Malá nadaná holčička, co umí odříkat písmena z tisíce různorodých slov a neudělá ani jednu chybu. Filmový průběh obsahující objevení zázraku, úspěchy, pády a následně zase úspěchy mě ničím neoslnil, ale jako životní příběh mě teda dostal. Akeelah nezklamala. Sice nic zvláštního do filmového světa nepřinesla, ale já jí celý film fandil. Akeelah je nakonec takové to tradiční rodinné drama, které ale kvalitou určitě nezklame.(27.4.2011)

• Emzet

Nevím jestli je víc dementní fakt, že hláskování je tady bráno jako disciplína hodná olympiády ("training" sestřih jako z Rockyho už opravdu ani nebalancuje na hranici parodie - je za ní tak daleko, že se skoro ztrácí v dáli) nebo to, že Doug Atchinson využívá snad všechna sladkobolná klišé, která ho napadla a výsledek je tupý americký nablýskaný slepenec, který se polyká hůř než deset kilo cukrové vaty. "A navíc je tak hrozně uvědomělý" (dodávají paničky v domácnosti se slzami v očích). Malá černoška, bojující, aby se mohla naučit hláskovat - to je téma tak leda pro film ze šedesátých let (nejspíš se Sidney Poitierem v jedné z vedlejších rolí), ale ne z roku 2006. A pokud si náhodou vlivem názvu myslíte, že jde o spin-off Mauglího chlupaté náhradní mámy v novém filmu mimo džungli, prosím, ujišťuji vás že není; neplýtvejte na tento ulepený cumel časem či penězi.(17.11.2011)

velmi pohodova vec...aj ked priznam sa, zo zaciatku mi vobec nesedeli tie nadsene reakcie americkej verejnosti, ktora tuto sutaz berie smrtelne vazne..lizelo mi to na nervy..ale casom som si to vychutnaval, ako pravy amik..mala akeelah to zahrala proste perfektne, velmi zrely vykon..a zahanbit sa nedal ani laurence..(16.5.2007)

Natolik prijemny snimek, ze mensi nedostatky v podobe ucinne nadsazenosti (hlavne v posledni tretine filmu), ktere objevite, velice rychle prejdete. Kouknete se na to tehdy, kdyz vase nalada nebude nejlepsi, tehdy, kdyz nebudete sami sobe duverovat. Ted me omluvte ceka mne T - H - E - R - M - O - D - Y - N - A - M - I - C T - R - A - F - F - I - C G - A - S(6.11.2006)

Akeelah si mě získala. Svou vyřídilkou, drzostí, hrdostí outsidera, který se z malých poměrů vypracuje. Film o dívce, která to někam dotáhla (i když "jen" v hláskování) má svoje modelové bolístky - sedřená nechápavá matka, problémový bratr, bezvýznamná škola a ze svrabu těchto podmínek se dívenka Akeelah jako David postaví prominentnímu zkušenému Goliášovi za usilovného koučování Laurencem Fishburnem. Film o dívce, která to někam dotáhla, má ale i ukázkově silná místa - v jednom se "skáče" přes švihadlo, v druhém se "splete" písmenko a ve třetím .... Víte co? Podívejte se na to.(17.1.2007)

• - Film bol natočený za 31 dní. (ShortyIC)

• - Prvý film od štúdia Starbucks Coffee. (ShortyIC)