Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016 - 2019, 47 h 2 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker, Evan Jones, Dianne Doan, Tom Cavanagh, Candice Patton, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Susanna Thompson, Rebecca Olson, Alex Duncan, Madison Smith, Christina Brucato, Bruce Blain, Elyse Levesque, Vivian Full, Bronwen Smith, Andrew Pifko, Sara Rabey, Thomas F. Wilson, Susan Hogan, Jane Carr, Laura Regan, Jordyn Ashley Olson, Gerard Plunkett, Kasey Kieler, Natasha Quirke, Madeleine Arthur, Marilyn Norry, Kelly Metzger, Jonathan Cake, Adrian Hough, Luke Bilyk, Geoffrey Blake, Violett Beane, Bailey Tippen, Raf Rogers, Erica Tazel, John Rubinstein, Christina Jastrzembska, Tristan Jensen, Arthur Darvill (a.z.), Mei Melançon, Sab Shimono, Dean S. Jagger, Alex Barima, Warren Belle, Emily Tennant, Michail Sergejevič Gorbačov (a.z.), Jeff Fahey, Laura Jacobs, Micah Fitzgerald, Sean Campbell, Matt Angel, Randall Batinkoff, Jack Turner, Brian Knox McGugan, Simone Bailly, Steve Blum, Raahul Singh, Frank Charles Turner, Ben Wilkinson, Nitin Prasad, Ramona Young, Anjli Mohindra, Natalie Moon, Mason Trueblood, Trish Allen, Koyu Rankin, Sandy Sidhu, Jason McKinnon, Christian Keyes, Andrew Lees, Daniel Cudmore, Paul Reubens, Ron Selmour
  • a.keram

Po dobré první serii, která však stále byla ve stádiu takzvaných "growing pains" a hrozně trpěla naprosto trapným záporákem, jsem očekával že Legends of Tomorrow snad pokoří i Flashe, bohužel absence Capitána Colda a Ripa Huntera serii výrazně zasáhla. Tým pod kapitánkou Ms. Lance se uchýlil ke klasickým CW romantickým zápletkám a druhá serie tak skončila na stejném místě jako ta první.(21.9.2017)

Očekávání veliké, zklamání taktéž. Splácanina všeho možného, co divák mohl vidět už x-krát jinde, se zbytečně velkým množstvím postav, které nejsou nikterak zajímavé, ale naprosto plastické a nesympatické. Špatně napsaný Pán času s propojením superhdinského universa zkrátka nefunguje tak jak má. Rozhodně lepší scénář bez miliardy klišé by seriálu prospěl. Efekty na CW pěkné, režie taktéž, ale zbytek obyčejný průměr. Po prvním dílu nejdu nad 50% (budu průběžně aktualizovat s přibývajícími epizodami).(23.1.2016)

1. série Když humbuk kolem Legend začínal, tak mě to ani nenapadlo, ale někdo z DC/CW se opravdu hodně díval na Doctora Who a zkusil si vytvořit takovou americkou verzi, kde do role společníků obsadil vedlejší postavy z Arrowa a Flashe. Jasně, že mě to mělo trknout dřív. Přeci jen se cestuje časem a hlavní postava je Pán času (Time Master ne Time Lord). Navíc ho hraje Arthur Darvill, neboli ten, co se proslavil hlavně rolí Roryho v Doctorovi. Těch podobností však přibývalo mnohem víc - cestuje se časem za pomocí ukradené lodi (TARDIS) a původní Páni času se nakonec ukážou jako ti zlý (Hello Gallifrey). Dokonce i způsob cestování, takové klouzání časovým vírem vypadá stejně jako u Doctora. Tak dobře, změnili modrou barvu na zelenou. Když už se do toho ale takhle moc pustili, tak to měli dotáhnout do dokonalosti a coby manželku Ripa Huntera obsadit Karen Gillian (Amy Pond), protože jsem mu to fňukání za jinou ženou po sledování Doctora prostě nemohl věřit. Ale teď už k hodnocení seriálu. Rozhodně se z toho nevyklubal takový hit, jak se čekalo. Pár odložených, i když vcelku zajímavých, postav z Flashe a Arrowa se to sice snaží utáhnout, ale problém je, že jich je až moc (vykopnout Hawkcouple) a ne vždy tak mohou být všechny využity. Jinak mě ale jejich cestování časem a snaha zlikvidovat Vandala Savage vcelku bavila. A ač se to zdálo nepravděpodobné, tak přihrávka na druhou sérii přišla a jsem i docela zvědavý na to, co se v ní bude dít. 2. série A Legendy jsou dalším z řady seriálů, které svojí druhou řadou nenadchnou. Objeví se pár nových postav, k tomu je překombinované trio záporáků a výsledek je takový nemastný-neslaný. Navíc je tam málo Ripa Huntera a fakt, že se občas povede nějaký vtípek či narážka to bohužel už nezachrání. 3. série Legendy už si jdou svojí vlastní cestou a sem tam přiberou nějakou odpadlou postavu z ostatních seriálů, stejně tak je tomu i ve třetí řadě. Vlastně ani nevím, proč jsem ve sledování pokračoval, ale čas u toho utíká docela rychle. Tak nějak jsem si myslel, že jde o poslední ročník, ale ještě nás čeká jeden. A v něm by se měl vrátit Constantine a to zní jako docela zajímavé lákadlo.(9.9.2016)

