Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 91
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele Wyrdas k tomuto seriálu (139)

Pavouk (2008) (S03E14)

Barney se snaží zjistit, která z té stovky žen, které kdy vojel, má největší právo k ničení jeho dalších potenciálních cílů. To se totiž děje a proto je třeba tuto záškodnici odhalit a hrozbu sexuálního sucha tím nadobro eliminovat. Vzpomínky na Barneyho trofeje pobaví i ty největší feministky beze smyslu pro humor, protože ty pohádky jsou vážně TOP! ()

Řetězec řvaní (2008) (S03E15)

"Tvoje sračka je sračka, co sračku vysere" :D Různé verze na to, jak oddělat dělostřelce Artura jsou prostě bezvadné! Zejména ta Tedova je dokonalá. Nakonec se Marshall naučí řvát a to vše jen díky Barneymu. Úžasný díl, který lidem předvede v praxi zákon padajícího hovna. ()

Hrady z písku v písku (2008) (S03E16)

Linie s návratí? Dokonalost. Robinina minulost? Perfektní show. Pokračování obchoďáku? Jak jinak, než super! Ale ten konec... to nevěstí nic dobrého. ()

Koza (2008) (S03E17)

Ten stroj na hot-dogy fakt chci! I s tím luxusním omáčníkem. Barney řeší právní problémy parťákodexu ohledně sexu s bývalou svého "nejlepšího" kamaráda a aby toho nebylo málo, je do toho zapojen i mistr právník Marshall. Mimo jiné se dozvíme i něco z émerické historie. A kde se bere maso? To andílci netuší. Opět jeden z těch nejlepších dílů co jsou. Když něco dostane do rukou Marshall, vždycky je to epické. Nebudu víc vyzrazovat, tohle se musí vidět! ()

Parťák z trucu (2008) (S03E18)

Trošku hlušší dík, obzvláště ve srovnání s předchozí kavalérií. Co se dá vyzdvihnout? Tak třeba Ted a jeho odpaňovací mise 2.0 nebo Barney a jeho snada udělat z Randyho lamače dívčích srdcí. Ale jinak se to zbytečně táhne a do toho všeho se dokonce najde i několik hluchých až marných scén. Průměr. ()

Totální výprodej (2008) (S03E19)

Poměrně zajímavý díl o tom, co dokáže malba jedné moderní "umělkyně" se zvířaty. Jo a abych nezapomněl, Barney se zasnoubí. Bude to LEGENDÁRNÍ? Stojí za to se podívat. Ověřeno bezdětnými gayi. ()

Zázraky (2008) (S03E20)

Zázraky vs. filozofické úvahy nad smrtelnou postelí. Opět Marshall totálně tahá celý díl svým vytříbeným humorem a historkami. A Ted? Jo, ten je v té posteli. A nakonec v ní skončí i Stella, takže všechno dobré? Ani ne. A nebo ano? Ale nakonec to zakončí Barney v tom maximálním tempu - mumie placák! ()

Série 4 (2008) (S04)

Průměr mluví jasně, tři hvězdičky a šmitec! Ve čtvrté sérii začíná taková nemilá věc, z Lily se stává druhá Robin. Tedy uřvaná, sebestředná nána. Poslední díly je od humoru odříznutý i Barney, kterého dusí právě Robin a Marshall je zas přidušen Lilyninou přitažlivostí. A co si budem, Ted není hvězdou seriálu - rozhodně ne tím komediálním tahounem. Takže i když se snaží, bylo mi ho místy až líto. Hlavou zeď neprorazíš. ()

Známe se? (2008) (S04E01)

Úvod do čtvrté série začal dost vlažně... po opravdu skvělém úvodu začíná to, čeho jsme se obávali z konce třetí série. Barney chce Robin. A jak se dalo předpokládat, tahoun seriálu je umlčen zabijákem humoru. A tak Barney jen štěká z posledního a Robin, žel, dostává více prostoru. Lehce to zachraňuje Marshall. ()

Nejlepší hamburger New Yorku (2008) (S04E02)

Hamburger je tu hlavní hrdina i celá myšlenka dílu. Zachraňuje to sice trenkový rádius, ale to je fakt málo. ()

Miluju New Jersey (2008) (S04E03)

