Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 73
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Videa (113)

Ukázka z filmu 73

Recenze (2 680)

kinej 

všechny recenze uživatele

Tak na tohle budu asi jeden z mála. Nadšení kolem tohoto sit-comu ale opravdu nerozumím. Netvrdím, že je to špatný sit-com, rozhodně ale není tak prohláškovaný jako Přátelé. A to nejsem žádný jejich fanda. Zkrátka tenhle seriál mi nepřijde zas až tolik vtipný. Fóry zde jsou průměrné a těch lepších je zde pomálu. Tak nějak mi nesedí ani herci. Cobi Smulders mi přijde herecky vysloveně toporná. Josh Randor mi zase přijde jako nevýrazný a laciný klon Johnyho Deppa. Jasonu Segelovi jeho postavu nevěřím, a Alyson Hannigan je mi zase vysloveně nesympatická. Jediný výraznější herec je Neil Patrick Harris, ale ten už toho moc nezachrání, protože má málo dobrého střeliva. Takhle to vidím já a to jsem viděl minimálně deset dílů a snažil jsem se dát tomuhle seriálu šanci, když jsou z něj všichni tak odvaření, ale prostě v něm nevidím nic nadprůměrného. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Abych se mohl nadšeně a s připraveným kapesníkem dívat na tento seriál, musel bych pustit topení na plný pecky, aby se nám v místnosti trochu oteplilo, lahví wizoura bych sešteloval potřebné ÍKVÉ a pak teprve bych se mohl začít bodře plácat do stehen od těch Tedovo a Barnyeho hlášek. Řeknu to upřímně, týpkové jsou přirozený jako hovno. Všichni do jednoho zasloužej Oscara za trapnost. Bože, takovu přeslazenou sračku zabalenou do rádoby vtipného hávu aby člověk pohledal. Nerozumím nadšenému pětihvězdičkovému hodnocení. Poctivě jsem vydržel první sezonu, dál se vzdávám jakýchkoliv snah vidět alespoň minutu tohoto trapného sitcomu pro náctileté o světě přiteplených dospěláků s prachama na prdeli. ()

Reklama

sepp 

všechny recenze uživatele

Tak uz sakra dluho me nic nedostalo, jako prave tento neskutecny serial. Co dil, to perla, co Barneyho replika, to salvy smichu. Nikdo z hercu neprehrava, vsichni vypadaji jako by opravdu byli postavami, ktere hraji a diky bezchybnym scenarum clovek proletne jednou sezonou behem dvou veceru a styska se mu po "svych" hrdinech. Jak sjem rekl, vyborni herci, skvele scenare, to dohromady s osvedcenymy postupy z Friends dela temer bezchybny komedialni koktejl. A ach ano, jako vetsina ostatnich Barneyho proste zboznuji - a to nejenom diky spolecne vasni k oblekum... ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jeden čas byl himym mým nejoblíbenějším současným sitcomem. Skvělá partička sympatických hrdinů, každá epizoda fungovala doslova jako dávka dobré nálady. V první sérii jsem vyloženě toužil být v New Yorku a zažívat ty vtipné okamžiky společně s Tedem, Robin, Barneym, Marshalem a Lily. Postupem času však dochází ke zbytečnému natahování, postavy se vůbec nikam nevyvíjí (ačkoli seriál samotný se snaží tvrdit že ano) a kvalita humoru znatelně upadá. V první sérii himym působil "jako ze života" - opravdu jsem cítil, že tohle se tam někde za velkou louží může odehrávat. Ale dneska, v době konce páté série? Himym je už totálně odtržený od reality, dějí se věci, které by se nikdy stát nemohly, většině hrdinů už jsem dokonce přestal fandit. První cca dvě sezóny ze extra silných pět hvězd, potom to klesá na čtyři, za pátou sérii bych dal jen tři hvězdy. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Začalo to jako skoro plnohodnotná náhrada za jinou legendární partičku z New Yorku. Kousek naivního romantika má v sobě každý, takže příběh Teda Mosbyho lehce zaujme a čekání na matku je minimálně ze začátku inovativním lákadlem. Hlavní hvězdou je však hláškující Barney, provádějící jednu šílenost za druhou. Celé to slušně šlape ještě v páté sérii, i když občasné sci-fi prvky, které nevychází ze zkresleného vyprávění, jsou dosti rušivými momenty a navíc jich v dalších letech přibývá. Od šesté série se začne hrát na vážnější notu, což mi z počátku nevadilo, jenže to jsem nevěděl, kam to celé spěje. Z větší části šlo o zbytečnou vatu, do které můžeme zařadit i Tedovy přítelkyně, viz Zoey, z které mohli udělat slečnu dokonalou, ale nakonec z toho byl jeden z nejméně romantických a nejzbytečnějších televizních vztahů vůbec. V posledních třech sériích už pak šlo o scenáristickou křeč. Zábava to nebyla ani za mák a jen se recyklovaly úspěšné koncepty z minulých sérií jako Slap bet, Playbook a Intervention. Z Robin udělali asexuální, uřvanou krávu, která ani ve 30 absolutně neví, co chce a její stylista musel být transsexuál na koksu. Otravní začali být i Marshall a Lilly. Samotná matka sice byla kouzelná, ale závěrečná pointa, kterou jsem jako mnoho dalších prokoukl už během pár náznaků v osmé sérii, byla celkem sviňárnou na věrné diváky a to nejen kvůli dosti buranskému způsobu, kterým to celé rozsekly Tedovy povedené děti. 1. - 3. série: 90%, 4. série: 85%, 5. série: 80%, 6. série: 70%, 7. série: 65%, 8. série: 60%, 9. série: 55%. ()

Galerie (1 598)

Zajímavosti (654)

  • Barney (Neil Patrick Harris) má veľa obľúbených fráz. Medzi najviac používané patria: "Legendární", "Nahoď oblek", "Placák" a "Jak je?". (endoskop)

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama