poster

Paleček

 • Francie

  Le Petit Poucet

 • angličtina

  Tom Thumb

Rodinný / Fantasy

Francie, 2001, 90 min

 • B!shop
  ****

  Predlohu uz si sice nepamatuju, ale rek bych, ze se ji tvurci drzeli vcelku verne az teda na to, ze "Byl jednou jeden chlapecek, maly jako palecek" je normalni, asi tak osmiletej kluk. Problem je, ze to je cely desne jednoduchy, prvni pulku filmu se skoro nic nedeje, chuda rodinka a kdyz dojde jidlo, deti leti do lesa, pusobi to lehce stereotypne a moc me to nebralo. Druha pulka uz je nastesti o moc zajimavejsi, na scenu prijde obr, uz tak dost temna pohadka jeste potemni a film zacne bejt zajimavej. Ale tady o ten pribeh zas tak moc nejde, rejza se hlavne soustredil na temnou atmosferu a paradni vizualni stranku, ktera je tak suprova, ze ji clovek odpusti i sem tam papirove vypadajici kulisy a misty dost nepochopitelny stridani barevnejch filtru. Herci sice nic moc nehrajou a postava Naceriho je zoufale nevyuzita, ale tady je proste vsechno podrizeny vizualni strance, ktera ty pripadny nedostatky docela dobre schova a po slabsim rozjezdu se kona fakt atmosfericka pohadka.(9.9.2009)

 • Shit
  ****

  Temná a fakt strašidelná fantasy, která se ale i občas trošku zahraje na pohádku, ale to fakt jen výjimečně a spíš jen takovejma odkazama, ale jinak se jedná o čistě hororový fantasy, který svojí atmosférou i vizuálním ztvárněním upoutá a dokáže i docela postrašit a některý scény fakt stojí za to, ale mě osobně zrovna to vizuální zpracování moc nesedlo, přišlo mi to příliš různobarevný, což mělo zřejmě vyvolat fantasy atmosféru, ale mě se to nelíbilo, vypadalo to moc uměle. Nicméně všechno to zase vynahrazuje úžasná hudba a dobrý herci. 3* film + 1* hudba(27.9.2007)

 • Puerdraco
  *****

  Podľa mňa jedna z najlepších "hororových rozprávok", ktoré som kedy videl. Zaujímavá výprava, ktorá síce mnohým nesadne, ale o to lepšie sú výkony detských hercov. Fakt doporučujem pozrieť si to, ale určite bez prítomností detí, poniektoré scény sú skutočne pomerne drsné (jedenie slimáka, vraždenie a jedenie detí, bojové scény, výzor obra...). Okrem toho hudba vo filme je skvelá. :o)(17.4.2012)

 • alba
  ****

  Žáner, ktorý je mi blízky: hororová rozprávka. Pekný zážitok, okrem umelých kulís, ktoré kazili celkový dojem. Avšak veľmi kvalitná hudba. V porovnaní so spracovaním z roku 1972 je staršia verzia o stupeň lepšia (hlavne postava Palečka je sympatickejšia, čo sa týka prejavovania sa), avšak hudba dodáva mladšej verzii tú správnu atmosféru, ktorá intezifikuje celkový zážitok. Práve preto som hodnotila obe verzie rovnako. Je to síce rozprávka, ale deťom by som to nepúšťala. Mohli by mať nočné mory zo scén napr. keď obor zje vlastné deti alebo keď rodina nemá jedlo, tak rodičia zoberú deti do lesa, aby ich nevideli zahynúť.. Deti sa vracajú domov, rodičia sa tešia, ale zoberú ich do lesa opäť. Deti sú ešte naivné a chceli by sa vrátiť znova, ale naštastie sa im to nepodarí, a tým sa vlastne zachránia.. Keby tú rozprávku videlo malé dieťa, malo by nočné mory a do lesa by už nešlo, takže deťom neodporúčam.(2.4.2017)

 • Ruut
  **

  Vizuálně velice hezký film. Přirovnal bych jej v tomhle k Fantomu Paříže natočeném ve stejném roce. Kamera je opravdu úchvatná. Film Paleček je hezké pokoukání. Źel bohu zhruba 90% lokací tvoří studiové kulisy a je to hodně znát. Okamžitě jde poznat že je všechno umělina. A tohle mi hodně vadilo. Taky mi přišel hodně nevhodný casting herců. Paleček je středověká pohádka a pokud ve filmu podle ní hrají jenom hezcí frajeři a modelky z Voque tak to není rozhodně v pořádku. Špinavý vidlák s tváří modela nepůsobí věru nejlíp. A samotný příběh? Spíše prostší. Tohle taky moc nechápu. Film je celkem hodně drsný na to aby se pouštel dětem, ale zároven je po scénarisické strance tak postaven že zaujme právě jen děti. N aPAlečka jsem se hodně těšil a jsem z něj docela zklamán. Myslím že mnohem víc odpovídá realitě hodnocení na IMDb než na ČSFD:(16.12.2006)