Další v řadě opravdu slabých dílů. Robin nemá sebeúctu, Ted se chová jako idiot. Lily obhajuje NY před Stellou... hodně mi to připomíná pražáky obhajující Prahu. Opravdu není o co stát. A ten konec, jak na sebe jen řvou? Jediný, kdo si to užil byl ten pes, co si prohnal trávícím traktem éčko. A jednu hvězdu dávám čistě za Marshalla, který jako jediný nezapomněl, že to má být komedie. ()

Promluva do duše (2008) (S04E04)

Po vzoru Robin už je teď trapný i Ted. Vše ze současné linky dost slabé. Vše ze vzpomínek super! A vlastně to celé potahal Barney a nebýt jeho (+promluv do duše), asi by to bylo za jednu hvězdu. ()

Prokletý ostrov (2008) (S04E05) odpad!

Jasně, nějaký humor tam je a fakt jsem se i upřímně párkrát zasmál... ale tohle je to NEJHORŠÍ z přátel, co kdy HIMYM obšlehnul. Ted je totální kokot bez nejmenšího sociálního cítění a Robin je čistokrevná kurvička jako její předloha Rachel. Když nemůžu být šťastná já, tak nikdo... přes ty některé střípky kvalitní zábavy, tohle si nezaslouží nic víc, než odpad. Ukázka lidské hlouposti a vydestilovaného podrazáctví. ()

A žili šťastně až do smrti (2008) (S04E06)

Takový dost povrchní humor založený na tom, jak každý z party byl ponížen nebo někoho ponížil. Evidentně snaha o vybruslení ze série předchozích přehmatů. Špatné to nebylo, ale víc jak na průměr to nevidím. Přikláním se ke třem hvězdám alespoň pro to morální ponaučení, které bylo zapotřebí pro to morální dno z předchozího dílu vytasit. ()

Den neotců (2008) (S04E07)

Hodně suchý díl o tom, zda je Marshall s Lily připravený na ukuchtění si děcka. Místy to bylo až trapné (Lily, Robin) a jediné co to tahalo k hladině byl Barneyho den "NEotců" a efekt roztleskávaček. ()

Jéé! (2008) (S04E08)

Barney dá, vezme a znovu dá Tedovi práci... holky se dostanou do společnosti "jéééčivek" a tak nějak uboze se snaží rozebrat situaci v partě a hlavně mezi sebou. Sven to tahá svou čerstvostí, ale celkově tu o nic moc nejde. Nakonec se Ted s Marshallem rozhodnou vážně ohrozit Barneyho život... asi vtipný (?). ()

Naháč (2008) (S04E09)

Zajímavý díl... Marshall poukáže na fakt, že Robin je jednoduchá coura... takže zatímco Robin se marně snaží dokázat, že není děvka, Lily se naopak snaží dokázat, že děvkou je. Ted a Barney si jdou střihnout naháče a to je také to, co drží díl nad vodou. Ale ve výsledku to vůbec není špatný díl. ()

Rvačka (2008) (S04E10)

Marshall je totální magor! Absolutně mě sundal čoko pauzou a světelnými meči! Robin jen potvrdila, že je vážně lehká coura a Ted s Barnyem rozjeli slušnou hru na bitku. Konečně zas jeden dobrej díl, který by si člověk mohl pouštět častěji a stejně vždy pobaví... Marshalle, tohle je za Tebe! ()

Malá Minnesota (2008) (S04E11)

Legendární scénka, Barney přezpívává tradiční Vánoční koledy na téma "jak přefiknout Tedovu sestru". Jemu se to moc nezamlouvá ale Barney s ní zahraje parádní divadlo. A Lily na to nechali koukat. Druhá zápletka (a to tu již dlouho nebylo) byla opět perfektní. Robin se stýská po Kanadě a tak ji Marshall pomůže cítit se jako doma. A i když se Robin opět zachová jako kravka, tak Marshallův úsměv úplně na konci to vše smaže k dobru. ()

Mírová dohoda (2009) (S04E12)

Poměrně svižný díl o hovně a sexu. Marshall udržel vysokou laťku jinak dost chatrného stavení. Lepší průměr, který by hravě zapadl v předchozích sériích. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)