Hranice smrti

Skutočný príbeh: Bordertown

(neoficiální název)

Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2007, 115 min

Nepochybujem, že situácia v Mexiku ohľadom prepojenia mafie a vlády je vážna. Ale v tomto príbehu, akokoľvek tragickom, som ten pocit nemal. Každý všetko tají, a J.Lo ako novinárka nebola dostatočne uveriteľnou postavou ani v kombinácii s Banderasom, aby to všetko mohla zvládnuť a zmeniť. Pre mňa len slabšie tri hviezdy.(13.2.2017)

Vůbec bych na tento film nekálel. Po U-turn a Seleně jediná slušná role krásné portoričanky . Výtvarně je to dobré, kamera zajímavá, žlutý filtr nevadí. Má to politický podtext, což je dobře. Naše krásná Jenifer si tu dovoluje kritizovat jak mexickou tak americkou vládu. Na konci se říká "vraždy pokračují". No a tak to prostě je. Proti holywoodským sračkám tu předvedl Nava slušné profesionální dílo na které se dá koukat. Stále jsem čekal, že Lopezová změní politický systém ve střední americe, nebo všechny postřílí, nebo nejlépe obojí. No a nestalo se. Takže fakt to můžu doporučit.(3.8.2008)

Bordertown, mohl být velkým hitem a oceňovaným filmem. Bohužel, měl příliš mnoho nedostatků což je docela škoda. Vynikající mrazivě smutné téma z prostředí Mexického pohraničí je přeci jen neokoukané a divácky zajímavé. Mínusy bych viděl v obsazení hlavní herečky J.Lopezové. Ta se sice typově na roli hodí bezvadně, avšak její herecký um vysokých kvalit zrovna nadosahuje a uměl bych si představit lepší obsazení Lauren. Lopezová však v žádném případě není hlavním důvodem, proč Bordertown je takový jaký je. Chybí mu jistý spád, akčnost a silnější vtáhnutí do děje. V pár scénách se to povedlo (kupříklad jak Lauren jede sama autobusem), škoda jen že jich nebylo víc. Co se tomuto dramatu podle skutečných událostí povedlo je, že jsem nad touto tématikou dlouhou dobu přemýšlel a dost mě rozesmutnila. Bohužel Martin Sheen v roli šéfredaktora měl pravdu, zákony jsou dvou druhů pro bohaté a pro chudé a to neplatí jen v Mexiku, ale všude ve světě. A z tohoto faktu mě mrazí v zádech..(30.5.2009)

• Malarkey

Už od začátku mi je jasný, že tenhle film sází na efektivní stránku filmu, kdy různými filtry je celý svět zvláštně zbarven a dobře se na to kouká, popravdě jsem ale byl nespokojen, protože takových filmů jsem už viděl hodně a nedokázalo mě nic z toho pořádně šokovat. O Mexiku se toho sice dá točit dost, ale chtělo by to trošičku silnější scénář a určitě ne Jennifer Lopez v hlavní roli.(11.5.2009)

• Jara.Cimrman.jr

"Skrýt problém pod pokličku je levnější než ty ženy chránit." To je dobrá zpráva. A další dobrá zpráva je, že tisíce zabitých žen nikoho nezajímají. Tedy, dobrá zpráva je to tehdy, jste-li muž, který rád znásilňuje a vraždí mladé ženy a vadí mu, že by za svůj koníček mohl být trestán. Takoví jedinci po zhlédnutí tohoto snímku již mají jistě sbaleno a vyrážejí do města slasti - Ciudad Juaréz. Mne tedy sexuální násilí příliš nevzrušuje, takže ušetřím za cestu, protože jsem si tohle slzavé údolí příliš neužil.(12.1.2016)

• - Natáčelo se v Albuquergue a v mexických lokalitách Nogales, Sonora, Chihuahua nebo Baja California. (Terva)

• - Kvůli násilným scénám byl film zakázán v Thajsku. (Holina)

• - Gregory Nava, který napsal k filmu scénář, řekl, že čerpal převážně z práce guatemalského spisovatele Miguela Ángela Asturiase a ze sociálního dramatu "England´s", který napsal Charles Dickens. (Terva)