Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Slovensko, 2006, 15 h 20 min (Minutáž: 24–27 min)

Epizody(36)

Boli ich desaťtisíce. Od drobných prečinov až po tie najhroznejšie zločiny. Z toho množstva prípadov je však iba niekoľko takých, ktoré si zapamätali celé generácie. Súčasný pohľad na dvadsaťštyri najznámejších kriminálnych prípadov na Slovensku očami expertov, vyšetrovateľov, aj pôvodných svedkov. Tušili by ste napríklad, že v čase najhlbšieho komunizmu hrozil našej krajine teroristický útok priamo z Ministerstva spravodlivosti? Spomínate si ešte na krvavú vzburu väzňov v Leopoldove a ešte stále vám vlasy dupkom vstvávajú pri zmienke Causa Čubírková? Pôvodný dokumentárny seriál Slovenskej televízie vás v nasledujúpcich týždňoch oboznámi o tom najzaujímavejšom z policajných spisov...
Jednotlivé časti:  1.-Vietnamský masaker
32.-Vražda v nočnom parku
33.-Rozsudok smrť
34.-Vinný, nevinný
35.-Zrodený zabíjať
36.-Neobjasnená smrť kurtizány (oficiální text distributora)

Jello Biafra

Naturalisticky natočený cyklus dokumentov vypovedajúcich o najbrutálnejších vraždách v histórii Slovenska. Nechýba tu prípad Čubírkovej či leopoldovská vzbura. Čo tu najviac človeka šokuje sú autentické fotografie z miesta činu. Nie sú to fakt príjemné zábery. Ešte ked sa k tomu pridá tá hororová hudba tak tak majú slabšie povahy o zábavu postarané. Občas sa tu človek zamýšla kde sa v luďoch tá brutalita berie. Za všetky diely odporúčam ten najbrutálnejší: http://www.youtube.com/watch?v=A8C7vMtfHwE ()

Wormboy

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska. Skutočne veľmi výstižný názov relácie, ktorá nemá v našich končinách obdobu. Klobúk dole pred jej tvorcami, ako aj nad kompetentnými autoritami z Policajného zboru SR, ktorí spolupracovali pri zrodení tohto projektu a umožnili odtajnenie pôvodných vyšetrovacích spisov. Osobitne treba vyzdvihnúť prítomnosť prof. Heretika, ktorého komentáre sú exaktné, avšak pútavé a prístupné širšej verejnosti, čo sa nedá povedať o Mgr. Dančiakovej, ktorá z prípadu na prípad vyzerá byť unavenejšia a unudenejšia. Škoda len, že sa v relácii častejšie neobjavovali kriminalisti, ktorí sa podieľali na riešení daných skutkov. Pokiaľ ide o jednotlivé prípady, samozrejme treba povedať, že ako boli tie úvodné pútavejšie z obsahovej stránky, tak tie blížiace sa ku konci boli na podstatne vyššej audiovizuálnej úrovni. ()

Motinski

Na Slovenské pomery netradične kvalitná a mrazivá záležitosť ktorá svojou nekompromisnosťou nedá divákovi náznak pohodlia. Maštalír ako rozprávač bol famózny a prevedenie technicky takmer bezchybné. Verím že slabšie povahy po tomto nebudú vedieť kľudne spať. Séria ktorá v tunajších pomeroch predbehla dobu v ktorej vznikla a konkurenciu zvalcovala ako buldozér. Niekedy až hororová atmosféra a príbehy ktorým je aj ťažké uveriť že sa mohli stať. ()

Fiftis

Neskutočný "mini" seriál, spracovaný skvostne. Je neuveriteľné čo všetko sa odohralo aj na Slovensku. Rozsekaní aziati sekerou, manželka odrezala hlavu manželovi a odložila ju na záchode vo vlaku, vojna bezdomovcov, ktorí odrezali jednému genitálie, či znásilnenia v uliciach, kde by to nik neočakával. Maštalír tomu dodal dobrý dabing, vizuál je tiež dobrý. Každá časť je zaujímavá a hovoríte si, že tá nasledujúca už bude asi oproti tejto nuda. Ale ono nie. Rozhodne takéto slovenské dokumenty vieme točiť, je to vysoká úroveň. Rozhodne si tento seriál ešte minimálne raz zopakujem a to cez to všetko, že je tak morbídny a nechutný. Môžem odporučiť všetkým, ktorí ešte len zvažujú pozerať, ale radím bez popcornu. ()

Kelly2502

Najlepší dokumentárny seriál, aký sme kedy natočili. Dopodrobna zrekonštruvané vraždy, motívy a rozsudky, práca s informáciami, akú som asi ešte u slovenského seriálu nevidel a s tou hudbou a dokonalým Maštalírovým komentárom by mohol kľudne konkurovať tým najlepším kriminalistickým seriálom na Netflixe____________Na niektoré časti do konca života nezabudnem a to som bol už od 14 rokov fascinovaný všeliakými vrahmi. Klobúk dole______________PS, bývalá spolužiačka priateľkinej mamy sa stala jednou z obetí Banskobystrického škrtiča a celý priebeh som si vypočul z prvej ruky, takže zážitok o to väčší :D ()

• Druhá obeť Juraja Luptáka, Lýdia.R, iba niekoľko dní pred smrťou vymodelovala do plastelíny mužskú tvár. Nikdy predtým nemodelovala. Matke povedala, že stvárnila svoju smrť. Vtedy ešte nik nepredpokladal, že nevinná obeť v záhadnej predtuche tragédie zanechala dôležitú stopu. Lebo tvár, ktorý vytvorila, sa s udivujúcou presnosťou naozaj zhodovala s tvárou jej vraha. [Zdroj: Refresher] (Raccoon.city)
  • František Tégler bol po 2. vražde odsúdený na trest smrti. Ako jeden z mála takto odsúdených sa proti rozsudku neodvolal. Trest smrti bol vykonaný 25. septembra 1980. (Game90)