Yasuwa minyeo

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2005, 117 min

Gye-byeok Lee

Jo-yoon Hwang

"A ten chlapík, čo ti priniesol kvety sa ti páčil?.., "Nie, si normálny?, vystrašil celú moju rodinu...!" Kórejské romantické komédie mi sedia, sú jednoducho iné, ako to, čo produkuje hollywood. Stačilo mi prečítať dej a hovorím si fajn, slušný námet, určite to bude sranda. Bavil som sa slušne, úsmev občas preruší salva smiechu ako napr. v scénach zo zbabranej plastiky obočia alebo vydarený smiech ala Fantomas, ktorým hlavný hrdina rýchlo maskuje zmenu identity. Záver v romanticky ladených filmoch nikoho neprekvapí a ani tento nie je výnimkou. Dôležitá je však cesta a spôsob ako k nemu dôjdeme a s tým som spokojný. 80%.(26.2.2014)

Rozhodně bych to nenazývala komedií, protože k smíchu tady toho moc není. Jedná se ale o hezký příběh o lásce. Je třeba brát některé věci s nadsázku..Dong-gun totiž není až tak úplně ošklivý jak hraje a některé situace jsou až moc náhodné. Každopádně pár minut před koncem jsem nevědomky pustila slzu, takže dojemné to určitě bylo. Nechci si ani představovat, jak by tenhle příběh pojali v USA..slabších 5*.(10.7.2011)

U mňa to skôr brnkalo na romantickú strunu a po komediálnej stránke-ani chíru ani slichu. Pár-krát som sa pousmiala, no čakala som omnoho väčšiu komédiu. Na lhurgoyfové odporúčanie som sa tešila, že ma znovu rozosmeje originálny kórejský humor, ale nedožičilo sa mi ho ani za mák. Niektoré absurdné scény ešte uberali z dojmu. A v konečnom výsledku, aby ma film pobavil a aby som celé toto dielko zhltka aj s navijákom, ma zanechalo chladnou a hercom som neverila ani slovo.(24.10.2008)

Celkem milá pohodová komedie, která ale doplácí na zbytečně dlouhou stopáž a neustálý protahování setkání dvou hlavních postav, což vyústí v to, že sem si každou chvilku řikal, že už to prostě musí přijít a ono stále nic, až mě nakonec ten stereotyp začal trochu vadit a možná i nudit, ale díky vytlemenýmu Seung-beom Ryu a scénkám se zabijákem sem se bavil i tak dobře. 3,5*(29.9.2008)

Romantické komédie by nemali len hriať, ale aj baviť. The Beast and the Beauty má ale od tohoto žánru tak, ako ho poznáme v kórejskom jemnom prevedení, predsalen trošku ďaleko. Romantická linka ustupuje do pozadia, a vpodstate slúži hlavne k previazaniu a k podporeniu tej komediálnej. A to akej! Slapstickový humor je tu dotiahnutý do maxima, herci často hrajú viac telom, než vládnu slovami - a i keď je mi tento druh humoru často nepríjemný, tu fungoval DOKONALE. Zásluhu na tom má jednoduchučký, ale zato vypointovaný scenár a kopa humorne napísaných situácií. Pokiaľ mi pri ostatných romantických komédiách (Goodbye UFO, Oh! Happy Day) vadil prílišný humor, bolo to preto, že romantická časť filmu sa brala vážne. Tu to tak nie je. Táto časť je braná s nadhľadom a vôbec sa nesnaží zakryť svoju absurdnosť a miernu prihlúplosť. Film tak vo výsledku zaručene funguje, a pokiaľ nečakáte romantický film, ale čistokrvnú komédiu, budete nadšení.(15.1.2006)