Legends of Tomorrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016 - 2018, 35 h 52 min (Minutáž: 42 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump, Stephen Amell, Carlos Valdes, T. Michael Morris, Aatash Amir, Patrick Sparling, Stephanie Cleough, Peter Bryant, Joseph David-Jones, Jamie Andrew Cutler, Kiefer O'Reilly, Heidi Ford, Cameron Bancroft, Peter Francis James, Stephanie Corneliussen, Martin Donovan, Nick Gracer, Andre Tricoteux, Bojan Dulabic, Ryan Jefferson Booth, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, Melissa Roxburgh, Laura Mennell, Jennifer Koenig, Matt Nable, Milli Wilkinson, Jewel Staite, Cory Gruter-Andrew, Matthew Harrison, Kerry Sandomirsky, Johnathon Schaech, Anna Deavere Smith, Anna Galvin, Brent Stait, John Novak, Paul Blackthorne, Mitchell Kummen, Kyle Rideout, Dominic Purcell (a.z.), Falk Hentschel (a.z.), Daryl Shuttleworth, Celia Imrie, Sharon Taylor, Eli Goree, Barbara Kottmeier, Faye Kingslee, Emily Bett Rickards, Isabella Hofmann, Katrina Law, Mackenzie Gray, Patrick J. Adams, Nickolas Baric, Nick Zano, John Barrowman, Sarah Grey, Lance Henriksen, Matt Letscher, Matthew MacCaull, Mehcad Brooks, Echo Kellum, Aiden Longworth, Maisie Richardson-Sellers, André Eriksen, Kwesi Ameyaw, Dan Payne, Oliver Rice, Jessica Sipos, Danielle Panabaker, David Ramsey, Melissa Benoist, Grant Gustin, Donnelly Rhodes, Lucia Walters, Frank Charles Turner, Jesse Reid, Katie Cassidy, Joseph John Coleman, Noel Johansen, Tala Ashe, Christa Andersen, C. Ernst Harth, Paul Lazenby, Billy Zane, Levi Meaden, Keiynan Lonsdale, Jes Macallan, Adam Tsekhman, Nils Hognestad, Simon Merrells, Hiro Kanagawa, Susie Abromeit, Neal McDonough, Courtney Ford, John Noble, Bar Paly, Chyler Leigh, Matt Ryan, Katia Winter, Tracy Ifeachor, Lincoln Hall, Jason William Day, Paul Becker, Evan Jones, Dianne Doan, Tom Cavanagh, Candice Patton, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Susanna Thompson, Rebecca Olson, Alex Duncan, Madison Smith, Christina Brucato, Bruce Blain, Elyse Levesque

1. série Když humbuk kolem Legend začínal, tak mě to ani nenapadlo, ale někdo z DC/CW se opravdu hodně díval na Doctora Who a zkusil si vytvořit takovou americkou verzi, kde do role společníků obsadil vedlejší postavy z Arrowa a Flashe. Jasně, že mě to mělo trknout dřív. Přeci jen se cestuje časem a hlavní postava je Pán času (Time Master ne Time Lord). Navíc ho hraje Arthur Darvill, neboli ten, co se proslavil hlavně rolí Roryho v Doctorovi. Těch podobností však přibývalo mnohem víc - cestuje se časem za pomocí ukradené lodi (TARDIS) a původní Páni času se nakonec ukážou jako ti zlý (Hello Gallifrey). Dokonce i způsob cestování, takové klouzání časovým vírem vypadá stejně jako u Doctora. Tak dobře, změnili modrou barvu na zelenou. Když už se do toho ale takhle moc pustili, tak to měli dotáhnout do dokonalosti a coby manželku Ripa Huntera obsadit Karen Gillian (Amy Pond), protože jsem mu to fňukání za jinou ženou po sledování Doctora prostě nemohl věřit. Ale teď už k hodnocení seriálu. Rozhodně se z toho nevyklubal takový hit, jak se čekalo. Pár odložených, i když vcelku zajímavých, postav z Flashe a Arrowa se to sice snaží utáhnout, ale problém je, že jich je až moc (vykopnout Hawkcouple) a ne vždy tak mohou být všechny využity. Jinak mě ale jejich cestování časem a snaha zlikvidovat Vandala Savage vcelku bavila. A ač se to zdálo nepravděpodobné, tak přihrávka na druhou sérii přišla a jsem i docela zvědavý na to, co se v ní bude dít. 2. série A Legendy jsou dalším z řady seriálů, které svojí druhou řadou nenadchnou. Objeví se pár nových postav, k tomu je překombinované trio záporáků a výsledek je takový nemastný-neslaný. Navíc je tam málo Ripa Huntera a fakt, že se občas povede nějaký vtípek či narážka to bohužel už nezachrání. 3. série Legendy už si jdou svojí vlastní cestou a sem tam přiberou nějakou odpadlou postavu z ostatních seriálů, stejně tak je tomu i ve třetí řadě. Vlastně ani nevím, proč jsem ve sledování pokračoval, ale čas u toho utíká docela rychle. Tak nějak jsem si myslel, že jde o poslední ročník, ale ještě nás čeká jeden. A v něm by se měl vrátit Constantine a to zní jako docela zajímavé lákadlo.(9.9.2016)

Tak tohle je vážně pecka! Přesně tak jsem si to představoval. DC má svou první seriálovou týmovku. Přestože tento seriál nemá žádnou předlohu. Kvůli budoucí hrozbě ze strany Vandala Savage se Rip Hunter rozhodne dát dohromady tým hrdinů. Vybere si právě těchto 8 a postav vydává se s nimi na dobrodružství napříč časem s cílem porazit Vandala. Postupně nás seriál zavede do různých období. Ať už to jsou 50., 70. nebo 80. léta, divoký západ, nebo postapokalyptická budoucnost 21. a 22. století. Některé epizody se odehrávají i ve vesmíru. Ne všichni hrdinové se ale dožijí konce seriálu. Cestování časem si ale vybírá svou daň... Bohužel je kvalita jednotlivých dílů dost kolísavá. Spoiler: V další sérii naši posádku opustí několik členů a stávají se z nich strážci času. Novými protivníky se pro ně stává Legie zkázy tvořená: Malcolmem Merlyen, Damienem Darhkem, Eobardem Thawnem a Leonardem Snartem. Ti se snaží získat Kopí osudu a přepsat tak samotnou realitu. Je tedy na Legendách, aby jim v tom zabránily. Líbí se mi provázanost se seriály Arrow a Flash. 3. série je strašná, končím... "Jdeme ven na jeden mizerný drink a vy se nějak dostanete do potyčky s Boba Fettem." :D(24.1.2016)

Klasické komixové blbnutí s partou rozdílných existencí, které okolnosti donutí táhnout za jeden provaz. V rámci žánru nenabízí seriál nic nového, ať už se na to člověk koukne z jakékoliv stránky, výborné trojce Lotz-Miller-Purcell to kazí ten zbytek a kolísavou kvalitu mají i jednotlivé díly. Během okurkové sezony bych se na to snad i díval, ale v současné konkurenci nemají Legendy šanci. 50%(10.3.2016)

Pilot byl skvělý. Sice trošku slátanina, ale slátanina. Docela jsem se tam i zasmál, třeba ve scéně, kdy Lenny hláškuje na téma Star Wars. Ale co prostě nejde zapomenout, jsou dvě scény. První z nich je, když legendy utíkají do lodi a Rip říká Rayovi ať mu hlavně poví, že oblek není na lodi a Ray mu v tom poklusu řekne: Klidně, ale to bych lhal. (nepamatuji si to doslova, jde jen o tu pointu) Ale co bylo pro mě za celý díl naprosto nejlepší bylo, když profesor zdrogoval svou druhou polovičku, naložil ho lodi a pak jak startovali tak s nadšeným výkřikem: Oh Jeffersone, dobře že jsi vzhůru, nechtěl bych, abys o tohle přišel. Epizoda Star City 2046 bylo super. Celou dobu jsem si říkal, že tohle je nejlepší epizoda Arrow od 2. série a pak mi došlo, že to vlastně není Arrow.(23.1.2016)

Aneb ne vždy trailer prozradí úplně vše. Mě spíše odradil, než přesvědčil, ale první díl ukázal, že DC sází na to, co už předvádějí v seriálech Arrow a Flash. Z nich si jen vytáhly postavy, které zde hrály spíše na vedlejší koleji, a paradoxně se to vyplatilo. Takový Captain Cold (Wernworth Miller) či White Canary (Caity Lotz) by si ostatně zasloužili svůj vlastní seriál. Člověk jen nesmí moc řešit fyzikální zákony či nějakou hlubší logiku. Na tohle tady tvůrci moc nehrají a někde to bohužel trochu bije do očí. Pokud se ale budete koukat s nadhledem, budete spokojení. Oblíbené postavy: Captain Cold, White Canary, Rip Hunter(27.1.2016)

• - V 11. epizodě 1. série s názvem "The Magnificent Eight", která se odehrává na divokém západě, se Ray Palmer (Brandon Routh) pochlubí, že jako dítě viděl spoustu westernových filmů. Když se o něco později pojmenuje jako John Wayne, aby neprozradil svou pravou identitu, naráží tím na herce Johna Waynea, který se za svou hereckou kariéru proslavil především ve westernech. (Koldyn)

• - V 5. epizodě 1. série "Fail-Safe" prohlásí Captain Cold (Wentworth Miller): "Není to můj první útěk z vězení". Jde o narážku na fakt, že Wentworth hrál hlavní roli v seriálu Útěk z vězení(od r. 2005). (Thommy91)

• - Ve 2. díle 1. série  se v roce 1975 dr. Stein (Victor Garber) představí svému mladšímu já jako dr. Elon Musk. Elon Musk je spoluzakladatel Paypalu a zakladatel společností jako Tesla a SpaceX. (spacemaster)