Reklama

Reklama

Novinářka Jennifer Lopez se zajímá o sérii tajemných vražd mladých žen, které se vydaly do pohraničí za prací. Postupně se počet obětí zvětšuje... Reportérka amerického listu Chicago Sentinel, Lauren (Jennifer Lopez), přijíždí do pohraničního mexického města Juarez, aby přímo na místě napsala článek o sérii tajemných vražd, jejichž oběťmi jsou výhradně mladé dělnice, které se do pohraničí vydaly za štěstím. Čím déle v Juarezu pobývá, tím je situace nepřehlednější. Postupně vyplouvá na povrch, že nejde o několik málo obětí, ale jejich číslo se záhy přehoupne z desítek do stovek. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (97)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ne tak intenzivní jako Trade, ale i tak se jedná o docela poutavou ukázku toho, jak to na mexicko-americké hranici chodí a jaký přístup mají k tamní kritické situaci obě vlády. Cena lidského života nulová, protože pracovní síla se dá vždy snadno nahradit a zisk je tak vždy zaručen. Občas se nějaký případ vytáhne na veřejnost, ukáže se prstem, ale celý byznys jede beze změny dál. Procenta dolů dává místy zbytečná zdlouhavost a u mě i samotný formát, protože umanutých novinářů začínám mít docela dost a i přes celkem solidní výkon Jennifer Lopez mi byla hlavní hrdinka místy docela protivná. Ostatní známější herci Lopez víceméně jenom přihrávali a tak zůstali poměrně nevýrazní, což pratí zejména pro Banderase. Mohlo být lépe, ale i hůř. 60% ()

Kratoc 

všechny recenze uživatele

Já bych řekl, že Gregory Nava si přečetl scénář a umanul si, že tu zřetelnou nekvalitu dožene skrze "umění" a celý film si začal přemalovávat jako omalovánky. Takže z toho vznikne sice velmi efektní podívaná, ale když zaryjete trošičku do hloubky, tak zjistíte, že je to jako bublina. Uprostřed, kde by to člověk čekal nejhutnější, kde nic tu nic. A nic proti Je Lo, která celkem oprávněně získala titul "nejhezčí zadeček Hollywoodu", ale ať se drží raději tanečního parketu, kde ji to jde o poznání lépe než dramatické role. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film se na začátku jeví jako solidní kriminálka, ale postupně graduje v perfektní obžalobu mocipánů. Už dlouho jsme neviděl tak napínavej film ve kterým ve mě nevzbuzovala emoce hlavní dějová linka tolik, jako ta skvěle zapracovaná ukázka arogance mocipánů vůči životům druhých "je levnější vraždy žen ignorovat než ty ženy chránit" "tohle není volný obchod, ale obchod s otroky" "v každý zemi platí dva druhy zákonů, jedny pro mocný a druhý pro ty ostatní", zejména poslední větě my v česku hodně rozumíme. Fakt výborný i když mě třeba poslední scéna přišla až příliš filmová s ohledem na obsahový koncept celýho filmu a J.Lo, herecky taky nekope první ligu i tak mě tenhel film dostal, protože ani na chvíli nepochybuju, že ženy tam skutečně žerou chleba s pěkně drsnou kůrkou a taky věřím tomu, že si kdejakej politik a mocipán napochoduje k šéfovi medií a řekne co je dobré psát a co ne. Tohle je prostě celosvětová špína, která se bohužel nikdy a nikde neumeje. ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Pořád si pokládám otázku, jestli je Lopézová vůbec herečka nebo ne....? No jestli je, tak hodně špatná. Svoji (ne)kvalitu opět potvrzuje v Hranici smrti, kde by postavu reportérky zřejmě zahrála lépe každá druhá z Hollywoodu. Je to smutné, ale stejně jako výkon Jennifer, tak i výkon Banderase byl nevýrazný a doplatil na to celý film. Od začátku do konce se tento kousek táhne ve stejném tempu a o průměrnosti kvality zde nemůže být pochyb. Velkou zajímavostí tedy zůstávají alespoň věty na začátku filmu a to, že je založen na skutečnosti. 50% ()

spiritus 

všechny recenze uživatele

Z tohoto filmu jsem místy pociťoval nepříjemné mrazení. Vykreslená Mexická realita, je pro našince celkem šoková záležitost. Tento druh kriminality (sexuálně motivované trestné činny), je pouze jedním z mnoha kriminálních problémů současného Mexika. Je dobře, že má někdo odvahu na to upozorňovat a to i prostřednictvím kontroverzního filmu. Za to by si film určitě zasloužil vysoké hodnocení. Bohužel ale výsledek není až tak dokonalý. Je to tím, že J.Lopez není extra dobrá herečka? Možná. Možná to bude i tím, že scénář není žádný zázrak a bohužel se tu setkáváme s klasickým žánrovým klišé (docela provařené slovo na ČSFD ne?). Co naplat. Více než 3 tomu dát nemůžu. Přesto doporučuji každému, kdo si chce udělat konkrétnější obrázek o Latinské Americe. Je to přece jen blíže pravdy, než např. Od soumraku do úsvitu :-) ()

Galerie (23)

Zajímavosti (7)

  • Lauren (Jennifer Lopez) spolu s Evou (Maya Zapata) poslouchají v autorádiu píseň "La Camisa Negra" kolumbijského zpěváka Juanese. S tímto zpěvákem se setkají, když s tou samou písní vystoupí na oslavě narozenin, Evy se zeptá na jméno a věnuje jí autogram. (Prochy38)
  • Jennifer Lopez si z Berlínského filmového festivalu odnesla za hlavní roli a produkci filmu cenu pro „Umělci za amnestii“. (Terva)

Reklama

Reklama