poster

Akeelah

 • USA

  Akeelah and the Bee

 • Slovensko

  Akeelah

Drama

USA, 2006, 112 min

Komentáře uživatelů k filmu (48)

 • -dRaGoN-
  *****

  90%(9.9.2007)

 • kleopatra
  ****

  Akeelah si mě získala. Svou vyřídilkou, drzostí, hrdostí outsidera, který se z malých poměrů vypracuje. Film o dívce, která to někam dotáhla (i když "jen" v hláskování) má svoje modelové bolístky - sedřená nechápavá matka, problémový bratr, bezvýznamná škola a ze svrabu těchto podmínek se dívenka Akeelah jako David postaví prominentnímu zkušenému Goliášovi za usilovného koučování Laurencem Fishburnem. Film o dívce, která to někam dotáhla, má ale i ukázkově silná místa - v jednom se "skáče" přes švihadlo, v druhém se "splete" písmenko a ve třetím .... Víte co? Podívejte se na to.(17.1.2007)

 • Malarkey
  ****

  Malá nadaná holčička, co umí odříkat písmena z tisíce různorodých slov a neudělá ani jednu chybu. Filmový průběh obsahující objevení zázraku, úspěchy, pády a následně zase úspěchy mě ničím neoslnil, ale jako životní příběh mě teda dostal. Akeelah nezklamala. Sice nic zvláštního do filmového světa nepřinesla, ale já jí celý film fandil. Akeelah je nakonec takové to tradiční rodinné drama, které ale kvalitou určitě nezklame.(27.4.2011)

 • T2

  Rozpočet $8miliónovTržby USA $18,848,430Tržby Celosvetovo $18,948,425(22.11.2008)

 • Faye
  ***

  .....„Znáte ten pocit, kdy ať děláte co děláte nebo ať jdete kam jdete, nikam nezapadáte? Nevím jaké slovo pro to použít. Odcizení, odcizenost...neslučitelnost? Ne, to není přesné. Ale musí pro to být pojmenování, protože já se tak cítím pořád. Jmenuji se Akeelah Andersonová a je mi 11 let.“ Tak začíná film o holčičce s absencemi ve škole, bez disciplíny a nijak oslňujícím prospěchem, která ráda hraje scrabble a ve škole vyniká jen v hláskování. Příběh její cesty na nejprestižnější soutěž ve spellingu. Což je na naše zvyklosti poněkud zvláštní disciplína a domnívám se, že z pohledu diváka (pokud není z řad pyšných rodičů) i poněkud nezáživná. Ale zřejmě za velkou louží je tomu právě naopak, protože nejprve Akeelah věří jen ředitel školy a její trenér a postupně ji na národní soutěž připravuje celá čtvrť a samozřejmě jí fandí a hláskuje s ní každý u televize.. v barech, ve školách, doma. Výborná Keke Palmer v roli děvčátka, které dokáže spelovat spoustu podivných slov o kterých jsem často ani neslyšela (což je ovšem smutné). 3,5*(5.9.2006)

 • emma53
  ****

  V tomto případě nemohu jinak, než se připojit k tomu, co zde napsala doslova a do písmene uživatelka kareen a ostatní moji oblíbení uživatelé. Má slova by byla už jen opakováním psaného.(26.6.2014)

 • Jeremy.jk
  *****

  Miluju tenhle žánr, miluju tuhle hudbu, miluju tyhle konce :) 90%.(16.9.2009)

 • ripo
  ***

  Tento film je vhodné pozerať v nedeľu popoludní so svojimi predpubescentnými deťmi a na konci im povedať : "Vidíš, keď sa budeš dobre učiť ....(tu doplniť to, na čo by boli hrdí členovia vášho rodokmeňa). Film, ktorý neohúri svojou kvalitou ani hereckými výkonmi. Film, ktorý môže ukázať deťom čo je to trpezlivosť, cieľavedomosť a priateľstvo ....(5.9.2011)

 • Ducharme
  *

  Tohle opravdu ne! Akeelah není výstižný název - Akeelah malá citová vyděračka, nebo snad ještě líp Akeelah a slzný plyn, by lépe vyjářily co divák může od filmu očekávat. Něco tak prvoplánového jsem už opravdu dlouho neviděla. Příběh ve zkratce - jak se z malé geniální černošky ( = outsiderky) stane díky odhodlání, tvrdé dřině a samozřejmě nezměrné lásce, hvězda a miláček celého národa. Koncentrát Ameriky. Doug Atchinson vzal snad všechna existující novodobá americká filmová klišé, slepil je dohromady hromadou odporně slizkého patosu a zasadil je kam jinam než do černošské chudinské čtvrti... A čeho dosáhl? 76% na čsfd a 7.7/10 na imdb. Asi budu taky brečet!(1.12.2009)

 • misterz
  ****

  Hrozne moc som držal malej Akeelah palce :). Príbeh neponúka nič nové a ide podľa klasickej šablóny typu: nadané dieťa - výborný učiteľ s vlastnou minulosťou - prvotné problémy a prekážky na ceste za cieľom spôsobené nechápajúcim rodičom - počiatočná neistota - súťažné napätie..... Avšak na druhú stranu, snímok je nabitý veľkou porciou pozitívnej energie, ktorá dokázala po pocitovej stránke príjemne pohladiť. Ďalší film na zlepšenie nálady. 75/100(18.11.2014)

 • Tomco
  ****

  velmi pohodova vec...aj ked priznam sa, zo zaciatku mi vobec nesedeli tie nadsene reakcie americkej verejnosti, ktora tuto sutaz berie smrtelne vazne..lizelo mi to na nervy..ale casom som si to vychutnaval, ako pravy amik..mala akeelah to zahrala proste perfektne, velmi zrely vykon..a zahanbit sa nedal ani laurence..(16.5.2007)

 • eLeR
  ****

  Pé eR Í Jé E eM eN É ... :-)(16.10.2013)

 • Chrustyn
  ****

  Velice příjemné překvapení, vyprávějící o dívce z dysfunkční rodiny, která překvapivě vyniká ve spelování a to natolik, že se účastní i celostátní soutěže. Příběh je poskládaný ze standardní kostry a nepřekvapí vývojem, ani rozuzlením, ale na druhou stranu je natolik zajímavý a dobře zahraný, že mu absence originality, vůbec neškodí.(9.8.2013)

 • kajda.l
  ****

  S Akeelah se dají udělat dvě věci.Buď film zavrhnout a poplivat za všechna žánrová klišé a že jich je, vykonstruovanost, předvídatelnost a blablabla... všechny ostatní žvásty, co používa(jí) zdejší přemoudřelá (j)elita. Nebo si film prostě a jednoduše užít a nechat se unést jednoduchým lidským příběhem o jednom splněném dětském snu. Strukturou je film naprosto totožný jako 99% amerických sportovních filmů (z outsidera/rebela hrdinou), takže pokud tento patos nesnášíte, filmu se vyhněte, pokud to máte rádi, tak můžu jen popřát dobrou zábavu a sem tam vám jistě zvlhnou oči. V mém případě průměrné hodnocení nic neřeší, takže v rozhodování mezi dvojkou a čtyřkou se přikláním k vyššímu číslu. Neškodné, naivní a sympatické.(11.6.2014)

 • Kimon
  *****

  Obdivuhodný a dojemný příběh, který stojí za to vidět, aby si človíček vždy uvědomoval, že ne vždy za úspěchem stojí jen a jen dřina. Špetka štěstí, více přirozeného intelektu z hůry a pak samozřejmě také ta dřina. Vše se v moždíři roztluče na prach a podává smutnému a melancholickému divákovi jednorázově po dobu 112 minut. No, a je vystaráno s pravým americkým happy-endem a nějakou tou slzou v oku.(13.5.2013)

 • F.man
  ***

  D-O-C-E-L-A D-O-B-R-Ý. Spelovací soutěže jsou v americké kultuře, narozdíl od té evropské, děsně populární a zřejmě proto se u nás Akeelah and the Bee do veřejné povědomosti nikdy nedostane. Což je docela škoda. Hodnotím někde mezi 3 - 4 hvězdy. Jelikož se ale ve své podstatě jedná o klasickou kostru - skrytý talent (Akeelah - Keke Palmer) za pomocí zapšklého mentora (Dr. Larabee - Laurence Fishburne) objeví své přednosti a zapálí se tak pro svou věc, přiklonil jsem se k nižšímu počtu. Akeelah and the Bee je ale velice příjemnou oddechovkou, která má ambice dojmout a určitě si zaslouží být viděna. Bacteria don't exist on the moon.(14.3.2009)

 • kareen
  *****

  Fenomén hláskovacích soutěží v USA je pro mě stejně nepochopitelný jako třeba americký fotbal, ale i tak jsem musela obdivovat ta děcka, co suverénně vyhláskovala slova, která bych já měla problém i vyslovit a navíc nevím jak, ale tady se tvůrcům tak nějak povedlo navodit zdání, že by to nakonec mohlo být i napínavé. A hlavně jsem si ani nepředstavovala, že v závěru budu fandit nejen Akeelah, ale i jejímu z počátku nepříjemnému soupeři. Přes ten můj úvod o hláskování, Akeelah není jen filmem o jedné soutěži, ta je jen pozadím příběhu o ztrátách, o přátelských duších kolem nás i o tom, že ačkoliv je vítězství příjemná věc, ještě důležitější je najít v sobě odvahu zazářit i když ve vás okolí vidí podivína. A taky, že slova sama o sobě jsou jen prázdnou skořápkou, pokud je nenaplníme věděním, správným kontextem i pochopením. To všechno by mi na pět hvězd asi nestačilo, k tomu mě dotlačila až jedna trochu drzá a urputná mladá dáma, kterou prostě nešlo si nezamilovat, stejně tak jejího učitele v charismatickém podání Laurence Fisburnea. Jasně, že je to jedna velká hollywoodská pohádka, ale jak píše Ablablabla, kašlu vám na to, bylo to krásné.(9.6.2014)

 • ABLABLABLA
  *****

  "Proč by někdo chtěl reprezentovat školu, která ani neumí dát dveře na záchodky?" Ačkoliv také nechápu, co je na spelovací soutěži tak úžasného, světoborného a uznávaného (jako to že si narvu do hlavy tisíce slovíček, naučím se jak se píšou, jaký mají původ a význam, to nepovažuju za to, že by se tím zvyšovala inteligence lidí... pomůže jim to s vhodným vyjadřováním, ale s inteligencí to nemá co společného a ani intelektem, abych odkazovala na text obsahu), musí se prostě nechat, že snímek mě dostal. A kašlu vám na nějaké citové vydírání či až moc velký happyend a docela lehkou předvídatelnost. Bylo to krásné a Akeelah mi přirostla k srdci. 4,5*(5.1.2014)

 • zette
  ***

  Takovy nicim vyjimecny film pro dospivajici mladez o celkem nudnem soutezeni ve spelovani. Nic vic, nic min.(19.12.2011)

 • Macbeth
  *****

  Natolik prijemny snimek, ze mensi nedostatky v podobe ucinne nadsazenosti (hlavne v posledni tretine filmu), ktere objevite, velice rychle prejdete. Kouknete se na to tehdy, kdyz vase nalada nebude nejlepsi, tehdy, kdyz nebudete sami sobe duverovat. Ted me omluvte ceka mne T - H - E - R - M - O - D - Y - N - A - M - I - C T - R - A - F - F - I - C G - A - S(6.11.2006)

 • VasaX
  ****

  Až na trošku otřepanou kostru ala outsider z minoritní společnosti je v něčem dobrý a s tím prorazí a stane se vítězem (ať už opravdovým nebo morálním či osobním) a vyšvihne se na výsluní, samozřejmě s nějakou tou dramatickou zápletkou a tak dál, je to pěkný film. Fishburne mi tam přijde trošku odbývající svou roli, kdežto Palmer jako Akeelah je skvělá. Když vezmu v potaz že to není až takové drama a objeví se i trocha přirozeného humoru. Téměř dvě hodiny je možná trochu moc scénář a film tohoto ražení, a poněkud mě to odrazuje od čtyř hvězdiček, ale za to že jinak nic velkého na vytknutí nemám takže přimhouřím očko.(12.8.2008)

<< předchozí 1 2 3