Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 38
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (218)

Věci (2007) (S02E16)

Šestnásta epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Stuff" (Veci). Robin Scherbatska náhodou zistí, že Tedov byt je plný vecí, ktoré mu darovali jeho bývalé partnerky. Keďže spolu chodia, tak ho donúti, aby sa ich zbavil. Lenže i ona má niečo od mužov s ktorými žila. A Tedovi to začne tiež vadiť. Lily všetkých pozve na predstavenie amatérskeho ochotníckeho divadla v ktorom účinkuje. Barney Stinson je z toho mimoriadne otrávený a znechutený. ***** ()

Arrivederci, Fiero (2007) (S02E17)

Sedemnásta epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Arrivederci, Fiero" (Arrivederci, Fiero). Marshall Erikson sa musí rozlúčiť so svojim starým autom, ktoré mal od svojich šestnástich rokov. Po takmer dvestotisíc míľach vypovedalo službu. Dojazdilo. Je s ním koniec. Musí ho dať zošrotovať. Pri tej príležitosti si so svojimi priateľmi zaspomína, čo všetko s týmto starým dobrým fárom prežili. ***** ()

Stěhování (2007) (S02E18)

Osemnásta epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Moving Day" (Sťahovanie). Ted Mosby a Robin Scherbatska už nejaký čas spolu chodia a tak sa rozhodnú, že budú spolu bývať. Ted sa presťahuje ku Robin. Postupne však obaja zisťujú, že žiť spolu pod jednou strechou nebude také jednoduché ako si predstavovali. Ani Lily a Marshall sa bez svojho spolubývajúceho necítia dobre. A i Barney je radikálne proti tomu, aby sa Ted sťahoval. Takže sa nakonec vráti späť do svojho bytu. ***** ()

Rozlučka se svobodou (2007) (S02E19)

Devätnásta epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Bachelor Party" (Rozlúčka so slobodou). Marshall Erikson a Lily Aldrinová sa chystajú stať manželmi. Ted Mosby a Barney Stinson pripravujú Marshallovi rozlúčku so slobodou. Každý z nich si ju však predstavuje úplne inak. Lily má tiež rozlúčkový večierok na ktorom jej dá Robin Scherbatska odvážny a dosť nevhodný darček. ***** ()

A jdeme do finále (2007) (S02E20)

Dvadsiata epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Showdown" (A ideme do finále).Do svatby Marshalla Eriksona a Lily Aldrinovej chýbajú už len dva týždne. Rozhodnú sa, že ich strávia oddelene, aby sa o to viac tešili na sviatočnú, vášnivú, svadobnú noc. Ukáže sa však že sú na seba tak naviazaní, závyslí a zamilovaní, že to nebude možné. Maršmelounek a Lileček musia byť proste stále spolu. ***** ()

Něco půjčeného (2007) (S02E21)

Dvadsiata prvá epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Something Borrowed" (Niečo požičané). V máji roku 2007 mali Marshall Erikson a Lily Aldrinová svoju vysnívanú svatbu. Ako prebiehali prípravy, čo všetko sa stalo, ako sa to skomplikovalo a ako to nakoniec dopadlo rozpovie Ted Mosby svojim deťom. Je to zaujímavý a romantický príbeh. **** ()

Něco modrého (2007) (S02E22)

Dvadsiata druhá epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Something Blue" (Niečo modré). Marshall Erikson a Lily Aldrinová sa stali manželmi. Je po svatbe. Všetko dobre dopadlo. Majú svoj veľký deň za sebou. Takže je načase, aby Ted Mosby a Robin Scherbatska vyšli s pravdou von o tom čo sa medzi nimi odohralo. Rozišli sa, ukončili svoj vzťah, už nie sú pár, je koniec. ***** ()

Série 3 (2007) (S03)

Počkej si (S03E01), My nejsme místní (S03E02), Tříkolka (S03E03), Malí kluci (S03E04), Jak jsem poznal všechny ostatní (S03E05), To nejsem já (S03E06), Pověčisodvod (S03E07), Zvykání na zlozvyk (S03E08), Fackodání (S03E09), Nervy (S03E10), Platinové pravidlo (S03E11), Žádný zítřek (S03E12), Deset sezení (S03E13), Pavouk (S03E14), Řetězec řvaní (S03E15), Hrady z písku v písku (S03E16), Koza (S03E17), Parťák z trucu (S03E18), Totální výprodej (S03E19), Zázraky (S03E20). ***** ()

Počkej si (2007) (S03E01)

Prvá epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Wait For It" (Počkaj si).Robin Scherbatska po rozchode s Tedom Mosbym odcestuje na dovolenku do Argentíny. Vráti sa odtiaľ s novým, mladým, atraktívnym priateľom, ktorý svojim šarmom a masérskymi schopnosťami ohúri aj Lily a Marshalla. No a opitý Ted si nechá nad zadok vytetovať motýľa. ***** ()

My nejsme místní (2007) (S03E02)

Druhá epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "We´re Not from Here" (My nie sme miestní).Robin Scherbatska po rozchode s Tedom Mosbym odcestuje na dovolenku do Argentíny. Vráti sa odtiaľ s novým, mladým, atraktívnym priateľom. Postupom času sa však ukáže, že vzťah ktorým bol romantický a okúzľujúci v Južnej Amerike v USA vôbec nefunguje. A tak ho Robin rázne ukončí. ***** ()

Tříkolka (2007) (S03E03)

Tretia epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Third Wheel" (Tojkolka). Ted Mosby sa snaží otrepať z rozchodu s Robin Scherbatskou. Preto dá na radu kamaráta Barneyho Stinsona, oblečie si štýlový oblek a vyrazí von baliť ženské. Podarí sa mu zabodaovať hneď u dvoch sexi kočiek. Zdá sa, že si užije svoju prvú vášnivú trojku. ***** ()

Malí kluci (2007) (S03E04)

Štvrtá epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Little Boys" (Malí chlapci). Robin Scherbatska si po rozchode s Tedom Mosbym hľadá nového partnera. Zoznámi sa s fajn chlapíkom, ale problém je v tom, že má syna z prvého manželstva. To Robin vydesí a nakonec kvôli tomu ukončí tento vzťah. Barney Stinson a Ted Mosby si dajú súťaž v randení. ***** ()

Jak jsem poznal všechny ostatní (2007) (S03E05)

Piata epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "How I Met Everyone Else" (Ako som spoznal všetkých ostatných). Ted Mosby si našiel prostredníctvom internetu novú priateľku. Príde s ňou do baru medzi svojich priateľov. Je zvedavá ako sa Ted s nimi spoznal. Tak si zaspomínajú a rozpovedia príbehy ako sa vzájomne zoznámili. ***** ()

To nejsem já (2007) (S03E06)

Šiesta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "I´m Not That Guy" (To nie som ja). Meno Teda Mosbyho sa objaví na obaloch viacerých tvrdých porno tituloch. Je z toho prekvapený a zaskočený. Nakoniec zistí, že jeho meno si zvolil ako pseudonym jeho bývalý spolužiak zo základnej školy, ktorý sa živí ako porno herec. ***** ()

Pověčisodvod (2007) (S03E07)

Siedma epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Dowisetrepla" (Povečisodvod). Manželia Marshall a Lily sa rozhodnú, že je načase, aby sa odsťahovali z bytu Ted Mosby a našli si svoj vlastný. Vyhliadnu si bývanie, ktoré by im vyhovovalo. Sú nim nadšení. Preto požiadajú o úver. Lenže je tu malý problém. Lily za pár mesiacov svojim nekontrolovateľným nakupovaním narobila veľké dlhy. ***** ()

Zvykání na zlozvyk (2007) (S03E08)

Osma epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Spoiler Alert" (Zvykanie na zlozvyky). Ted Mosby si našiel novú priateľku. Ako je to u neho býva, tak sa do nej hneď vášnivo zamiloval. Predstaví ju svojim priateľom. Tí si hneď všimnú, to čo Ted nevidí. Je neznesiteľne ukecaná. No postupne zisťujú, že i každý z nich má nejaký otravný zlozvyk. ***** ()

Fackodání (2007) (S03E09)

Deviata epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Slapsgiving" (Fackodanie). Ted, Marshall, Lily, Robin a Barney sa chystajú spoločne osláviť Deň vďakyvzdania. Lily pripraví dokonalú hostinu, ktorú naruší zopár nepredvídaných udalostí. Robin si dovedie svojho o poznanie staršieho priateľa a Marshall chce uštedriť Barneymu facku, ktorá je dôsledkom prehranej stávky. Vďakyvzdanie sa zmení na fackodanie. ***** ()

Nervy (2007) (S03E10)

Desiata epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Yips" (Nervy). Sebavedomý playboy Barney Stinson sa náhodou stretne so ženou s ktorou prišiel o panictvo. Tá si však na neho vôbec nepamätá. To mu spôsobí silný šok a veškeré jeho sexuálne sebavedomie sa razom zrúti. Prestane si veriť, začne byť nervózny a absolutne prestane bodovať u opačného pohlavia. Zrúti sa mu celý život. ***** ()

Platinové pravidlo (2007) (S03E11)

Jedenásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Platinum Rule" (Platinové pravidlo). Ted Mosby sa rozhodol, že si nechá odstrániť tetovanie, ktoré si dal pred nedávnom počas divokého žúru urobiť. Motýľ na zadkom je hodne nevhodná ozdoba pre chlapa. Pri tejto príležitosti sa zoznámi s atraktívnou dermatoložkou. Chce s ňou nadviazať známosť, jeho priatelia ho však pred tým dôrazne varujú. ***** ()

Žádný zítřek (2008) (S03E12)

Dvanásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "No Tomorrow" (Žiadny zajtrajšok). Barney Stinson a Ted Mosby prežijú divokú oslavu dňa svätého Patrika. Vyrazia do mesta a poriadne si to užijú. Marshall a Lily zistia, že v ich nový byt má jednu obrovskú vadu, ktorú si pred jeho kúpu nevšimli. Sú z toho zúfalí. ***** ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)