• Hem.m

Já jsem Saja a nebudu bojovat obdivujte mě, protože jsem Saja.. Zabila jsem asi 1000dětí, ale nebudu bojovat, protože jsem Saja.. Toto je nejlepší anime, protože jsem Saja, obdivujte mě.. No pardon, ale jako skončil jsem u 24dílu.. Saja je tak nudná, že se to snad nedá ani vydržet a navíc pořád mele nějaký sra*ky.. Jediné, co může brát ten to seriál do výšin je Haji a ten týpek s francouzským přízvukem (Ten, co pořád jí bonbóny..) Nevím teda jak ostatní dílu k tomu jsem se neprokousl, protože jsem to už opravdu nezvládal dál sledovat, ale jestli je Saja pořád tak stejně nudná, tak to asi nestojí za nic..(3.7.2012)

Jistě, Blood+ působí, jako kdyby byl určen pro Američany. Obzvláště pak pro ty Američany, kteří nemají rádi svou zemi. Ale přestože Blood+ nese některé americké rysy, jako je přehnaná propagace rodiny, nesmrtelnost postav nebo dokonce nemá ani žádnou nosnou myšlenku, svůj původ nezapře. Dlouho jsem již neviděl, že by měl seriál tolik sympatických a hlavně zajímavých postav (Solomon, Saya, Nathan, Haji,...). Ty byly asi hlavním důvodem, proč by mi nevadilo pokračovat i po skončení a třeba už i v jiném žánru. To pouze v případě oživení některých postav. Jen by byl trochu problém odvyknout si skvělé atmosférické hudbě. Díky Divě dokonce začínám mít rád i operu. Jediná věc, které mi je líto, je, že v historii zůstává ohromný nevyužitý prostor a namísto něj se protahuje příběh zbytečnými scénami. Teď když už byla hlavní dějová linie ukončena, asi ani nebude možné ho případným pokračováním využít.(26.3.2008)

Pozor, použila som v texte 1 spoiler (v zátvorke s hviezdičkami)... Úžasný seriál. Rozhodne odporúčam. Vynikajúce myšlienky, silný príbeh, ktorý diváka do seba úplne vtiahne. Na začiatku som sa strácala a chcela som to prestať pozerať... To bolo asi prvých 5-6 dielov. Potom to celé do seba začalo zapadať a moje hodnotenie stúplo na 6+/5 :D. Potom, keď s dej prudko zmenil (*****spoiler: zomrel Riku*****), tak to bolo len "slabých" 5* :). Ale na konci sa to zase vystupňovalo a dokonca 7+ z možných 5* :).(19.3.2009)

Mé první setkání s anime seriálem skončilo naprostým úspěchem. Kdo by si nezamiloval zmatenou Sayu, divoce se ohánějící katanou, nemluvného Hajiho, který sice bojuje pomocí futrálu na cello, ale to mu nebrání, aby kolem nešířil své nenápadné charisma, navztekaného Kaiho, který projde v seriálu největší proměnou a jak už tady někdo napsal - s ním se divák nejlépe ztotožní. Stejně tak si člověk oblíbí některé záporáky (i když já můžu zrovna ty, no, hodnější...) - Solomona, Karla a nakonec i tu potrhlou mršku Divu. Výjimkou byl Nathan - ten když jsem objevil, tak se m i otvírala kudla v kapse... Ehm, pokračuju dál - nádherná animace, krásně nakreslené postavy, skvělá hudba, děj dostatečně komplikovaný a zajímavý, i když místy až moc natahovaný, ale přesto podávaný v dostatečných dávkách. Konec - báječný happyend - nehappyend.(25.11.2007)

Výborné akční anime. Pokud pominu zbytečnost některých scén a dílů, tak jde vskutku o dobrou zábavu. Příběh se pomalu poodhaluje a o napětí není nouze, soubojů a příšer je taky dost a navíc tomu všemu se vší parádou kraluje nádherná hudba z produkce Hanse Zimmera. Jen mě trochu mrzí, že mi zabili všechny mé oblíbené charaktery. Riku, Fantom Karl a členka Shifu Irene, kterou jsem skoro obrečel. :( Ale to už je holt úděl anime. 9/10(28.6.2007)

• - Slovo "Chevalier", které Saya používá pro své služebníky, je z francouštiny a znamená „rytíř“. (Agita)

• - Skladba, kterou hraje Haji na violoncello, je 5. Suita pro sólové violoncello od Johanna Sebastiana Bacha. (krematorak)