poster

Nestvůra z hlubin

 • Kanada

  The Thing Below

Horor / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2004, 90 min

 • haushinkaa
  odpad!

  Efekty dělané pastelkama, grafika z Diabla I (dokonce je podezřívám, že jeden stále se opakující záběr na budovu + zvuky racků jsou ze hry Captain Claw), stupidní dialogy i příběh, spousta cizích slov - no hrůza. Asteroid, alieni, Bermudský trojúhelník, nákaza, pornozrůda, chtěla jsem toho víc - naštvali mě, že tam nezakomponovali cestování v čase, nacisty s dinosaury, upíry či vlkodlaky, zpívající draky a tančící ondatru. A vy všichni jste ignoranti, protože jste vůbec nepochopili, že ta zlotřilá chobotnice s nimi hrála drsnou psychologickou hru! Pohrávala si s jejich myslí a pak... Pak krutě zaútočila...(7.6.2012)

 • feryk
  odpad!

  Kdyby si alespoň dali práci s pořádným zpracováním té "nestvůry"... ale tohle byla katastrofa. Na skákající dinosaury z papíru z jiného filmu to sice nemá, ale i tak je to odpad. Splácanina všeho možného dohromady, k tomu imbecilní dialogy a když na scénu dorazila nestvůra, musel jsem si zakrývat oči, bohužel to nebylo strachem. Pokud vydržíte až do konce, čeká vás nečekané finále, po kterém si musí dát panáka i abstinent. :D(22.7.2014)

 • Peytl
  odpad!

  Myslím si, že i retardovaný XiXao s tlupou hladových hyen, by s kusem ohořelého klacku podstatně bravurněji navodil atmosféru....čehokoliv. Někde se stala chyba a tou zřejmě fatální bylo vzít kameru do revmatické nohy, vykoupat a obléci bezdomovce od nejbližšího mostu, scénář se pokoušet číst z lógru rozpustného kafe bez kofeinu a posledních patnáct babek utratit za vodovky na Cameronovsky brilatní triky. Škoda jen, že má trapně konzervativní televize nedisponuje 4D technologií, protože jedině tak si člověk mohl v celé nádheře a síle vychutnat Nestvůru z hlubin, která byla jak živá. Byla plná života, jako můj před čtyřmi lety sežraný vánoční kapr a tak uvěřitelná jako jeho předpaličkový kankán a nezapomenutelná travesti show. Kdyby se mi tohle dostalo do ruky ve vrcholné éře VHS, pak by majitel inkriminované videopůjčovny týden poté (díky navrácení perly do míst zrození) defekoval v roztomilém tvaru kartonu měkkých startek, tak úžasně novátorské a kreativní bylo setkání s kanadskou kinematografií. I ty dvě zasraný chobotnice z druhý etáže byly proti téhle karikatuře na pytel sraček neuvěřitelně uvěřitelný, neuvěřitelné...snad se s tím traumatem naučím dožít.(7.6.2012)

 • arcilotr
  odpad!

  Už ten název je neoriginální. Vizuální stránka je hrozná, takže o navození atmosféry a strachu nemůže být ani řeč. Dialogy jsou nezajímavé a postavy prkenné. Film není vůbec v ničem zajímavý. Bohužel mě nenapadá žadné plus filmu. Zhlédnutí filmu nedoporučuji, lepší je vypnout monitor a jít dělat něco jiného- určitě to bude zajímavější než sledovat tento film.(6.6.2012)

 • hladass
  **

  Po přečtení zdejších úžasných komentářů, které se znechuceně opírají do trapných a amatérských digitálních efektů, mě tak napadá, zda vůbec někdo zná "dílo" Jima Wynorskiho... Asi ne, protože by potom nemohl překvapeně psát o již zmíněných hrůzných tricích, ale něco podobného prostě čekat... Stejně jako směšné herecké výkony všech zúčastněných... Pojal bych to tak, že Jimovy filmy byly vždycky jen béčka, někdy extrémně zábavná a někdy nudná... A u The Thing Below jsem se chvílemi i bavil, takže Jim vysloveně nezklamal a to mi u jeho filmů ke štěstí stačí...(9.7.2012)