama / Dobrodružný / Historický

Austrálie / Velká Británie, 2005, 2x90 min

Televízna kamera sa tu nezaprie, ale na druhej strane celkom slušný a napínavý dobrodružno-historický film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Krásne exteriéry, nádherná výprava, dobové kostýmy a snaha o čo najväčšiu autenticitu. Film ma síce miestami aj slabšie chvíľky, ale tých je ozaj len minimum a aj vďaka skoro 3 hodinovej stopáži, nenudí a drží v napätí, ako sa budú vyvíjať osudy hlavnej hrdinky, ktorá pre záchranu a lepší život pre svoje deti je ochotná ísť aj do nemožného a urobiť pre to všetko čo len bude v jej silách, aj keď niektoré jej činy môžu byť proti svedomiu, ale ide tu hlavne o to, čo všetko je ochotná urobiť pre svoje deti.(22.10.2010)

Dvojdielny miniserialik nicim specialne neohuri, ani vobec nesklame. Je to vidiet, ze je to spichnute televiznym spracovanim. Aj ked je to natiahnute do neuprosnej dlzky, tak som z toho vobec nemal dojem, ze by ma to nebavilo, ale celkom ma to aj zaujalo. Strastiplne dobrodruzstvo zenskej menom Mary Bryant, by som urcite nechcel zazit. V tej dobe to muselo byt peklo zit v jej kozi.(18.9.2013)

Všem těm útrapám a hrůzám na kolonizovaném trestaneckém ostrově chybí syrovost a obecně filmu režisérské schopnosti na to, aby byl děj strhující a zápletka napínavá. Více méně tak snímek dělá čest svému přídomku „tv film“ a jen tak prkenně si odvypráví děj, aniž by se snažil v čemkoliv vyniknout. Celkem zajímavý příběh zasazený do atraktivního prostředí je tak jen pouhým průměrem, kterému na sympatiích ještě ubírá úmorná tříhodinové stopáž. Kvalitnější tématickou alternativou je skvělý Motýlek. Alternativa: Papillon, Four Feathers.(28.4.2011)

Romantické sbližování, daleké plavby i překvapivě drsné výjevy z tehdejších nemilých dob? Scénář se nemůže rozhodnout, kterou cestou se vydat a podřezává si tak větev. Romola Garai sice utáhne i realističtější Angeliku a oba její obdivovatelé jsou pro mě dávno herci první třídy, ale ani po třech hodinách jsem se postavám pod kůži nedostal. Není mi totiž po chuti to, že jsou jim téměř nepřetržitě házeny klacky pod nohy bez nějakých doprovodných emocí a místo aby mě jejich několikeré trápení dojalo, spíš mě dohánělo k mrzutosti. Posledních pár minut sice funguje na výbornou, ale na záchranu celého příběhu už je pozdě.(16.10.2011)

• xxlch

Ta jedna * je za snahu.Bohužel jsem nucena konstatovat že se jedná o jakousi nedokonalou napodobeninu a slátaninu historického filmu,.No videla jsem i horší filmíky a tady to trochu zachránila výprava.Pokud bych strávila ty skoro 3 hodiny,které filmík trvá něčím jiným,nebyla by to škoda.Todlenc rozhodně nemohu doporučit.(18.3.2010)

• - Natáčení probíhalo po dobu 12 týdnů v celkem 22 lokacích. (oje)