Občan pes

Občan pes

Komedie / Fantasy / Romantický

Thajsko, 2004, 100 min

Wisit Sasanatieng

Styl vyprávění byl dost podobný Amélii z Montmartru, jenže tohle bylo mnohonásobně ulítlejší, roztomilejší.....a barevnější :-) Postava Jin mi připomínala Phoebe s Přátel, taková thajská Phoebe :-) No a ty postavy co se s nimi Pod v životě potkával, no to bylo teda panoptikum města bangkokského :-) Jo a ještě na začátku zpívají takovou krásnou a vtipně udělanou píseň :-)(1.7.2010)

Už jsem myslel, že všechny u nás vycházející thajské filmy (ale možná si za to můžu tak trochu sám svým výběrem) jsou jen mizerným herectvím a celkovou naivitou prodchnuté mlátičky plné patosu, případně „poselství“. Občan pes způsobil, že jsem si poopravil mínění a poetický příběh plný nikoli triviálního humoru a náznaků se mi sledoval opravdu příjemně. Z toho důvodu i mírně nadhodnocuji. Doporučuji a doufám, že i jiné než bojové filmy asijské provenience se stanou častým artiklem tuzemských trafik.(30.8.2010)

Jee! Barvy! Mluvící medvídek! Roztomilost! Eh… No, do určité míry je tenhle film skutečně kouzelný. Thajsko je zde zemí barev, kde se dějí zázraky a kde všechno dobře dopadne. Jen… občas je toho až moc. Až moc postav. Až moc nejrůznějších vizuálních podnětů. Až moc vyšperkovaný obraz. Ta pracnost je znatelná a líbivost se stává skutečně podbízivou. Navíc hlavní hrdina je tak naprosto mimo, že je těžké vyvolat v sobě nějaký zájem o jeho osudy. To je umocněno ještě voice overem, který mluví… pořád. Ach jo. Ale své momenty to mělo. Třeba scéna v továrně, kdy dělníci pracují a hudba se zrychluje a zrychluje, stejně jako jejich pohyby. A taky mi nikdo nevymluví, že hora z plastů je úžasný nápad.(8.1.2009)

Buď mi někdo do jídla přidal veselý houbičky a nebo to byl fakt pestrobarevnej film plnej blbostí a ujetin. Ani vlastně nevim, jestli se mi to líbilo...ale asi jo. Hodinu a půl jsem byl v barevnym světě kde se useknou prsty a hned se daj zpátky, uklízečky blbnou s ekologií, plyšáci mluvěj a kouřej, lidem rostou ocasy...a ženský jsou bohužel stejný jako v reálu.(12.2.2010)

• slunicko2

Film pouze pro lidi s ocasem. 1) Surrealistická hříčka o svérázném vidění světa. Mladý hrdina Pod rozmlouvá se svou babičkou - gekonem a zamilovaným ukecaným plyšovým medvědem, zatímco své dívce Jin dokáže vyjádřit své city až někdy v půlce filmu. Inu, není divu, musí nejdřív najít svůj uřízlý prst v jedné z tisíců plechovek rybiček v tomatě, ale nebojte se, najde ho bez potíží podle toho, že prst si i po amputaci zachoval svůj typický zvyk - stále bubnuje o desku či stůl. Neméně cáklá Jin si mezitím čte z bílé knížky s nesrozumitelným (protože italským) textem, jehož tajuplnost symbolizuje marnou Jininu snahu pochopit svět kolem sebe. I další postavičky zalidňují tento bizarní pestrobarevný svět, v němž se thajské mísí s absurdním v nepříliš stravitelnou směs (alespoň jak pro koho)._____ 2) Přiznám se, že jsem se dost nudil. Přirovnání k Amélii z Monmartru mnohými komentátory mě nepřekvapuje, ta mě taky nebavila. Prostě tento film mi nesedí ani obsahem ani vyprávěcími prostředky. Někdo rád holky, jiný zase vdolky.(16.3.2009)

• - Chuck Stephens, který ztvárnil Petera alias Andreho, byl autorem anglických titulků k filmu. (Terva)

• - Film je natočen podle stejnojmenné novely, kterou napsala Siripan Techajindawong, manželka Wisita Sasanatienga. (Raztubyl)

• - Na soundtracku se podílela i skupina Saliva Bastards, jejíž zpěvák Mahasamut Boonyaruk ve filmu hraje Poda. Několik skladeb pro film složil také režisér Wisit Sasanatieng. (Raztubyl)