V záři reflektorů

Paroles et musique

• slovenský

V žiari reflektorov

Francie / Kanada, 1984, 109 min

Můj oblíbený hudební film, moc pěkné písničky a zajímavý příběh, kdy jeden z hudebníků(Lambert), řeší čemu má dát přednost, jestli lásce ke zralé ženě, nebo kapele. Jeden z nejlepších filmů Lamberta.(11.1.2009)

• Snorlax

Plytký romantický film, který ani náznakem nepatří do žánrové kategorie drama. Pro jeho zhlédnutí hovoří pouze přítomnost Catherine Deneuve, sympaťáka Richarda Anconina a obdivovatelé (spíše obdivovatelky) Christophera Lamberta ho uvidí ve vrcholné formě. Zcela zapomenutelný zážitek.(5.10.2011)

Richard Anconina a Christopher Lambert jako muzikanti a Catherine Deneuve jako "femme fatale". Není to nic oslnivého, ale přesto jde o docela podařený film. Lambert ve svých nejlepších letech a stoupající formě. Kdeže loňské sněhy jsou.(21.8.2002)

Extrémně naivní hudební romantický film, který jsem si mockrát nahrála a pak s tím, že si takovouhle limonádou nebudu zanášet filmotéku, zase smazala a v zápětí si ho šla pujčit:-). Je to prostě moc milá pohádka o dvou kámoších - číšnících, kteří mají sen dělat muziku. Písničky zdaleka nejsou tak strašné (i když texty nechme opravdu raději stranou, nakonec jsou adekvátní :-) ), Catherine Deneuve jako producentka, do které se zamiluje Christopher Lambert, je naprosto nádherná, její dceru hraje tehdy ještě maličká Charlotte Gainsbourg (Betonová zahrada, 21 gramů) a když se přenesete přes takové detaily, jako že se ti dva kluci pořád líbají a objímají (jsou to holt Francouzi), tak jim v jejich dojemném snažení musíte držet palce.(29.1.2005)

• mira.l

Hmm, nic moc teda, nudilo mě to prakticky od prvních minut, nezaujalo to. Snad k tomu přispěla i docela bídná kvalita obrazu. Jedním z mála kladů tak zůstává to, že si (možná) budu nějakou dobu pamatovat, že to byl první film, ve kterém hrála tehdy třináctiletá Charlotte Gainsbourg a že její první film mě (nikoliv její "zásluhou") nikterak nebavil. Víc jak dvě hvězdy ze mně za to nikdo nevymáčkne, a to jedna z nich je za Charlottu.(19.8.2017)