Sběratelé kostí

(seriál)
  • USA Bones (více)
Trailer 2
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (více)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (více)

Série(12) / Epizody(245)

Doktorka Temperance Brennanová je vysoce kvalifikovaná forenzní antropoložka, která pracuje v Jeffersonově institutu a kromě toho píše romány. Když selžou standardní metody identifikace těla, když jsou ostatky tak silně rozložené, spálené nebo zničené, že to kriminalisté vzdají, orgány činné v trestním řízení povolávají Brennanovou a spoléhají na její nadpřirozenou schopnost číst stopy zanechané v kostech oběti. Většina orgánů činných v trestním řízení si nedokáže poradit s inteligencí Brennanové, její touhou po pravdě ani s tím, jak se bezhlavě vrhá do každého vyšetřování. Zvláštní agent FBI Seeley Booth je výjimkou. Bývalý armádní ostřelovač Booth nedůvěřuje vědě a vědcům, „šilhavcům“, jak jim říká, kteří se, když jde o řešení zločinů, zabývají fyzickými důkazy. Ale ani on nemůže popřít, že kombinace jeho sociální inteligence a vědeckého důvtipu Brennanové z nich dělá skvělý tým. (Disney+)

Trailer 2

Fleinka

O tom, jak se vkus a mínění o filmech a seriálech evolučně mění. Ze začátku byl pro mě tento seriál další kriminálka a hodnoceno třemi hvězdičkami, po čase se propracoval na mého favorita mezi kriminálkami. I přesto,že je stále trošku pro forenzní vědce sci-fi, je reálnější a vychází s opravdových poznatků vědy a zachovává si vtip. Proto si zasloužil o to,že jsem se začala na něj dívat častěji a raději. I přesto,že mi byla Temprence značně nesympatická a zkostnatělá přišla jsem ji na chuť až ve druhé řadě. Zato Bootha a Hodginse s jeho slizem a brouky jsem milovala od prvního dílu :D. ()

Eawy

Najoblúbenejší seriál na tomto svete. Niektoré veci preháňajú. Zvyčajne ženy, ktoré sa vedia brániť a bojujú nemám rada, ale v tomto prípade na to zabúdam.Booth a Brennenová sa krásne doplňujú. Ďalej sa mi páči, že v týme majú rozdelené úlohy a nevie každý všetko. Okrem toho Boothove otázky aby mu to povedali normálne, čím to vlastne vysvetlia aj divákovi sú veľmi takticky pridané do scenára. 85% ()

Cappuccino

Sympatická dvojka brázdiaca "ulicami kostičiek". Agent FBI a nadmieru inteligentná antropologička. Tvorci vsadili na emočnú kartu a to sa im jednoznačne vyplatilo. Pretože práve tá karta drží celý seriál veľmi vysoko nad vodou. Aby zas Bones nebol nadmieru chválený, tak vám poviem, že dieru do sveta v žiadnom prípade nerobí. Prostredie seriálu ostáva skoro stále rovnaké a scenár nemá príliš veľké výkyvy. Na druhej strane pobaví vyvíjajúci sa vzťah medzi Boothom a Dr. Brennanovou + ďalšími postavami. "It was like – kissing my brother. You sure must like your brother. She does..I do.. She does" ()

korbitch22

seriál by měl mít sympatické postavy,fajn vzhled,mít nápaditost a být vtipný.tohle všechno seriál sběratelů kostí má a využívá to naplno.když ten seriál začínal tak sem se bál obsazení hlavní role agenta bootha hercem davidem boreanazem,páč hrál akorát roli upíra angela v seriálu buffy,ale hrál ho dobře:-)no pak moje obavy zanikly,jeho výkony sou super,stejně tak celého vědeckého týmu,hodhins je opravdu ulítlej hypízák a zakaron dostává pěknou čočku od bootha:-)no a doktorka brenenová je sice namachrovaná slepice s pocitem nadřazenosti ale ve finále je její projev celkem sympatickej,je to totiž kost:-) ()

kackulka

Lepší než všechny kriminálky, protože Sběratelé kostí se neberou vážně. Až na ty vraždy je to velice vtipný seriál:-). Celý je vystaven na vztahu Kůstky a Bootha, každý díl čekám, kdy se koněčně dají dohromady. Emily Deschanel je v hlavní roli trochu asociální dr. Brennan prostě skvělá a i ostatní postavy jsou super, sympatické a trošku střelené. Seriál je docela nenáročný a prostě mě baví. ()

Galerie (3 029)

• V epizodě Booth (David Boreanaz) řekne Brennan (Emily Deschanel): „Jsme jako Mulder a Scullyová!?“ A Brennan mu odpoví: „Nevím co to znamená.“ Jedná se o easter egg odkazující na slavný sci-fi seriál Akta X (od r. 1993). Oba seriály jsou z produkce studia Fox. (ČSFD)
  • Na začátku 22. epizody 8. série na dělnici spadne ještě hnijící mrtvola. Ta jí zašpiní krví a hnijícím masem, přesto v posledním záběru na dělnici žádné skvrny nejsou. (Agita)
  • V této epizodě čekají Sweets (John Francis Daley), Hodgins (T.J. Thyne) a Fisher (Joel David Moore) ve frontě na lístky na film Avatar (2009). Joel David Moore, který v seriálu ztvárnil Colina Fishera, se ve filmu Avatar objevil v roli Norma Spellmana. Jako jediný pak premiéru filmu nestihne. (Rominator)

Související novinky

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (více)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)