Krutá rasa

• Jihoafrická republika The Breed (více)

Chtěli strávit týden dovolené na exotickém ostrově. Jednoho z nich napadl zmutovaný pes a letadlo, kterým přiletěli, našli v troskách... Bratři Matt (Eric Lively) a John (Oliver Hudson) spolu plánují strávit týden dovolené. Společně se svými přítelkyněmi Nicki (Michelle Rodriguez), Sarou (Taryn Manning) a jejich kamarádem Noahem (Hill Harper) si chtějí užít trochu legrace a odpočinku na exotickém ostrově. Na místě je však brzy jeden člen výpravy brutálně napaden psem. Proto se rozhodnou, že ostrov raději opustí, jenže letadlo, kterým do tohoto ztraceného ráje přiletěli, nacházejí v troskách. A to není ta nejhorší zpráva. Mnohem děsivější je, že útok šelmy nebyl náhodný. Po ostrově se totiž pohybuje smečka zmutovaných psů, která rozhodně nemá zájem na tom, aby se výpravě podařilo uniknout... (oficiální text distributora)

Malarkey

Další zabijačka na odlehlém místě plná násilí, dobře natočených scén, vcelku slušné atmosféry a s čistě zdegerenovanými a pečlivě zmutovanými psy, kteří si neberou servítky a trhají cokoliv se naskytne, skákají kdy se jim zachce a celkově jsou nesmírně inteligentní. Herci taky nejsou zas tak špatní a fakt že v celém filmu hraje sotva pět lidí naznačuje, že toto bude spíš komorní horror, leč není tomu tak. Napínavých scén je tu celá řada a na debutanta Nicholase Mastrandrea je to překvapivě úspěch, který se počítá. při sledování filmu ne, že bych měl strach i když jsem párkrát nahnáno měl. Ona je to jako obvykle vcelku blbost a otevřená okna v autě když je honí kopa zbídačenejch psů není nic neobvyklého a je toho víc, ale když se toto všechno přejde máme tu vcelku zábavný, na mysl nenáročný a napínavý horůrek, který z týdeního výletu jedné spokojené party udělá žhavé peklo, už jen přitopit... --- Auto který dřív bylo ponorkou. Myslíš že vůbec chytne? - Jestli ucítíš benzín tak utíkej - To díky. ()

Gemini

A pak že ten pes basketbalistickej byl jen výmysl;) Nijak zvlášť originální thriller o partičce asi tak třicetiletých "teenagerů", opuštěném ostrově a zabijáckých psiskách - jak jinak, geneticky upravených armádním projektem;) Ano, je tu halda tupých scén, které jsou vyloženě k smíchu, jeden příklad za všechny je to kamennoksichtové "hráli si na boha", to jsem fakt vyprsknul... Ale celkově se mi ten přístup líbil, byla to docela férovka:) Jinak ovšem jde o další z "horrorů", v němž by se spousta věcí vyřešila, kdyby amíci uměli postavit trvanlivější barák než perníkovou chaloupku. Celkové zhodnocení půjde nad průměr, a nejen proto, že mám rád staffordy:) Bylo to fajn a trvalo to tak akorát, takže ode mě 60%. PS: Ten afročerný chlapec měl umřít daleko dřív, příšerně mě vytáčel:P :) ()

DaViD´82

Nenápadité tuctové béčko, ve kterém nejlepší herecký výkon podává smečka psů, kterým nelze nefandit v jejich chválihodné snaze sežrat otravné hlavní charaktery. I jejich štěkot obsahuje více myšlenek než-li dialogy plné replik typu "Hráli si na Boha!". Největší průšvih je, že to nemá byť jen náznak atmosféry. Kdyby to alespoň bylo směšné a divák se mohl zasmát na účet tvůrců, tak by se to ještě v rámci možností možná dalo. Jenže to o Kruté rase také neplatí, tohle je prostě devadesátiminutová nuda. ()

tron

Prekvapivo dravý krvák. Na úrovni v ňom fungujú i také žánrové kvázi zbytočnosti, ako je pokus o budovanie vzťahov. Vďaka tomu - a pôsobivej výprave ostrova á la survival PUSTATINA – funguje KRUTÁ RASA na príjemne dobrej úrovni. Snímke pomáha, že dlho nie je vyvražďovačkou, ľudské postavy sa dlho držia v nezmenenej zostave a vyrazia do ostrého protiútoku. Boj je vždy zaujímavejší, ako útek a o tom by malo byť viacej hororov. Pravé peklo začne, keď sa ozve prvé zlovestné vrčanie. ()

Viktooorka

Takovýhle pejsky bych nechtěla mít doma :o) Inovace Útoku z hlubin, jen se žraloci vyměnili za pejsky. Dalo by se tomu uvěřit, páč psi jsou dost inteligentní zvířata a i bez genetické úpravy dokážou pod vedením lidí ledacos a když mají hlad, že? :o) Ale ono si to musí hrát na něco víc, škoda. Málem jsem se i bála :o) ()

• Pro natáčení filmu bylo vybráno 29 psů, o se které staralo 10 trenérů. Trenéři strávili přípravou psů na film 8 týdnů. (Cheeker)
  • Natáčení začalo 25. dubna roku 2005 a skončilo přibližně o dva měsíce později. (Stocki)
  • Keď mladíci nájdu v garáži Mercedes pokrytý hrubou vrstvou prachu, musel byť zaparkovaný na tomto mieste už poriadne dlhý čas. Keď však otočili kľúčikom, krásne naštartoval. To je úplne vylúčené, pretože batéria v aute musela byť už niekoľko rokov úplne vyšťavená. (beso74)