poster

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

 • USA

  The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

 • Slovensko

  Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom

Western / Krimi / Drama / Životopisný

USA / Kanada, 2007, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arachneuss
  *****

  „Can't figure it out. You want to be like me or do you want be me?” Westernová poezie o přátelství, lásce, nenávisti, zradě a smrti. Cassey Affleck, pravděpodobně největší talent své generace, jako úlisný Ford září. Jeho gestikulace, hlas a pohled staví film nad rámec svého žánru. Jeho výkon je tak dokonalý, že zastiňuje i samotného Brada Pitta, jehož Jesse, maniak - bezcitná stvůra a zároveň šarmantní gentleman - chladný vrah je učebnicová ukázka vytříbeného herectví. Hudba dvojice Nick Cave a Warren Ellis, dovoluji si označit za jeden z nejlepších soundtracků historie, pomalu plyne skrze děj a pouze dokončuje celkovou emocionální hloubku snímku. Vrcholem se pak spolu s hlavními představiteli stává sama obrazová stránka, umělecké dílo v každém detailu. Pára od přijíždějícího vlaku, zasněžené jezero, obilí políbené sluncem. To vše zakončeno v intenzivně gradujícím finále, které pouze potvrzuje moje přesvědčení, že tohle je nejlepší western 21. století.(30.11.2007)

 • Boss321
  *****

  Pro mě obrovské překvapení. Westerm pojednávající o jednom z nejlegendárnějších desperátů Jessy Jamesovi je vyprávěn velmi citlivě a poeticky. Brad Pitt v roli arogantního, podezřívavého a nepředvídatelného Jesseho Jamese podává perfektní výkon. Ovšem nejlepší výkon podává "zbabělec" Cassey Affleck, který působí jako kdyby měl každou chvíli zkolabovat, ale mě se jeho výkon prostě líbil a dokonale se na roli Boba Forda hodil (myslím, že celkem zasloužená nominace na Oscara). Andrew Dominik nejen usedl na režiserskou, ale sám si napsal i scénář. Samozřejmě někdo může namítat, že děj ubýhá příliš pomalu, ale to je přesně to co se mi nejvíce líbilo. Pomalu ubýhající příběh dolněn překrásnou hudbou a kamerou mě sednul i přesto, že s takovými snímky mám většinou problém. I když Zabití Jesseho Jamese není úplně bezchybné dílo, tak tady hvězdičku přidám..........(9.3.2008)

 • Spiker01
  ****

  Tak jestliže tohle mělo pomalé tempo, tak to bych asi radši ani nechtěl vidět onu 240 minutovou verzi, která jistě prohloubí náhled do duší onich dvou slavných pistolníků, ovšem já bych to asi nedal. Brad Pitt a Casey Affleck skvělí, kamera Rogera Deakinse parádní, jen jsem čekal vyšší hodnocení, ale tohle mu celkem sedí. Dlouho jsem film opomíjel a udělal jsem dobře, že jsem se těšil poměrně opatrně...7/10(21.11.2016)

 • Shit
  ***

  Film je pojatej spíš jako průlet životem a osobností Jesseho Jamese a musim říct, že mě to teda moc neoslovilo. Přišlo mi to dost nudný, děsně pomalý a vyprávění nezajímavý. Snad jen Pitt je opravdu výbornej a Casey Affleck se taky snaží, ale na skoro 3 hodiny fakt málo a někdy to je fakt skoro až ubíjející jak se nic moc neděje a všechno se zaměřuje na osobnost Jasseho Jamese a nejrůznější vysvětlování.(8.2.2008)

 • H34D
  ****

  Táhlá a docela zdlouhavá psychologická studie demýtizovaných westernových charakterů, která balancuje na hraně umělecké hypnotizace, poetiky a náznaků nudy. Slova jsou zde vedlejší, mnoho dialogů nebo i zcela tichých scén oplývá silným vnitřním napětím, k čemuž dopomáhají také skvělé výkony Pitta a Afflecka. Z hlediska postav i filmového vyprávění je zajímavé, jak se pozice hrdiny a antihrdiny v závěru filmu převracejí - Robert Ford je vlastně obrovský nešťastník... 7/10(13.2.2008)

 • - Ľudia v salóne si spievajú pieseň "A Bird in a Gilded Cage", ktorá bola napísaná v roku 1900, no dej filmu sa odohráva v roku 1892. (Fejpof)

 • - Pasažier pri vlakovej lúpeži na začiatku filmu hovorí po dánsky, konkrétne "jeg har ingen penge" (ja nemám žiadne peniaze) a "jeg taler ikke engelsk" (nehovorím po anglicky). (Fejpof)

 • - Jelikož bylo pro gang Jesseho Jamese ježdění na koni přirozené jako chůze, musel každý herec absolvovat dvoutýdení jezdecký výcvik. (formelin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace