Absolutní nula (TV film)

Absolútna nula

Sci-Fi / Drama

Kanada, 2006, 92 min

• ankkk

Raději bych řekl "Absolutní pitomost". Chápu, že u podobných filmů není nutné dodržovat naprosto puntičkářsky všechny fyzikální zákony, ale scénárista se mohl aspoň seznámit s učebnicemi fyziky pro základní školu. Měl jsem pocit, že někde zaslech několik fyzikálních pojmů (o kterých netuší, co znamenají) a spojil je do filmu. Bez ladu, skladu a hlavně nesmyslně.(19.7.2012)

• Hvězdář

Na tento film jsme se museli podívat díky hodnocení a námětu, to byla totiž slibná zábava. A taky že byla! Vrtulník létající v absolutní nule nebo záběr na létající palmu, to povyšuje tenhle film nad mnoho komedií. Ale vážně, je neuvěřitelné, jak může někdo vyplodit takový odpad, to mi nejde na rozum, leda že by to bylo schválně.(22.2.2013)

• Allien.9

Což o to, problém se změnou teploty (na pólech horko, na rovníku mráz) by klidně nastat mohl, pan scénárista si nicméně jaksi zapomněl načíst (popřípadě prokonzultovat s odborníkem) několik důležitých faktů, jako například čím by k tomu mohlo dojít (pouhou změnou magnetického pole určitě ne), jak dlouho by to trvalo (na chlup přesně čtyři hodiny určitě ne) nebo co je to vlastně ta "absolutní nula" (vrtulník na konci filmu by při -273,15°C letěl asi těžko). I když pominu tradičně ochotnické výkony a tradičně příšerné efekty, pořád nenacházím nic jiného než kopu fyzice i psychice odporujících hovadin, které doprovází jakýsi nelibozvuk - nejspíš hudba. Mojí babičce se to ale "líbilo".:-)(20.7.2012)

• Choci

Katastrofické filmy mám rád, ale tento mě rozhodně neoslnil. Nejde se nezmínit o jednoduchém chování některých "herců". To, že tlustý nafoukaný pán myslí na prachy víc než na život pochopím, ale proč ostatní kvůli takové hromadě sádla riskují svůj život? Divím se, že ho paní (co ho zachránila z výtahu) ještě nepozvala na kafe, to že ho šel David hledat je zbytečné komentovat, škoda že na něj nezíral ještě o vteřinu déle mohlo být o ňoumu méně. Nemám co víc k tomu říct, ale není to úžasem, je to tím, že mi film kromě ztracených 92 minut nic nedal, ani jména postav si nepamatuju :D 30%(25.7.2013)

• Vlkodlak13

No nevím co si myslet, v upoutávce na COOLu to vypadalo trochu zajímavě, teď jsem zhruba v půlce filmu a krom nespočtu chyb a nelogiky je tu i dost nedokonalé propracování - sníh co není sníh, nafouklá deka co má být sníh atp.. Hudba, dá-li se to tak nazvat, je jak z podprůměrných reklamních filmů. Herecké výkony jsou dost, dost slabé a i když vím, že za to nemůžou, mají dost nepříjemné ksichty.. Nejvíc mě nas..štvala ta opakovaná věta "Věda se nikdy nemýlí", což je blbost jak sviňa.. Co se týče obrazu, tak to je taky prasárna, protože je v jednu chvíli normálně ostrý, pak rozmlžený a takto se to furt střídá. Toto mi připomíná ty "chytré" filmy, které se objeví hned, jak se začne probírat nějaká záležitost, jako v tomto případě změna polarity Země a nebo "konec světa" a vždy je to zfilmováno totálně stupidně, protože lidi nechápou pravý význam toho, co se těmi věcmi míní.. Taky je dost debilita v tom, že zřejmě umřel otec a manžel jedné rodině a jediný co z nich vylezlo bylo "stýská se mi"... ----- Takže zkráceně, film je totální paskvil. Jediný co se mi zalíbilo, tak byly "záběry z vesmíru" jak začala mrznout planeta a možná ještě pár těchto záběrů..(24.5.2015)