Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016–2019, 54 h 2 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker, Evan Jones, Dianne Doan, Tom Cavanagh, Candice Patton, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Susanna Thompson, Rebecca Olson, Alex Duncan, Madison Smith, Christina Brucato, Bruce Blain, Elyse Levesque, Vivian Full, Bronwen Smith, Andrew Pifko, Sara Rabey, Thomas F. Wilson, Susan Hogan, Jane Carr, Laura Regan, Jordyn Ashley Olson, Gerard Plunkett, Kasey Kieler, Natasha Quirke, Madeleine Arthur, Marilyn Norry, Kelly Metzger, Jonathan Cake, Adrian Hough, Luke Bilyk, Geoffrey Blake, Violett Beane, Bailey Tippen, Raf Rogers, Erica Tazel, John Rubinstein, Christina Jastrzembska, Tristan Jensen, Arthur Darvill (a.z.), Mei Melançon, Sab Shimono, Dean S. Jagger, Alex Barima, Warren Belle, Emily Tennant, Michail Sergejevič Gorbačov (a.z.), Jeff Fahey, Laura Jacobs, Micah Fitzgerald, Sean Campbell, Matt Angel, Randall Batinkoff, Jack Turner, Brian Knox McGugan, Simone Bailly, Steve Blum, Raahul Singh, Frank Charles Turner, Ben Wilkinson, Nitin Prasad, Ramona Young, Anjli Mohindra, Natalie Moon, Mason Trueblood, Trish Allen, Koyu Rankin, Sandy Sidhu, Jason McKinnon, Christian Keyes, Andrew Lees, Daniel Cudmore, Paul Reubens, Ron Selmour, Wesley MacInnes, Jocelyn Panton, Dalias Blake, Frank Gallegos, Winnie Hung, Mathias Retamal, Timothy Paul Coderre, Nikolai Witschl, Paul Ganus, Jay Clift, Anastasia Bandey, Jason Schombing, Adrian Petriw, Jason Simpson, Reese Alexander, John DeSantis, LaMonica Garrett, Jeff Gladstone, Bill Croft, Tiffany Mo, Sam Robert Muik, John Prowse, Patrick Lubczyk, Milo Shandel, James Kot

Aneb ne vždy trailer prozradí úplně vše. Mě spíše odradil, než přesvědčil, ale první díl ukázal, že DC sází na to, co už předvádějí v seriálech Arrow a Flash. Z nich si jen vytáhly postavy, které zde hrály spíše na vedlejší koleji, a paradoxně se to vyplatilo. Takový Captain Cold (Wernworth Miller) či White Canary (Caity Lotz) by si ostatně zasloužili svůj vlastní seriál. Člověk jen nesmí moc řešit fyzikální zákony či nějakou hlubší logiku. Na tohle tady tvůrci moc nehrají a někde to bohužel trochu bije do očí. Pokud se ale budete koukat s nadhledem, budete spokojení. Oblíbené postavy: Captain Cold, White Canary, Rip Hunter(27.1.2016)

• ER

Platí pro I. a II.sérii....Cestování časem je velmi oblíbené téma a i tady se mu dostává mnohé pozornosti,ale....... Jako celek působí seriál jako "rychlokvaška",která využívá i pár známých comicsových postav z jiných (běžících) seriálů,ale nedokáže tu různorodost ukočírovat. Pomalu každá druhá akční scéna vypadá jako "třetí světová",přitom kolem je jen pár chlápků k likvidaci,takže vidíme spíše něco,co vypadá jak ohňostroj (bezduché polétávání,metání námrazou či plamenem v 360 stupních apod.),než solidní bitvu. Jedině "zločinecké" duo dokáže udržet trochu pozornosti svými hláškami v tom množství balastu,který zjevně kopíruje ,co se dá (takže uvidíme zombíky,J.Hexe apod..). Oproti seriálům Flash či Arrow (s kterými se propojuje) je seriál o level níže,byť obměna postav pomohla k větší kompaktnosti a pár věcí se zlepšilo.(30.1.2016)

