Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016 - 2017, 30 h 8 min (Minutáž: 33x42 min)

Blake Neely

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Neal McDonough, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Mehcad Brooks, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Frank Charles Turner, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane

1. séria - 89% Mix Arrowa a Flasha v podaní vedľajších postav pod značkou Legends of Tommorow. S počiatku som si myslel, že to bude iba nudná alebo násilná vyplňovačka, ale opak je pravdou. Postavy majú čo ponúknuť, príbeh je zaujímavý a akcii nechýba šmrnc. Navyše to vyzerá celkom draho alebo aspoň drahšie ako Flash či Arrow. Cestovanie v čase ma vždy bavilo a navyše tento Terminatorovsky príbeh celkom môžem. Veľké plus je aj to, že Legendy majú iba 16 dielov a skoro v každom sa v cestuje v čase, takže to máme celkom pestré v rámci období. Potešia aj drobné pomrknutia na iných hrdinov - Jonah Hex alebo Oliver Queen v roku 2046. Aj hudba od dvorného skladateľa DC comics sa tiež podarila. V celku vydarený seriál, bavili ma postavy, bavil ma príbeh, som zvedavý na druhú sériu.(13.9.2016)

Postavy z DC mě nechávají snad s výjimkou Batmana chladným, ale po Daredevilovi jsem zkusil Flashe...a byl jsem příjemně překvapený. Doufal jsem, že Legends of Tomorrow budou jakožto týmovka ještě lepší. Nejsou. Děj se motá kolem poskakování časem, což je ošemetná věc, na které se rozbili i mnohem lepší scénáristi. Je to plné logických děr, které člověk přejde jen proto, že postavy jsou vcelku sympatické. Tedy s výjimkou Huntera. Triky jsou horší než u Flashe, ale nijak propastně, takže pokud nemáte potřebu u seriálu přemýšlet, budete asi vcelku spokojeni. Druhou řadu určitě vidět nemusím, takže Legends of Tomorrow mohu doporučit snad jen někomu, kdo se opravdu hooodně nudí. Z těch 16-ti epizod, si zasloužilo 4* max. 3 díly, jinak to bylo mezi 2-3*(5.10.2016)

Hoci jeden z dôvodov, prečo som Legendy začala pozerať, bol Arthur Darvill. Keď sa ho však v druhej sérii zbavili, kvalita seriálu sa zvýšila - to bude asi kvôli tomu, že už nebolo všetko zamerané len na pomstu dosť otravnému záporákovi, ale že sa seriál v podstate zmenil na variant na ansámblového amerického Doctora Who (samozrejme ani zďaleka nedosahujúc jeho genialitu :-) Hlavný dôvod, prečo som sa vôbec obťažovala dopozerať 1. a začať 2. sériu, boli samozrejme Flash a Arrow. Ale začalo to vyzerať tak, že budem Legendy pozerať pre ne samotné.(7.1.2017)

Ne, prostě mě to nepřesvědčilo. Tradiční hon na záporáka ještě beru, ale všechny postavy mi přijdou krutě nesympatické a jednotlivé epizody prostě jen naplňují očekávaná klišé. Celé to na mě působí uměle a ani Arthur Darvill jako Time Master to nezachrání. Pilot mě navnadil čekat něco víc, ale prvotní nadšení rychle opadlo. Radši zůstanu u Flashe, ten tu tolik potřebnou jiskru má, tohle je bez přidané hodnoty.(9.2.2016)

Očekávání veliké, zklamání taktéž. Splácanina všeho možného, co divák mohl vidět už x-krát jinde, se zbytečně velkým množstvím postav, které nejsou nikterak zajímavé, ale naprosto plastické a nesympatické. Špatně napsaný Pán času s propojením superhdinského universa zkrátka nefunguje tak jak má. Rozhodně lepší scénář bez miliardy klišé by seriálu prospěl. Efekty na CW pěkné, režie taktéž, ale zbytek obyčejný průměr. Po prvním dílu nejdu nad 50% (budu průběžně aktualizovat s přibývajícími epizodami).(23.1.2016)

• - Ve 3. díle 1. série říká Rip (Arthur Darvill), že viděl umírat muže z oceli a padnout temné rytíře, a přesto vždy dokončil svou misi. Jelikož v DC vesmíru je jako muž z oceli znám Superman a jako temný rytíř Batman, může jít o narážku na tyto dva hrdiny a jejich skon. (spacemaster)

• - Ve 2. díle 1. série  se v roce 1975 dr. Stein (Victor Garber) představí svému mladšímu já jako dr. Elon Musk. Elon Musk je spoluzakladatel Paypalu a zakladatel společností jako Tesla a SpaceX. (spacemaster)

• - V 11. díle 1. série "The Magnificent Eight" si Atom (Brandon Routh), začne říkat krycím jménem John Wayne. Jedná se o narážku na Batmana. John Wayne je totiž otec komiksového Bruce Wayna/Batmana. (UncleMorty)