Miseuteo Sokeurateseu

미스터 소크라테스

Mr. Socrates

Akční / Krimi

Jižní Korea, 2005, 109 min

Mr. Socrates naprosto splnil moje očekávání. Rae Won Kim se pro podobné role narodil a líbí se mi v nich víc než v romantice. Když nasadí ten svůj drzej výraz, jdu z něj do kolen a zapomínám na všechno kolem. Co se týká scénáře, ten byl zajímavý a rozhodně měl i hloubku, jen mi to místy přišlo zbytečně hrr. Proměna hlavního hrdiny podle mě byla taky docela reálná. Už od začátku bylo vidět, že v sobě má sice zlost, ale není úplně špatný člověk. Zázrak to není, hezký film ano. 3,5*(13.9.2014)

Je to dosť dobrá akčná komédia. Má veľmi dobrý príbeh o podradnom gangsterovi bez vyšších ambícií, ktorý je unesený zvláštnou skupinou mužov patriacich k mafii a tá ho proti jeho vôli prinúti zdokonaliť sa v rôznych ohľadoch, obzvlášť vzdelávacích, aby z neho urobila schopného človeka, čo sa aj podarí a tak začne pracovať pre políciu, s tým, že má stále patriť primárne k mafii. Ale jemu sa nový legálny spôsob života zapáči a tak už nechce maž s mafiou nič spoločné. Ale tá to len tak nenechá. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa z toho získať aj viac. Film by sa dal rozdeliť na dve pomerne odlišné polovice, tá prvá je výborná, až na úplný úvod sa nesie v takom humornom duchu, samotné nútené vzdelávanie je veľmi zaujímavé a zábavné, chválim hlavne skvelú situáciu s vlakom a podobne spokojný som aj s prácou u polície, kde sa skvelo pozerá na jeho zaujímavé metódy hľadania zločincov. Ale potom sa už film dosť zmení, humor prakticky zmizne a film zvážnie a stále sa je na čo pozerať, ale myslím, že z potenciálu tejto druhej vážnejšej polovice sa dalo získať aj omnoho viac, chýba tomu ten správny náboj a tie jednotlivé zaujímavé prvky nie sú až tak dobre podané. Akcie tu moc nie je, ale som s ňou spokojný. Film sa na ňu moc nezameriava, je len prirodzenou súčasťou deja, ale na túto hlavne osobnú akciu sa pozerá dobre. Herecké obsadenie sa mi páči, výborný Kim Rae-Won, ktorému takéto drsné postavy sedia viac, ako tie romanticky ladené, charizmatický Kang Shin-Il v úlohe jeho učiteľa a dostatok zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú na tom dobre. Škoda, že sa Mr. Socrates celý neniesol v duchu prvej polovice, kedy to bola vydarená akčná komédia, ale aj takto je to slušný film. 76%(17.6.2012)

Mladý a sympatický gangster je podroben velmi drsnému výcviku k proniknutí do policejní sekce a na konci to všem natře. Celkem jednoduchá a neoriginální záležitost, což mi však ani nevadilo, spíše jak pomalejší tempo a hlavně se zde nenachází žádná kvalitní akční sekvence, která by dokázala zaujmout. Chybí zde absolutně jakákoliv ráznost, násilí, vizuál mi přišel levný a netradiční na Koreu a střih velmi zběsilý, takže za mě velmi průměrný film. Už mě tyhle Kriminální gangsterky přestávají bavit. 55%(16.8.2014)

Režisérova prvotina se povedla více než dobře. Jedná se o příběh pouličního rváče, jež je Nucen podstoupit výcvik, na jehož konci se stane členem policejního sboru a možná nalezne svůj smysl života. Až do konce filmu není úplně jasné, proč se některé postavy chovají, tak jak se chovají a jaké k tomu mají důvody. Mnoho z nich stále balancuje na hraně mezi dvěma charaktery (gangster/policajt) a je jen na divákovi, jak si to sám přebere. Každopádně má film slušné tempo, které nijak nekolísá a i při své téměř dvou hodinové délce se jedná o nadprůměrný akční film...(22.8.2006)

Rae-won Choi v drsném snímku o mentálním dospívání, hledání svého názoru a smyslu života. Celá příběhová linie, která se zabývá vycvičením "robota" bez srdce, který bude vraždit s plackou detektiva každého, koho mu gangstři z vysokých pozic nařídí a bude jako pes za ně dělat špinavou práci, je jenom jakousi zástěrkou skutečné pointy snímku která je o sebepoznání a tím hledáním svého názoru na život, který občas není tak nehké najít. Když to shrnu, tak mě tento naučný film hodně přinesl a to nejenom ze strany filmografie, ale i do života a to je myslím si tvůrcův cíl. Hodnocení: 8/10(12.7.2008)