Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016 - 2018, 44 h 28 min (Minutáž: 42 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Mehcad Brooks, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Frank Charles Turner, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker, Evan Jones, Dianne Doan, Tom Cavanagh, Candice Patton, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Susanna Thompson, Rebecca Olson, Alex Duncan, Madison Smith, Christina Brucato, Bruce Blain, Elyse Levesque, Vivian Full

Vynikající seriál. Našlapaná komiksová jízda, která je prozatím díl od dílu lepší. V hlavní roli Rory Williams, který si hraje na Doctora a ty nejlepší vedlejší postavy z Flashe a Arrowa utvořili tým, na který je raodst koukat. Prozatím velice efektivní a zábavné cestování v čase, vynikající Vandal Savage, skvělé zápletky, vtip i akce a všechno to funguje. Humorná stránka se nejleépe projevila v epizodě, kdy Stein potkal své mladší já, výborná epizoda. A já mám navíc radost, že mé nejoblíbenější vedlejší postavy (Stein, Heat Wave a Captain Cold) se konečně dočkali pořádného prostoru. Po šesti dílech skutečně vynikajcí (až téměř retro) záležitost, která mě opravdu mile překvapila hned v úvodu a překvapuje mě stále, fakt je to fajn (lepší než Doctor Who :D). A po Flashovi nejlepší seriál na CW, Arrow je z komiksového tria skutečně nejslabší a vedle Legend se to projevuje ještě víc. 85% a chci další sérii! Nejlepší díl je prozatím Star City 2046.(6.3.2016)

Pilot byl skvělý. Sice trošku slátanina, ale slátanina. Docela jsem se tam i zasmál, třeba ve scéně, kdy Lenny hláškuje na téma Star Wars. Ale co prostě nejde zapomenout, jsou dvě scény. První z nich je, když legendy utíkají do lodi a Rip říká Rayovi ať mu hlavně poví, že oblek není na lodi a Ray mu v tom poklusu řekne: Klidně, ale to bych lhal. (nepamatuji si to doslova, jde jen o tu pointu) Ale co bylo pro mě za celý díl naprosto nejlepší bylo, když profesor zdrogoval svou druhou polovičku, naložil ho lodi a pak jak startovali tak s nadšeným výkřikem: Oh Jeffersone, dobře že jsi vzhůru, nechtěl bych, abys o tohle přišel. Epizoda Star City 2046 bylo super. Celou dobu jsem si říkal, že tohle je nejlepší epizoda Arrow od 2. série a pak mi došlo, že to vlastně není Arrow.(23.1.2016)

Docela dost mi zamrzelo, když sem se dozvěděl, že ten skvělej zazobanej chlapík jménem Ray Palmer aka Atom opouští Arrowa.. Kdyby člověk nevěděl, že nás čeká týmovka Legends of Tomorrow, asi by jeho údajnou smrt na konci 3. sezóny těžce prožíval.. Pak se nám ale Atom vrátil prostřednictvím tohodle nového seriálu.. Líbí se mi tady propletení budoucnosti s celou érou lidstva na naší planetě, líbí se mi i postoj Arthura Davilla jako Rip Huntera akorát.. mi někdy efekty a občasný příběh přijdou jako nízkorozpočtový sci-fi film.. Díly mi zatím přijdou dost podobné a trochu stále bez příběhu, tak doufam, že se to rozběhne.. Jediný seriál, který si u mě mohl dovolit mít díl co díl téměř stejný koncept, až obdobně jako americké televizní kriminálky, byla první série Arrowa.. A ta se už nedá zkopírovat, takže bych si v závěru přál méně napodobenin Doctora Who a více motivace k tomu, aby člověk u seriálu vydržel :)(14.2.2016)

• Idahou

Skoro až debilní vykrádačka Doctora Who, torchwoodu a úspěšnějších komiksovek. Time masteř místo time lordů, Rip Hunter místo Jacka Harknesse a Matta Smitha. Ono by to mohlo fungovat, jen by do toho musel někdo vložit trochu snahy a ne jen haldu peněz na efekty. Děj prvního dílo by vystačil na celou sérii, ale místo toho je to jen klasická zplácaná bejkárna typu "nejlepší lovec ve vesmíru a čase se neumí trefit do kulhajícího dědka. Rezavý traktor naprosto stačí proti palbě z laserové zbraně která před chvílí drtila vesmírnou loď. Jo a ta oprava lodi probíhá "star trek způsobem" - Rip si stoupne k panelu, vrazí do něj ruku a dělá bzzzz. Kamera je dobrá, kostýmy a herecký obsazení už pokulhává (vyjma Ripa, ten je bezva), ale pořád dobrý. Efeky taky fajn. Scénař bída. Až moc je znát, že na to tvůrci kašlou. Měl jsem to asi vypnout hned jak se ve druhé minutě zjevil zloduch v roce 2166 a v ruce měl současný samopal mp5 s tuningem a baterkou jako laserovou pušku...(7.3.2016)

Jeden z nejlepších "popkornových-superhrdinských" seriálů současnosti. Zatímco Supergirl a její bratříčci Arrow a Flash se poslední dobou berou čím dál tím vážněji, řeší osudová dramata a vztahové problémy, Legendy také řeší osudová dramata a vztahové problémy. Ale narozdíl od výše zmíněných kolegů to dělají s nadhledem a pořádnou dávkou komiksového humoru a akce, což Arrowovi vždycky chybělo a Flash o to přišel. Legendy mají švih, tým složený ze zajímavých postav a hromadu akce. Skvělým tahem je "sesbírávání" postav z jiných sérii, viz Constantinovy návštěvy (vraťte mu už kurva jeho seriál), hostování Hawkgirl a nyní nový přírůstek v podobě Wallyho Westa (ups, spoiler). A hlavně Damien Dhark v podání skvělého Neala McDonougha je konečně pořádný komiksový záporák, který je nejen správně šílený, brutální a nevypočitatelný, ale (opět) nebere se vůbec vážně a je vtipný. Jeho kofrontace s Legendami, kdy se s nimi bavý, jako se starými známými jsou svým podivným způsobem... milé. Rozhodně je to skvělá změna po "osudovém" Savitarovi, či po ledovém Ra´s Al Ghulovi. Yeah, Damien Dhark for fuckin´ president!!!(28.2.2018)

• - V 11. díle 1. série "The Magnificent Eight" si Atom (Brandon Routh), začne říkat krycím jménem John Wayne. Jedná se o narážku na Batmana. John Wayne je totiž otec komiksového Bruce Wayna/Batmana. (UncleMorty)

• - V jedné scéně Supergirl řekne zlé Supergirl: „Generálko, nechcete vylézt ven?“ Což je odkaz na Supermana 2 z roku 1980, kdy Superman (Christopher Reeve) tuhle stejnou větu řekne Generálu Zodovi (Terence Stamp). (Zek)

• - V 15. díle 1. série "Destiny" použije dr. Palmer (Brandon Routh) číslo "googleplex". Nemá nic společného se společností Google, jde o deset na stou neboli jedna a sto nul. (spacemaster)