Krutá rasa

Jihoafrická republika / USA / Německo, 2006, 87 min

Giulio Biccari

Marcus Trumpp

• Lateef

Survival horor tentokráte se smečkou hladových psů...v ničem originální a se spoutou nelogičností, ale vcelku s přijatelnou atmosférou a občasnými lekačkami, které však lze odhalit o vteřinu dvě dřív, než Vás stačí vyděsit...herecké výkony sympatické, hláškujícího černocha doplňují široká ramena pohledné Michelle Rodriguez a nepříliš přesvědčivá lukostřelba Olivera Hudsona...nijak oslnivé, vidět a zapomenout...(9.12.2006)

A pak že ten pes basketbalistickej byl jen výmysl;) Nijak zvlášť originální thriller o partičce asi tak třicetiletých "teenagerů", opuštěném ostrově a zabijáckých psiskách - jak jinak, geneticky upravených armádním projektem;) Ano, je tu halda tupých scén, které jsou vyloženě k smíchu, jeden příklad za všechny je to kamennoksichtové "hráli si na boha", to jsem fakt vyprsknul... Ale celkově se mi ten přístup líbil, byla to docela férovka:) Jinak ovšem jde o další z "horrorů", v němž by se spousta věcí vyřešila, kdyby amíci uměli postavit trvanlivější barák než perníkovou chaloupku. Celkové zhodnocení půjde nad průměr, a nejen proto, že mám rád staffordy:) Bylo to fajn a trvalo to tak akorát, takže ode mě 60%. PS: Ten afročerný chlapec měl umřít daleko dřív, příšerně mě vytáčel:P :)(17.8.2007)

• Malarkey

Další zabijačka na odlehlém místě plná násilí, dobře natočených scén, vcelku slušné atmosféry a s čistě zdegerenovanými a pečlivě zmutovanými psy, kteří si neberou servítky a trhají cokoliv se naskytne, skákají kdy se jim zachce a celkově jsou nesmírně inteligentní. Herci taky nejsou zas tak špatní a fakt že v celém filmu hraje sotva pět lidí naznačuje, že toto bude spíš komorní horror, leč není tomu tak. Napínavých scén je tu celá řada a na debutanta Nicholase Mastrandrea je to překvapivě úspěch, který se počítá. při sledování filmu ne, že bych měl strach i když jsem párkrát nahnáno měl. Ona je to jako obvykle vcelku blbost a otevřená okna v autě když je honí kopa zbídačenejch psů není nic neobvyklého a je toho víc, ale když se toto všechno přejde máme tu vcelku zábavný, na mysl nenáročný a napínavý horůrek, který z týdeního výletu jedné spokojené party udělá žhavé peklo, už jen přitopit... --- Auto který dřív bylo ponorkou. Myslíš že vůbec chytne? - Jestli ucítíš benzín tak utíkej - To díky.(31.3.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,675,484(17.7.2010)

• DaViD´82

Nenápadité tuctové béčko, ve kterém nejlepší herecký výkon podává smečka psů, kterým nelze nefandit v jejich chválihodné snaze sežrat otravné hlavní charaktery. I jejich štěkot obsahuje více myšlenek než-li dialogy plné replik typu "Hráli si na Boha!". Největší průšvih je, že to nemá byť jen náznak atmosféry. Kdyby to alespoň bylo směšné a divák se mohl zasmát na účet tvůrců, tak by se to ještě v rámci možností možná dalo. Jenže to o Kruté rase také neplatí, tohle je prostě devadesátiminutová nuda.(3.8.2007)

Soundtrack Marcus Trumpp: 1. Cool as Kim Deal 2. Tophat Tomcat 3. Down in Sugarland 4. I'm Alive Now 5.. Will It Ever Change?(19.5.2011)

• Viktooorka

Takovýhle pejsky bych nechtěla mít doma :o) Inovace Útoku z hlubin, jen se žraloci vyměnili za pejsky. Dalo by se tomu uvěřit, páč psi jsou dost inteligentní zvířata a i bez genetické úpravy dokážou pod vedením lidí ledacos a když mají hlad, že? :o) Ale ono si to musí hrát na něco víc, škoda. Málem jsem se i bála :o)(3.4.2009)