• ConyM

V záplavě velkého množství seriálů mě pilot nepřesvědčil, abych se díval na další díly. Komiksy mám rád, ale nejsem skalní fanoušek, takže nevím, na kolik seriál odráží dané DC univerzum a jestli mají postavy a děj předlohu. Na můj vkus namícháno až příliš mnoho prvků dohromady, Rip Hunterem vypadajícím jako parodie na Dr. Who počínaje po ufňukaného Raye Palmera, jenž pro změnu působí jako nepovedený mix Tony Starka, Iron Mana a Scotta Langa, Ant-Mana. Zpestření přináší maximálně bráchové z Prison Breaku. Kolem a kolem, po prvním díle působí zatím jako komiksová mišmaš parodující Marvelovské superhrdiny a snažící se to zachránit lacinými hláškami.(26.1.2016)

• ER

Platí pro I. a II.sérii....Cestování časem je velmi oblíbené téma a i tady se mu dostává mnohé pozornosti,ale....... Jako celek působí seriál jako "rychlokvaška",která využívá i pár známých comicsových postav z jiných (běžících) seriálů,ale nedokáže tu různorodost ukočírovat. Pomalu každá druhá akční scéna vypadá jako "třetí světová",přitom kolem je jen pár chlápků k likvidaci,takže vidíme spíše něco,co vypadá jak ohňostroj (bezduché polétávání,metání námrazou či plamenem v 360 stupních apod.),než solidní bitvu. Jedině "zločinecké" duo dokáže udržet trochu pozornosti svými hláškami v tom množství balastu,který zjevně kopíruje ,co se dá (takže uvidíme zombíky,J.Hexe apod..). Oproti seriálům Flash či Arrow (s kterými se propojuje) je seriál o level níže,byť obměna postav pomohla k větší kompaktnosti a pár věcí se zlepšilo.(30.1.2016)

• - V 11. epizodě 1. série s názvem "The Magnificent Eight", která se odehrává na divokém západě, se Ray Palmer (Brandon Routh) pochlubí, že jako dítě viděl spoustu westernových filmů. Když se o něco později pojmenuje jako John Wayne, aby neprozradil svou pravou identitu, naráží tím na herce Johna Waynea, který se za svou hereckou kariéru proslavil především ve westernech. (Koldyn)

• - Ve 3. díle 1. série říká Rip (Arthur Darvill), že viděl umírat muže z oceli a padnout temné rytíře, a přesto vždy dokončil svou misi. Jelikož v DC vesmíru je jako muž z oceli znám Superman a jako temný rytíř Batman, může jít o narážku na tyto dva hrdiny a jejich skon. (spacemaster)

• - Ve 12. epizodě 1. řady s názvem "Last Refuge" pronese Ray Palmer (Brandon Routh) při záchraně mladého Micka Roryho (Mitchell Kummen) větu: "Come with me if you want to live" ("Pojď se mnou, jestli chceš žít"). Touto větou naráží Ray na filmy o Terminátorovi, v nichž tuto větu vždy někdo vysloví při záchraně druhého člověka. (Koldyn)