Yasuwa minyeo

• Jižní Korea 야수와 미녀 (více)

Min-a Shin (Hae-jo) je slepá a má velice hodného přítele Seung-beom Ryu (Dong-gun), který jí ale neříká pravdu o svém vzhledu, protože se bojí, že by pro ni nebyl dost hezký. Avšak díky operaci může Hae-jo zase vidět. Dong-gun se zamotává do dalších a dalších lží a pořád se mu nedaří dostat se z nich ven. Ke všemu se začne o Hae-jo zajímat policajt Kang-u Kim (Jun-ho), který se do ní zamiluje. O získání Hae-jo tak vzniká zajímavé soupeření. (Laputa)

May

Mozna by se korejske romanticke komedie mely prestat snazit prekonavat samy sebe a byt za kazdou cenu originalni. Snizeni se k epizodnimu humoru a velice nepravdepodobnym okolnostem, na kterych stavi cely dej, jim moc neprospiva a i presto, ze se na takovy film povetsinou kouka hezky a v cloveku mily pocit vyvola, nikde uvnitr skutecne nehreje.7/10 ()

Pethushka

Rozhodně bych to nenazývala komedií, protože k smíchu tady toho moc není. Jedná se ale o hezký příběh o lásce. Je třeba brát některé věci s nadsázku..Dong-gun totiž není až tak úplně ošklivý jak hraje a některé situace jsou až moc náhodné. Každopádně pár minut před koncem jsem nevědomky pustila slzu, takže dojemné to určitě bylo. Nechci si ani představovat, jak by tenhle příběh pojali v USA..slabších 5*. ()

tombac

Mladičká Hae-joo nevidí. Společnost v nelehkém každodenním žití plném tmy ji často dělá nikdy nespatřený dobrodinec Dong-gun. Hae-joo ho zbožňuje. V jejích představách je Dong-gun dokonalým fešákem. Jenže ve skutečnosti... Bylo by chybou se těšit na Yasuwa minyeo jako na další nefalšovanou korejskou romantiku. Té je ve filmu, co by se za nehet vešlo. Drtivou převahu v něm má komediální složka, vcelku svěží a povedená, díky které se na film skutečně hezky dívá. Yasuwa minyeo sice nehřeje, ale fanouška korejských snímků dokáže pobavit a potěšit. 7/10 ()

Shit

Celkem milá pohodová komedie, která ale doplácí na zbytečně dlouhou stopáž a neustálý protahování setkání dvou hlavních postav, což vyústí v to, že sem si každou chvilku řikal, že už to prostě musí přijít a ono stále nic, až mě nakonec ten stereotyp začal trochu vadit a možná i nudit, ale díky vytlemenýmu Seung-beom Ryu a scénkám se zabijákem sem se bavil i tak dobře. 3,5* ()

sniper18

Je to celkom dobrá romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o slušnom, ale nesympatickom mladíkovi, ktorý je zamilovaný do krásnej milej ženy a tá mu lásku opätuje, pričom je slepá a tak si myslí, že jej priateľ je fešák, pretože sa jej tak opísal podľa vzhľadu svojho starého známeho, ale keď ona absolvuje operáciu, ktorá jej vráti zrak, on nevie, ako sa tomu prispôsobiť a tak sa jej radšej vyhýba. Ale keď sa v jej okolí začne vyskytovať práve jeho starý známy, ktorý o ňu začne prejavovať záujem, chce mu v tom zabrániť. Spracovanie je celkom slušné, síce z toho nemám pocit úplne využitého potenciálu, z tejto zaujímavej zápletky sa dalo získať aj o niečo viac, ale inak je to dobrá zábava, po úvodnej štvrťhodine, ktorá zoznámi s príjemným párom, či už s nápomocným a vždy ochotným mladíkom, ktorý žije len pre ňu a jeho krehkou a milou priateľkou, ale následne sa obe postavy radikálne zmenia a na tom aj celý dej stojí, pri ňom sa ešte dá chápať, že sa bojí stretnutia, ale úplne ma dostala ona, síce to neberiem ako zápor, ale od slepého dievčaťa by som teda nečakal, že sa po získaní zraku stane takouto agresorkou, ktorá je presne typická pre mnohé iné juhokórejské komédie, ale k jej predchádzajúcemu predstaveniu mi to moc nesedelo. Následne do deja ešte vstúpia dve postavy, samozrejme nový nápadník, ktorý ma moc nebavil a navyše mi prišiel omnoho nesympatickejší, ako hlavný hrdina, aj keď má predstavovať opak a ešte síce trochu zbytočná postava zločinca, ktorý sa chce pomstiť nápadníkovi, ale dokáže pobaviť. A najviac poteší celá záverečná fáza, kedy sa už konečne hlavná hrdinka stane znova príjemným dievčaťom a celkovo sa už všetko dostatočne vyrieši. Čo sa týka jednotlivých žánrov, tak komédia je výrazne nadriadená, humoru je plno a je aj celkom vydarený, pár situácií je výborných a zvyšok prinajhoršom priemerných, romantiky je len trochu a aj to hlavne v úvode a v závere, ale pre potreby filmu postačí. Herecké obsadenie je na tom dobre, skvelá Shin Min-A, ktorá ma síce najviac bavila práve v tom úvode a v závere, ale výborne zahrala aj zvyšok, mám ju rád a pre túto úlohu sa výborne hodila a bez problémov je aj hlavný hrdina Ryoo Seung-Bum. Zvyšok sa už mohol obsadiť aj lepšie, ale nemajú až tak moc priestoru. Réžia a technická stránka sú vydarené, príjemný žánrový nadpriemer. Určite sa z toho dalo získať aj viac, ale som spokojný, slušná zábava bez hluchých miest. 74% ()

