Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016 - 2018, 44 h 28 min (Minutáž: 42 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Mehcad Brooks, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Frank Charles Turner, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker, Evan Jones, Dianne Doan, Tom Cavanagh, Candice Patton, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Susanna Thompson, Rebecca Olson, Alex Duncan, Madison Smith, Christina Brucato, Bruce Blain, Elyse Levesque, Vivian Full, Bronwen Smith

Tak tohle je vážně pecka! Přesně tak jsem si to představoval. DC má svou první seriálovou týmovku. Přestože tento seriál nemá žádnou předlohu. Kvůli budoucí hrozbě ze strany Vandala Savage se Rip Hunter rozhodne dát dohromady tým hrdinů. Vybere si právě těchto 8 a postav vydává se s nimi na dobrodružství napříč časem s cílem porazit Vandala. Postupně nás seriál zavede do různých období. Ať už to jsou 50., 70. nebo 80. léta, divoký západ, nebo postapokalyptická budoucnost 21. a 22. století. Některé epizody se odehrávají i ve vesmíru. Ne všichni hrdinové se ale dožijí konce seriálu. Cestování časem si ale vybírá svou daň... Bohužel je kvalita jednotlivých dílů dost kolísavá. Spoiler: V další sérii naši posádku opustí několik členů a stávají se z nich strážci času. Novými protivníky se pro ně stává Legie zkázy tvořená: Malcolmem Merlyen, Damienem Darhkem, Eobardem Thawnem a Leonardem Snartem. Ti se snaží získat Kopí osudu a přepsat tak samotnou realitu. Je tedy na Legendách, aby jim v tom zabránily. Líbí se mi provázanost se seriály Arrow a Flash. 3. série je strašná, končím... "Jdeme ven na jeden mizerný drink a vy se nějak dostanete do potyčky s Boba Fettem." :D(24.1.2016)

• MartinezZ

Když ta koza modelkovská s permanentně HOT zmalovanou a otevřenou smutnou hubou a navíc s křídlama (asi nejpitomější postava ze všech aktuálních komiksáren) nedokáže ani po třístýdevadesátý majznout po kebuli nesmrtelného zloducha, co po celé věky a tisíciletí koná jen zlo a v budoucnu všichni vědí, že utrpení posune na další úroveň, což ona učiní proto, že je stále vnitřně rozervaná a ... už ani nevím co přesně..., bylo mi jasné, že autoři seriálu čekají, že by snad mohlo být jeho pokračování, čemuž se zdráhám uvěřit, protože tenhle seriál nemá ambice pokračovat. Jde o klasický odkladištní koncept, kdy se autoři pokusili přesunout z jiných seriálů zbytečné postavy a dát jim šanci v mašmaši, spolu s dalšími dosud jinde neviděnými zbytečnými hrdiny (byl jsem docela rád za odstranění toho reinkarnujícího se Egypťana, bohužel ona tam zůstávala dál a řešily se klasické srdceryvné sladkobolné blbosti). Všechno to navíc připomíná ty nejzbytečnější StarTrekovské díly ze simulátorů, smysl žádný a koncepčně zvrhlá lidumilnost a neschopnost postav konat až bolestně seriál protahovala do nekonečna. DC by mělo začít uvažovat o tom, že se z hraných pláten, obrazovek a monitorů stáhne, protože prostě nemá schopnost dosáhnout toho, čeho dosáhla konkrence. Tohle by bylo ve výsledku pitomé i jako kreslené. Několikrát jsem to chtěl přestat sledovat, ale vždycky jsem tomu dal šanci, protože jsem věřil, že se to někam bude posouvat.. Přišel konec, zbavili jsme se Egypťanů a ukázalo se, že to celé pojede na novo. --- PS: Proč postava Palmera stále vypadá jak ubrečená, zhulená nebo se zánětem spojivek?(25.5.2016)

