Crisis on Earth-X, Part 4 (S03E08) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 42 min

Obsahuje spoilery: Šedivák odejde, Cisco řídí vesmírnou loď, nacisté zaútočí na zemi, Diggle oddá Arrowa a Flashe s jejich vysněnými ženami. Čtvrtá finálová část crossoveru - Krize na Zemi - X. Snart: "Na mojí Zemi jsi byl taky... Ať odpočívá v pokoji." Heat Wave: "Počkat! Na Planetě Nácek jsem mrtvej? Nech mě hádat, v ohni?" Snart: "Pořád jsi se vracel do té hořící policejní stanice, než jsi odtamtud zachránil všechny policisty." Heat Wave: "Já umřel, když jsem zachraňoval benga? Začíná se mi dělat blbě." Nejlepší sloučení seriálové Ligy! Skvělá epizoda, epická epizoda. - 90%.(11.3.2018)

• Lachtaan

Supergirl celý crossover nakopla nesmírně pozitivní cestou vpřed, aby prostřední části Arrowa a Flashe klesly mírně dolů. Oceňuju ale především snahu o zasazení všech možných postav do rolí dvojníků, se kterými si scénáristé tentokrát nemálo vyhráli. Wentworth Miller naše srdce nezklamal po nedávném oficiálně neoficiálním odchodu z Arrowverse a ještě jednou využil příležitosti se objevit. Zamiloval jsem si ty badass scény, kdy můžeme vidět všechny mé oblíbené televizní hrdiny pohromadě. Škoda, že taková euforie v mé hlavě nepanuje i při sledování seriálů od Marvelu. Ten si holt pevně drží žezlo v oblasti filmu, v televizi je kritické filmové DC alespoň dle mého o krok napřed. Abych vše shrnul, už teď je mi líto, že mám celý event za sebou. Prvotní a závěrečná část vše okázale vygradovaly a já se královsky bavil. SPOILER: Jen škoda Steinova odchodu. Naštěstí jsem o něm věděl již dlouho dopředu a po celou epizodu si promítal Garberovy důvody, proč opouští celé Arrowverse.(29.11.2017)

• Mr.Ward

***** Neskutečný! Opravdu obří crossover, který má děj, zábavu, akci a emoce. I když některé seriály v různých svých sériích a dílech pokulhávají, takhle pospolu jsou bezkonkurenční. Herci si to evidentně užívají a myslím, že tohle bude hodně těžké někdy překonat. Hlavně vše vypadá jako hromadné finále všech seriálů a skvěle by se to i hodilo. Ale pojedeme dál, a snad ještě někdy tuhle celou partu uvidíme. (Otázkou zůstává jak to bude vypadat když nějaká tv seriál koupí a bude ho vysílat. Většinou je nevysílají takhle spolu, takže tam se celá pointa vytrácí a diváci budou zmateni. Na druhou stranu, v dnešní době není problém si celý 4 hodinový event dodatečně sehnat a pustit.)(1.12.2017)

Solidní závěr celého crossoveru. Bylo fajn zase vidět kooperaci Leonarda Snarta a Micka Roryho, vůbec co se týče akčních scén, tak ty byly ze všech čtyř epizod asi nejpovedenější. Celé to navíc samozřejmě mělo příběhově nejzávažnější dopad kvůli SPOILER smrti doktora Steina. Odchod Victora Garbera ze seriálu však byl dlouho dopředu avizovaný, takže se dalo i podle vyznění předchozích dílů tušit, že autoři budou chtít ze všeho vyždímat trochu víc emocí tím, že ho nepošlou do důchodu k rodině, ale jednoduše jeho postavu zabijí. Celkově se dá tahle monstr crossoverová akce hodnotit pozitivně, byť autoři podle mne zdaleka nevyužili nabízený potenciál. V dalších sériích bych se ale radši do ničeho podobného už pouštět neměli, jelikož při snaze překonat sebe sama nemají v rámci nastavených mantinelů (rozpočet, TV omezení - krev, sprostá slova atd.), příliš možnost někam dál se posunout, bez toho, aby vznikl nějaký předimenzovaný paskvil (už tady to bylo častokrát na hraně).(3.12.2017)

Spoilery : Opět konečně pecka, ale loni jsem se přecijen bavil víc. Škoda jen, že se všude psalo, že seriál opouští Victor Garber, bylo by to podstatně tíživější a nepředpokládanější. Bude mi chybět. Ale uvidíme jak se dlouho zdrží Leo.(3.12.2017)

• - V jedné scéně Supergirl řekne zlé Supergirl: „Generálko, nechcete vylézt ven?“ Což je odkaz na Supermana 2 z roku 1980, kdy Superman (Christopher Reeve) tuhle stejnou větu řekne Generálu Zodovi (Terence Stamp). (Zek)