Legends of Tomorrow (TV seriál)

DC's Legends of Tomorrow

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016–2021, 68 h 2 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker, Evan Jones, Dianne Doan, Tom Cavanagh, Candice Patton, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Susanna Thompson, Rebecca Olson, Alex Duncan, Madison Smith, Christina Brucato, Bruce Blain, Elyse Levesque, Vivian Full, Bronwen Smith, Andrew Pifko, Sara Rabey, Thomas F. Wilson, Susan Hogan, Jane Carr, Laura Regan, Jordyn Ashley Olson, Gerard Plunkett, Kasey Kieler, Natasha Quirke, Madeleine Arthur, Marilyn Norry, Kelly Metzger, Jonathan Cake, Adrian Hough, Luke Bilyk, Geoffrey Blake, Violett Beane, Bailey Tippen, Raf Rogers, Erica Tazel, John Rubinstein, Christina Jastrzembska, Tristan Jensen, Arthur Darvill (a.z.), Mei Melançon, Sab Shimono, Dean Jagger, Alex Barima, Warren Belle, Emily Tennant, Michail Sergejevič Gorbačov (a.z.), Jeff Fahey, Laura Jacobs, Micah Fitzgerald, Sean Campbell, Matt Angel, Randall Batinkoff, Jack Turner, Brian Knox McGugan, Simone Bailly, Steve Blum, Charles Singh, Frank Charles Turner, Ben Wilkinson, Nitin Prasad, Ramona Young, Anjli Mohindra, Natalie Moon, Mason Trueblood, Trish Allen, Koyu Rankin, Sandy Sidhu, Jason McKinnon, Christian Keyes, Andrew Lees, Daniel Cudmore, Paul Reubens, Ron Selmour, Wesley MacInnes, Jocelyn Panton, Dalias Blake, Frank Gallegos, Winnie Hung, Mathias Retamal, Timothy Paul Coderre, Nikolai Witschl, Paul Ganus, Jay Clift, Anastasia Bandey, Jason Schombing, Adrian Petriw, Jason Simpson, Reese Alexander, John DeSantis, LaMonica Garrett, Jeff Gladstone, Bill Croft, Tiffany Mo, Sam Robert Muik, John Prowse, Patrick Lubczyk, Milo Shandel, James Kot, Nakai Takawira, Dominic Mariche, Graeme McComb, Jack Fisher, Melody Nosipho Niemann, Jon Cryer, Cress Williams, David Harewood, Nicole Maines, Tyler Hoechlin, Elizabeth Tulloch, Ruby Rose, Osric Chau, Reina Hardesty, Audrey Marie Anderson, Marv Wolfman, Brec Bassinger, April Bowlby, Diane Guerrero, Derek Mears, Alan Ritchson, Joivan Wade, Alexandra Voicu, Sachin Bhatt, Stacie Greenwell, Haley Strode, Jonathan Sadowski, Mark Brandon, Beth Riesgraf, Seth Meriwether, Samuel Braun, Dan Zukovic, Alice Hunter, Sarah Strange, Adam Pateman, Terry Chen, Robin Atkin Downes, Mina Sundwall, Nicole Major, Vanessa Przada, Michel Issa Rubio, Andrea Ware, Geraldine Chiu, Dan Rizzuto, Shayan Sobhian, Rowan Schlosberg, Joanna Vanderham, Josh Bogert, Ben Sullivan, Abby Ross, Samantha Cole, Dan Zachary, Nevis Unipan, Tom Kirk, Meganne Young, Lovell Adams-Gray, Brenda Matthews, Clare Filipow, Stephanie George, Luna Ferguson, Rhys Slack, Joyce Guy, Darien Martin, Eileen Pedde, Madeline Hirvonen, Brad Harder, Melanie Rose Wilson, Peter Ciuffa, David Sobolov, Craig Haas, Bernard Cuffling
  • gumbo

Ultrarychlá akční mlátička se spoustou nelogičností a nesympatickými postavami. Složit tým a představit ho divákovi by slušným scénáristů dalo pěknou celou jednu sezónu a určitě by zůstala spousta tajemství a motivací skryta. Tady se to všechno stihne v prvním dvojdíle. Vše se řeší ve spěchu a bez roszmyslu jako by času bylo málo. A to jako proč? Vždyť sakra mají stroj času! To mě mají jako zajímat tyto postavy, když ani tahle základní věc nemá na jejich chování vliv a prostě raději pobíhají co nejzmateněji po tom světě, jen aby se z toho dal vytvořit nějaký děj? Když už cestování čašem, tak radši TOHLE. A jako vrchol: :D "Když Marvel zaměstnává bývalé Doctory, tak my si vezmem aspoň Ponda." řekli si asi v DC a udělali z něj Pána času. OMG 35%(3.2.2016)

• Human_Traf

Mám problém už se základním konceptem seriálu. Na partu lidí, kteří se snaží chránit historii, do ni nějak až moc zasahují. V každém díle si vesele zabijí pár lidi (historii na nich asi nesejde), po nebi poletuje ohnivý mužík a tak. A proč se furt vrací na divoký západ... Dalším nešvarem je nedostatek sympatických postav, a když tu nejlepší z nich odpraví, nezbyl mi jediný důvod proč to dál sledovat. Ale pořád je to o třídu výš než Supergirl a není tam tolik "dojímacích" scén jako ve Flashovi, takže by se to možná někomu mohlo líbit.(4.12.2016)