• gumbo

Ultrarychlá akční mlátička se spoustou nelogičností a nesympatickými postavami. Složit tým a představit ho divákovi by slušným scénáristů dalo pěknou celou jednu sezónu a určitě by zůstala spousta tajemství a motivací skryta. Tady se to všechno stihne v prvním dvojdíle. Vše se řeší ve spěchu a bez roszmyslu jako by času bylo málo. A to jako proč? Vždyť sakra mají stroj času! To mě mají jako zajímat tyto postavy, když ani tahle základní věc nemá na jejich chování vliv a prostě raději pobíhají co nejzmateněji po tom světě, jen aby se z toho dal vytvořit nějaký děj? Když už cestování čašem, tak radši TOHLE. A jako vrchol: :D "Když Marvel zaměstnává bývalé Doctory, tak my si vezmem aspoň Ponda." řekli si asi v DC a udělali z něj Pána času. OMG 35%(3.2.2016)

• maddy

Chcel som tomu dať šancu, ale takto vážne nie! Prvoplánová seriálová komixová tímovka, ktorou sa chce televízna stanica CW iba zviesť na súčasnej popularite komixových adaptácii, ale s dejom, logikou, scenárom, postavami si tu nikto hlavu nelámal a naservíroval iba ten najšablónovitejší komixový seriál aký mohol, s hromadou tých najotravnejších klišé. Ešte aj tá previazanosť s Arrow tu je tak násilná a pre akékoľvek dianie zbytočná, že to až bije do očí aký je Legend of Tomorrows nezaujímavý produkt nasilu previazaný s inými komixovými hitmi stanice, no inak nemá vlastný ksicht alebo akúkoľvek snahu priniesť niečo iné, nové. Teda okrem úplne schematických postáv a konfliktov. V dobách kvalitných komixových seriáloch aké servíruje Netflix je toto veľmi chabý pokus. Mať tak do desať rokov asi by som bol z toho nadšený, no z niečoho takto naivného a jednoduchého už teraz skákať radosťou nebudem. PILOT: 2* (4/10)(19.2.2016)

1. Séria - 80%. Mix Arrowa a Flasha v podaní vedľajších postav pod značkou Legends of Tommorow. S počiatku som si myslel, že to bude iba nudná alebo násilná vyplňovačka, ale opak je pravdou. Postavy majú čo ponúknuť, príbeh je zaujímavý a akcii nechýba šmrnc. Navyše to vyzerá celkom draho alebo aspoň drahšie ako Flash či Arrow. Cestovanie v čase ma vždy bavilo a navyše tento Terminatorovsky príbeh celkom môžem. Veľké plus je aj to, že Legendy majú iba 16 dielov a skoro v každom sa v cestuje v čase, takže to máme celkom pestré v rámci období. Potešia aj drobné pomrknutia na iných hrdinov - Jonah Hex alebo Oliver Queen v roku 2046. Aj hudba od dvorného skladateľa DC comics sa tiež podarila. V celku vydarený seriál, bavili ma postavy, bavil ma príbeh, som zvedavý na druhú sériu. 2. Séria - 80%. Nebolo to zlé. Vlastne dosť podobné prvej série. Skoro každá epizóda priniesla inú dobu, lepší či slabší príbeh, lepšiu, či slabšiu postavu, akčnejší alebo humornejší ton, no a hlavne potešili zaporaci a ich Legion of Doom. Rovnako potešujúci je aj Crossover, ktorý sa nesie cez tri seriály.(13.9.2016)

• - Ačkoliv se Legends of Tomorrow skládají z postav univerza DC Comics, není tato týmovka inspirována žádným komiksovým sešitem. (Bube1)

• - Ve 3. díle 1. série říká Rip (Arthur Darvill), že viděl umírat muže z oceli a padnout temné rytíře, a přesto vždy dokončil svou misi. Jelikož v DC vesmíru je jako muž z oceli znám Superman a jako temný rytíř Batman, může jít o narážku na tyto dva hrdiny a jejich skon. (spacemaster)

• - V 5. epizodě 1. série "Fail-Safe" prohlásí Captain Cold (Wentworth Miller): "Není to můj první útěk z vězení". Jde o narážku na fakt, že Wentworth hrál hlavní roli v seriálu Útěk z vězení(od r. 2005). (Thommy91)