poster

Paraplíčka ze Cherbourgu

 • Francie

  Les Parapluies de Cherbourg

 • Západní Německo

  Die Regenschirme von Cherbourg

 • Slovensko

  Dáždničky zo Cherbourgu

 • USA

  The Umbrellas of Cherbourg

 • Velká Británie

  The Umbrellas of Cherbourg

 • Austrálie

  The Umbrellas of Cherbourg

 • Kanada

  The Umbrellas of Cherbourg

Drama / Muzikál / Romantický

Francie / Západní Německo, 1964, 87 min

 • kaylin
  ****

  Musel jsem si hodně zvykat na to, že je skutečně celý film zpívaný, ale ono jde zvyknout si celkem snadno. Catherine Deneuve je naprosto neskutečná v tom, jak dokáže hrát i zpívat, je krásná i dramatická a tohle je jen mnohý z důkazů, jak skvělá herečka to vždy byla, a to už v tak mladém věku. Tenhle muzikál má nesmírně silný emoční náboj.(12.5.2015)

 • corpsy
  **

  Ech! Tak toto mi riadne pílilo uši. Spev, či skôr nárek, ktorý do hudby vôbec nesedí, spieva sa v akej si polofalošnej tónine a ktorého text sa vôbec nerýmuje. A tým bolo dokonané. Príbeh sám o sebe nieje zlý, je to taká klasická mozaika všakovakých romantických filmov a má sympatické postavy. Jeho hudobná stránka ( snáď len s výnimkou populárnej Theme ) je však katastrofa.(6.11.2017)

 • Skip
  *****

  Celý film je zpívaný, což asi pro nikoho není nějaká velká novinka. Něco takového dokáží (nebo spíš dokázali) natočit pouze Francouzi. Spousta krásných melodií a ta ústředí by i z mého okoralého srdce dokázala vyloudit nějakou tu slzu. Zejména při závěrečné scéně. Velmi se mi líbí barevné ladění celého filmu. Je vidět, že si na tom tvůrci hodně zakládali. Praticky každý záběr mému oku lahodil a když v něm byla Catherine Deneuve, tak ještě o sto procent víc.(6.5.2005)

 • Mylouch
  ***

  Romantika, ve které jsou svetříky vzorně růžové, montérky patřičně blankytné a nositelé obou půvabní. Automobily a bicykly. Silná výprava (+souznějící kamera), která spoludefinuje nejen prostředí toho filmu ale celého žánru a ozvěny najdeme v následovnících evropské i americké provenience. Autoři se neodhodlali k tanečním číslům, ale Legrandův vyšší populár a tvůrčí odvaha pěvěcky ztvárnit objednávku plné nádrže předřepkového paliva v dobovém, esteticky designovém productplacementu za zapamatování stojí. Slečinky z Rochefortu jsou o chloupek diváčtější, Starci ze stejného roku pak stejně stylově zajímaví a poselstvím daleko silnější. 2-3*(30.3.2015)

 • Bajda
  ****

  Zajímavý a hravý novovlnný pokus nabourat a zneužít konvence hollywoodských muzikálů dovedený často až do absurdních mezí. Oblečení nejen, že ladí barevně s kulisami, ale někdy má dokonce i stejný vzor :) Poslouchat postavy jak (často nerýmovaně) zpívají své nemuzikálové dialogy byl zajímavý, i když často ne úplně líbivý zážitek. Hudba pod zpěvem ale byla pěkná a některé melodie jsou opravdu nezapomenutelné.(7.6.2010)

 • - Catherine Deneuve dostala nabídku na roli ještě v době, kdy byla těhotná. Teprve dva měsíce po narození jejího syna započalo natáčení. (Terva)

 • - Film Paraplíčka ze Cherbourgu vznikal výhradně s francouzskými tvůrci a v roce 1964 byl nominován na Oscara jako nejlepší neanglicky mluvený film. Protože ale v průběhu natáčení došlo k překročení rozpočtu a finančním problémům, do filmu vstoupila americká společnost Twentieth Century Fox. Proto byl o rok později film zařazen do udělování cen Americké filmové akademie znovu mezi americkými filmy a v roce 1965 nominován na Oscara ve třech kategoriích. (argenson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace