Krutá rasa

Horor

Jihoafrická republika / USA / Německo, 2006, 87 min

Giulio Biccari

Marcus Trumpp

PSÍ VOJACI+CABIN FEVER Slušné. Nič nové to neprináša a rozhovory zašuštia papierom, ale akcie sú napínavé, ľakačky fungujú a niektoré likvidácie rozbesnených psov sú fakt husté... Trochu mi tam chýbalo viac nadhľadu - hlavne keď sa nič nedialo - ako napr.: "Prečo dávajú poistky vždy do pivnice?" Pre fandov KRVAVEJ HOSTINY odporúčam...(4.8.2008)

Ideální horor pro milovníky psů. Psi zde nejsou zrovna prezentováni jako nejlepší přátelé člověka. Armáda z německých ovčáků vyšlechtila plemeno inteligentních zabijáků, kteří dají solidně zabrat partě mladých lidí, která přijela na ostrov prožít pohádkový víkend. Nic pro ochránce zvířat, protože psi jsou tu nelítostně decimováni basebalovou pálkou nebo končí pod koly rozjetého auta. Michelle Rodriguez a spol. hrají spolehlivě a nikdo z herců nebyl vyloženě nesympatický. Dozor nad vším si vzal Wes Craven, který film zaštítil svojí produkcí, a horor má vysoké obrátky, dobře natočené scény s krvelačnými psi, to vše podpořené dynamickým hudebním doprovodem. Většina filmu se odehrává ve dne, takže útoky psů jsou dobře vidět. Zklamal mě jen konec filmu, který byl takový nějaký nedotažený, určitě se nabízel nápaditější závěr. Kdyby totiž tvůrci přišli s nějakým perfektním závěrem, určitě bych se nebál dát plný počet. I tak si po tomto hororu rozmyslím pořídit si někdy v budoucnu psa a plánovanou koupi čivavy odkládám na neurčito. 80%(15.3.2011)

• NICOX

Obecně si myslim, že točit film, ve kterym jsou "ti zlí" psi, neni dobrej nápad. Jelikož patřim mezi ty, co se svym psem sdílej i lože, tak se mi teda ne úplně dobře kouká na to jak to chudáci schytávaj pěstí, baseballkou, šípem... i když jsou "zmutovaný". Celkově to nebylo zas tak špatný jak se mi po první půlhodině zdálo, takže lepší 2*. 50 %(14.2.2010)

• Lateef

Survival horor tentokráte se smečkou hladových psů...v ničem originální a se spoutou nelogičností, ale vcelku s přijatelnou atmosférou a občasnými lekačkami, které však lze odhalit o vteřinu dvě dřív, než Vás stačí vyděsit...herecké výkony sympatické, hláškujícího černocha doplňují široká ramena pohledné Michelle Rodriguez a nepříliš přesvědčivá lukostřelba Olivera Hudsona...nijak oslnivé, vidět a zapomenout...(9.12.2006)

Parádní béčko! Pokuď na letní večer hledáte nějaký béčkový akční film (schválně nepíšu horror), tak šáhněte po tady tomhle. Sice je to klasický příběh o tom že si banda přátel někam vyrazí, tam se to zvrtne, a pár z nich zakřičí... Sice nic originálního, ale i přesto jsem se u filmu bavil. Akce tam bylo dost, čtyři z pěti hrdinů mi byly simpatičští (blondýnu jsem moc nemusel), a hudba se mi taky hodně líbila (poslední dobou se mi líbí v každém filmu, zajímavé, buď mám štěstí na filmy s dobrou hudbou nebo mám tak hrozný vkus že mi všechno připadá dobré). Film má slušné tempo, stále se něco děje, není moc dlouhý takže tam nejsou žádné hluché pasáže. A teď se opět pozastavím u Michelle Rodriguez. Zaprvé pro všechny kteří říkají že moc krásy nepobrala (vypíchat vám oči), by se na tenhle film měli povině podívat, zadruhé její herecktý výkon byl opět skvělý a ukázala že disponuje opravdu dobrýmy fyzickymi přednosti, a zatřetí zase jsem se těšil na každou scénu s ní. Původně bych dal 60% ale opět zvyšuju za Michelle na 65%.(20.7.2012)

• - Film napsali Peter Martin Wortmann a Robert Conte ale možnou inspiraci mohli najít v románu Cujo od Stephena Kinga, který pojednává o bernardýnovi jménem Cujo, z kterého se postupem času stává krvelačná bestie, která zabíjí lidi, poté co ho kousnul do čumáku netopýr. (Stocki)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu, je „Cool As Kim Deal“ od The Dandy Warhols. V 7. minutě pak hraje „Tophat Tomcat“ od Soho Vamp. (Bioscop)

• - Premiéra filmu proběhla ve francouzském Cannes na filmovém festivalu dne 18. května 2006. (Stocki)