poster

Omyl doktora Horna

Krátkometrážní

Československo, 1992, 15 min

Režie:

Igor Chaun

Scénář:

Igor Chaun

Kamera:

Jan Velický

Hudba:

Michal Košut

Střih:

Jan Mattlach

Zvuk:

Hugo Markes
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • hirnlego
  ****

  True, true.(28.11.2010)

 • LiVentura
  ***

  Pointa očekávatelná vzhledem k českému národu nepřejícímu a vůbec... :-)(3.3.2011)

 • WANDRWALL
  ***

  Zajímavý nápad, i když nerealizovatelný. Zajímavé na tom je, že jsou obecně lidi dobytek? Žádná nová zpráva.(9.4.2011)

 • Adam Bernau
  ***

  Dílko podobné Chaunovým filmům z cyklu Velmi uvěřitelné příběhy (1991), na něž jakoby navazuje definitivním převedením „hororovosti“ na moralitu, přičemž narozdíl od nich krásně umožňuje s velkou mírou přesnosti určit, v kterých letech jedině mohl být natočen; zároveň naznačuje oblast autorova budoucího životního zájmu. Při pohledu do tváří diváků je ta životní prasíla přímo hmatatelná.(11.4.2012)

 • Terva
  *****

  Tahle myšlenka je pro český národ praotce Čecha opravdu nemyslitelná.(30.9.2011)

 • kaylin
  ****

  Igor Chaun pokračoval v dobrém díle, které byl prezentován šestidílnou minisérie povídek nazvaných "Velmi uvěřitelné příběhy" a natočil čtvrthodinový kraťas "Omyl doktora Horna", který i po více jak čtvrt století celkem dobře vykresluje to, jak se k sobě lidé chovají a co se s nich skutečně skrývá. Nepříjemné, ale je to pořád aktuální.(9.3.2018)

 • Iroquaise
  ***

  jednoduchá teze, anekdota...ale má to v sobě nějakou ironii...i v souvislosti s brakovou estetikou ( žánrovou i devadesátkově dobovou)...filmařsky to neni nic ultra...jednoduchá střihová skladba, ale v rámci nějaký minimalistický funkčnosti a sevřenosti to stačí...slušný...a Karel Hušlička svým omláceným charismatem připomíná Petera OˇToola :)(15.1.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace