Nejlepší je pěnivá

(studentský film)
  • angličtina Bubble Bath Is the Best (více)
Krátkometrážní / Komedie
Česko, 2005, 17 min

Vincent se strašně rád koupe. Má rád vanu naplněnou až po okraj, hodně pěny a nahlas zapnuté rádio. V takových chvílích zapomene na celý svět, ale hlavně na věčné připomínky maminky, se kterou, ač zcela dospělý, žije v jedné domácnosti. Maminka má totiž neodbytný dojem, že Vincent by ve svém věku mohl mít už dávno vlastní rodinu, ale on si raději dál vybírá tu jedinou a pravou ideální dívku podle seznamky vysílané v rádiu, opevněn v bezpečí své vany plné úžasně nadýchané pěny.

Filmovou etudu napsal a natočil Jan Prušinovský podle stejnojmenné povídky Karla Kuny. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Taky jsem si pod tímto názvem představoval něco trochu jiného, ale kdyby tam v té vaně kromě nahého Poláška poskakovaly i nahé dámy z jeho „fantazie“, dal bych klidně mnohem vyšší hodnocení. Takhle bohužel – zůstává jen mírné zklamání z nevyužité příležitosti. Ale tak to by se Jan Prušinovský musel řádně plácnout přes kapsu…Škoda, ale na studentský film to ušlo – když už nic jiného, tak samotný nápad si ty průměrné tři hvězdy zaslouží… ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Polášek a Plodková, hudba, námět -mohlo být i delší/// Tak tohle je celkem působivé. Dobré na tom je, že to může být chápáno různě (jako experiment, jako pravda) a každý si z toho odnese to svoje. A klidně si dokážu představit, že takhle nejeden z nás může skončit :-(, schválně jakou máte fantasii?/// Celkem 75%/// ()

Adam Bernau

Nezadaný přerostlý mamánek Polášek ve vymazlené retro koupelně konfrontován s dobovými kočkami z tranzistoráku, plus maminka ve vymazleném retro obýváku, to by jistě bylo cool s datem výroby alespoň o deset let starším. Roku 2005 je to už výprodej mistrně nakalkulovaný dle Poláškova tržního potenciálu. Roku 2005 by to naopak mohlo být cool s nějakým úplně jiným hercem, jestli mi rozumíte. Z hlediska sběratele kuriozit to má i tak cenu nesmírnou, celé je to pěkné, to ovšem na hvězdičkách nepřidá. Nemá to chybu, ale nemá to ani nic jiného, jen Poláškův šulínek a zoufalý název. Můj respekt herečkám Polákové a Plodkové, tohle by nedala každá. ()

igi B.

Vincent - maminka - roknról - aneb dovanyvzetí jednoho mýdlového rebela... Ano maminko, děkujem... :o) . . . Malá >sapo< etudka na věčné téma... - - - P.S. Nedělám to často u tuzemských opusů - ale tahle >taškařice< si těch pět mejdlovejch hvězd opravdu zaslouží!!!!! - - - - - (Poprvé viděno 6.1.2009 na ČT2, komentář jako desátá bublina zde coby ...plp... - 6.1.2009) ()

easaque

příjemný filmík, který si zaslouží mých 5 hvězdiček, protože všechno funguje jak má i představitelé sedí do svých rolí a krátký příběh uběhne jak voda v dobré náladě. Takových filmů více a bohužel ve celovečerním debutu František je děvkař to moc nefungovalo. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()