Absolutní nula (TV film)

Absolútna nula

Sci-Fi / Drama

Kanada, 2006, 92 min

• H.Gordon

Tak tohle měl být pokus o co? Když pominu naprosto příšerné triky, tak jsem čekala, že děj bude trochu originálnější a ne vykrádačka dnu poté. Všichni se pouze tváří, že ví, která bije, ale na mě to celou dobu působilo jako ochotnické divadlo. Inteligence filmu a lidí je ta tam. Musím jen podotknout, že ze všech "herců" nejvíce dokázala hrát malá holčička. I na (video film) by to bylo špatné 5% za holčičku(18.7.2012)

• benqsiemens

Tož viděl jsem pár přiblblejch filmů, ale tento kousek je opravdu děsivej. Odstrašujicí příklad pro producenty, kteří by chtěli natáčení filmu svěřit do rukou režisérovy s dawnovým syndromem a ještě tupějšímu scénáristovy. Na tomhle filmu jsem nenašel vůbec, ale vůbec nic dobrého. Vlastně kecám, ten konec byl super, fakt, ty finální titulky byly to nej.....(12.10.2010)

70% Hm. Obvykle se podobným snímkům vyhýbám, ale zde tvůrci odvedli opravdu dobrou práci. Vykrádačka Dne poté? Samozřejmě. Neznámí herci? Ano. A přesto mě snímek dost zaujal. Jen by mě zajímalo, odkud se zase vyhrabal oficiální text distributora, protože se v něm zase píšou strašné kraviny, které s dějem filmu nemají moc společného.(6.6.2010)

• char_t

Občas dostanu při pohledu do TV programu masochistické chutě a pustím si takovýhle film. A v tomhle případě se sázka vyplatila :-) Většinou mají tvůrci aspoň tolik úcty k sci-fi žánru, aby si pozvali jednoho vědce, co jim vyškrtá ze scénáře ty největší hovadiny. Tady nejen že nebyl žádný věděc, ale ani nikdo, kdo někdy viděl vysílačku nebo globus, o učebnici fyziky pro ZŠ nemluvě. Takže se můžeme dozvědět, že když se změní magnetické pole země, tak z pólů bude rovník a z rovníků pól (představte si globus, a zkuste se nesmát moc hlasitě), nebo že je na pólech absolutní nula, při které sice člověk okamžitě umírá, ale vrtulníky jsou v pohodě. Jako bonus pak slouží dabing/překlad, kde se občas "umrzne k smrti" (dá se umrznout i k životu?) a lidi se jmenují třeba Růže. Kladné body dávám prakticky jen za to, že film už v názvu uhodl své výsledné hodnocení :-)(23.5.2015)

• kocik1

Tak to teda uvaříme podle obvyklé kuchařky: po 92 minut při mírném varu prohřejeme 100x provařený námět, přidáme 50 deka napětí, špetku vyznání lásky, jedno přemoudřelé dítě a obětavou matku, vše řádně promícháme ....no a máme to. Póly se přehodí, na Sahaře bude sníh a na Kamčatce teplo, severské filmy se stanou filmy jižanskými, dezorientovaný filmový fanoušek se zblázní, protože si není jist, co má vlastně sledovat, a fyzikální zákony se úplně popřou. Finito. Voala! Absolutní nula:-).(23.5.2015)