Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016 - 2018, 44 h 28 min (Minutáž: 42 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Mehcad Brooks, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Frank Charles Turner, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker, Evan Jones, Dianne Doan, Tom Cavanagh, Candice Patton, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Susanna Thompson, Rebecca Olson, Alex Duncan, Madison Smith, Christina Brucato, Bruce Blain, Elyse Levesque, Vivian Full, Bronwen Smith, Andrew Pifko

Jeden z dôvodov, prečo som Legendy začala pozerať, bol Arthur Darvill. Keď sa ho však v druhej sérii zbavili, kvalita seriálu sa zvýšila - to bude asi kvôli tomu, že už nebolo všetko zamerané len na pomstu dosť otravnému záporákovi, ale že sa seriál v podstate zmenil na variant na ansámblového amerického Doctora Who (samozrejme ani zďaleka nedosahujúc jeho genialitu :-) Hlavný dôvod, prečo som sa vôbec obťažovala dopozerať 1. a začať 2. sériu, boli samozrejme Flash a Arrow. Ale začalo to vyzerať tak, že budem Legendy pozerať pre ne samotné. Po zhliadnutí 3. série zvyšujem hodnotenie na 4*.(7.1.2017)

• ER

Platí pro I. a II.sérii....Cestování časem je velmi oblíbené téma a i tady se mu dostává mnohé pozornosti,ale....... Jako celek působí seriál jako "rychlokvaška",která využívá i pár známých comicsových postav z jiných (běžících) seriálů,ale nedokáže tu různorodost ukočírovat. Pomalu každá druhá akční scéna vypadá jako "třetí světová",přitom kolem je jen pár chlápků k likvidaci,takže vidíme spíše něco,co vypadá jak ohňostroj (bezduché polétávání,metání námrazou či plamenem v 360 stupních apod.),než solidní bitvu. Jedině "zločinecké" duo dokáže udržet trochu pozornosti svými hláškami v tom množství balastu,který zjevně kopíruje ,co se dá (takže uvidíme zombíky,J.Hexe apod..). Oproti seriálům Flash či Arrow (s kterými se propojuje) je seriál o level níže,byť obměna postav pomohla k větší kompaktnosti a pár věcí se zlepšilo.(30.1.2016)

• phoenixer

Nechápu jak se na to lidi můžou dívat. Proč se na to sakra vlastně dívám i já? Tuhle otázku jsem si kladl snad každej díl po pilotu. Jeden paradox přebíjí druhý. Kolikrát jsem měl chuť hlavní hrdiny koupnout do sedinky, páč tak špatný dialogy a vtipy neměl ani Novotný! Při posledních dílech jsem seriál vnímal už spíše jako parodii. Efekty a herci jsou jediné plus, které v tom vidím, bohužel.(8.7.2016)

Pilot: Jsem zvědav, jestli se Legendy uchytí. Po konzervativním Arrowovi a trochu odvázanějším Flashovi se superschopnostmi a superpadouchy totiž přichází ještě větší skok. LoT jsou hardcore sci-fi komiks, týmovka plná málo známých jmen z DC univerza, doplněná o nějaké ty kosmické lodě, lasery a cestování v čase. A to mluvím jen o prvním díle. Anžto, jelikož a protože mám na všechny tyhle věci úchylku, jsem spokojen; snad nebudu sám :-) 2. série už je ale i na mě trochu moc divoká. Místo komiksové špičky mi nové díly připomínají spíš slabší výplňové epizody z Hvězdné brány - král Artuš, recyklace záporáků, do očí bijící levná produkce, stupidní zápletky...(22.1.2016)

Pilot byl skvělý. Sice trošku slátanina, ale slátanina. Docela jsem se tam i zasmál, třeba ve scéně, kdy Lenny hláškuje na téma Star Wars. Ale co prostě nejde zapomenout, jsou dvě scény. První z nich je, když legendy utíkají do lodi a Rip říká Rayovi ať mu hlavně poví, že oblek není na lodi a Ray mu v tom poklusu řekne: Klidně, ale to bych lhal. (nepamatuji si to doslova, jde jen o tu pointu) Ale co bylo pro mě za celý díl naprosto nejlepší bylo, když profesor zdrogoval svou druhou polovičku, naložil ho lodi a pak jak startovali tak s nadšeným výkřikem: Oh Jeffersone, dobře že jsi vzhůru, nechtěl bych, abys o tohle přišel. Epizoda Star City 2046 bylo super. Celou dobu jsem si říkal, že tohle je nejlepší epizoda Arrow od 2. série a pak mi došlo, že to vlastně není Arrow.(23.1.2016)

• - V epizodě můžeme vidět přímý odkaz na film Návrat do Budoucnosti (1985). Ve scéně, kdy Legendy sledují mladého Raye Palmera (Jack Fisher), můžeme vidět jak Nate (Nick Zano), leští DeLorean a pronese větu: „This is a real time machine“, dokonce nosí i stejné oblečení jako Biff (Thomas F. Wilson) na konci filmu Návrat do Budoucnosti (1985). (UncleMorty)

• - Ve 2. díle 1. série  se v roce 1975 dr. Stein (Victor Garber) představí svému mladšímu já jako dr. Elon Musk. Elon Musk je spoluzakladatel Paypalu a zakladatel společností jako Tesla a SpaceX. (spacemaster)

• - Hlavním protivníkem Legend je Vandal Savage (Casper Crump), který se poprvé objevil v komiksovém sešitu "Green Lantern #10" v roce 1943. (Bube1)