Prekvapivo dravý krvák. Na úrovni v ňom fungujú i také žánrové kvázi zbytočnosti, ako je pokus o budovanie vzťahov. Vďaka tomu - a pôsobivej výprave ostrova á la survival PUSTATINA – funguje KRUTÁ RASA na príjemne dobrej úrovni. Snímke pomáha, že dlho nie je vyvražďovačkou, ľudské postavy sa dlho držia v nezmenenej zostave a vyrazia do ostrého protiútoku. Boj je vždy zaujímavejší, ako útek a o tom by malo byť viacej hororov. Pravé peklo začne, keď sa ozve prvé zlovestné vrčanie.(3.6.2007)

• Faidra

Od téhle chvíle budu vypadat jako akční hrdinka, kdykoli budu hrát s otcovými rotvajlery naši oblíbenou hru "já jsem moc ošklivý pejsek a ty mi uděláš tu radost, že budeš nešikovně utíkat, válet se po trávě a ječet tak, že celá čtvrť bude na nohou."(25.1.2008)

• BadoXXII

Absolútne nevyužitý potenciál. Lakačky sú natočené zle. Sú príliš tiché a predvídateľné. Každý predsa vie, že najviac sa vždy zlakneme zvuku a až potom ide obraz. Takmer všetko sa odohráva za denného svetla a pritom to správne nasvietenie v tme by robilo divy. Postavy sú absolutne dementné a ich konanie nepochopiteľné. Proste taká blbina, ktorá by v správnych rukách mohla byť slušným hororom.(24.4.2011)

Aj keď je to len horror typu 'ďalšia partia debilkov v odrezanej časti sveta čelí smrteľným hrôzam', tak na mňa to zapôsobilo pôsobivo. Hlavne nápad z psíkmi bol naozaj spracovaný dostatočne dobre na to aby ma sa pár krát poriadne trhlo z kresla a povedal som si: toto bola parádna ľakačka. Krátke, nechutné, správne vygradované a práca a natočenie záberov s tými beštiami psami je naozaj kus dobrej roboty. Neraz ma zamrazilo už len na pohľad vrčiaceho čokla. Príbeh jednoduchý ako facka, no aspoň sa zbytočne a múdro nepokúšal o niečo viac. 75%.(3.3.2008)

Čekala jsem, že film bude o hodně horší, a dostala jsem sice průměrný a předvídatelný, ale za to velmi dobře sledovatelný kousek. Překvapil mě především kvalitní scénář a poslouchatelné dialogy, které nešetřily na vtipu. Od teenagerské vyvražďovačky jsem čekala méně "inteligentní" scénář:) Skvělé obsazení, zejména jsem se těšila na Erica Lively, který mě okouzlil v The L Word. Také Michelle Rodriguez si počínala statečně a z případných trablí se dokázala elegantně "vyšvihnout" nahoru:) I pejsci to měli chytře vymakané a své "oběti" střežili na každém kroku. Docela mi jich bylo i líto, když je tam pak ta banda začala likvidovat. Samozřejmě nemůže chybět typický "šokující" závěr alias "ještě to neskončilo", či "nepřítel není zneškodněn", který divák jistě brzy vytuší.(7.10.2012)