Docela dost mi zamrzelo, když sem se dozvěděl, že ten skvělej zazobanej chlapík jménem Ray Palmer aka Atom opouští Arrowa.. Kdyby člověk nevěděl, že nás čeká týmovka Legends of Tomorrow, asi by jeho údajnou smrt na konci 3. sezóny těžce prožíval.. Pak se nám ale Atom vrátil prostřednictvím tohodle nového seriálu.. Líbí se mi tady propletení budoucnosti s celou érou lidstva na naší planetě, líbí se mi i postoj Arthura Davilla jako Rip Huntera akorát.. mi někdy efekty a občasný příběh přijdou jako nízkorozpočtový sci-fi film.. Díly mi zatím přijdou dost podobné a trochu stále bez příběhu, tak doufam, že se to rozběhne.. Jediný seriál, který si u mě mohl dovolit mít díl co díl téměř stejný koncept, až obdobně jako americké televizní kriminálky, byla první série Arrowa.. A ta se už nedá zkopírovat, takže bych si v závěru přál méně napodobenin Doctora Who a více motivace k tomu, aby člověk u seriálu vydržel :)(14.2.2016)

Tak tohle je vážně pecka! Přesně tak jsem si to představoval. DC má svou první seriálovou týmovku. Přestože tento seriál nemá žádnou předlohu. Kvůli budoucí hrozbě ze strany Vandala Savage se Rip Hunter rozhodne dát dohromady tým hrdinů. Vybere si právě těchto 8 a postav vydává se s nimi na dobrodružství napříč časem s cílem porazit Vandala. Postupně nás seriál zavede do různých období. Ať už to jsou 50., 70. nebo 80. léta, divoký západ, nebo postapokalyptická budoucnost 21. a 22. století. Některé epizody se odehrávají i ve vesmíru. Ne všichni hrdinové se ale dožijí konce seriálu. Cestování časem si ale vybírá svou daň... Bohužel je kvalita jednotlivých dílů dost kolísavá. Spoiler: V další sérii naši posádku opustí několik členů a stávají se z nich strážci času. Novými protivníky se pro ně stává Legie zkázy tvořená: Malcolmem Merlyen, Damienem Darhkem, Eobardem Thawnem a Leonardem Snartem. Ti se snaží získat Kopí osudu a přepsat tak samotnou realitu. Je tedy na Legendách, aby jim v tom zabránily. Líbí se mi provázanost se seriály Arrow a Flash. 3. série je strašná, končím... "Jdeme ven na jeden mizerný drink a vy se nějak dostanete do potyčky s Boba Fettem." :D(24.1.2016)

• Human_Traf

Mám problém už se základním konceptem seriálu. Na partu lidí, kteří se snaží chránit historii, do ni nějak až moc zasahují. V každém díle si vesele zabijí pár lidi (historii na nich asi nesejde), po nebi poletuje ohnivý mužík a tak. A proč se furt vrací na divoký západ... Dalším nešvarem je nedostatek sympatických postav, a když tu nejlepší z nich odpraví, nezbyl mi jediný důvod proč to dál sledovat. Ale pořád je to o třídu výš než Supergirl a není tam tolik "dojímacích" scén jako ve Flashovi, takže by se to možná někomu mohlo líbit.(4.12.2016)

• - Když si Chronos (Dominic Purcell) nasazuje svůj oblek, tak v prvním záběru má obě rukavice, v druhém má jen jednu a pak zase obě. (Domaneni)

• - Ve 2. díle 1. série  se v roce 1975 dr. Stein (Victor Garber) představí svému mladšímu já jako dr. Elon Musk. Elon Musk je spoluzakladatel Paypalu a zakladatel společností jako Tesla a SpaceX. (spacemaster)

• - Hlavním protivníkem Legend je Vandal Savage (Casper Crump), který se poprvé objevil v komiksovém sešitu "Green Lantern #10" v roce 1943. (Bube1)