Absolutní nula (TV film)

Smrtiaci mráz

Absolútna nula

Sci-Fi / Drama

Kanada, 2006, 92 min

70% Hm. Obvykle se podobným snímkům vyhýbám, ale zde tvůrci odvedli opravdu dobrou práci. Vykrádačka Dne poté? Samozřejmě. Neznámí herci? Ano. A přesto mě snímek dost zaujal. Jen by mě zajímalo, odkud se zase vyhrabal oficiální text distributora, protože se v něm zase píšou strašné kraviny, které s dějem filmu nemají moc společného.(6.6.2010)

• Vlkodlak13

No nevím co si myslet, v upoutávce na COOLu to vypadalo trochu zajímavě, teď jsem zhruba v půlce filmu a krom nespočtu chyb a nelogiky je tu i dost nedokonalé propracování - sníh co není sníh, nafouklá deka co má být sníh atp.. Hudba, dá-li se to tak nazvat, je jak z podprůměrných reklamních filmů. Herecké výkony jsou dost, dost slabé a i když vím, že za to nemůžou, mají dost nepříjemné ksichty.. Nejvíc mě nas..štvala ta opakovaná věta "Věda se nikdy nemýlí", což je blbost jak sviňa.. Co se týče obrazu, tak to je taky prasárna, protože je v jednu chvíli normálně ostrý, pak rozmlžený a takto se to furt střídá. Toto mi připomíná ty "chytré" filmy, které se objeví hned, jak se začne probírat nějaká záležitost, jako v tomto případě změna polarity Země a nebo "konec světa" a vždy je to zfilmováno totálně stupidně, protože lidi nechápou pravý význam toho, co se těmi věcmi míní.. Taky je dost debilita v tom, že zřejmě umřel otec a manžel jedné rodině a jediný co z nich vylezlo bylo "stýská se mi"... ----- Takže zkráceně, film je totální paskvil. Jediný co se mi zalíbilo, tak byly "záběry z vesmíru" jak začala mrznout planeta a možná ještě pár těchto záběrů..(24.5.2015)

• kocik1

Tak to teda uvaříme podle obvyklé kuchařky: po 92 minut při mírném varu prohřejeme 100x provařený námět, přidáme 50 deka napětí, špetku vyznání lásky, jedno přemoudřelé dítě a obětavou matku, vše řádně promícháme ....no a máme to. Póly se přehodí, na Sahaře bude sníh a na Kamčatce teplo, severské filmy se stanou filmy jižanskými, dezorientovaný filmový fanoušek se zblázní, protože si není jist, co má vlastně sledovat, a fyzikální zákony se úplně popřou. Finito. Voala! Absolutní nula:-).(23.5.2015)

• The_God

Neuvěřitelný film! Ničemu, co se dělo na obrazovce, jsem neuvěřil. Tradiční nízkorozpočtový rádobykatastrofický film svým motivem částečně připomínající Den poté. Strašlivý soundtrack (kdyby použili skladby Britney Spears, nadělali by méně škody), mizerné triky, špatný scénář, nepřesvědčiví herci a dvanáct nelogičností na každou minutu filmu. Viděl jsem sice už horší (bohužel), ale tohle opravdu nestojí ani za jediný cent, který do toho vrazili.(19.2.2010)

• M+M

Být na tom v kině, tak vytrhnu sedadlo a hodím ho směr plátno, ale vážně: věřím, že si autor scénáře a potažmo tvůrci filmu něco nastudovali o absolutní nule. Tím pádem nepochopím jak mohli natočit tuhle blbost. Nevadí mi sci-fi filmy béčkové úrovně, ale toto je teda věc. K samotné úrovni zpracování filmu se raději nebudu vyjadřovat. Triky na úrovni loutkového filmu mluví za vše. Ale i to bych unesl se smíchem. Dal bych hvězdičku za snahu, ale za tu absolutní nulu musím dát odpad.(12.10.2010)