Absolutní nula (TV film)

Absolútna nula

Sci-Fi / Drama

Kanada, 2006, 92 min

• char_t

Občas dostanu při pohledu do TV programu masochistické chutě a pustím si takovýhle film. A v tomhle případě se sázka vyplatila :-) Většinou mají tvůrci aspoň tolik úcty k sci-fi žánru, aby si pozvali jednoho vědce, co jim vyškrtá ze scénáře ty největší hovadiny. Tady nejen že nebyl žádný věděc, ale ani nikdo, kdo někdy viděl vysílačku nebo globus, o učebnici fyziky pro ZŠ nemluvě. Takže se můžeme dozvědět, že když se změní magnetické pole země, tak z pólů bude rovník a z rovníků pól (představte si globus, a zkuste se nesmát moc hlasitě), nebo že je na pólech absolutní nula, při které sice člověk okamžitě umírá, ale vrtulníky jsou v pohodě. Jako bonus pak slouží dabing/překlad, kde se občas "umrzne k smrti" (dá se umrznout i k životu?) a lidi se jmenují třeba Růže. Kladné body dávám prakticky jen za to, že film už v názvu uhodl své výsledné hodnocení :-)(23.5.2015)

• Hvězdář

Na tento film jsme se museli podívat díky hodnocení a námětu, to byla totiž slibná zábava. A taky že byla! Vrtulník létající v absolutní nule nebo záběr na létající palmu, to povyšuje tenhle film nad mnoho komedií. Ale vážně, je neuvěřitelné, jak může někdo vyplodit takový odpad, to mi nejde na rozum, leda že by to bylo schválně.(22.2.2013)

• The_God

Neuvěřitelný film! Ničemu, co se dělo na obrazovce, jsem neuvěřil. Tradiční nízkorozpočtový rádobykatastrofický film svým motivem částečně připomínající Den poté. Strašlivý soundtrack (kdyby použili skladby Britney Spears, nadělali by méně škody), mizerné triky, špatný scénář, nepřesvědčiví herci a dvanáct nelogičností na každou minutu filmu. Viděl jsem sice už horší (bohužel), ale tohle opravdu nestojí ani za jediný cent, který do toho vrazili.(19.2.2010)

• dobso

Na film sa dalo pozerať, ale spraviť také dementné chyby? Napríklad podľa modelu zamrzne celý rovník a nie len jeho časť? To sa slnko rozdelí na dve polovice, keď dokáže svietiť na dvoch územia rozdelených čiarou.... Keby dali póly do mexického zálivu a do indonézie malo by to väčší zmysel. Druhý nezmysel je este viac do očí bijúci a to absolútna nula. Zatiaľ nebola zaznamenaná ani vo vesmíre. Vždy predsa ostane aspoň nejaká energia.(6.5.2013)

• M+M

Být na tom v kině, tak vytrhnu sedadlo a hodím ho směr plátno, ale vážně: věřím, že si autor scénáře a potažmo tvůrci filmu něco nastudovali o absolutní nule. Tím pádem nepochopím jak mohli natočit tuhle blbost. Nevadí mi sci-fi filmy béčkové úrovně, ale toto je teda věc. K samotné úrovni zpracování filmu se raději nebudu vyjadřovat. Triky na úrovni loutkového filmu mluví za vše. Ale i to bych unesl se smíchem. Dal bych hvězdičku za snahu, ale za tu absolutní nulu musím dát odpad.(12.10.2010)