Sběratelé kostí

(seriál)
  • USA Bones (více)
Trailer 1
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (více)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (více)

Série(12) / Epizody(245)

Doktorka Temperance Brennanová je vysoce kvalifikovaná forenzní antropoložka, která pracuje v Jeffersonově institutu a kromě toho píše romány. Když selžou standardní metody identifikace těla, když jsou ostatky tak silně rozložené, spálené nebo zničené, že to kriminalisté vzdají, orgány činné v trestním řízení povolávají Brennanovou a spoléhají na její nadpřirozenou schopnost číst stopy zanechané v kostech oběti. Většina orgánů činných v trestním řízení si nedokáže poradit s inteligencí Brennanové, její touhou po pravdě ani s tím, jak se bezhlavě vrhá do každého vyšetřování. Zvláštní agent FBI Seeley Booth je výjimkou. Bývalý armádní ostřelovač Booth nedůvěřuje vědě a vědcům, „šilhavcům“, jak jim říká, kteří se, když jde o řešení zločinů, zabývají fyzickými důkazy. Ale ani on nemůže popřít, že kombinace jeho sociální inteligence a vědeckého důvtipu Brennanové z nich dělá skvělý tým. (Disney+)

Trailer 1

Cappuccino

Sympatická dvojka brázdiaca "ulicami kostičiek". Agent FBI a nadmieru inteligentná antropologička. Tvorci vsadili na emočnú kartu a to sa im jednoznačne vyplatilo. Pretože práve tá karta drží celý seriál veľmi vysoko nad vodou. Aby zas Bones nebol nadmieru chválený, tak vám poviem, že dieru do sveta v žiadnom prípade nerobí. Prostredie seriálu ostáva skoro stále rovnaké a scenár nemá príliš veľké výkyvy. Na druhej strane pobaví vyvíjajúci sa vzťah medzi Boothom a Dr. Brennanovou + ďalšími postavami. "It was like – kissing my brother. You sure must like your brother. She does..I do.. She does" ()

Doudis19

Všelijaké kriminálky mě už nějakou dobu značně iritovaly, proto jsem nečekal, že by mě mohl tak zaujmout seriál, jenž kriminálkou je v podstatě také. Jenže kriminální faktor zde sklouží spíše jako křoví duu vyšetřovatelů, kteří svou rozdílností skvěle ladí, a s každou další episodou se jejich vztah prohlubuje a posouvá.., no kdoví kam :-). Zbytek týmu už tak zajímavý není a některé díly za moc nestojí. Booth s "Kůstkou" by ovšem utáhli i daleko horší seriál, než jakým Bones jsou. Z ostatních názorů usuzuji, že to ovšem nemusí stačit každému. ()

Marek1991

Opäť americká kriminálka, tentokrát založená nie na podklade nejakej informačnej, či námornej služby, ale na kostiach. Je to tak zvláštne špecifické a americké, že som si k tomu nenašiel cestu a znova sa pri tých postavách, dialógoch a deji skôr trápim, trocha to ujde, ale "zázrak" sa nekonal a nezaujalo ma to. ()

elizabeth_ba

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dobře vím, že tento seriál není dokonalý a souhlasím se spoustou připomínek ve zdejších komentářích. Přesto na něm ujíždím a během dvou týdnů jsem zvládla zhlédnout už celých pět řad. Velmi zábavné krimi, které představuje tým z Jeffersonova ústavu, zabývající se především forézní antropologií a pomáhající FBI chytat zločince. Podle Kůstky a Bootha si docela dobře umím představit Fidelmu a Eadulfa, hrdiny knižní detektivní série Petera Tremayna z raně středověkého Irska, jelikož jednotlivé díly představují jistě velmi zajímavé případy, přesto pokládám za nejzábavnější sledovat, jak se vyvíjí citový vztah a funguje chemie mezi Kůstkou a Boothem, z čehož vznikají jak velice romantické situace, tak i nezapomenutelné hlášky (pár jsem jich vybrala k jednotlivým epizodám). Kůstka bývá občas na facku, nicméně víme, že je to kvůli smutku a strachu někde hluboko v jejím nitru (viděno i při editaci 11.09.17 po konec páté série, tj 5-22). ()

Mikita

Tenhle seriál nebyl z mých nejoblíbenějších, ale postupem času nevidíte jen nechutné zkoumání mrtvých těl a neobvyklých vyšetřování a seriál si zamilujete. Pokud začnete sledovat pravidelně, nabídne vám výborný pospolitý příběh a vlastní vyšetřování budete sledovat až v druhé řadě. 1.série vás "pouze" seznámí s postavami a jejich motivacemi, druhá série už více komplikuje mezilidské vztahy a začíná rozehrávat opravdu zajímavá citová dramata. A tak po letech zvedám hodnocení na plný počet a jdu si pustit dalších pár dílů Bones a poskládám si tak příběh, který mi nepravidelným sledováním v TV unikl. Originální znění se nadmíru doporučuje, ;) ()

Galerie (3 029)

• V epizodě doktor Hodgins (T.J. Thyne) mluví o Němci, který přes internetový inzerát hledal lidi, které chtěl sníst, a že jednou z jeho obětí měl být i jistý IT technik. Tato věta je referencí na pořad Ajťáci (od r. 2006), konkrétně se jedná o epizodu Moss a Němčour (2007). (StoneGeezer)
  • V seriálu Kůstka (Emily Deschanel) několikrát zmiňuje, že agent Booth (David Boreanaz) je přímým potomkem J. W. Bootha, který zabil prezidenta Abrahama Lincolna. Ve skutečnosti je to nemožné, protože J. W. Booth neměl žádné děti a dítě jeho bratra se nedožilo dospělosti. Pokud by existoval nějaký takový potomek, měl by jiné příjmení. (Tunri)
  • Jeffersonův Institut, ve kterém se nachází laboratoř, ve skutečnosti neexistuje. Jeho existence v seriálu má představovat Smithsův Institut ve Washingtonu DC. Exteriéry Jeffersonova Institutu v seriálu jsou ve skutečnosti The Natural History Museum v Los Angeles. (Tunri)

Související novinky

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (více)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)