Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016 - 2017, 30 h 8 min (Minutáž: 33x42 min)

Blake Neely

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Mehcad Brooks, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Frank Charles Turner, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker

Postavy z DC mě nechávají snad s výjimkou Batmana chladným, ale po Daredevilovi jsem zkusil Flashe...a byl jsem příjemně překvapený. Doufal jsem, že Legends of Tomorrow budou jakožto týmovka ještě lepší. Nejsou. Děj se motá kolem poskakování časem, což je ošemetná věc, na které se rozbili i mnohem lepší scénáristi. Je to plné logických děr, které člověk přejde jen proto, že postavy jsou vcelku sympatické. Tedy s výjimkou Huntera. Triky jsou horší než u Flashe, ale nijak propastně, takže pokud nemáte potřebu u seriálu přemýšlet, budete asi vcelku spokojeni. Druhou řadu určitě vidět nemusím, takže Legends of Tomorrow mohu doporučit snad jen někomu, kdo se opravdu hooodně nudí. Z těch 16-ti epizod, si zasloužilo 4* max. 3 díly, jinak to bylo mezi 2-3*(5.10.2016)

Pilot byl skvělý. Sice trošku slátanina, ale slátanina. Docela jsem se tam i zasmál, třeba ve scéně, kdy Lenny hláškuje na téma Star Wars. Ale co prostě nejde zapomenout, jsou dvě scény. První z nich je, když legendy utíkají do lodi a Rip říká Rayovi ať mu hlavně poví, že oblek není na lodi a Ray mu v tom poklusu řekne: Klidně, ale to bych lhal. (nepamatuji si to doslova, jde jen o tu pointu) Ale co bylo pro mě za celý díl naprosto nejlepší bylo, když profesor zdrogoval svou druhou polovičku, naložil ho lodi a pak jak startovali tak s nadšeným výkřikem: Oh Jeffersone, dobře že jsi vzhůru, nechtěl bych, abys o tohle přišel. Epizoda Star City 2046 bylo super. Celou dobu jsem si říkal, že tohle je nejlepší epizoda Arrow od 2. série a pak mi došlo, že to vlastně není Arrow.(23.1.2016)

• phoenixer

Nechápu jak se na to lidi můžou dívat. Proč se na to sakra vlastně dívám i já? Tuhle otázku jsem si kladl snad každej díl po pilotu. Jeden paradox přebíjí druhý. Kolikrát jsem měl chuť hlavní hrdiny koupnout do sedinky, páč tak špatný dialogy a vtipy neměl ani Novotný! Při posledních dílech jsem seriál vnímal už spíše jako parodii. Efekty a herci jsou jediné plus, které v tom vidím, bohužel.(8.7.2016)

Když opomenete těch milon chyb a paradoxů vytvořených cestování v čase (které vůbec neovlivňují ostatní seriály - což nedává smysl), tak si lze tento seriál pořádně užít. Legend je 9, takže si každý najde svého oblíbence (mým je Hawkman), který má důležitou část v ději, a každý si v seriálu něčím projde. Pokud chcete na chvíli vypnout mozek, a pobavit se u nějaké té superhrdinské akce, tohle je pro vás. Štve mě pouze Stein, který se mi k akcím vůbec nehodí, a je mi nesympatický. Ostatní se ale velmi povedli, zejména Rip (Doctor Who). Vandal Savage mi nejdříve lezl svým slizkým dojmem na nervy, ale ve výsledku je to skvělý nesmrtelný záporák a archnemesis Ripa... Takže negativa jsou Stein, chyby v scénáři o cestování v čase a také vztah mezi Kendrou a Rayem mi připadal až moc nudný (a typický pro Cw). S1: 70% Druhá série se o dost zlepšila, zejména mě potěšili nové přírůstky: Vixen a Steel (který má fakt úžasný oblek). Také nám krátce představili JSA, což bych vůbec nebyl proti, kdyby jim příště věnovali více epizod. Chyby tam sice stále jsou, ale s tím už jsem se smířil. Legion of Doom se víceméně povedla - Professor Zoom a Merlyn byli báječným přídavkem, zato Damien Darhk nikoliv (ani zde, ani v Arrowovi). Jinak jsou epizody velmi zábavné, a velmi obohacené kulturou - pokaždé se cestuje do jiné doby: samuraiové, Apollo 13, western, Tolkien, Lucas atd. Efekty jsou na úrovni. 85%(9.4.2017)

Nový seriál od televízie CW vykročil trochu inou nohou ako Arrow a Flash...a je to sakra super! Počas prvých dvoch dielov zatiaľ, som si všimol že istým spôsobom to má podobný nádych a štýl ako animované seriály z 80 až 90 rokov. Má to skvelé humorné frky, akciu a hlavne príbeh. Tvorcov chválim. Seriál sa na nič nehrá a netvári sa vážne pri šialených scénach ako napr. v Arrowovi kde sa ľudia kryjú lietajúcim guľkám s táckou na poháriky a pod. Legendy zajtrajška sú tak trochu inde, sluší im to a sakra vedia pobaviť.(1.2.2016)

• - Ve 2. díle 1. série  se v roce 1975 dr. Stein (Victor Garber) představí svému mladšímu já jako dr. Elon Musk. Elon Musk je spoluzakladatel Paypalu a zakladatel společností jako Tesla a SpaceX. (spacemaster)

• - V 5. epizodě 1. série "Fail-Safe" prohlásí Captain Cold (Wentworth Miller): "Není to můj první útěk z vězení". Jde o narážku na fakt, že Wentworth hrál hlavní roli v seriálu Útěk z vězení(od r. 2005). (Thommy91)

• - V 11. epizodě 1. série s názvem "The Magnificent Eight", která se odehrává na divokém západě, se Ray Palmer (Brandon Routh) pochlubí, že jako dítě viděl spoustu westernových filmů. Když se o něco později pojmenuje jako John Wayne, aby neprozradil svou pravou identitu, naráží tím na herce Johna Waynea, který se za svou hereckou kariéru proslavil především ve westernech. (Koldyn)