Tichá domácnost (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1986, 79 min

Jaromír Zaoral

Zdeněk Marat

Výborná televizní inscenace s vynikající Stellou Zázvorkovou a Jaroslavem Moučkou žijící v " tiché domácnosti " , kterým výtečně sekundují František Filipovský a Marie Rosůlková. Vtipná, zábavná podívaná, která má své nezapomenutelné kouzlo osmdesátých let. František Filip jako režisér to s herci uměl a dokázal vždy pobavit.(25.1.2012)

Klasická zápletka o manželských problémech, roztahaná do ukecaných a uhádaných pasáží, ale málokdy do vtipu. Herci jsou sice výborní, ale mírou humoru zapadá tento film do řady zapomenutelných normalizačních konverzačních rádoby komedií. Šedivé, jako tehdejší doba. Snad jen téměř osmdesátiletý František Filipovský, který poskakuje a leze po čtyřech po pokoji v trenkách stojí za povšimnutí.(24.1.2012)

• Pitryx

Ještě že je tu napsáno, že je to komedie. Neustálé řvaní a hádání dvou hlavních protagonistů leze spíše na nervy. Po druhé velmi uřvané hádce jsem to vzdal. Tohle není "komedie" mého typu. 201110304000/7629/7834++++Souhlasím s vlastním předešlým komentem a jen dodám, že jsem ani nepochápal ty dva staré voly. Tedy ty manžele nemanžele. Větší blbinu jsem fakt dlouho neviděl. Potřetí už ani omylem. Dokoukáno snad jen silou vůle(8.3.2014)

Moc hezká televizní komedie, která má své vrcholy v každé společné scéně Zázvorkové s Moučkou, naopak upadá do podprůměru v ostatních ukecaných scénách. Když rozebírají dědáčci v hospodě výhody manželského či nemanželského života nebo když dvě babky doma klevetí o chlapech, je to docela nuda. Ale jak přijde na hádky Zázvorkové s Moučkou, tak je to jízda. Konec dobrý, všechno dobré.(19.8.2015)

Poslední dobou čím dál víc sleduju tyhle inscenační komedie z dob normalizace. Mají zvláštní atmosféru, kterou v současných filmech nenajdete. Zpočátku poněkud nudné a roztahané dialogy, zejm. hospodské, ale asi v půlce filmu se to přece jen trochu víc rozjelo. Zvlášť intervence Filipovského a Rosůlkové na sledy omylů a nedorozumění dodaly skvěle podaným hádkám Zázvorkové a Moučky ten správný šmrnc. Pobavila mě hláška "No počkej, až se vezmeme, já ti ty rozvody zatrhnu!" Též zaujala neznámá hospodská stolní hra "vanýsek", škoda že se toho o ní nerozvedlo poněkud víc. 55%(8.8.2017)

• - Marie Rosůlková ve filmu ve scéně, kdy její postava Purmové ukazuje fotografie Janatkové (Stella Zázvorková), použije své skutečné fotografie z mládí. (M.B)

• - Ve scéně, kdy Maroušek (František Filipovský) hraje "Vanýska", pokládá hrací kameny na barevné políčka přesně obráceně, než říká. (M.B)