Krutá rasa

Horor

Jihoafrická republika / USA / Německo, 2006, 87 min

Giulio Biccari

Marcus Trumpp

PSÍ VOJACI+CABIN FEVER Slušné. Nič nové to neprináša a rozhovory zašuštia papierom, ale akcie sú napínavé, ľakačky fungujú a niektoré likvidácie rozbesnených psov sú fakt husté... Trochu mi tam chýbalo viac nadhľadu - hlavne keď sa nič nedialo - ako napr.: "Prečo dávajú poistky vždy do pivnice?" Pre fandov KRVAVEJ HOSTINY odporúčam...(4.8.2008)

• Lateef

Survival horor tentokráte se smečkou hladových psů...v ničem originální a se spoutou nelogičností, ale vcelku s přijatelnou atmosférou a občasnými lekačkami, které však lze odhalit o vteřinu dvě dřív, než Vás stačí vyděsit...herecké výkony sympatické, hláškujícího černocha doplňují široká ramena pohledné Michelle Rodriguez a nepříliš přesvědčivá lukostřelba Olivera Hudsona...nijak oslnivé, vidět a zapomenout...(9.12.2006)

Svorka zdivočelých, besných psov útočí na skupinku piatich mladých ľudí, ktorí sú izolovaní od okolitého sveta na opustenom ostrove, kde chceli stráviť príjemnú dovolenku. Jednoduchý námet na výborný beast animal horror. To si iste povedal aj Wes Craven, ktorý financoval natočenie tohto filmu. Veril tomuto projektu a poskytol peniaze debutujúcemu režisérovi Nicholasovi Mastendrea, aby sa mohol realizovať. Vznikol tak celkom podarený, béčkový snímok o nebezpečných, vraždiacich psoch. Veľkým plusom je, že sa pracovalo so živými zvieratami, žiadne digitálne monštrá, ale skutoční psi. ***(25.2.2011)

Parta kamarádů si chce odpočnout od civilizace a tak jedou na opuštěný ostrov kde dva z nich trávili jako děti čas. Když dorazí tak brzy je jeden člen napadnutý psem. Když chtějí odjet z ostrova tak letadlo není u břehu a zjištují že pes co napadl jednu z nich není sám. - Prostředí strašně perfektní, opuštěný a hlavně v přírodě. Nápad s psi byl pěkný. Prostředí 8/10 Herci 6/10 Příběh 10/10 Atmosféra 7/10(29.8.2016)

• Freemind

Je to béčko, o tom není pochyb ... kamera, herectví, scénář i střih se pohybují na vratké hraně průměru a podprůměru, s několika malými překvapeními a několika trapasy, které uhasí ty drobné jiskřičky naděje na lepší podívanou. Snad bych to hodnocení i zvedl, už jen kvůli těm pejsanům (a pár dost realisticky natočeným scénám jejich likvidace - opravdu je nerozjela tím Mercedesem?), nakonec mne ale spolehlivě zkopla dolů poslední scéna. Tož zase někdy příště, pane rejžo.(2.11.2008)

• - Pro natáčení filmu bylo vybráno 29 psů, o se které staralo 10 trenérů. Trenéři strávili přípravou psů na film 8 týdnů. (Cheeker)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu, je „Cool As Kim Deal“ od The Dandy Warhols. V 7. minutě pak hraje „Tophat Tomcat“ od Soho Vamp. (Bioscop)

• - Režijní debut Nicholase Mastandrea, coby asistent režiséra ale spolupracoval na více než třiceti snímcích. (Stocki)