Síť 2.0

Sieť 2.0

Akční / Drama / Thriller

USA, 2006, 89 min

• kombajn

Opravdu hodně špatný informační film pro cestovky o Turecku s mnoha zpomalenými nebo naopak zrychlenými záběry a lá Baywatch. K tomu hodně interpolací (záběry bezpečnostních kamer).To že v těchto filmech funguje práce s PC jako jakási magie je samozřejmost, stejně jako to, že firewall je 3D koule z několika kousků (ale od dob OPERACE HACKER - SWORDFISH, se virusu říká hydra a je to 3D kostka, tak proč ne ;) ) Jedna hvězdička mohla být za 1 vtipnou hlašku: "Co to je?" "To je můj náramek proti uhranutí." "Možná bys měla vyměnit baterky zlato." Jenže hned potom hlavní hrdinka nejdřív vyhodí stráž z okna (v Turecku vůbec skolí chlapů jak Stallone) a vzápětí jak padá přes zábradlí, HO CHYTÍ !!!! WTF? Je to opravdu škvár, který by si ani TV Nova nedovolila odvysílat před půlnocí.(16.5.2006)

• carodejb

Samozrejme, videl som aj horšie filmy. Naozaj. Ale odpad som dal z dvoch dôvodov: 1. Hrdinka je nesympatická hlupaňa. Takže jej nedržím palce a je mi jej osud ukradnutý. V tomto bode mi už aj klišé vadí. 2. Odporná forma. Zmätočná kamera i strihy. Proste sa na to nedá dívať. Takže: je to nudné a nepozerateľné. Vypol som to v polke. Čistý odpad, zbytočnosť. Klišé môže byť vo filmoch, ale má baviť. Tu sa to nedeje.(16.5.2014)

• klerik

Film začína zhurta a režisér sa snaží, aby celý film pôsobil ako adrenalínová jazda. Ale nemá dosť zmysluplného obsahu, takže sa občas zasekne pri snímaní tureckých pamiatok alebo žmýkaní napätia z niečoho, čo už vieme ako dopadne. Hlavný problém je však v scenári. Už sme zvyknutí, že vo „filmoch s počítačmi“ je kopa zjednodušení (mierne povedané), ale tu sa ide fakt na dreň znesiteľnosti – a to hrdinka v podstate len dva krát robí niečo, čo súvisí s programovaním. Najviac však dojme spôsob, ako sa dá v banke dostať k pár miliónom, keď ani nemáte doklad totožnosti. Video béčko, ktoré nemá logiku, ale miestami sympaticky hecuje tempo... K téme ukradnutej identity má určite viac čo povedať NEZNÁMY...(8.9.2016)

• Fr

sledovat celej film v ukrutným tempu prchající ,,půvabnou" počítačovou expertku, ke které nestíháte cítit žádný sympatie je nad moje síly. všechno to už známe z klidnější verze příběhu se S.Bullock. podle mě se rejža spletl, protože původně měl hrát hlavní roli S.Stallone a ne N.Deloach. tomu by jsme snad uvěřili, koho všechno přepral a oblafnul. a možná by se u toho tolikrát nechoval jako kretén.(4.2.2006)

• Anderton

Nechutné parazytovanie na slávnejšom áčkovom filme spred desiatich rokov. Nie je to úplne najhoršie, ak tento filmík vnímame ako video film, čím v skutočnosti aj je a nevnímame ho ako pokračovanie, čím nie je. Myslel som, že je to nejaká turecká produkcia, hore pozerám, že amíci. Radšej to ďalej nerozoberať aby som mohol ostať na tých dvoch hviezdach. Občas treba aj nejaké to pravé béčko, aby sme nabrali sily na ďalší nášup vždy neomylne kvalitných áčok.(19.6.2012)