Trochu mě mate názor všech, že blood je našlápnutý hned od začátku. Naopak snad 80% všech anime, co jsem kdy viděl, má zajímavější a zábavnější začátek než blood, který se trochu rozjede až někdy kolem 15. dílu. A vůbec jsem asi viděl jiný seriál, protože konec mi zas přijde vcelku podařený... Sice je předvídatelný už asi 20 dílů dopředu, ale stejně ujde. To všechno by stačilo na 3*, ale za Hajiho, Nathana a hlas Amshela dám o * víc.(18.11.2007)

10 dôvodov prečo si pozrieť Blood+ 1. Haji 2. Prototyp bišíka s dilemou Solomon 3. Prototyp hláškujúceho pošuka Nathan 4. Animácia 5. Zaujímavé vykreslenie vzťahu Haji –Saya 6. Diva a jej songy 7. Smrť Irene + Sif (s výnimkou povinne klišoidného kawaii dóbucu Lulu) 8. Od cca 32 dielu geniálna paródia seba samej 9. Ruské epizódy a Dóbucuen epizódy 10. This country has always believed in the necessity of having an enemy. With the presence of an enemy, the people will be united and America, the embodiment of idealism will hold. In other words, one can say terrorism and illusion are the true nature of United States of America. Chiroptera are to us the ideal enemy. Only we can create them and only we can defeat these enemies of all humanity. 10 dôvodov prečo Blood+ nedať dobré hodnotenie 1. Pátos, pátos, pátos snáď nikde postavy neumierajú patetickejšie než tu, čo ide na úkor skutočných emócií. Jediná smrť, ktorá mnou pohla je spomenutá vyššie. 2. Pomalý rozbeh – prvé relevantné diely sú tie ruské, posledné tie zio ZOO, škoda, že nasledujú po sebe. 3. RODINA, RODINA, RODINA. Schválne si skúste zrátať koľkokrát všetci Sayi povedia, že sú rodina a že ako jej priatelia budú za ňu bojovať. Funkčné by to bolo keby to bolo raz – dvakrát v seriáli. Keď je to v každom dieli tak 5-6 krát je to hnusné rodinnofilmové klišé. V poslednej epizóde pri boji s Divou som uz z tolkej rodinnej pohody temer grcal. 4. Mizerné súboje. Chápem, nie každý seriál je Fate/Stay night ale toto bolo veľmi biedne, vzhľadom na možnosti aké chiropteránske schopnosti ponúkali. 5. Slabo spracovaný vnútorný konflikt Saye – kto má pochybnosti, či sa z upírskej psychológie dá vytrieskať viac, odporúčam knihy Mrs. Rice. 6. Debilný klasický konflikt dobra a zla. Na anime netypicky popkornové vyhranenie postáv do dvoch táborov. Jediná postava, ktorá sa tomuto vymyká je Solomon. Skrátka a dobre , toto anime je pre otaku začiatočníkov, odkojených na US produkcii. (Subjektiva beriem ako výnimku) 7.Ukradnutý upírsky engine....dvojičky, tvorba Chevalierov, či ich schopnosti...kde som to už len videl a čítal... 8. Happy end pre všetkých. To, že Solomon vytuhol po takom škrabanci a Nathan prežil ten sek považujem za zradu. Inak dokonalý happyend čo ma opäť presviedča o cieľovej skupine. 9. Predvídateľnosť deja . Väčšinu zvratov som odhadol vopred. A dokonca aj väčšinu zvratkov. Vedú „upírske tyčinky“ - to je proste šleha do Zetkového filmu ale Blood+ sa berie príliš vážne, takže ako recesia to určite myslené nebolo. 10. Aby som naštval Endera. 5/10(26.3.2008)

Veľmi čudne namiešaná vec. Chvíľu sledujeme akčný masaker, ktorý preskočí do úplných infantilných sračiek. Rýchlo sa ale presunie do hororvých vôd a odtiaľ je to už iba krok do ťažkých existenciálnych tém, ktoré sú všetko len nie veselé. Snímok je miestami zábavný, miestami otravný, prípadne extra otravný a miestmi silný smutný. Ǔplne by som si dal remake ktorý nie je z Japonska. Lebo námet veľmi dobrý len to bola občas strašná chujovina. 1/3 seriálu by som úplne vystrihol. Chcel som dať iba dve hviezdy, lebo sa to rozbiehalo pomaly, ale druhá polka sa výrazne zdvihla musím to hodnotenie zvýšiť. Inak vie niekto čo je za blbú módu že postavy stále opakujú mená ďalších postáv? Rovno tam mohol hrať Groot. Dávam 3* s tým že jednotlivé epozódy mali od 1-5*. Veľká nevyrovnanosť.(22.3.2016)

Blood+. Najlepsi anime serial za poslednych par rokov? Do 32 casti ano. Serial sa vymyka aspon vacsine cliche (hoci nie vsetkym) typickym pre tento zaner anime. Serial nema dlhy rozbeh, to vsak neznamena, ze by boli tajomstva hned prezradene, pretoze serial ma presne tu spravnu davku akcie, odkryvania pribehu a spoznavania postav, aby sa divak nenudil. Takze kazdym jednym dielom sa posuvame o krocik vpred a ak nie, diel sluzi na lepsie pochopenie vedlajsich postav, ktorym sa tu prenechava dostatocny priestor, co vobec nie je na skodu, prave naopak. Postavy su vynikajuco napisane, takze hoci Saya by mohla byt "dalsia sestnaska, ktora zoberie svoju katanu a nakope im prdel", stava sa z nej uveritelne vystrasena dievcina, ktora v tvarou v tvar nepriatelovi svoj udel prijima postupne, neochotne, lebo vie, ze ked si uz tuto cestu raz zvoli, nie je navratu a neodvratne to nezmeni len cely jej zivot, ale aj ju samu. Okrem dalsich vybornych postav, vyzdvihnem este Kaia, ktoreho som na zaciatku nemusela a jeho prerod v postavu s ktorou sa neskor clovek dokaze najlahsie stotoznit. Postavy nie su cierno-biele, kazda ma svoje temne, alebo svetle stranky, tak ako aj Saya ma temnu minulost, aj hlavny zaporak ma dovod byt taky, aky je. Autor sa neboji nechat postavy trpiet, dokonca aj umriet, vsetko podciarkuju vyborne dialogy o tuzbach, snoch, strachu a nadeji. Toto vsetko a este ovela viac, robi zo serialu to naj, co som v poslednej dobe videla. Do 32. casti, ktora je zlomova. Nie preto, ze po nej sa objavia titulky: o rok neskor, ale, ze dej zacina viaznut, zacina byt repetitivny, serialu dochadza stava. Momentalne vysla 46 cast a mne ostava dufat, ze diely od 36 casti, do ktorej som serial videla, sa znovu vratia do "normalu" a vsetko sa skonci vybornym, nezabudnutelnym koncom. Lebo inak by to bola velka skoda. Dotatok : Ak si polozime prozaicku otazku, ci je lepsie ked sa serial zle zacina, alebo ked sa zle konci, jednoznacna je odpoved po a. Ak je koniec dobry, mame tendenciu ospravedlnovat zaciatocne diely, ako nutne zlo,zatial co, ked je to naopak, clovek len kruti hlavou ako to mohli tak pokaslat... Mozno poslednych 18 dielov nie je zlych, ani priemernych, ale v kontexte prvych 32 dielov to tak vyznieva.... 5* ostava, ale len preto, ze 32 dielov je stale viac nez 18.....(22.9.2006)

Tento seriál má velice zajímavý a originální příběh. Od začátku divák bádá co a proč se děje/dělo a každým dílem naléza další "políčko" do celkové skládanky. Vývoj postav a vztah mezi nimi se mi líbil, jak u hlavní hrdinky Sayi, tak u dalších postav (Kai, David, Julie atd.)... Celková atmosféra je někdy klidná a někdy hustá, že by se dala krájet... Všechno to dokončuje krásná kresba a nádherná hudba...(3.3.2008)

• - Slovo "Chevalier", které Saya používá pro své služebníky, je z francouštiny a znamená „rytíř“. (Agita)

• - Skladba, kterou hraje Haji na violoncello, je 5. Suita pro sólové violoncello od Johanna Sebastiana Bacha. (krematorak)