poster

Občan pes

 • Thajsko

  Mah nakorn

 • angličtina

  Citizen Dog

 • Slovensko

  Občan pes

Komedie / Fantasy / Romantický

Thajsko, 2004, 100 min

Scénář:

Wisit Sasanatieng
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  *****

  Podobne ako Francúzi Améliou a Japonci Momoko zo Shimotsumy, prispeli Thajci do osobitnej kategórie " podivíni hĺadajúci svoju cestu životom a miesto medzi ľuďmi" filmom Citizen dog. Podobne hrejivý pocit ako pri Jeunetovom opuse a podobne streštený humor a úmyselne gýčovo pastelovú štylizáciu obrazu Kamikaze Girls obohatili bizarnými postavičkami, ktoré dej poriadne potiahnu i v okamihoch keď vás chvíľami nebaví zdielať jednu izbu s hlavnými hrdinami. Nádherný nezmyselne zmysluplný film viacmenej rozprávaný rozprávačom, plný obrazových hračiek a scenáristických parádičiek (reinkarnácia babičky absolútne rulezz) podmazaných psychedelickou hudbou. A môj súkromný Oscar za najlepší hračkový herecký výkon pre večne húliaceho plyšového medvedíka , ktorého scény s Malou Mam sú absolútne najvydarenejšími z celého filmu. Pokiaľ hľadáte realitu, zabudnite na to , pokiaľ však ste z tých mála ľudí, ktorí majú sny a dúfajú. že im narastie chvost, čaká vás zábava tak na 10/10(26.11.2006)

 • dezorz
  *****

  tak ako minuly rok (2005, taste of tea) aj tento rok (2006, Citizen Dog) jeden z najelspcih filmov roka prisiel hned v jeho uvode. tak ako minuly rok (2005, shimotsuma monogatori) aj tento rok (2006, citizen dog) je jeden y naj film roka mozne prirovnat k azijskej amelii z mormartru. teda, bodovi z bangkokoku. vyzera to, ze mam rad dokonale a pri tom fantazijno uchylne romanticke komedie s dorazom na silnu vizualnu a farebnu stranku. take, ktore su plne humuru, fantazije, napadov, divnych uletov, sirokouhlych komickych zaberov, pestrych farieb a v neposlednom rade plne CLOVECENSTVA. kiez by takych filmov bolo rocne viac.(25.1.2006)

 • Bluntman
  ***

  Občan Pes je typickým příkladem filmu, který kritizuje nelibou sociální realitu tím, že jí přehnaně lakuje narůžovo, čímž diváka nenutí k aktivní divácké percepci, ale pasivní recepci a přivikání si na tu mizérii a srab. Tolik nápadů a vtipných sekvencí či drobností je zužitkováno bohužel ve filmu, který přestože se snaži vyprávět obrazem, je nesnesitelně ukecaný a pro svou kýčovitou estetikou i ukrutně neoriginální, co se týče stylu. Hlavní dvojice je nezajímavá, chybí mezi nimi chemie a scénám zase rytmus, muzikálové vložky jsou otravně statické a některé digitální triky až moc okaté. Jenže filmy jako Amélie z Montmartru či právě Občan Pes budou oblbovat lidi, dokud se někdo z českých tvůrců nerozhodne natočit film o povolební situaci, přičemž Paroubka a Topolánka by hráli Jů a Hele a Klause nikdo jiný než Muf.(30.5.2007)

 • Tomco
  odpad!

  tak toto ma totalne minulo! nezvyknem odchadzat od filmu, nikdy nepretacam, ale tentoraz som sa tomu v zavere jednoducho nevyhol. podla mojho nazoru absolutne zly film..ked si to teraz spatne v hlave utriedujem radsej by som dal cislu23, open water2 ci saw3 pat hviezdiciek ako tumuto shitu co i len jednu. mam rad poeticke vypovede, milujem azijsku vizualnu pestrofarebnost, ale toto nema s filmom nic spolocne..a ked pozeram tie vysoke hodnotenia, co tu citizen dog vo velkom dostava nechapem kde sa stala chyba.(11.10.2007)

 • Slarque
  ****

  Barvitá a svižná, absurdní a bizarní komedie. Neuvěřitelně přehnané barvy (hlavně ve scénách z venkova), muzikálové vsuvky, které strhávají měřítka praštěnosti, hrdinové nosící jména jako Pod, Yod, Jin nebo Tik. Děj samotný je vyloženě surreálný. Prostě nic, o čem by mělo cenu psát, tohle se musí vidět.(16.7.2006)

 • - Chuck Stephens, který ztvárnil Petera alias Andreho, byl autorem anglických titulků k filmu. (Terva)

 • - Film je natočen podle stejnojmenné novely, kterou napsala Siripan Techajindawong, manželka Wisita Sasanatienga. (Raztubyl)

 • - Na soundtracku se podílela i skupina Saliva Bastards, jejíž zpěvák Mahasamut Boonyaruk ve filmu hraje Poda. Několik skladeb pro film složil také režisér Wisit Sasanatieng. (Raztubyl)