Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016 - 2018, 47 h 7 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker, Evan Jones, Dianne Doan, Tom Cavanagh, Candice Patton, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Susanna Thompson, Rebecca Olson, Alex Duncan, Madison Smith, Christina Brucato, Bruce Blain, Elyse Levesque, Vivian Full, Bronwen Smith, Andrew Pifko, Sara Rabey, Thomas F. Wilson, Susan Hogan, Jane Carr, Laura Regan, Jordyn Ashley Olson, Gerard Plunkett, Kasey Kieler, Natasha Quirke, Madeleine Arthur, Marilyn Norry, Kelly Metzger, Jonathan Cake, Adrian Hough, Luke Bilyk, Geoffrey Blake, Violett Beane, Bailey Tippen, Raf Rogers, Erica Tazel, John Rubinstein, Christina Jastrzembska, Tristan Jensen, Arthur Darvill (a.z.), Mei Melançon, Sab Shimono, Dean S. Jagger, Alex Barima, Warren Belle, Emily Tennant, Michail Sergejevič Gorbačov (a.z.), Jeff Fahey, Laura Jacobs, Micah Fitzgerald, Sean Campbell, Matt Angel, Randall Batinkoff, Jack Turner, Brian Knox McGugan, Simone Bailly, Steve Blum, Raahul Singh, Frank Charles Turner, Ben Wilkinson, Nitin Prasad, Ramona Young, Anjli Mohindra, Natalie Moon, Mason Trueblood, Trish Allen, Koyu Rankin, Sandy Sidhu

Když opomenete těch milon chyb a paradoxů vytvořených cestování v čase (které vůbec neovlivňují ostatní seriály - což nedává smysl), tak si lze tento seriál pořádně užít. Legend je 9, takže si každý najde svého oblíbence (mým je Hawkman), který má důležitou část v ději, a každý si v seriálu něčím projde. Pokud chcete na chvíli vypnout mozek, a pobavit se u nějaké té superhrdinské akce, tohle je pro vás. Štve mě pouze Stein, který se mi k akcím vůbec nehodí, a je mi nesympatický. Ostatní se ale velmi povedli, zejména Rip (Doctor Who). Vandal Savage mi nejdříve lezl svým slizkým dojmem na nervy, ale ve výsledku je to skvělý nesmrtelný záporák a archnemesis Ripa... Takže negativa jsou Stein, chyby v scénáři o cestování v čase a také vztah mezi Kendrou a Rayem mi připadal až moc nudný (a typický pro Cw). S1: 70% Druhá série se o dost zlepšila, zejména mě potěšili nové přírůstky: Vixen a Steel (který má fakt úžasný oblek). Také nám krátce představili JSA, což bych vůbec nebyl proti, kdyby jim příště věnovali více epizod. Chyby tam sice stále jsou, ale s tím už jsem se smířil. Legion of Doom se víceméně povedla - Professor Zoom a Merlyn byli báječným přídavkem, zato Damien Darhk nikoliv (ani zde, ani v Arrowovi). Jinak jsou epizody velmi zábavné, a velmi obohacené kulturou - pokaždé se cestuje do jiné doby: samuraiové, Apollo 13, western, Tolkien, Lucas atd. Efekty jsou na úrovni. 85% Třetí série je vrchol Legends, nebo alespoň zatím. Zbavili se nepotřebných postav a dali nám novější o dost zajímavější - Zari a hlavně Constantine!!! Ten zde zatím moc času netráví, ale čtvrtá série bude určitě bombastická. Některé filler epizody mě zas tak nebavily ale Mallus se ukázal jako skvělý záporák. 87%(9.4.2017)

Ale jo, Legendy se mi líbily, očekával jsem je sice o něco lepší, ale přesto jsem docela spokojený. Nebudu se pozastavovat nad spoustou kiksů v logice, přece jen je to od CW a tady to navíc můžou vždycky svézt na časové paradoxy (a měly aspoň trochu snahu ty nelogičnosti to vysvětlit). Kdybych to měl shrnout, tak seriál dobře začal i skončil, ale většina epizody mezi tím byla docela vata (byť občas opravdu povedená - Rusko, Star City 2046, Divoký západ). Postavy, kromě Kendry, také v pohodě, takže převládá spokojenost. 78 %(24.5.2016)

Velmi zábavná a atraktivní super-hrdinská/padoušská týmovka z dílný tvůrců Arrowa a Flashe. Největším tahákem Legend je fakt, že na poli televizní komiksové produkce tady nic většího ani epičtějšího zatím nebylo. Postavy jsou super-cool, zápletka zaujme a efekty velice slušné. Stanice CW tímto počinem utvrdila svou pozici na pomyslném trůnu TV komiksových adaptací a myslím, že jí dlouho nikdo nesesadí. EDIT: Po pár dílech je mi jasné, že Legendy se ubírají jiným směrem než Arrow s Flashem a ta změna je pro mě velmi osvěžující! Staví se tady na akci, tempu, neodbočuje se ke zbytečným vedlejším zápletkám, takže Vandal Savage má dostatek prostoru a jelikož tvůrci předpokládají, že postavy známe z ''prequelových'' seriálů, nezdržujeme se ani seznamováním s nimi. Závěrem - sedí mi to jako ušité na míru. :))(22.1.2016)

1. série Když humbuk kolem Legend začínal, tak mě to ani nenapadlo, ale někdo z DC/CW se opravdu hodně díval na Doctora Who a zkusil si vytvořit takovou americkou verzi, kde do role společníků obsadil vedlejší postavy z Arrowa a Flashe. Jasně, že mě to mělo trknout dřív. Přeci jen se cestuje časem a hlavní postava je Pán času (Time Master ne Time Lord). Navíc ho hraje Arthur Darvill, neboli ten, co se proslavil hlavně rolí Roryho v Doctorovi. Těch podobností však přibývalo mnohem víc - cestuje se časem za pomocí ukradené lodi (TARDIS) a původní Páni času se nakonec ukážou jako ti zlý (Hello Gallifrey). Dokonce i způsob cestování, takové klouzání časovým vírem vypadá stejně jako u Doctora. Tak dobře, změnili modrou barvu na zelenou. Když už se do toho ale takhle moc pustili, tak to měli dotáhnout do dokonalosti a coby manželku Ripa Huntera obsadit Karen Gillian (Amy Pond), protože jsem mu to fňukání za jinou ženou po sledování Doctora prostě nemohl věřit. Ale teď už k hodnocení seriálu. Rozhodně se z toho nevyklubal takový hit, jak se čekalo. Pár odložených, i když vcelku zajímavých, postav z Flashe a Arrowa se to sice snaží utáhnout, ale problém je, že jich je až moc (vykopnout Hawkcouple) a ne vždy tak mohou být všechny využity. Jinak mě ale jejich cestování časem a snaha zlikvidovat Vandala Savage vcelku bavila. A ač se to zdálo nepravděpodobné, tak přihrávka na druhou sérii přišla a jsem i docela zvědavý na to, co se v ní bude dít. 2. série A Legendy jsou dalším z řady seriálů, které svojí druhou řadou nenadchnou. Objeví se pár nových postav, k tomu je překombinované trio záporáků a výsledek je takový nemastný-neslaný. Navíc je tam málo Ripa Huntera a fakt, že se občas povede nějaký vtípek či narážka to bohužel už nezachrání. 3. série Legendy už si jdou svojí vlastní cestou a sem tam přiberou nějakou odpadlou postavu z ostatních seriálů, stejně tak je tomu i ve třetí řadě. Vlastně ani nevím, proč jsem ve sledování pokračoval, ale čas u toho utíká docela rychle. Tak nějak jsem si myslel, že jde o poslední ročník, ale ještě nás čeká jeden. A v něm by se měl vrátit Constantine a to zní jako docela zajímavé lákadlo.(9.9.2016)

• ER

Platí pro I. a II.sérii....Cestování časem je velmi oblíbené téma a i tady se mu dostává mnohé pozornosti,ale....... Jako celek působí seriál jako "rychlokvaška",která využívá i pár známých comicsových postav z jiných (běžících) seriálů,ale nedokáže tu různorodost ukočírovat. Pomalu každá druhá akční scéna vypadá jako "třetí světová",přitom kolem je jen pár chlápků k likvidaci,takže vidíme spíše něco,co vypadá jak ohňostroj (bezduché polétávání,metání námrazou či plamenem v 360 stupních apod.),než solidní bitvu. Jedině "zločinecké" duo dokáže udržet trochu pozornosti svými hláškami v tom množství balastu,který zjevně kopíruje ,co se dá (takže uvidíme zombíky,J.Hexe apod..). Oproti seriálům Flash či Arrow (s kterými se propojuje) je seriál o level níže,byť obměna postav pomohla k větší kompaktnosti a pár věcí se zlepšilo.(30.1.2016)

• - Ve 3. díle 1. série říká Rip (Arthur Darvill), že viděl umírat muže z oceli a padnout temné rytíře, a přesto vždy dokončil svou misi. Jelikož v DC vesmíru je jako muž z oceli znám Superman a jako temný rytíř Batman, může jít o narážku na tyto dva hrdiny a jejich skon. (spacemaster)

• - V 11. díle 1. série "The Magnificent Eight" si Atom (Brandon Routh), začne říkat krycím jménem John Wayne. Jedná se o narážku na Batmana. John Wayne je totiž otec komiksového Bruce Wayna/Batmana. (UncleMorty)

• - Když si Chronos (Dominic Purcell) nasazuje svůj oblek, tak v prvním záběru má obě rukavice, v druhém má jen jednu a pak zase obě. (Domaneni)