Je to úplne priemerný thriller. Má dobrý príbeh o skupinke priateľov, ktorí sa po rokoch rozhodnú stráviť dovolenku na chate otca dvoch z nich, nachádzajúcej sa na opustenom ostrove, ale netušia, že na ostrove žije aj svorka agresívnych psov, ktorí sa neboja ničoho. Spracovanie je iba priemerné, nie je tu žiadne miesto, ktoré by skutočne nudilo a navyše kvôli krátkej dĺžke to aj celkom rýchlo ujde, po tej typickej zoznamovacej polhodine už dostanú výraznejší priestor aj psi a potom sa už stále niečo deje, ale nie je tu ani nič, čo by dokázalo upútať. Samotných scén so psami, v ktorých ide o život je tu síce celkom dosť, ale napätie v nich nefunguje ani trochu, krvavých scén alebo aj zabitých je tu minimum, nájdu sa v nich možno len dva, tri momenty, ktoré aspoň trochu zaujmú, hlavne zábavná scéna so šípom alebo skok z okna so psom. Herecké obsadenie je na tom dobre, našťastie tu nie sú žiadni typickí teenageri, ale už trochu starší a rozumnejší ľudia, ktorím sa dá aj celkom fandiť, obzvlášť Michelle Rodriguez alebo starší brat a to je veľký plus. Réžia je len úplne obyčajná, takže nemá čím zaujať a technická stránka tu ani nemá moc možností sa prejaviť, ale nesklame. Krutá rasa je len obyčajný jednorazový thriller, ale pozrieť sa dá bez problémov. Objektívna kvalita filmu- 52%, film sa páči mne na 54%.(28.8.2007)

Svorka zdivočelých, besných psov útočí na skupinku piatich mladých ľudí, ktorí sú izolovaní od okolitého sveta na opustenom ostrove, kde chceli stráviť príjemnú dovolenku. Jednoduchý námet na výborný beast animal horror. To si iste povedal aj Wes Craven, ktorý financoval natočenie tohto filmu. Veril tomuto projektu a poskytol peniaze debutujúcemu režisérovi Nicholasovi Mastendrea, aby sa mohol realizovať. Vznikol tak celkom podarený, béčkový snímok o nebezpečných, vraždiacich psoch. Veľkým plusom je, že sa pracovalo so živými zvieratami, žiadne digitálne monštrá, ale skutoční psi. ***(25.2.2011)

Istá podobnosť s Wilderness tu je, len svorka rôznorodých psov si na ostrove voľne pobehuje. Spočiatku mierne nesympatické postavy sú sympatickejšie, ľakacie scény ako aj scénky humorné fungujú dobre a psy dostávajú dobre na piču. Okrem luku a bejzbolky tu žiadne zbraňe niesú, no i ich použitie bolo efektné. Také zasiahnutie psa vo vzduchu, resp. skok pod kolesá auta potešia.(10.12.2006)

• -bad-mad-wolf-

Psiska jsou perfektní a naštěstí se z nich tvůrci nesnažili dělat nějaká zmutovaná monstra z jiných galaxií, takže pokud se bojíte psů, možná se při sledování Kruté rasy občas nervózně ošijete. Šťastná ruka provázela tvůrce i při výběru natáčecího placu, herecké obsazení je celkem sympatické a překvapivě není k zahození ani hudba. No.. a to bychom měli klady za sebou. Na jednu stranu funguje určitá míra napětí a pětici máme beze ztrát ještě po polovině filmu, na druhou stranu ale nevidím smysl v permanentně opakovaném způsobu, kterým se snaží film děsit - ať se děje cokoliv, vždy odněkud vyskočí čokl. Logiku je třeba opatrně nechat spát, páč příběh o skupince, která se bez problémů ubytuje na ostrově, kde se geneticky upravovali psi, má několik děr velikosti kanónového průstřelu. Zajímavá je mimo jiné scéna, kdy čoklové obléhají dům, zmateně pobíhají kolem, dovolí jeho obyvatelům se zabarikádovat, a následně se během několika sekund doslova prokoušou dovnitř. Sabotáž letadla také způsobí spíše trpký úsměv, než obdiv čoklích schopností. Pak si borec pomlátí smečku čoklů bejsbolkou, holka přežije bez škrábnutí plynovou explozi a poslední záběr filmu je poněkud dementní. Taky musím poukázat na občasnou tendenci tvůrců o jakési "cool" scény - třeba oblet kamery kolem lukostřelce byl výsostně trapnou záležitostí. Celkově klasicky hloupoučký, nudně schematický horůrek pro teenagery, s několika světlými místy.(6.7.2008)

