poster

Pola X

 • Francie

  Pierre ou les ambiguïtés

 • Německo

  Pola X

 • Německo

  Pierre oder Der Kampf mit der Sphinx

 • Slovensko

  Pola X

  (festivalový název)

Drama / Romantický / Erotický

Francie / Švýcarsko / Německo / Japonsko, 1999, 129 min

 • garmon
  *****

  Byl jednou jeden ztepilý kralevic s plavými vlasy. Žil uprostřed parku na krásném zámku se svou krásnou matkou, královnou s plavými vlasy, a za nevěstu si vyvolil svou dávnou přítelkyni z dětství, andělský zjev, s vlasy také jako len. Avšak jednoho dne, krátce před svatbou, se jeho život ukázal jako lichý. Kralevic zjistil, že má nevlastní sestru – s vlasy tmavými jak Munchův Vampýr, sestru zavrženou, nešťastnou, s lícními kostmi širokými jako kirgizská step, s tváří vrubelovského démona, sestru vyhnanou kdysi z domu jeho vlastní matkou, sestru vyhnanou z vlasti a žijící jako tulačka. I vzal kralevic do ruky velké kladivo a rozbil vchod do místnosti, která byla v zámku odedávna třináctá a do níž byl léta letoucí vstup zakázán... Ale v místnosti nic nebylo?! ...prokletý film prokletého režiséra s prokletým obsazením. Bolavé. Vše sedí, vše JE motivované, ale ne pro každého. Kult Krásné Dámy, rozervanost. Caveova Uzřela oslice, Zulawski a možná trochu Tarr.(4.12.2015)

 • mira007
  **

  Žádný veselý zázrak. Celkem nudný film, který mne zaujal třemi věci: 1) je to první film, kde jsem viděl hrát syna Depardieua 2) Catherine Denevue se zde ukáže ve vaně nahoře bez - klobouk dolů v jejím věku 65 let 3) nejznámější na tomhle filmu je scéna s nesimulovaným sexem, která se teda odehrává v hodně velké tmě, takže si ji mohli i odpustit, ale to by pak o tomhle filmu nepsali na wikipedii v kategorií filmů s insimulated sex(22.11.2015)

 • Hortensia
  **

  Ohromne frustrujúci film. Motivované v ňom nie je vôbec nič, výber situácii viac než bizardný. A všetko dostanete polopate. (Aspoň že sa tak narovinu dozvieme aj, že Šarunas Bartas je génius, mimo iné i drsný kápo.) Zostane len holá myšlienka filmu. Síce pekná, ale naplno vstrebaná už po pol hodine.(7.11.2014)

 • Ephemeris
  **

  Francúzske filmy z 90. rokov majú neodolateľnú príťažlivosť. Triviálny námet aj zápletka, ale zato skvelá atmosféra tej zvláštnej doby, na ktorú tiež niekedy nostalgicky spomínam. Tu to platí tak do 40. minúty. Potom už je to exhibícia retardovaného hrdinu a jeho útek pred "veľkou lžou" (čiže pred vankúšmi z egyptskej bavlny, bohatstvom a pohodlím...). Jeho dolorizmus, nepochopiteľné sebaobetovanie a idiotské konanie ma spoľahlivo nasralo! Sexuálna scéna v dĺžke dve minúty a v čierno-čiernej tme síce potešila, ale výsledný dojem je aj tak veľmi étrange. Mne osobne sa ale v hlave ponúka vysvetlenie a zvláštna teória, že takto sa zrodil neskorší Monsieur Merde. A ten je veru môj miláčik.(15.5.2017)

 • hirnlego
  ***

  Pola X je spíš špatný než dobrý film, scénář je spíš křečovitý než zajímavý, vývoj děje je spíš patetický než sympatický (i když fakt, že s postavami to jde postupně stále jen směrem dolů a nenudí to, sám o sobě docela sympatický je). A naopak herci jsou velmi dobří - Guillaume Depardieu, hezčí "kopie" svého slavnějšího otce, zvládl postupný přerod své postavy poměrně dost uvěřitelně (což je obdivuhodné, vzhledem k tomu, že napsáno to měl spíš neuvěřitelně), kamera není špatná a snímek se může pochlubit i pár celkem slušnými scénami (např. uchu lahodící dirigování "industriální symfonie" v továrně) - za zmínku ale samozřejmě stojí jen jedna, kvůli které na to koukne většina lidí: nesimulovaný sex mezi Depardieuem a Golubevou. (já na to teda koukla hlavně kvůli "Ramštajnům", když jsem je ještě zbožňovala, ale tohle je překonalo, čuměla jsem)(24.11.2007)

 • - Představitelé hlavních rolí Guillaume Depardieu (Pierre) a Jekatěrina Golubeva (Isabelle) zemřeli v relativně nízkém věku a nedlouho po sobě - Depardieu ve třiceti sedmi letech roku 2008 na virovou pneumonii, Golubeva ve čtyřiceti pěti letech roku 2011 z neznámých příčin. (JoranProvenzano)

 • - Sexuální scény mezi Guillaumem Depardieu (Pierre) a Jekatěrinou Golubevou (Isabelle) jsou nesimulované. (JoranProvenzano)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace