Príbeh sa odohráva na novo objavenom ostrove, kam je poslané vyšetrovacie komando k prebádaniu terénu. Ich objav je šokujúci! Ostrov obýva obrovský varan a nenásytná kobra. A sú naozaj veľmi hladní. Celý tím musí nasadiť všetky svoje sily a postaviť sa dvom hrozivým predátorom. (oficiální text distributora)

Lateef odpad!

Celou dobu jsem mačkal tlačítka playstationového ovladače a až ke konci jsem pochopil, že to není hra, ale film!!...ale grafickým provedením se film velice podobal hře z P1:)...strašný, prostě strašný, parta lidí jsou ti nejdementnější ze všech, běhají nějakým národním parkem a honí je gumovej varan a papírová kobra...supr zábava, ale tak po patnácti dvanáctkách... ()

Viktooorka

Jakožto správná fanynka Survivoru jsem si nemohla nechat ujít hereckou roli Jerri Manthey(sové) v takové pecce, kde se valí obří Varánek a plazí trošku větší „vodní“ Kobra. Celý film před nimi se svými kolegy herci :o) utíká a mě tak nezbývá nic jiného, než je všechny nazvat parchantama. Nejdřív ty chytré hlavičky své mazlíčky geneticky zvětší, což zapříčiní i větší žaludek a nezajistí jim přísun potravy. Takže těm zvířátkům nezbývá nic jiného, než si potravu najít sami a ono se to páníčkům(potravě) nelíbí. Ale co se dá čekat od brutálních kapitalistů (zbožňuji český dabing :o), že? Verunka tak měla se skvělou společností o zábavu postaráno. VAROVÁNÍ: Nedoporučuji dívat se na film tohoto rázu sám :o) ()

Tom Riddle

Mé hodnocení je silně neobjektivní, ona totiž samotná účast Jerri Manthey to předem vytáhla pomalu na dvě, protože jak mám ve zvyku, i tady jsem se kochal každou její scénou. Nemožný děj se nevyhne snad i tomu největšímu žánrovému klišé (smrt blondýny, "šokující" konec .... UPOZORNĚNÍ, předchozí věta obsahovala spoiler), osazenstvo je nelogicky se chovající banda idiotů, hipísáků bojujícím proti brutálním kapitalistům (to nejsou má slova, až uvidíte, pochopíte), kterým před očima pobíhá desetimetrový ještěr a dvacetimetrová kobra (ačkoli ta nepobíhá, i když by při kvalitě triků klidně mohla), a jejich největší starostí je, aby to natočili pořádně detailně (některým se podaří natočit bližší detail, než by jim bylo milé). Půlka hvězdičky za Jerri a druhá půlka hvězdičky za absurdní rádobycool hlášky. ()

Malarkey odpad!

Dobrý večer dámy a páni. Vítejte u dnešního zápasu mezi 16ti bitovou Kobrou a Varanem, který vypadá o něco málo líp než plyšák, který Vám leží nad postelí. Kobra, která vzezřením vypadá, jako kdyby vylezla ze stroje času a digitálních efektů z roku nebreč. Varan na druhé straně už je na tom o trošku líp. Škoda jen pošramocené grafice, která z Varana udělala postavu z počítačové hry Tomb Raider, která v roce 1997 měla revoluční grafiku. Jenže tento film, budiž mu země lehká, má rok vytvoření 2005. Nicméně pojďme se zaměřit na samotný fight, který již začíná. Ale kdeže, Kobra ani Varan nezačali ze sebe trhat své hadrové vnitřnosti, rozhodli se společně rozcupovat pár idiotů, kteří chodí po ostrově a myslí si, jak inteligentní a chytří jsou, když na tom ostrově vůbec jenom jsou. Mrtvol je požehnaně, ale všecko je to naprosto brutálně debilní. Kdo nakonec vyhrál nechám na Vás. Počítat se mi mrtvoly opravdu skutečně nechtělo a pár minut před koncem jsem odpad do kómatu. A vůbec mně to nevadilo. ()

Lima

Ale no tak, lidi, vy to berete moc vážně :o) Víte, jaká je to pohoda, pustit si Wynorskiho opus magna, otevřít si k tomu pivko, vychutnávat si žánrová klišé, smát se špatným trikům a tragickým hercům a s kamarádem odhadovat, která z následujících postav zhebne? První musel být kuřák, to je jasné, to je dnes škodná a až do samotného závěru jsem měli 100% úspěšnost odhadu, škoda, ten konec nám to pokazil :o) ()

• Aj napriek faktu, že sa vo filme výslovne uvádza, že vojaci sú príslušníkmi americkej armády, lietadla na záberoch sú ruské MiG-23, dokonca aj s ruskou vlajkou na chvoste. (beso74)
  • Stíhačky útočící na ostrov se změní z typu F-16 Falcon na typ F-4 Phantom II, a poté zpět zpět na F-16. (Stejšn)
  • V českém dabingu se dozvídáme, že varan a kobra byli vybráni k vojenským experimentům, protože jsou obojživelníky. Ve skutečnosti patří oba tito živočichové mezi plazy. (pajik)