Absolutní nula (TV film)

Absolútna nula

Sci-Fi / Drama

Kanada, 2006, 92 min

• kocik1

Tak to teda uvaříme podle obvyklé kuchařky: po 92 minut při mírném varu prohřejeme 100x provařený námět, přidáme 50 deka napětí, špetku vyznání lásky, jedno přemoudřelé dítě a obětavou matku, vše řádně promícháme ....no a máme to. Póly se přehodí, na Sahaře bude sníh a na Kamčatce teplo, severské filmy se stanou filmy jižanskými, dezorientovaný filmový fanoušek se zblázní, protože si není jist, co má vlastně sledovat, a fyzikální zákony se úplně popřou. Finito. Voala! Absolutní nula:-).(23.5.2015)

• honajz

Tvl, Jeffe, do čehos to vlezl? Tak dobře jsi měl našlápnuto, minimálně seriály (ty akčňáky pro video nepočítám), a skončíš v té nejhorší možné produkci. Já bych i filmu odpustil absolutní ignoranci fyzikálních zákonů nebo mizerné triky, některé dokonce točené na koleně někde ve studiu, ale příběh je o ničem, upovídaný, nezajímavý a plný klišé včetně statečné holčičky, které jsem celou dobu chtěl dát pár po papuli, jak byla chytrá. A Eriku taky kdovíkde a v kterém nočním baru pro 50+ vyhrabali, protože vypadá strašně a asi už se nikdy nepodívám, jak leze polonahá z dortu v Přepadení v Pacifiku, protože bych si vzpomněl na tuhle hrůzu.(3.9.2019)

• The_God

Neuvěřitelný film! Ničemu, co se dělo na obrazovce, jsem neuvěřil. Tradiční nízkorozpočtový rádobykatastrofický film svým motivem částečně připomínající Den poté. Strašlivý soundtrack (kdyby použili skladby Britney Spears, nadělali by méně škody), mizerné triky, špatný scénář, nepřesvědčiví herci a dvanáct nelogičností na každou minutu filmu. Viděl jsem sice už horší (bohužel), ale tohle opravdu nestojí ani za jediný cent, který do toho vrazili.(19.2.2010)

• char_t

Občas dostanu při pohledu do TV programu masochistické chutě a pustím si takovýhle film. A v tomhle případě se sázka vyplatila :-) Většinou mají tvůrci aspoň tolik úcty k sci-fi žánru, aby si pozvali jednoho vědce, co jim vyškrtá ze scénáře ty největší hovadiny. Tady nejen že nebyl žádný věděc, ale ani nikdo, kdo někdy viděl vysílačku nebo globus, o učebnici fyziky pro ZŠ nemluvě. Takže se můžeme dozvědět, že když se změní magnetické pole země, tak z pólů bude rovník a z rovníků pól (představte si globus, a zkuste se nesmát moc hlasitě), nebo že je na pólech absolutní nula, při které sice člověk okamžitě umírá, ale vrtulníky jsou v pohodě. Jako bonus pak slouží dabing/překlad, kde se občas "umrzne k smrti" (dá se umrznout i k životu?) a lidi se jmenují třeba Růže. Kladné body dávám prakticky jen za to, že film už v názvu uhodl své výsledné hodnocení :-)(23.5.2015)

• ankkk

Raději bych řekl "Absolutní pitomost". Chápu, že u podobných filmů není nutné dodržovat naprosto puntičkářsky všechny fyzikální zákony, ale scénárista se mohl aspoň seznámit s učebnicemi fyziky pro základní školu. Měl jsem pocit, že někde zaslech několik fyzikálních pojmů (o kterých netuší, co znamenají) a spojil je do filmu. Bez ladu, skladu a hlavně nesmyslně.(19.7.2012)