Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Slovensko, 2006, 15 h 20 min (Minutáž: 24–27 min)

Epizody(36)

Boli ich desaťtisíce. Od drobných prečinov až po tie najhroznejšie zločiny. Z toho množstva prípadov je však iba niekoľko takých, ktoré si zapamätali celé generácie. Súčasný pohľad na dvadsaťštyri najznámejších kriminálnych prípadov na Slovensku očami expertov, vyšetrovateľov, aj pôvodných svedkov. Tušili by ste napríklad, že v čase najhlbšieho komunizmu hrozil našej krajine teroristický útok priamo z Ministerstva spravodlivosti? Spomínate si ešte na krvavú vzburu väzňov v Leopoldove a ešte stále vám vlasy dupkom vstvávajú pri zmienke Causa Čubírková? Pôvodný dokumentárny seriál Slovenskej televízie vás v nasledujúpcich týždňoch oboznámi o tom najzaujímavejšom z policajných spisov...
Jednotlivé časti:  1.-Vietnamský masaker
32.-Vražda v nočnom parku
33.-Rozsudok smrť
34.-Vinný, nevinný
35.-Zrodený zabíjať
36.-Neobjasnená smrť kurtizány (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Čistokrevnej hardcore. Můžete mít nakoukaný stovky filmů o kanibalech, rozparovačích atd, ale dívat se na reálný fotky zamordovaných obětí a poslouchat do detailů a sebemenších podrobností převyprávěný rekonstrukce činů to je trochu jiný kafe. Nemůžu hodnotit jednotlivý díly, ale pouze seriál jako celek, tak aspoň vypíšu ty co mě nejvíc rozsekali a bez váhání bych jim udělil plný počet a to jsou tyto : Vietnamský masakr, Škrtič žen, Noční vrah, Kauza Čubírková, Nedokončená modlitba, Vražda bezdomovců, Smrt přichází z hor, Horehronský rozparovač, Vraždící novinář, Předem ohlášená vražda, Vrah stopařek, Otec, Případ Kaplná a Medea. Škoda, že ke konci už tomu trochu dochází dech a posledních 10 dílů nemá takový drajv, tedy z výjimkou toho který se věnuje mému oblíbenému případu Otýlie Vranské. Nicméně jako celek to nemůžu hodnotit jinak než 5*. K dokonalosti celého prožitku pak přispívá i podařený dobový hudební podkres a charizmatický hlas vyprávěče který tomu rovněž dodává atmosféru. Nářez kterej jenom tak nerozdejcháte.95% ()

Jello Biafra

Naturalisticky natočený cyklus dokumentov vypovedajúcich o najbrutálnejších vraždách v histórii Slovenska. Nechýba tu prípad Čubírkovej či leopoldovská vzbura. Čo tu najviac človeka šokuje sú autentické fotografie z miesta činu. Nie sú to fakt príjemné zábery. Ešte ked sa k tomu pridá tá hororová hudba tak tak majú slabšie povahy o zábavu postarané. Občas sa tu človek zamýšla kde sa v luďoch tá brutalita berie. Za všetky diely odporúčam ten najbrutálnejší: http://www.youtube.com/watch?v=A8C7vMtfHwE ()

LV.Helter

Neverte nikomu a ničomu, nikdy neviete kedy na vás číha smrť. Seriál, ktorý nie len na Slovensku, ale ani v svete nemá obdobu ani konkurenciu. Najlepšie časti: Nočný vrah (Ondrej Rigo, najlepšia časť), Škrtič žien, Vražda bezdomovcov (neskutočné zverstvo), Horehronský rozparovač (prvá časť, ktorú som videl a urobil som dobre), Otec , Liečiteľ , Medea , Prípad Kaplná , Vinný, nevinný , Vrah stopárok ()

Radko

Znásilnené 11 ročné dievčatko, napchaté do perináka, objavené v pokročilom štádiu rozkladu... rozštvrtené a vyumývané kusy obete, pečlivo vypitvanej profesionálnou mäsiarkou... nôž s 30 cm čepeľou strčený po beštiálnom bodaní ako bonus do vagíny brutálne pobodanej staršej ženy... odrezaná hlava muža strčená do vlakového záchoda... zneužitá mŕtvola stopárky (druhá zavraždená sa vrahovi zdala príliš znečistená krvou, ktorá jej vytiekla z rozflákanej hlavy)... odrezávanie vemien živým kravám.... vyberanie plodu z brucha zavraždenej manželke + jeho zneužitie.... a množstvo iných chuťoviek ponúka profesionálne spracovaný seriál z produkcie slovenskej televízie. Každý z takmer polhodinových dielov vychŕli v rýchlom slede príbeh, autentické zábery, hereckú rekonštrukciu, to všetko je poprekladané výpoveďami (alebo citátmi) svedkov, vyšetrovateľov, a odborne zaštítené slovom psychológa. Informačne a obrazovo narvaté svedectvo nezabúda na diváka a vždy ponúkne náznak pikošiek, nechávajúcich už v tak, či onak otrasenom divákovi ešte väčšie pochybnosti o ľudskom rode (príkladom je ponúkanie matky synovi na ochutnanie mäsovú paštétu, v ktorej azda boli zapracované kusy z vnútorností tela zavraždeného otca, ktoré sa nikdy nenašli). ()

Marek1991

Tento dokumentárny seriál ma milo prekvapil, bol dosť odborný a podal veľa informácií, ale zopárkrát mi nepriniesol úplne to, čo by som chcel a bol aj diskutabilný, ale inak fakty, príbehy a aj komentátor Maštalír skvelo doplnili nápad a túto problematiku. Do tohto som sa vedel zapozerať a mal som zimomriavky. ()

• Po svojej prvej vražde sa Slovák sám prihlásil na polícii za čo bol odsúdený na 15 rokov. Vzhľadom na kladné správanie počas výkonu trestu bol prepustený už po odsedení si 2/3 trestu. Po prepustení sa jeho vražedné chute opäť prebudili. (Patrik200s)