gogo76

"A ten chlapík, čo ti priniesol kvety sa ti páčil?.., "Nie, si normálny?, vystrašil celú moju rodinu...!" Kórejské romantické komédie mi sedia, sú jednoducho iné, ako to, čo produkuje hollywood. Stačilo mi prečítať dej a hovorím si fajn, slušný námet, určite to bude sranda. Bavil som sa slušne, úsmev občas preruší salva smiechu ako napr. v scénach zo zbabranej plastiky obočia alebo vydarený smiech ala Fantomas, ktorým hlavný hrdina rýchlo maskuje zmenu identity. Záver v romanticky ladených filmoch nikoho neprekvapí a ani tento nie je výnimkou. Dôležitá je však cesta a spôsob ako k nemu dôjdeme a s tým som spokojný. 80%. ()

Lhurgoyf

Romantické komédie by nemali len hriať, ale aj baviť. The Beast and the Beauty má ale od tohoto žánru tak, ako ho poznáme v kórejskom jemnom prevedení, predsalen trošku ďaleko. Romantická linka ustupuje do pozadia, a vpodstate slúži hlavne k previazaniu a k podporeniu tej komediálnej. A to akej! Slapstickový humor je tu dotiahnutý do maxima, herci často hrajú viac telom, než vládnu slovami - a i keď je mi tento druh humoru často nepríjemný, tu fungoval DOKONALE. Zásluhu na tom má jednoduchučký, ale zato vypointovaný scenár a kopa humorne napísaných situácií. Pokiaľ mi pri ostatných romantických komédiách (Goodbye UFO, Oh! Happy Day) vadil prílišný humor, bolo to preto, že romantická časť filmu sa brala vážne. Tu to tak nie je. Táto časť je braná s nadhľadom a vôbec sa nesnaží zakryť svoju absurdnosť a miernu prihlúplosť. Film tak vo výsledku zaručene funguje, a pokiaľ nečakáte romantický film, ale čistokrvnú komédiu, budete nadšení. ()

IQ Tiqe

Símhle filmem mám problém. Celý nápad (viz obsah) mi připadal pro romantickou komedii víc než vhodný, ale snad už po čtvrt hodině jsem měl dojem, že provedení asi nebude to, co bych čekal - zkrátka jsem si neuměl představit, jak se bude děj odvíjet dál. Bohužel, místo vtipné linie mě čekala místy trapný a nelíbivý děj. Potěšující je, že nešlo o "šablonovou" rom. komedii, nebyla tak čitelná a přímočará, ale bylo to na úkor logičnosti děje. Nebýt kouzelného úsměvu Hae-jo a toho, že přes všechna negativa si snímek udržel svou korejskou laskavost a lidskost, asi bych to vyppnul. 50% ()

ainny

Další variace na Krásku a zvíře, která se snaží dokázat, že až tak nezáleží na vzhledu, ale na duši. No, v životě to tak úplně není, ale tohle byl "jenom film". Pár situací mě rozesmálo, v závěru jsem i párkrát popotáhla nosem a osušila oko, ale nic víc nic míň. Nebýt tam Shin Min-a, tak by to bylo spíš na tři hvězdy - lepší průměr. Ale za ni tu jednu přidám asi vždycky. ()

Lacike

Chlapík chodí so slepou, ale tá ma šťastie a čaká ju operácia po ktorej bude vidieť. Super no nie? Lenže chlapík nie je žiadny krásavec a tak má strach jak na neho zareaguje a začne sa jej všemožne vyhýbať až si vymyslí, že je kamarát jej milého. Námet poskytuje dostatok príležitostí na zábavné situácie. Ale namiesto prepracovaného situačného humoru tvorcovia stavili na priamočiary prízemný humor na pubertálnej úrovni. Takže postavy všemožne pištia a rôzne sa xichtia a zo sekundy na sekundy vymýšľajú blbosti, aby sa jeden druhému mohol vyhnúť. Takže nakoniec sa v tom stratí aj to, že chlapík podľa mňa nie je žiadny Quasimodo, ktorý by sa musel za svoj vzhľad hanbiť a jeho sok v láske, ktorý a byť za krásavca, mi oveľa krajší nepripadal. Ale možnože to ako chlap neviem dostatočne posúdiť. Aspoň že vďaka hercom sú postavy sympatické, takže aj keď to miestami trochu preháňajú, tak som im držal palce, aby sa dali dokopy. Nádherná Min-ah Shin a celkom vtipný Seung-beom Ryoo. Dokonca aj sok v láske nakoniec nie je žiadny parchant. Za zmienku stojí ešte zábavná postava gangstera, ktorý sa chce pomstiť tomu sokovi za to, že zatkol celý jeho gang a nakoniec sa stane spojencom hlavného hrdinu. Nepáčilo sa mi ešte to, že po odhalení pravdy nasleduje ešte ďalších 20 minút, kým sa konečne hlavný hrdina dokope k tomu, aby sa osmelil a konečne začal o svoju lásku bojovať. Takže celkovo to je taká mierne nadpriemerná pubertálna komédia v ktorej sa vôbec netlačí na citové vydieranie. 6/10. ()

ChArLeNe

U mňa to skôr brnkalo na romantickú strunu a po komediálnej stránke-ani chíru ani slichu. Pár-krát som sa pousmiala, no čakala som omnoho väčšiu komédiu. Na lhurgoyfové odporúčanie som sa tešila, že ma znovu rozosmeje originálny kórejský humor, ale nedožičilo sa mi ho ani za mák. Niektoré absurdné scény ešte uberali z dojmu. A v konečnom výsledku, aby ma film pobavil a aby som celé toto dielko zhltka aj s navijákom, ma zanechalo chladnou a hercom som neverila ani slovo. ()

Mononoke.

Milostný trojúhelník byl fajn, ale jako komedie to moc nefungovalo. Ale co bych americké komedii neodpustila, u korejské ráda přivřu očko, klidně i obě. Holt každý někde máme svojí filmovou achillovu patu. ()

Dale

Hrozne naivnučký film s nesympatickým hlavným hrdinom, ktorý sa celý čas správa ako debil. Ani ten humor som tu akosi nepostrehol. Jeden z najslabších kórejských filmov, čo som videl (zo zhruba 70). ()

maddy

Slušná komédia, no kórejská kinematografia sa už pochválila aj oveľa lepšími kúskami. Vtipné scénky fungujú len tak z polovice, niektoré sú vydarenejšie, iné menej. Po zemi som sa, ale od smiechu určite neváľal, skôr iba mierne pousmieval. Romantická časť v celku funguje a sympatická nevidiaca Hae-Joo (Shin Min-a) dokázal moju pozornosť udržať po celú dobu. No chýbali mi tu nejaké výraznejšie momenty, a sem tam mi postava, ktorú stvárňuje Seung-beom Ryu liezla na nervy. ()

Seifer

Příjemná komedie (záměrně nepíšu romantická) která si na nic nehraje. Ne vždy je potřeba všechno balit do romantiky, někdy stačí opravdu jen svěží humor. Pokud měl tenhle film pobavit, u mě se mu to povedlo. ()

hunty

Myslel jsem, že to bude klišoidní Korea, ale hned na začátku se nám představí Min-a "Hae-joo" jako slepá, takže se hned objeví změna. Ta scéna s rozsvícením neonů a blesky je perfektní a brzo pak nastupují neuvěřitelně vtipné scény protknuté korejskými výrazy překrásné Min-a. Pro mě opět trochu jiný dokonalý film, poklidný relax... ()

Tyckin

Tuctová romantická komedie jejíž kvalita postupně trochu leze nahoru, ale i tak mne u obrazovky udržela převážně půvabná "lištička" Shin Min-a. ()