Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Sci-Fi

USA, 2016 - 2017, 23 h 8 min (Minutáž: 33x42 min)

Blake Neely

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Neal McDonough, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Ben Wilkinson, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Mehcad Brooks, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Frank Charles Turner, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman

Ale jo, Legendy se mi líbily, očekával jsem je sice o něco lepší, ale přesto jsem docela spokojený. Nebudu se pozastavovat nad spoustou kiksů v logice, přece jen je to od CW a tady to navíc můžou vždycky svézt na časové paradoxy (a měly aspoň trochu snahu ty nelogičnosti to vysvětlit). Kdybych to měl shrnout, tak seriál dobře začal i skončil, ale většina epizody mezi tím byla docela vata (byť občas opravdu povedená - Rusko, Star City 2046, Divoký západ). Postavy, kromě Kendry, také v pohodě, takže převládá spokojenost. 78 %(24.5.2016)

1. séria - 89% Mix Arrowa a Flasha v podaní vedľajších postav pod značkou Legends of Tommorow. S počiatku som si myslel, že to bude iba nudná alebo násilná vyplňovačka, ale opak je pravdou. Postavy majú čo ponúknuť, príbeh je zaujímavý a akcii nechýba šmrnc. Navyše to vyzerá celkom draho alebo aspoň drahšie ako Flash či Arrow. Cestovanie v čase ma vždy bavilo a navyše tento Terminatorovsky príbeh celkom môžem. Veľké plus je aj to, že Legendy majú iba 16 dielov a skoro v každom sa v cestuje v čase, takže to máme celkom pestré v rámci období. Potešia aj drobné pomrknutia na iných hrdinov - Jonah Hex alebo Oliver Queen v roku 2046. Aj hudba od dvorného skladateľa DC comics sa tiež podarila. V celku vydarený seriál, bavili ma postavy, bavil ma príbeh, som zvedavý na druhú sériu.(13.9.2016)

Očekávání veliké, zklamání taktéž. Splácanina všeho možného, co divák mohl vidět už x-krát jinde, se zbytečně velkým množstvím postav, které nejsou nikterak zajímavé, ale naprosto plastické a nesympatické. Špatně napsaný Pán času s propojením superhdinského universa zkrátka nefunguje tak jak má. Rozhodně lepší scénář bez miliardy klišé by seriálu prospěl. Efekty na CW pěkné, režie taktéž, ale zbytek obyčejný průměr. Po prvním dílu nejdu nad 50% (budu průběžně aktualizovat s přibývajícími epizodami).(23.1.2016)

• ER

Platí pro I. a II.sérii....Cestování časem je velmi oblíbené téma a i tady se mu dostává mnohé pozornosti,ale....... Jako celek působí seriál jako "rychlokvaška",která využívá i pár známých comicsových postav z jiných (běžících) seriálů,ale nedokáže tu různorodost ukočírovat. Pomalu každá druhá akční scéna vypadá jako "třetí světová",přitom kolem je jen pár chlápků k likvidaci,takže vidíme spíše něco,co vypadá jak ohňostroj (bezduché polétávání,metání námrazou či plamenem v 360 stupních apod.),než solidní bitvu. Jedině "zločinecké" duo dokáže udržet trochu pozornosti svými hláškami v tom množství balastu,který zjevně kopíruje ,co se dá (takže uvidíme zombíky,J.Hexe apod..). Oproti seriálům Flash či Arrow (s kterými se propojuje) je seriál o level níže,byť obměna postav pomohla k větší kompaktnosti a pár věcí se zlepšilo.(30.1.2016)

Klasické komixové blbnutí s partou rozdílných existencí, které okolnosti donutí táhnout za jeden provaz. V rámci žánru nenabízí seriál nic nového, ať už se na to člověk koukne z jakékoliv stránky, výborné trojce Lotz-Miller-Purcell to kazí ten zbytek a kolísavou kvalitu mají i jednotlivé díly. Během okurkové sezony bych se na to snad i díval, ale v současné konkurenci nemají Legendy šanci. 50%(10.3.2016)

• - V 11. díle 1. série "The Magnificent Eight" si Atom (Brandon Routh), začne říkat krycím jménem John Wayne. Jedná se o narážku na Batmana. John Wayne je totiž otec komiksového Bruce Wayna/Batmana. (UncleMorty)

• - V 11. epizodě 1. série s názvem "The Magnificent Eight", která se odehrává na divokém západě, se Ray Palmer (Brandon Routh) pochlubí, že jako dítě viděl spoustu westernových filmů. Když se o něco později pojmenuje jako John Wayne, aby neprozradil svou pravou identitu, naráží tím na herce Johna Waynea, který se za svou hereckou kariéru proslavil především ve westernech. (Koldyn)

• - V 5. epizodě 1. série "Fail-Safe" prohlásí Captain Cold (Wentworth Miller): "Není to můj první útěk z vězení". Jde o narážku na fakt, že Wentworth hrál hlavní roli v seriálu Útěk z vězení(od r. 2005). (Thommy91)