Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 16
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Diskuze

Ajvonka

Ajvonka (hodnocení, recenze)

Celá táto línia s Robin a Barneym je hlúpa. Som zvedavá, čo sa teraz vykluje z toho, že ich Barney videl.

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Djoker

no, pravdepodobne to tak bude... kdyz si vemes, ze se proslavil v chicago hope, coz snad nikoho jinyho nez duchodce bavit nemuze :-) me osobne ten herec sere i v homelandu, coz je jinak naprosto uzasnej serial, ale i tak mi ty vtipy neprisly moc dobry. s bohdalkou by to bylo lepsi.

Djoker

Djoker (hodnocení, recenze)

3. díl zase slabší, přitom vtipy na důchodce mě baví, ale tady to bylo úplně stupidní. Co vlastně mají v zámoří s tim Patinkinem, neví někdo? Já jen jestli to je jako u nás, když se řekne Gott nebo Bohdalka. :)

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

ufff, tak to sem rad, ze to tak nevidim sam, taky mi ty scenky Barney+Robin prisly vylozene trapny. teoreticky mohla byt vtipna ta linie s Marshallem, ale bohuzel neznam ty americky realie s tim jejich fanouskovstvim, takze jsem nemohl nakonec ani ocenit ty hlasky o vikingach a o syru na hlave :-/

a pristi dil bude asi opet vyfabulovana radoby citovka, nevim, co jako chtej delat z toho, ze byl Ted v parku s Robin a chyt ji za ruku, snad se z toho Barney moc nepo...

Hrabka

Hrabka (hodnocení, recenze)

Queb

Naprostý souhlas. Humor, ten už v HIMYM dávno zemřel, bohužel. Je to víceméně trapas, co tam po většinu času předvádí. Teď už jen aby to dohráli po romantický sránce a konečně konec. Už dávno se na nový díly netěším tak jako dřív, spíš k tomu mám už odpor, ale dokoukat se to prostě musí...

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

ty jo... první dva díly 9. série byly jakštakš, jakože pro mě koukatelný, ale co zase bylo v tom 3. díle... nechápu kde ty vtípky a celkově ten styl humoru vymejšlí, a ani skoro nechápu komu to může připadat ještě vtipný... viz. důchodci, šermování, Barney s Robin jsou spolu trapný až za hrob... do toho opět kupa dalšího moralizování... navíc všechny ty "fóry" a vtipný situace, který mají nastat, nebo jejich chování je pro mě už 100% předvídatelný... že prostě je náběh na nějakou jakože vtipnou scénku, a já od začátku vím co řeknou a jak to dopadne... protože to je furt to samí trapný dokola...

ať už tam fakt proboha dají tu matku a ať tam už prostě vystupuje do konce série nějak, to jediný to aspoň trošičku zachrání myslím.... její postava mi je sympatická a v těch milulejch dvouch dílech byla fajn a líbila se mi....

na příspěvěk reagoval Hrabka

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Kolbenova

To je fakt, uz to bylo spis takovy citovy vydirani, esli teda ten Ross nakonec s tou Rachel skonci nebo ne. Jenze popravde, ja jsem si je tak oblibil, ze bych to klidne sledoval jeste dalsi 3 serie... Skoda ze neudeli po letech aspon ten jeden film.

na příspěvěk reagoval Kolbenova

Kolbenova

Kolbenova (hodnocení, recenze)

NightPorter

9 sérií je prostě moc, jedinej seriálu, kde nebyla zbytečná snad jediná řada byl Přátelé - ale i tam už některé epizody ke konci nebyly vždy vtipné.

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

3. dil uz byl zase nakej slabsi, ne? Libila se mi snad jen Tedova sousedka z bytu nad nim, a von to zazdi hlaskou, ze moc dupe :-D No, snad tu svatbu nebudou natahovat za kazdou cenu zapletkama typu, kde by si moh Barney s Robin zadovadet, pac to moc zabavny nebylo.

na příspěvěk reagoval Sygi, Kolbenova

Mire

Mire (hodnocení, recenze)

Tak začiatok (dúfajme) poslednej série je.... nebývale uspokojivý. Zaradenie matky do deja - to je ono, je to sympoška a všetci chudáci ktorí na ňu hádzali špinu po jedinom zábere v 8. sérii už dúfam budú ticho. A musím povedať že som čakal že sa tá černoška s autom nevráti po Marshalla :) Takže za mňa - v pohode, uvidíme čo ďalej!

Frkyn

Frkyn (hodnocení, recenze)

NightPorter

Přesně, ten začátek, žádný vztahy a ženský, prostě mi to do tohohle nesedí, je jasný že top chce nějakej vývoj, ale tohle není nejlepší cesta...

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Frkyn

no to je fakt, me to tam taky sere a raci bych, kdyby byli dal nezadany a zkouseli dal vsemozny ty super taktiky, jaky vymejslel wolowitz ve 2. rade, kde byl nejlepsi postavou celyho serialu, ale jak zacal chodit s tou blonckou, je uz docela nezabavnej...

na příspěvěk reagoval Frkyn

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Pratele? Jako sorry ale pratele sou uplne jina liga... Lepsi vztahovka nez HIMYM je i Big bang...

na příspěvěk reagoval Frkyn

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Kolbenova

já nevím, já si teda pod pojmem vztahovka představuju něco trochu jinýho než přátelé... jasný, řeší se tam občas vztahy mezi sebou atd... ale všechno je to jakoby tak vedlejší a hlavní je tam pořád ten humor, vtipný scénky a postavy atd...

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

je dobra. tak akorat. a taky bych rekl, ze se zacatek serie povedl, ale bohuzel jen ve srovnani s predchozima 3 radama, vedle nich je to trochu nadprumer... jenze kdyz to clovek srovna treba s uvodem novy serie modern family, kde se clovek fakt zasmeje, tady je to jen semtam takovy pousmani... holt himym uz davno neni top komedialni serial.

na příspěvěk reagoval Kolbenova

Ajvonka

Ajvonka (hodnocení, recenze)

Podľa mňa sa matka hodí k Tedovi a vyzerá strašne milo, neviem čo na nej všetkým vadí :D

na příspěvěk reagoval Gryphon

Djoker

Djoker (hodnocení, recenze)

Konečně jde do tuhýho a je to hned znát. O dost lepší než většina epizod 7. a 8. série. Zařazení matky do děje ještě před poznáním Teda byl správný krok. Je mi sympatická a k Tedovi se hodí rozhodně víc než tak kupa modelek, který za tu dobu píchal. :)

na příspěvěk reagoval 1Legend1

Coleator

Coleator (hodnocení, recenze)

No já nevim, ale mně přijde HIMYM poslední dobou fakt nudný - člověk se za díl párkrát pousměje a tím to hasne...

Snížil jsem hodnocení na tři hvězdy, tu čtvrtou si budou muset tvůrci zasloužit ve zbytku série (a doufejme, že i seriálu)...

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama