Žraloci útočí

(TV film)
  • USA Spring Break Shark Attack (více)

Mal to byť zábavný výlet plný pohody. Ten sa však zakrátko zmenil na peklo. Mladá študentka Danielle so svojimi priateľmi prichádza na prekrásne pláže Floridy. Zabúda však na varovanie svojho brata, ktorý jej odporučil nevchádzať do zradných koralových vôd oceána, kde by sa mohli zdržiavať žraloky. Na nočnom výlete ľoďou sa Danielle s priateľmi ocitajú smrteľnej hrozbe útočiacich žralokov... (oficiální text distributora)

BadoXXII odpad!

Alebo aj - žraloky súložia. Každý rok musí vzniknúť pár lacných žraločích teen hororov, kde pobehujú dobre stavané ženy a muži a súlož im často prekazia žraloky. Pravdaže s hororom to má spoločné asi toľko, že to je horor pozerať. Žraloky už boli takmer všade a strpčovali život ľuďom na každej svetovej pláži. Čo ešte tvorcovia vymyslia? Už tu boli grgajúce žraloky, žraloky už boli aj v Benátkach, boli už aj žraloky čo vedeli cúvať, chytit do papule lietadlo vo vzduchu, už tu jednoducho bolo takmer všetko. Toľko bizarností, že sa čudujem, že ešte neboli aj u nás. Kedy prídu na Zemplínsku šíravu? ()

StarsFan

Jako teenagerskej film to bylo fajn, vlastně to byl jedinej důvod, proč jsem to vydržela až do konce. Ale jinak musím smutně konstatovat, že kdyby tenhle film náhodou někdy viděl Spielberg, muselo by mu to připadat jako parodie na jeho skvělý dílo... Jako už to tak (bohužel) bývá, v tomhle filmu zásadně a jen umírají ti zlí. Pokud se tedy hlavní postava rozhodne jít vykoupat z nefungující lodi na širém moři mezi smečku hladovějících žraloků, byť s ušlechtilým posláním opravit nějaký přístroj na jejich odehnání, můžeme si být jistí, že se jí nic nestane. Co na tom, že mohla počkat deset minut, až přijedou záchranáři, a vlastně nic v moři neopravovat, hlavně, že dokázala, jak je statečná, svému nastávajícímu příteli s prostřeleným ramenem od harpuny. Tomu ještě předtím statečně vyndala šíp z ramena, dokonce ani nepotřebovala obvazy, aby zastavila krvácení. Úžasná to dívka. A aby toho dramatu nebylo náhodou málo,nesmíme zapomenout na chlapíka, který všechno zapříčinil svým vypouštěním krve do vody. Jeho kamenný výraz a naprosto neemotivní prohlášení: "Tohle jsem skutečně nechtěl," ilustruje dokonale kvalitu celýho snímku. ()

MM_Ramone

Od doby, keď Steven Spielberg natočil kultový titul "Čeľuste" sa s filmami o nebezpečných, krvilačných, vraždiacich žralokoch doslova roztrhlo vrece. Žiadny z nich však nedosiahol kvalitu Spielbergových "Čeľustí". Uberajú sa presne opačným smerom. Sú to väčšinou lacné, béčkové horrory s hlúpymi scénarmi, slabými hercami a chabou réžiou. Presne taký je aj televízny snímok "Žraloky útočia", ktorý natočil v roku 2005 akýsi Paul Shapiro. Je to nudná, teenagerská blbosť. * ()

darkrobyk

Danielle se tváří jako nevinná studentka, co na tajňačku zdrhla na Floridu, páč otec by ji za kamarádkami nepustil. Tedy jemu šlo o kamarády, jelikož dobře věděl, co by ji čekalo. Danielle se kupodivu začne chovat jako šlapka, co balancuje mezi Shanem a J.T., který je mimochodem ukázkový hajzl. A to je bohužel nataženo na dvě třetiny filmu, kdy nejnapínavější scéna je s práškem na spaní. Pak konečně dojde na žraloky, kteří nejsou naštěstí pixeloví, ale divák si jich kromě ploutví a míhajících se hřbetů moc neužije. Alespoň že si lze užít pár rudých fontán. Jinak Danielle umí napoprvé řídit loď, zvládne hravě i práci pod vodou. Co však neumí - vytáhnout harpunu s těla. Se divím, že mu neurvala půlku trupu... Škoda, že žvanění a radovánky nenahradily alespoň podmořské záběry. ()

Hrabka

Když jsem to viděl poprvé dal jsem tomu 2*, ale když jsem to zhlédnul na podruhé hodnotím už jen 1*. Je to velmi stupidní film, který přímo postrádá reálnou akci. Je to taková teenagerovská sračka, která má v pozadí již tolik ohraný pokus o útok predátora na člověka. Filmů, ve kterých "žralok útočí", je už možná přespříliš, ale co se dá dělat, tvůrci mají svoji hlavu. Originalita na bodu mrazu a ani herecké "nevýkony" nic nezachránily. Spíše naopak. No, zkuste se na to mrknou, možná to zabalíte v půlce filmu... 25% ()

WANDRWALL

Žraloci jsou páni nad mořskými živočichy, něco jako lev, co je pán zvířat. Jen dva druhy žraloků jsou člověku nebezpečné. Proč o nich pořád točíte takové filmy, které pletou dětem hlavu? Žraloků je minimálně 32 druhů. ()

SOLOM.

První polovina filmu nemá s hororem ani žraločími filmy nic společného. Probíhá v ní jen seznamování s hlavními protagonisty, záběry na opálená těla plážových holek a namakaných kluků. Poté začíná lovestory, která se hodí spíše do romantických filmů a následuje několik večírků a párty. Sem tam se do toho mihlo několik záběrů na žraloky, které jak už bývá zvykem, zcela jistě pochází z některého dokumentu.Když už se konečně začaly odehrávat útoky žraloků na lidi, tak jsme měli šanci vidět pouze přehlídku lepenkových ploutví nebo digitálně upravených záběrů na několik desítek ploutví pohupujících se na vlnách. Opět jsme se dočkali pouze výkřiků, gejzíru vody, která byla zbarvená kapkou krve, nebo povrchových zranění, které údajně měla představovat žraločí kousnutí. Tentokrát však nechtěli producenti stavět na velkém bílém žralokovi, a tak si vymysleli smečku tygřích, kteří ale určitě hrůzu nenahnali. Celé mi to přišlo jako nepodařená parodie na žraločí filmy. ()

corpsy

Grc, na ktorý sa dá pozerať asi len v podnapitom stave. Čo má človek z toho, že mu vo filme pobehujú pekné baby, keď nevedia hrať a chovajú sa trápne a dokopávajú už aj tak lacný brak pod zem. ()

ledzepfan

Od odpadu ho zachránilo jenom to že jsem byl schopný to dokoukat do konce--je úžasné s jakou demencí tvůrci vytvořili skupinu žraločích ploutví nad hladinou,to je fakt odvaha něco takového předložit divákovi jako hotové dílo--kdyby byli žraloci opravdu tak pomalí a líní vymřeli by už v pravěku--trochu mi to pripomnělo podobně debilní film modrý démon,ten ale narozdíl od ž.ú.má v sobě jasné prvky sebeparodie-prostě filmová šlichta ()

ic

Vážně netuším proč je u filmu, jehož celý děj je situován na Floridské pláže napsáno, "USA / Jižní Afrika", ale proč ne... třeba se chtěli filmaži podívat do ciziny. ()

KajusaK

Já na tenhle film dojela náhodně kdysi hodně dávno, ale bavil mě velmi. Viděla jsem ho mooockrát dokola a je to jeden z mála filmů, kde mi nevadí tématika se žraloky. Herci byli sympatičtí a nato, že žádné světové jedničky, tak zahráli perfektně.. ()

vesper001 odpad!

Na začátku kozí polívka a pak už jen pokažené zažívání. Nedivím se, že žraloci mutujou a na turistech hodujou. Anebo je to opačně? ()

eye candy

No on už je samotný název Spring Break Shark Attack docela dost výmluvný a na to jak příšerně amatérský a najivní pokus SBSA je si zde na čsfd vede překvapivě dobře. S trochou snahy se dá uvěřit, že si autoři jenom popletli žánry. Jinak inspirace Jaws není skoro znát, no je to jako kdybyste chtěli po prvňáčkovi aby namaloval da Vinciho Mona Lisu.. to se prostě nedá brát jako zprznění ()

liuk

Fakt nechápu, proč film, který mohl být aspoň zábavně vtipným teen hororem, musel být tak neskutečně přizabit takovou odchylku žánru od "žánrového názvu". Takové přehození výhybky jsem snad fakt nikdy neviděl. Opravdu film pojmenovat hororově a místo něj natočit teenagerský film, to se jen tak nevidí. No ale dobře, i na takový film se dá koukat, ale nedobře, na "Shark Attack" ne. Ono v něm totiž kromě jisté postavy, jejíž herec vypadá jak pornoherec, a který hodil jisté zrzce do sklenice vody prášek na spaní, o nic nejde. Ona a její kamarádky se furt jen válí na pláži, koukají po pornohercích a jednou za 40 minut nějakou z nich sežere neviditelný žralok v absolutně čiré mořské vodě, zatímco jejich nynější pornoherec si pod vodou nevšimne žádného žraločího kolosu a jen na svou holkou křičí, ať už vyleze, že to není vtipné. Pak sežere nevidelňák i jeho. Nejlepší scéna teda zůstavá ta, kterou dala logicky Nova do upoutávky, a proto jsem na tyhle žraloky koukal. Někdo pozoruje moře s dalekohledem, a na moři se žene snad padesát žraločích ploutví, to vypadalo velmi slibně, víc ve filmu nenajdete. Když teda pak tahle kopa žraloků dojede k břehu a začne kousat lidi a některý se z jejich spárů nějak dostanou, dostanou se na pláž, jsou krvaví asi jako když se popíchaj o trny růže. Film hodící se možná jen jako večerníček na usnutí. ()