poster

Občan pes

 • Thajsko

  Mah nakorn

 • anglický

  Citizen Dog

 • Slovensko

  Občan pes

Komedie / Fantasy / Romantický

Thajsko, 2004, 100 min

Scénář:

Wisit Sasanatieng
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kalidor_
  *****

  Styl vyprávění byl dost podobný Amélii z Montmartru, jenže tohle bylo mnohonásobně ulítlejší, roztomilejší.....a barevnější :-) Postava Jin mi připomínala Phoebe s Přátel, taková thajská Phoebe :-) No a ty postavy co se s nimi Pod v životě potkával, no to bylo teda panoptikum města bangkokského :-) Jo a ještě na začátku zpívají takovou krásnou a vtipně udělanou píseň :-)(1.7.2010)

 • fmash
  ****

  Už jsem myslel, že všechny u nás vycházející thajské filmy (ale možná si za to můžu tak trochu sám svým výběrem) jsou jen mizerným herectvím a celkovou naivitou prodchnuté mlátičky plné patosu, případně „poselství“. Občan pes způsobil, že jsem si poopravil mínění a poetický příběh plný nikoli triviálního humoru a náznaků se mi sledoval opravdu příjemně. Z toho důvodu i mírně nadhodnocuji. Doporučuji a doufám, že i jiné než bojové filmy asijské provenience se stanou častým artiklem tuzemských trafik.(30.8.2010)

 • Brygmi
  ***

  Jee! Barvy! Mluvící medvídek! Roztomilost! Eh… No, do určité míry je tenhle film skutečně kouzelný. Thajsko je zde zemí barev, kde se dějí zázraky a kde všechno dobře dopadne. Jen… občas je toho až moc. Až moc postav. Až moc nejrůznějších vizuálních podnětů. Až moc vyšperkovaný obraz. Ta pracnost je znatelná a líbivost se stává skutečně podbízivou. Navíc hlavní hrdina je tak naprosto mimo, že je těžké vyvolat v sobě nějaký zájem o jeho osudy. To je umocněno ještě voice overem, který mluví… pořád. Ach jo. Ale své momenty to mělo. Třeba scéna v továrně, kdy dělníci pracují a hudba se zrychluje a zrychluje, stejně jako jejich pohyby. A taky mi nikdo nevymluví, že hora z plastů je úžasný nápad.(8.1.2009)

 • BuryGol
  ****

  Buď mi někdo do jídla přidal veselý houbičky a nebo to byl fakt pestrobarevnej film plnej blbostí a ujetin. Ani vlastně nevim, jestli se mi to líbilo...ale asi jo. Hodinu a půl jsem byl v barevnym světě kde se useknou prsty a hned se daj zpátky, uklízečky blbnou s ekologií, plyšáci mluvěj a kouřej, lidem rostou ocasy...a ženský jsou bohužel stejný jako v reálu.(12.2.2010)

 • slunicko2
  *

  Film pouze pro lidi s ocasem. 1) Surrealistická hříčka o svérázném vidění světa. Mladý hrdina Pod rozmlouvá se svou babičkou - gekonem a zamilovaným ukecaným plyšovým medvědem, zatímco své dívce Jin dokáže vyjádřit své city až někdy v půlce filmu. Inu, není divu, musí nejdřív najít svůj uřízlý prst v jedné z tisíců plechovek rybiček v tomatě, ale nebojte se, najde ho bez potíží podle toho, že prst si i po amputaci zachoval svůj typický zvyk - stále bubnuje o desku či stůl. Neméně cáklá Jin si mezitím čte z bílé knížky s nesrozumitelným (protože italským) textem, jehož tajuplnost symbolizuje marnou Jininu snahu pochopit svět kolem sebe. I další postavičky zalidňují tento bizarní pestrobarevný svět, v němž se thajské mísí s absurdním v nepříliš stravitelnou směs (alespoň jak pro koho)._____ 2) Přiznám se, že jsem se dost nudil. Přirovnání k Amélii z Monmartru mnohými komentátory mě nepřekvapuje, ta mě taky nebavila. Prostě tento film mi nesedí ani obsahem ani vyprávěcími prostředky. Někdo rád holky, jiný zase vdolky.(16.3.2009)

 • - Chuck Stephens, který ztvárnil Petera alias Andreho, byl autorem anglických titulků k filmu. (Terva)

 • - Film je natočen podle stejnojmenné novely, kterou napsala Siripan Techajindawong, manželka Wisita Sasanatienga. (Raztubyl)

 • - Na soundtracku se podílela i skupina Saliva Bastards, jejíž zpěvák Mahasamut Boonyaruk ve filmu hraje Poda. Několik skladeb pro film složil také režisér Wisit Sasanatieng. (Raztubyl)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace