Absolutní nula (TV film)

Absolútna nula

Sci-Fi / Drama

Kanada, 2006, 92 min

• Allien.9

Což o to, problém se změnou teploty (na pólech horko, na rovníku mráz) by klidně nastat mohl, pan scénárista si nicméně jaksi zapomněl načíst (popřípadě prokonzultovat s odborníkem) několik důležitých faktů, jako například čím by k tomu mohlo dojít (pouhou změnou magnetického pole určitě ne), jak dlouho by to trvalo (na chlup přesně čtyři hodiny určitě ne) nebo co je to vlastně ta "absolutní nula" (vrtulník na konci filmu by při -273,15°C letěl asi těžko). I když pominu tradičně ochotnické výkony a tradičně příšerné efekty, pořád nenacházím nic jiného než kopu fyzice i psychice odporujících hovadin, které doprovází jakýsi nelibozvuk - nejspíš hudba. Mojí babičce se to ale "líbilo".:-)(20.7.2012)

• Tuax

Je to ptákovinka, ale docela koukatelná. Člověk se u toho i pobaví nad nemohoucností toho co tvůrci předvedli. Naprosto mě dostávalo zřejmě studiové ztvárnění anktartidy, kde ledové stěny vypadaly jako naškrobené prostěradlo. Triky ale všude ve filmu za moc nestojí a podtrhují tak docela odrazující dojem samotného snímku. Herecky taky nic oslavného, jen ten Jeff Fahey je úděsný, že si zahraje ve všem má pár dobrých rolí, ale převážně hraje v takovýchhle filmech. Že ho to baví. Erika Eleniak mi byla povědomá a až po sléze jsem zjistil, že je to dívka z dortu ve filmu Přepadení v Pacifiku, docela přibrala holka. Charaktery postav nic moc, což se dalo vzhledem k ostatnímu očekávat. A jako obvykle když už se tvůrci pustí do hrátek s časováním, tak tohle mě jako člověka, co na tohle má tak trochu cit zase nervovalo. Běh z místa A do místa B trval půl hodiny, ale přelezení zábradlí a záchrana skoro padajících, která trvala reálně minuty, zabrala dle odpočtu ani ne minutu atd. U tohohle se prostě nesmí přemýšlet, pak je to i únosný film do televize, ale přesto patří do nejnižších částí v pyramidě filmového nebe. 2/10(18.7.2012)

• kocik1

Tak to teda uvaříme podle obvyklé kuchařky: po 92 minut při mírném varu prohřejeme 100x provařený námět, přidáme 50 deka napětí, špetku vyznání lásky, jedno přemoudřelé dítě a obětavou matku, vše řádně promícháme ....no a máme to. Póly se přehodí, na Sahaře bude sníh a na Kamčatce teplo, severské filmy se stanou filmy jižanskými, dezorientovaný filmový fanoušek se zblázní, protože si není jist, co má vlastně sledovat, a fyzikální zákony se úplně popřou. Finito. Voala! Absolutní nula:-).(23.5.2015)

• benqsiemens

Tož viděl jsem pár přiblblejch filmů, ale tento kousek je opravdu děsivej. Odstrašujicí příklad pro producenty, kteří by chtěli natáčení filmu svěřit do rukou režisérovy s dawnovým syndromem a ještě tupějšímu scénáristovy. Na tomhle filmu jsem nenašel vůbec, ale vůbec nic dobrého. Vlastně kecám, ten konec byl super, fakt, ty finální titulky byly to nej.....(12.10.2010)

• dobso

Na film sa dalo pozerať, ale spraviť také dementné chyby? Napríklad podľa modelu zamrzne celý rovník a nie len jeho časť? To sa slnko rozdelí na dve polovice, keď dokáže svietiť na dvoch územia rozdelených čiarou.... Keby dali póly do mexického zálivu a do indonézie malo by to väčší zmysel. Druhý nezmysel je este viac do očí bijúci a to absolútna nula. Zatiaľ nebola zaznamenaná ani vo vesmíre. Vždy predsa ostane aspoň nejaká energia.(6.5.2013)