Nadaná holčička Akeelah, intelektuálně převyšující své vrstevníky se dostává, po povinném školním kole spelování, do rukou bývalého učitele, který v Akeelah vidí veliký potenciál vyhrát celostátní soutěž. (oficiální text distributora)

blezg

Velmi příjemný a pozitivní filmík se spoustou dojemných scén, plačky se musí mít na pozoru a připravit si na začátku menší ubrus na osušení slzí. Velmi strnule působí otec Mao se synem, takovýhle rodičové jsou za trest, trochu se to šprajcuje v příběhu s neskutečným nadšením pro něco tak obyčejného jako spellování. U nás se psaly diktáty co hodinu a kdo to zmastil dostal kuli, ale budiž, jiný kraj jiný mrav. Naštěstí jsem si vmyslel, že tahle soutěž se týká jen děcek na střední, u nás jako druhý stupeň, takže se až hypnotické dění okolo dá s úsměvem přijmout. Ale vysílání takové soutěže v televizi, to mě podrž. Film jako celek je takové malé "sportovní" drama v dětském prostředí, takže pokud jste fanouškovský tip, budete držet palec a usmívat se. Cukrkandlový bulšit american hepyjent mně sice otáčí voči v sloup, ale dobrý dojem to nezkazí. ()

SONYAGENT

Velmi zajímavé téma ještěvíce zmocňují herci, jež byli ve snímku obsazeni. Důvěryhodnost jejich rolí je velmi sympatická a vůbec téma je pro českého diváka velmi neznámé.. Angličtina je opravdu krásný jazyk a jak je ve filmu vidět, hvězdou se může stát úplně každý.. Zaujal mě výkon mladých herců, hudba i příjemná kamera.. 7/10 ()

Svadbos

Príjemný film, pri pozeraní ktorého sa cítite dobre, vyrozprávaný srdcom a s rozvážnou precíznosťou režisérom Dougom Atchinsonom. Keke Palmer je čarovná v úlohe Akeelah. Lawrence Fishburne sa na filme podieľal taktiež ako koproducent. ()

Nakamura san

Krásnej doják se sociálním podkecem,černý chytrý holšišky jsou taky moc fajn! Taky jsem si zvopák latinu a voprášil řečtinu,teda ten můj základ.Fakt moc milý dílko,ale ty slova,těch dvacet pět,by si myslím nedali: ()

Breaker

Proč takový film není v kinech? Protože se tam nestřílí, nejezdí v rychlých autech, neteče krev ... chyba a omyl! Takto procítěných filmů je jen velmi málo a i když tušíte závěr, přejete si takový happyend, jiný ani nechcete ... nakonec ho i dostanete, ale to není to podstatné. Podstatné je to, že každý záběr má duši, dva hlavní představitelé hrají lehce a doslova precizně a ... ta cesta hlavní představitelky, která ve vás zkrátka NĚCO zanechá. Smekám ... ()

peproch

Jak už bylo uvedeno mnohými, film je výborný pro nedělní odpolední sledování s dospívajícími. Napětí v zdánlivě nudné záležitosti, akce v neakčním prostředí, moraní poučení ve světe konkurence a úspěchu, přátelství ve světě řevnivosti s stižádosti, evangelijní poselství aniž by jedenkrát zaznělo slovo náboženství vír nebo Bůh. Dvanáctiletá Akeelah talentem podpořeným pokorou, pílí a zájmem komunity překvapí mnohé zvýhodněnější mládežníky a uspěje v hláskovací soutěži. I učitel a kouč je jí povznesen. ()