Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016 - 2019, 47 h 2 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker, Evan Jones, Dianne Doan, Tom Cavanagh, Candice Patton, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Susanna Thompson, Rebecca Olson, Alex Duncan, Madison Smith, Christina Brucato, Bruce Blain, Elyse Levesque, Vivian Full, Bronwen Smith, Andrew Pifko, Sara Rabey, Thomas F. Wilson, Susan Hogan, Jane Carr, Laura Regan, Jordyn Ashley Olson, Gerard Plunkett, Kasey Kieler, Natasha Quirke, Madeleine Arthur, Marilyn Norry, Kelly Metzger, Jonathan Cake, Adrian Hough, Luke Bilyk, Geoffrey Blake, Violett Beane, Bailey Tippen, Raf Rogers, Erica Tazel, John Rubinstein, Christina Jastrzembska, Tristan Jensen, Arthur Darvill (a.z.), Mei Melançon, Sab Shimono, Dean S. Jagger, Alex Barima, Warren Belle, Emily Tennant, Michail Sergejevič Gorbačov (a.z.), Jeff Fahey, Laura Jacobs, Micah Fitzgerald, Sean Campbell, Matt Angel, Randall Batinkoff, Jack Turner, Brian Knox McGugan, Simone Bailly, Steve Blum, Raahul Singh, Frank Charles Turner, Ben Wilkinson, Nitin Prasad, Ramona Young, Anjli Mohindra, Natalie Moon, Mason Trueblood, Trish Allen, Koyu Rankin, Sandy Sidhu, Jason McKinnon, Christian Keyes, Andrew Lees, Daniel Cudmore, Paul Reubens, Ron Selmour

Komentáře uživatele Caszidy k tomuto TV seriálu

"Guys, I think we broke time." Dobře, sezóna se dala zahájit i lépe, ale tak co už. Potěší aspoň castingový vtípek s hereckým obsazením Caesara.(28.11.2017)

Obludárium pod vedením Billyho Zanea? Proč ne. Povedená epizoda, byť takzvaně "vycpávací".(28.11.2017)

• Zari (S03E03) (epizoda) (2017)

Tohle se bohužel vůbec nepovedlo. Zari je nesympatická a snaha tvůrců, aby svým rádoby sarkastickým přístupem nahradila Leonarda Snarta je úplně mimo.(28.11.2017)

E. T. volat domů. Hodně ujetá epizoda s pár i na tenhle seriál WTF momenty, ale jako celek ušla.(28.11.2017)

Že bych vyžadoval návrat zrovna u Damiena Dharka, tak to se říct nedá. Jinak ale opravdu solidní epizoda, kde se objevil i RIP. Off-topic - zdá se mi to, nebo se představitel Jeffersona Franz Drameh slušně zakulatil? (mantits?!)(28.11.2017)

Opět jedna vycpávací epizoda s ne až tak úžasnou Helenou Trójskou. Feeling klasického Hollywoodu se ale vcelku podařilo zachytit.(28.11.2017)

Zatím rozhodně nejlepší epizoda téhle řady a to jednoznačně díky "like father, like son" pánům z rodu Rory. Grodd moc využitý nebyl, ale zřejmě šlo hlavně o to, dostat ho do seriálu a následně k Dharkovi a Mallusovi.(28.11.2017)

Solidní závěr celého crossoveru. Bylo fajn zase vidět kooperaci Leonarda Snarta a Micka Roryho, vůbec co se týče akčních scén, tak ty byly ze všech čtyř epizod asi nejpovedenější. Celé to navíc samozřejmě mělo příběhově nejzávažnější dopad kvůli SPOILER smrti doktora Steina. Odchod Victora Garbera ze seriálu však byl dlouho dopředu avizovaný, takže se dalo i podle vyznění předchozích dílů tušit, že autoři budou chtít ze všeho vyždímat trochu víc emocí tím, že ho nepošlou do důchodu k rodině, ale jednoduše jeho postavu zabijí. Celkově se dá tahle monstr crossoverová akce hodnotit pozitivně, byť autoři podle mne zdaleka nevyužili nabízený potenciál. V dalších sériích bych se ale radši do ničeho podobného už pouštět neměli, jelikož při snaze překonat sebe sama nemají v rámci nastavených mantinelů (rozpočet, TV omezení - krev, sprostá slova atd.), příliš možnost někam dál se posunout, bez toho, aby vznikl nějaký předimenzovaný paskvil (už tady to bylo častokrát na hraně).(3.12.2017)

Zatím jednoznačně nejlepší díl třetí série. Dává vzpomenout na skvělou dynamiku Leonarda Snarta a Micka Roryho z první řady. Dokonale "over-the top" zápletka s mluvící hračkou, kterou vikingové považují za boha a navíc ohlášený příchod Constantina do dalších dílů!(9.12.2017)

John Constantine rulez! Osobně doufám, že se tahle kombinace nesourodých protipólů štramáka a váguse ozvláštněná o echt britský akcent objeví v co největším počtu zbývajících epizod.(5.3.2018)

Je zřejmě nepsaným pravidlem, či povinností, aby měl každý pořádný sci-fi seriál epizodu s časovou smyčkou. Legendám vcelku sedla a dokonce mi aspoň trochu zesympatičtila postavu Zari, kterou jsem doposavad nemohl vystát. Zda-li tenhle díl převyšuje např. Window of opportunity ze Stargate, respektive příslušnou epizodu Star Treku, už nechávám na osobním posouzení každého z Vás.(5.3.2018)

Tvůrci se drží hesla "finish strong" a servírují další povedenou epizodu, v letošní sérii už předposlední. Zakomponování Johna Noblea do děje bylo opravdu skvělé. Naopak z odhalení skutečné podoby Malluse mám spíše smíšené pocity. Jestli na tohle CGI padla velká část rozpočtu, jak se po většinu sezóny spekulovalo, tak to podle mě byly spíše vyhozené peníze. Paradoxem seriálu je, že stejně jako v první řadě v případě Hawkgirl, tak i zde v případě Amayi jsou tyto, v podstatě ústřední, linky nesmírně otravné a to o to více, že zbytek příběhů je svěží, zábavný a odlehčený.(12.4.2018)

Úlet všech úletů a nejšílenější seriálové finále co si pamatuji za hodně, hodně dlouhou dobu. Bohužel to na mne ale působilo tak, že tvůrci až moc tlačili na pilu, aby do finále dostali všechny ty "blbiny" a postavy z předchozích dílů. Rozloučení s Ripem jsem si představoval taky trochu propracovanější. Ani zasazení do Salvation mě moc nevzalo, byť je vždy fajn vidět Jonaha Hexe. Jsem zvědav, jestli se i s ohledem na neschopnost tvůrců trvale zabít jakoukoli postavu, ještě někdy v Arrowerse objeví Damien Dhark, jelikož jeho konec vypadal opravdu fatálně. Přestože třetí řadu hodnotím jako vůbec nejlepší, sledování té čtvrté ještě zvážím, jelikož "únava materiálu" je ošklivá věc a nerad bych se dočkal toho, co se aktuálně děje se "zakladatelským" seriálem Arrow. Lákadlo v podobě Johna Constantina, jakožto hlavní postavy pro čtvrtou řadu nicméně nejspíš převáží mé obavy.(13.4.2018)