Tři pěticípé hvězdy si film určitě zaslouží. Sice jsem podobných filmů už viděl hodně, ale tenhle je stejně v něčem jiný. Přináší velmi zajímavé záporáky, kteří mají opravdu velké charisma! Pochválit se musí jejich herecké výkony a taky práce režiséra, ten z toho dokázal v určitých momentech vytřískat maximum. Děj sice není nic moc, ale na to jsem u podobných filmů zvyklý. Napětí bylo slušné a pár hnusných scén se taky najde. Závěrečné dění se mi sice moc nelíbilo, ale jinak jsem si film užil a to i díky hláškujicímu černochovi. 55%(8.2.2011)

Pes který štěká nekouše! Chytří to pejsánci, to se musí nechat a měli štěstí, že narazili na bandu, která na druhou stranu moc chytrá není. Jediné co si člověk zapamatuje je účast Michelle Rodriguez, jinak se časem zapomene, o čem to přesně bylo.(22.6.2015)

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. I mi máme doma psa a život bez toho malého chlpáča si už ani neviem predstaviť. Pes je najlepší priateľ človeka, pretože je milí ak potrebujeme, vie strážiť ak treba a ak je aspoň trochu vycvičený vie poslúchať na slovo. Ale keď si predstavíte poriadneho vlčiaka, ktorý je skoro ako vlk k tomu tak trochu zmutovaný nie je to žiadna sláva. Zmutovaný nemyslím, že vyzerá ako nejaký obor z dvoma hlavami... ale zmutovaný v tom slova zmysle, že im tak trochu prepína a radi by sa do vás zahryzli a určite aj o čosi viacej. Nečakajte žiadne lakacie scény, gore efekty či prekvapivý koniec. Možno sa vám zdá, že ide o ďalší tuctový film ktorých tu už plno bolo, je a bude. Ale toto má stále niečo iné čo tie ostatné nemajú(aspoň ja ho tak vnímam). Taký pohodový filmík na nudný večer. Bolo celkom zaujímavé sledovať aký sú ľudia vynaliezaví keď im ide o život a bolo ešte zaujímavejšie aký sú vynaliezaví aj tí zmutovaný hafani :) Asi takto nejako dopadne film, keď sa ho chytí režisérsky nováčik. K tomu dostane svokru vycvičených psov a trocha mu pomôžu tí skúsenejší. Ja som sa bavil. Pre mňa osobne príjemné, zabitie večera, ktoré nepotrebovalo určite desaťmiliónové rozpočty, ale vystačilo si s jedným nápadom, dvoma obstojnými hercami, dvoma či troma miestnosťami a výsledok je slušný, ničím fascinujúci hororový triller... Celá recenzia: TU(16.7.2007)

Ideální horor pro milovníky psů. Psi zde nejsou zrovna prezentováni jako nejlepší přátelé člověka. Armáda z německých ovčáků vyšlechtila plemeno inteligentních zabijáků, kteří dají solidně zabrat partě mladých lidí, která přijela na ostrov prožít pohádkový víkend. Nic pro ochránce zvířat, protože psi jsou tu nelítostně decimováni basebalovou pálkou nebo končí pod koly rozjetého auta. Michelle Rodriguez a spol. hrají spolehlivě a nikdo z herců nebyl vyloženě nesympatický. Dozor nad vším si vzal Wes Craven, který film zaštítil svojí produkcí, a horor má vysoké obrátky, dobře natočené scény s krvelačnými psi, to vše podpořené dynamickým hudebním doprovodem. Většina filmu se odehrává ve dne, takže útoky psů jsou dobře vidět. Zklamal mě jen konec filmu, který byl takový nějaký nedotažený, určitě se nabízel nápaditější závěr. Kdyby totiž tvůrci přišli s nějakým perfektním závěrem, určitě bych se nebál dát plný počet. I tak si po tomto hororu rozmyslím pořídit si někdy v budoucnu psa a plánovanou koupi čivavy odkládám na neurčito. 80%(15.3.2011)

Docela povedený survival horor. Příjemné prostředí a hezká příroda. Sice mám pár výhrad ale těm se u takových filmů nevyhneme. Je tam spoustu klasických klišé a taky by si mohli odpustit ty kecy okolo. Nejvíc mě ale dostal konec, ani se tomu nedivím pořád jsem čekla nějaký ten zádrhel.(6.10.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8