Sběratelé kostí

(seriál)
Trailer 1
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (více)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (více)

Série(12) / Epizody(245)

Doktorka Temperance Brennanová je vysoce kvalifikovaná forenzní antropoložka, která pracuje v Jeffersonově institutu a kromě toho píše romány. Když selžou standardní metody identifikace těla, když jsou ostatky tak silně rozložené, spálené nebo zničené, že to kriminalisté vzdají, orgány činné v trestním řízení povolávají Brennanovou a spoléhají na její nadpřirozenou schopnost číst stopy zanechané v kostech oběti. Většina orgánů činných v trestním řízení si nedokáže poradit s inteligencí Brennanové, její touhou po pravdě ani s tím, jak se bezhlavě vrhá do každého vyšetřování. Zvláštní agent FBI Seeley Booth je výjimkou. Bývalý armádní ostřelovač Booth nedůvěřuje vědě a vědcům, „šilhavcům“, jak jim říká, kteří se, když jde o řešení zločinů, zabývají fyzickými důkazy. Ale ani on nemůže popřít, že kombinace jeho sociální inteligence a vědeckého důvtipu Brennanové z nich dělá skvělý tým. (Disney+)

Trailer 1

peiton

Dr. Brennanová alias Kosť v spolupráci s jej nemenej sympatickými kolegami/parťákmi/pracovníkmi v jednej osobe,je líderkou a mozgom celej skvele doplňujúcej sa partie,ktorým to neuveriteľne šlape a vždy dokážu rozlúsknuť aj ten najkurioznejší prípad.Seriál nám síce neponúka nič prevratného,čo tu ešte nebolo v rámci kriminálneho žánru,zato tvorcovia sa snažia robiť dojem a skúšajú to na diváka unaveného štýlom krimi,ktorých je na našom trhu XY,cez vtipné a uvoľnené dialogy,ktoré lietajú medzi hlav.protagonistami - častokrát naozaj vtipné.Ak si mám vybrať z výkladu krimi,vyberám si toto! ()

kackulka

Lepší než všechny kriminálky, protože Sběratelé kostí se neberou vážně. Až na ty vraždy je to velice vtipný seriál:-). Celý je vystaven na vztahu Kůstky a Bootha, každý díl čekám, kdy se koněčně dají dohromady. Emily Deschanel je v hlavní roli trochu asociální dr. Brennan prostě skvělá a i ostatní postavy jsou super, sympatické a trošku střelené. Seriál je docela nenáročný a prostě mě baví. ()

Naslund

Ze všech čistě kriminálních seriálů mám Kosti nejradši. Vizualizací sice dosti kopíruje CSI, ale v ostatních oblastech ji skvěle přehrává. Narozdíl od ostatních kriminálek zde nejsou postavy stavěny na postraní kolej a postup vyšetřování se často odvíjí od jejich osobností. Ty jsou spíše civilního charakteru a práce je baví, takže přes vážnost tématu je seriál spíše optimistický a správně morbidně vtipný. Chyb v logice se naštěstí z vélké míry vyvaroval, takže si zaslouží být na vrcholu. Každopádně v něm mohou být i ošklivější obrázky a tak jsem se dost divil, když jej začali dávat kolem třetí hodiny odpolední. Dost mě pobavil překlad Kůstky do slovenštiny na Kosť. ()

Marek1991

Opäť americká kriminálka, tentokrát založená nie na podklade nejakej informačnej, či námornej služby, ale na kostiach. Je to tak zvláštne špecifické a americké, že som si k tomu nenašiel cestu a znova sa pri tých postavách, dialógoch a deji skôr trápim, trocha to ujde, ale "zázrak" sa nekonal a nezaujalo ma to. ()

Doudis19

Všelijaké kriminálky mě už nějakou dobu značně iritovaly, proto jsem nečekal, že by mě mohl tak zaujmout seriál, jenž kriminálkou je v podstatě také. Jenže kriminální faktor zde sklouží spíše jako křoví duu vyšetřovatelů, kteří svou rozdílností skvěle ladí, a s každou další episodou se jejich vztah prohlubuje a posouvá.., no kdoví kam :-). Zbytek týmu už tak zajímavý není a některé díly za moc nestojí. Booth s "Kůstkou" by ovšem utáhli i daleko horší seriál, než jakým Bones jsou. Z ostatních názorů usuzuji, že to ovšem nemusí stačit každému. ()

Galerie (3 029)

• Aj keď je seriál inšpirovaný sériami kníh od spisovateľky Kathy Reichs, v mnohom sa od nich líši. Napríklad knižná postava sídli, rovnako ako jej autorka, v Montreale, ale televízny seriál sa odohráva vo Washingtone D.C. V knihách nepracuje Brennanová (Emily Deschanel) s FBI, často sa stretáva s detektívom Andrewom Ryanom, je rozvedená a má dcéru Katy - nič z toho sa v seriáli nevyskytuje. (DarkSaint)
  • V epizodě Hodgins (T.J. Thyne) informuje tým, že pozemek střední školy byl postříkán proti komárům ve čtvrtek 14. června 1987 v 7:45 odpoledne. Jedná se však o faktickou chybu. Tento den byla ve skutečnosti neděle. (Ajka1)

Související novinky

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (více)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)