Očekávání veliké, zklamání taktéž. Splácanina všeho možného, co divák mohl vidět už x-krát jinde, se zbytečně velkým množstvím postav, které nejsou nikterak zajímavé, ale naprosto plastické a nesympatické. Špatně napsaný Pán času s propojením superhdinského universa zkrátka nefunguje tak jak má. Rozhodně lepší scénář bez miliardy klišé by seriálu prospěl. Efekty na CW pěkné, režie taktéž, ale zbytek obyčejný průměr. Po prvním dílu nejdu nad 50% (budu průběžně aktualizovat s přibývajícími epizodami).(23.1.2016)

1. série Když humbuk kolem Legend začínal, tak mě to ani nenapadlo, ale někdo z DC/CW se opravdu hodně díval na Doctora Who a zkusil si vytvořit takovou americkou verzi, kde do role společníků obsadil vedlejší postavy z Arrowa a Flashe. Jasně, že mě to mělo trknout dřív. Přeci jen se cestuje časem a hlavní postava je Pán času (Time Master ne Time Lord). Navíc ho hraje Arthur Darvill, neboli ten, co se proslavil hlavně rolí Roryho v Doctorovi. Těch podobností však přibývalo mnohem víc - cestuje se časem za pomocí ukradené lodi (TARDIS) a původní Páni času se nakonec ukážou jako ti zlý (Hello Gallifrey). Dokonce i způsob cestování, takové klouzání časovým vírem vypadá stejně jako u Doctora. Tak dobře, změnili modrou barvu na zelenou. Když už se do toho ale takhle moc pustili, tak to měli dotáhnout do dokonalosti a coby manželku Ripa Huntera obsadit Karen Gillian (Amy Pond), protože jsem mu to fňukání za jinou ženou po sledování Doctora prostě nemohl věřit. Ale teď už k hodnocení seriálu. Rozhodně se z toho nevyklubal takový hit, jak se čekalo. Pár odložených, i když vcelku zajímavých, postav z Flashe a Arrowa se to sice snaží utáhnout, ale problém je, že jich je až moc (vykopnout Hawkcouple) a ne vždy tak mohou být všechny využity. Jinak mě ale jejich cestování časem a snaha zlikvidovat Vandala Savage vcelku bavila. A ač se to zdálo nepravděpodobné, tak přihrávka na druhou sérii přišla a jsem i docela zvědavý na to, co se v ní bude dít. 2. série A Legendy jsou dalším z řady seriálů, které svojí druhou řadou nenadchnou. Objeví se pár nových postav, k tomu je překombinované trio záporáků a výsledek je takový nemastný-neslaný. Navíc je tam málo Ripa Huntera a fakt, že se občas povede nějaký vtípek či narážka to bohužel už nezachrání. 3. série Legendy už si jdou svojí vlastní cestou a sem tam přiberou nějakou odpadlou postavu z ostatních seriálů, stejně tak je tomu i ve třetí řadě. Vlastně ani nevím, proč jsem ve sledování pokračoval, ale čas u toho utíká docela rychle. Tak nějak jsem si myslel, že jde o poslední ročník, ale ještě nás čeká jeden. A v něm by se měl vrátit Constantine a to zní jako docela zajímavé lákadlo.(9.9.2016)

Vynikající seriál. Našlapaná komiksová jízda, která je prozatím díl od dílu lepší. V hlavní roli Rory Williams, který si hraje na Doctora a ty nejlepší vedlejší postavy z Flashe a Arrowa utvořili tým, na který je raodst koukat. Prozatím velice efektivní a zábavné cestování v čase, vynikající Vandal Savage, skvělé zápletky, vtip i akce a všechno to funguje. Humorná stránka se nejleépe projevila v epizodě, kdy Stein potkal své mladší já, výborná epizoda. A já mám navíc radost, že mé nejoblíbenější vedlejší postavy (Stein, Heat Wave a Captain Cold) se konečně dočkali pořádného prostoru. Po šesti dílech skutečně vynikajcí (až téměř retro) záležitost, která mě opravdu mile překvapila hned v úvodu a překvapuje mě stále, fakt je to fajn (lepší než Doctor Who :D). A po Flashovi nejlepší seriál na CW, Arrow je z komiksového tria skutečně nejslabší a vedle Legend se to projevuje ještě víc. 85% a chci další sérii! Nejlepší díl je prozatím Star City 2046.(6.3.2016)

• - Když si Chronos (Dominic Purcell) nasazuje svůj oblek, tak v prvním záběru má obě rukavice, v druhém má jen jednu a pak zase obě. (Domaneni)

• - Ve 2. díle 1. série  se v roce 1975 dr. Stein (Victor Garber) představí svému mladšímu já jako dr. Elon Musk. Elon Musk je spoluzakladatel Paypalu a zakladatel společností jako Tesla a SpaceX. (spacemaster)

• - Ačkoliv se Legends of Tomorrow skládají z postav univerza DC Comics, není tato týmovka inspirována žádným komiksovým sešitem. (Bube1)