Reklama

Reklama

V záři reflektorů

  • Francie Paroles et musique (více)

Obsahy(1)

Francouzské milostné hudební drama o dvou nerozlučných kamarádech. Dva osmadvacetiletí pařížští hudebníci a zpěváci, Michel (R. Anconina) a Jeremy (Ch. Lambert), jsou agenturou Aligátor najati na koncert do Londýna. Na koncert cestují spolu s šéfovou agentury Margaux (C. Deneuve), které právě odešel manžel do New Yorku. Jeremy a zralá žena se do sebe po návratu do Paříže zamilují a Jeremy začíná žít dvojí život. Přes noc je u Margaux a přes den zkouší s Michelem. Je však unaven a po hádce s Michelem odchází bydlet k Margaux a přestává hrát. Po nějaké době se vrací manžel z New Yorku a odváží si děti s sebou. Margaux je nešťastná a stýská se jí po dětech, proto opouští Jeremyho a jede za rodinou do New Yorku. Nešťastný Jeremy se vrací bydlet k Michelovi, začínají spolu opět hrát a nahrávají první desku. Michel vidí, jak je Jeremy nešťastný a kupuje mu letenku do New Yorku. Margaux už má ale zpátky svou rodinu a zklamaný Jeremy odjíždí zpět do Paříže, kde začíná koncertovat s Michelem a snaží se na životní lásku zapomenout. (Sifaka)

(více)

Recenze (9)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Extrémně naivní hudební romantický film, který jsem si mockrát nahrála a pak s tím, že si takovouhle limonádou nebudu zanášet filmotéku, zase smazala a v zápětí si ho šla pujčit:-). Je to prostě moc milá pohádka o dvou kámoších - číšnících, kteří mají sen dělat muziku. Písničky zdaleka nejsou tak strašné (i když texty nechme opravdu raději stranou, nakonec jsou adekvátní :-) ), Catherine Deneuve jako producentka, do které se zamiluje Christopher Lambert, je naprosto nádherná, její dceru hraje tehdy ještě maličká Charlotte Gainsbourg (Betonová zahrada, 21 gramů) a když se přenesete přes takové detaily, jako že se ti dva kluci pořád líbají a objímají (jsou to holt Francouzi), tak jim v jejich dojemném snažení musíte držet palce. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Plytký romantický film, který ani náznakem nepatří do žánrové kategorie drama. Pro jeho zhlédnutí hovoří pouze přítomnost Catherine Deneuve, sympaťáka Richarda Anconina a obdivovatelé (spíše obdivovatelky) Christophera Lamberta ho uvidí ve vrcholné formě. Zcela zapomenutelný zážitek. ()

Reklama

mira.l 

všechny recenze uživatele

Hmm, nic moc teda, nudilo mě to prakticky od prvních minut, nezaujalo to. Snad k tomu přispěla i docela bídná kvalita obrazu. Jedním z mála kladů tak zůstává to, že si (možná) budu nějakou dobu pamatovat, že to byl první film, ve kterém hrála tehdy třináctiletá Charlotte Gainsbourg a že její první film mě (nikoliv její "zásluhou") nikterak nebavil. Víc jak dvě hvězdy ze mně za to nikdo nevymáčkne, a to jedna z nich je za Charlottu. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Richard Anconina a Christopher Lambert jako muzikanti a Catherine Deneuve jako "femme fatale". Není to nic oslnivého, ale přesto jde o docela podařený film. Lambert ve svých nejlepších letech a stoupající formě. Kdeže loňské sněhy jsou. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama