Nadaná holčička Akeelah, intelektuálně převyšující své vrstevníky se dostává, po povinném školním kole spelování, do rukou bývalého učitele, který v Akeelah vidí veliký potenciál vyhrát celostátní soutěž. (oficiální text distributora)

VasaX

Až na trošku otřepanou kostru ala outsider z minoritní společnosti je v něčem dobrý a s tím prorazí a stane se vítězem (ať už opravdovým nebo morálním či osobním) a vyšvihne se na výsluní, samozřejmě s nějakou tou dramatickou zápletkou a tak dál, je to pěkný film. Fishburne mi tam přijde trošku odbývající svou roli, kdežto Palmer jako Akeelah je skvělá. Když vezmu v potaz že to není až takové drama a objeví se i trocha přirozeného humoru. Téměř dvě hodiny je možná trochu moc scénář a film tohoto ražení, a poněkud mě to odrazuje od čtyř hvězdiček, ale za to že jinak nic velkého na vytknutí nemám takže přimhouřím očko. ()

Macbeth

Natolik prijemny snimek, ze mensi nedostatky v podobe ucinne nadsazenosti (hlavne v posledni tretine filmu), ktere objevite, velice rychle prejdete. Kouknete se na to tehdy, kdyz vase nalada nebude nejlepsi, tehdy, kdyz nebudete sami sobe duverovat. Ted me omluvte ceka mne T - H - E - R - M - O - D - Y - N - A - M - I - C T - R - A - F - F - I - C G - A - S ()

Smileface

Tento film má duši. Donutí vás k slzám a budou to slzy stěstí. Nemá smysl o něm cokoliv psát, prostě se na něj podívejte a je-li ve vás kouska citu budete ho milovat. ()

Hanys_

Je to tak mezi 3-4 hvězdami, ale nakonec dávám míň kvůli té celkové klišovitosti. Malá odstrkovaná holčička-polosirotek, její matka, která na ni vůbec nemá čas, bratr-gangsta, trenér s bolístkou na srdci...atd atd...Až moc velká hra na city, kterou s tvůrci filmu odmítám hrát :) 6/10 ()

dopita

Hromada klišé (se kterými ovšem režisér žongluje velmi pěkně) a v závěru až nechutné přeslazenosti. Ale budiž, film neurazí, natočen je docela svižně a jako záplata na nudné odpoledne se hodí výborně. ()

danielosbourne

Hodně odpočinková záležitost, která má všechno, co by měla mít. Je to citlivé, postavy jsou dobré a herecké výkony zrovna tak. Ano, je to plné klišé, ale kouká se na to skvěle. Jde přesně o ten typ filmu, kdy si ze začátku nejste jisti, jestli se vám to bude líbit a ke konci filmu se přistihnete, jak se vám zrychluje srdeční tep a potají Akkelhe fandíte. ()

DannyBoy80

Toto by měli pouštět dětem. Kvalitní film s kvalitníma hereckýma výkonama. Scénář dobře vypointovaný. Trošku mrzí holywoodský hepyend a celkový charakter. Nicméně i přesto bylo ve filmu spoustu silných okamžiků a řeší i závažnější otázky. Doporučuju. ()

peetriss

Krásný příklad, jak lze na první pohled jednotvárnou hláskovací soutěžní disciplínu povýšit na příjemnou, citlivou a skvělou podívanou. Ono hláskování je zde však pouze prostředkem pro příběh chytré dívky Akeelah, která kromě nadprůměrné inteligenci a bystrosti oplývá inspirativním odhodláním bořit společenské, rodinné i osobní překážky na cestě za svým snem a dosažení vrcholu v disciplíně, ve které člověk našel talent a zalíbení. To vše při plném zapojení smyslu pro fair play. Tento film si mě dokázal získat, a hlavní hrdince, v podání naprosto skvělé a sympatické tahounky Keke Palmer, prostě nešlo nefandit. ()

system

Neda se svitit, musim dat za 5*. Uz dlouho me americky film nedojal tak jako se to povedlo Akeelah.......a behem filmu jsem si porad opakoval, ze pokud TOHLE neskonci dobre, tak nasednu na letadlo a scenaristu zaslapu do chodniku:-), no nakonec letenku kupovat nemusim:-) ()

agassi68

Áno, sú tu použité takmer všetky americké klišé /s výnimkou hnedého huňatého psa krútiaceho chvostom/, no napriek tomu mi to v tomto prípade až tak neprekážalo. Fishburne, Basset a Palmer to zvládli na jednotku. Alebo som tak súťaživý typ? :) ()

Lyžař

Vím, že v Americe je soutěž v hláskování proslulá a každý ji chce vyhrát. Příběh je ale jen těžce uvěřitelný. Dívce jdou všichni na ruku, pomáhají ji a to i vůdce "gangu". Prostě tomu nevěřím. No ale tohle všechno jednoduše přebil závěr..naprosto úchvatný závěr. Sic je od jistého bodu také předvídatelný. Něco se nám ale tvůrci snímku snažili říci. No a já myslím, že tohle jsem holt pochopil:-) A matka dívky?? Život někdy holt není jednoduchý a bezbolestný, s tím se ale musíme pokusit bojovat. ()

Tanner

No tedy.. pod tou vrstvou patosu se to hodnotné opravdu jen těžko hledá. A i když se něco přece jenom najde, já prostě tu brutální přeslazenost, klišovitost a citové vydírání nepřekousnu. Je mi líto. ()

Baki

Krasnej film. Jde misty videt to typicke pro americky film, sebeobetovani, premeneni spatnych lidi v dobre lidi ... To je jedinna vyhrada co bych k tomu mel. Kdyz si vzpomenu jak mi stala husi kuze, jen kdyz nejaka mala holcina rika nejake hloupe pismenka tak 80% je oka ;) ()

piglit

Původně jsem chtěl dát za tři, ale klišoidnost a prvoplánovost ze snímku čouhá jak kost z otevřené zlomeniny. Chápu, že pro děti to může mít jakýsi přínos. Ale až je Akeelah, poté, co si projde pubertou, okrade v tmavé uličce, tak nadšení diváci zase vystřízliví. Pro zájemce o hlubší porozumnění doporučuji nastudovat knihu Petra Bakaláře - Tabu v sociálních vědách.... ()

dzberry

V podstatě stejně zábavné a poučné jako Krvavý sport s van Dammem. Od začátku jsem trpěl sžírající nejistotou, s výkřiky „sakra, jak jen tohle dopadne?!?“ jsem vyskakoval ze židle, chytal se za hlavu... Myslel jsem, že z učitele se vyklube peďák, z maminy fetna a Akeelah si odnesou mimozemšťani, kteří budou vypadat jako včely. A prd. Netrefil jsem. Dopadlo to celé úplně a docela nepředpokládaně!! A ta dojemná pospolitost těch joudů z té čtvrti, ze které malá Akeelah pocházela!! Johó!!! A ty slzavé momenty, když se zjistilo, čí je to švihadlo!! Uau!! A ten báječný naleštěný putovní pohár, který vypadal jako Potterovo přenašedlo! Bomba! Ef-jú-sí-key... ()

subic

Mamkám od dětí se to bude líbit, když tětí soutěží a navíc můžou i něco vyhrát a být i v televízi. Ale já u toho zase usnu, takže příště radši budu spát u něčeho jiného. ()