Mary Bryantová (TV film)

Neuveriteľná cesta Mary Bryantovej

Neuveriteľná cesta

Drama / Dobrodružný / Historický

Austrálie / Velká Británie, 2005, 2x90 min

veľmi slušný televízny film, úžasné exteriéry, príroda, pláže, perfektné kostýmy, ozajstná plachetnica a hlavne pútavý príbeh podobný Motýlkovi, tento je však podľa skutočnej udalosti. fakt sa mi to ľúbilo. Mary Bryantová je zlodej a musí byť potrestaná. nezáleží na tom, že ukradla len kúsok chleba, krádež je smrteľný hriech vždy! vďaka milosti jej veličenstva však Mary dostane šancu žiť, a to v trestaneckej kolónii v Austrálii, ktorú má založiť. cesta odsúdenca bola napínavá, cesta utečenca dobrodružná. možno, že osud Mary inšpiroval aj Sama Chalúpku pri písaní veršov ....a vôľ nebyť ako byť otrokom!(5.5.2010)

Romantické sbližování, daleké plavby i překvapivě drsné výjevy z tehdejších nemilých dob? Scénář se nemůže rozhodnout, kterou cestou se vydat a podřezává si tak větev. Romola Garai sice utáhne i realističtější Angeliku a oba její obdivovatelé jsou pro mě dávno herci první třídy, ale ani po třech hodinách jsem se postavám pod kůži nedostal. Není mi totiž po chuti to, že jsou jim téměř nepřetržitě házeny klacky pod nohy bez nějakých doprovodných emocí a místo aby mě jejich několikeré trápení dojalo, spíš mě dohánělo k mrzutosti. Posledních pár minut sice funguje na výbornou, ale na záchranu celého příběhu už je pozdě.(16.10.2011)

• eva.sa

Už delší dobu jsem neviděla film, který by mě tolik na.ral jako tento. Námět filmu výborný, ale filmařsky bohužel ne úplně zvládnutý. Místy dost toporné herecké výkony, nesmyslné dialogy a chybějící emoce. To všechno bych s přimhouřením oka i trochu odpustila( a dala vyšší hodnocení), ale co nemůžu odpustit, je konec filmu. 3 hodiny sledovat něco, co skončí takhle?... Ne to fakt ne. Pro mě vzorová ukázka typu filmu na jedno shlédnutí. Protože proč na to koukat znova... Víc jak ** prostě dát nemůžu.(31.1.2013)

Všem těm útrapám a hrůzám na kolonizovaném trestaneckém ostrově chybí syrovost a obecně filmu režisérské schopnosti na to, aby byl děj strhující a zápletka napínavá. Více méně tak snímek dělá čest svému přídomku „tv film“ a jen tak prkenně si odvypráví děj, aniž by se snažil v čemkoliv vyniknout. Celkem zajímavý příběh zasazený do atraktivního prostředí je tak jen pouhým průměrem, kterému na sympatiích ještě ubírá úmorná tříhodinové stopáž. Kvalitnější tématickou alternativou je skvělý Motýlek. Alternativa: Papillon, Four Feathers.(28.4.2011)

Televízna kamera sa tu nezaprie, ale na druhej strane celkom slušný a napínavý dobrodružno-historický film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Krásne exteriéry, nádherná výprava, dobové kostýmy a snaha o čo najväčšiu autenticitu. Film ma síce miestami aj slabšie chvíľky, ale tých je ozaj len minimum a aj vďaka skoro 3 hodinovej stopáži, nenudí a drží v napätí, ako sa budú vyvíjať osudy hlavnej hrdinky, ktorá pre záchranu a lepší život pre svoje deti je ochotná ísť aj do nemožného a urobiť pre to všetko čo len bude v jej silách, aj keď niektoré jej činy môžu byť proti svedomiu, ale ide tu hlavne o to, čo všetko je ochotná urobiť pre svoje deti.(22.10.2010)

• - Natáčení probíhalo po dobu 12 týdnů v celkem 22 lokacích. (oje)