Reklama

Reklama

Mary Bryantová

(TV film)
  • Česko Útěk z konce světa (více)

Obsahy(1)

Mary Bryantová, dcera chudého rybáře z Cornwallu se roku 1786 dopustí z hladu drobné krádeže. Je odsouzena k trestu smrti, ale král Jiří jí udělí milost a pošle ji na sedm let do na druhý konec světa, do australské trestanecké kolonie Botany Bay. Dívka netuší, co ji čeká. A aby toho nebylo dost, zjistí, že čeká dítě. Po nějakém čase Mary v kolonii zorganizuje útěk malé skupiny trestanců a vydává se na krutou, čtyři tisíce mil dlouhou cestu ke svobodě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

oje 

všechny recenze uživatele

Všem těm útrapám a hrůzám na kolonizovaném trestaneckém ostrově chybí syrovost a obecně filmu režisérské schopnosti na to, aby byl děj strhující a zápletka napínavá. Více méně tak snímek dělá čest svému přídomku „tv film“ a jen tak prkenně si odvypráví děj, aniž by se snažil v čemkoliv vyniknout. Celkem zajímavý příběh zasazený do atraktivního prostředí je tak jen pouhým průměrem, kterému na sympatiích ještě ubírá úmorná tříhodinové stopáž. Kvalitnější tématickou alternativou je skvělý Motýlek. Alternativa: Papillon, Four Feathers. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

ČÁST PRVNÍ. CITÁT : Hlad vám nenechá místo na přemýšlení. Tento příběh byl inspirován skutečnými událostmi. Jedna věc mi tam docela vadila - hlavní hrdinka Mary Briantová je neustále ve vodě, dcera rybáře, ale je stále špinavá v obličeji a to i když je neustále ve vodě. Takto jí to vydrželo asi dvacet minut filmu. Posádky lodí a vězňů plujících hledat nové anglické kolonie dorazí na pevninu a začnou budovat nové město. Je to Ráj nebo Bohem zapomenuté místo. Každý si užije své. Jo a hlavní hrdinka už je zase špinavá. Ceremoniál oddávání je rychlí, žádné cavyky. Pak přijde bída, úroda se neurodí, ryb je málo, je čas na útěk z konce světa. ČÁST DRUHÁ. Aneb čeho všeho je člověk schopen udělat pro jídlo a kariéru. Útěk je nutný, člověk touží po svobodě. CITÁT : Podívej poprvé v životě běháš svobodná. 4000 mil po moři, šest mužů, jedna žena a dvě děti. Když přežijou tuto cestu, určitě nepřežijí sami sebe. Svízelná cesta za svobodou plná nesnází, přátelství i nenávisti, odhodlání, zrady i pomsty, smutku a žalu. Cesta do Timoru není žádná slast. A co myslíte, jak to dopadne ? Inu podívejte se. Nemůžeme - li být, to co jsme, je to jen další vězení. Roku 1792 jsem brečel. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Romantické sbližování, daleké plavby i překvapivě drsné výjevy z tehdejších nemilých dob? Scénář se nemůže rozhodnout, kterou cestou se vydat a podřezává si tak větev. Romola Garai sice utáhne i realističtější Angeliku a oba její obdivovatelé jsou pro mě dávno herci první třídy, ale ani po třech hodinách jsem se postavám pod kůži nedostal. Není mi totiž po chuti to, že jsou jim téměř nepřetržitě házeny klacky pod nohy bez nějakých doprovodných emocí a místo aby mě jejich několikeré trápení dojalo, spíš mě dohánělo k mrzutosti. Posledních pár minut sice funguje na výbornou, ale na záchranu celého příběhu už je pozdě. ()

xxlch 

všechny recenze uživatele

Ta jedna * je za snahu.Bohužel jsem nucena konstatovat že se jedná o jakousi nedokonalou napodobeninu a slátaninu historického filmu,.No videla jsem i horší filmíky a tady to trochu zachránila výprava.Pokud bych strávila ty skoro 3 hodiny,které filmík trvá něčím jiným,nebyla by to škoda.Todlenc rozhodně nemohu doporučit. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Dvojdielny miniserialik nicim specialne neohuri, ani vobec nesklame. Je to vidiet, ze je to spichnute televiznym spracovanim. Aj ked je to natiahnute do neuprosnej dlzky, tak som z toho vobec nemal dojem, ze by ma to nebavilo, ale celkom ma to aj zaujalo. Strastiplne dobrodruzstvo zenskej menom Mary Bryant, by som urcite nechcel zazit. V tej dobe to muselo byt peklo zit v jej kozi. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo po dobu 12 týdnů v celkem 22 lokacích. (oje)

Reklama

Reklama