Hranice smrti

Skutočný príbeh: Bordertown

Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2007, 115 min

• Prochy38

Hodně mě zaujala tato problematika. Je dobré točit filmy a problémech, které jsou hlavně těmi, kteří jsou schopni s tím něco dělat, přehlíženy. J. Lopez je kus ženské, ale jinak mi film absolutně nesedl. A. Banderas měl minimum prostoru a ostatní bylo už zlé. Začátek super, ale když byla J.Lo na místě, šlo vše do kytek. Řekl bych, že je to celkem škoda. Potenciál na velmi temný thriller to mělo. A trochu by mě teda zajímalo, proč to v Thajsku zakázali. Zase tak moc brutálních scén tam nebylo...(29.8.2011)

Bordertown je zvláštní snímek. Za prvé ten příšerný český název, ale co už. Za druhé polodokumentárně zpracovává zajímavé téma o vraždách mexických žen. Za třetí zdatně kombinuje prvky dramatu, thrilleru, horroru i kri-mi. A za čtvrté je to další spolupráce Gregoryho Navy a Jennifer Lopez - a těm dvěma to šlape. Bordertown patří mezi ty slušnější filmy daného žánru, ačkoli je příliš roztahaný a jeho tempo kolísá. Nava naštěstí umí vytvořit atmosféru i napětí, uvěřitelně vykresluje náladu a prostředí z mexického městečka Juaréz. Herci slušní, J.Lo je v té roli sympatická, Banderas potěší a Maya Zapata je slibný talent do budoucna. 7/10(7.4.2007)

Zneužívání levné pracovní síly, jejíž život má občas nižší cenu, než mzda v centech na hodinu, je nechutné. Stejně tak politický vliv v žurnalistice, či ten prospěchářský smrad, co se line ze seskupení zvaného NAFTA. Holt, liberalizace obchodu.. Gregory Nava zaslouží pochvalu za témata, do kterých se pustil, ale jeho film trpí tím, že když už to vypadá, že přišel moment, kdy se nadechne, tak se zas ponoří pod hladinu dramaturgické tuctovosti a od děje odvádějících pokusů o stylovost. Přeci není nutné, aby v příběhu o maquiladoras hrál hlavní roli kamerový filtr, při němž obloha vypadá jako po úniku čpavku a herci jeví příznaky nákazy virovou hepatitidou.. A jen tak na okraj, nechápu tu globální adoraci jednoho na tučnou sumu pojištěného latina zadku. Svou velikostí se totiž nebezpečně přibližuje armádnímu bubnu (což je opak toho, když se řekne, že ho má jak vrabec, když srazí paty), ale proti gustu..(29.4.2013)

Vůbec bych na tento film nekálel. Po U-turn a Seleně jediná slušná role krásné portoričanky . Výtvarně je to dobré, kamera zajímavá, žlutý filtr nevadí. Má to politický podtext, což je dobře. Naše krásná Jenifer si tu dovoluje kritizovat jak mexickou tak americkou vládu. Na konci se říká "vraždy pokračují". No a tak to prostě je. Proti holywoodským sračkám tu předvedl Nava slušné profesionální dílo na které se dá koukat. Stále jsem čekal, že Lopezová změní politický systém ve střední americe, nebo všechny postřílí, nebo nejlépe obojí. No a nestalo se. Takže fakt to můžu doporučit.(3.8.2008)

Pořád si pokládám otázku, jestli je Lopézová vůbec herečka nebo ne....? No jestli je, tak hodně špatná. Svoji (ne)kvalitu opět potvrzuje v Hranici smrti, kde by postavu reportérky zřejmě zahrála lépe každá druhá z Hollywoodu. Je to smutné, ale stejně jako výkon Jennifer, tak i výkon Banderase byl nevýrazný a doplatil na to celý film. Od začátku do konce se tento kousek táhne ve stejném tempu a o průměrnosti kvality zde nemůže být pochyb. Velkou zajímavostí tedy zůstávají alespoň věty na začátku filmu a to, že je založen na skutečnosti. 50%(27.10.2015)

• - Lauren (Jennifer Lopez) spolu s Evou (Maya Zapata) poslouchají v autorádiu píseň "La Camisa Negra" kolumbijského zpěváka Juanese. S tímto zpěvákem se setkají, když s tou samou písní vystoupí na oslavě narozenin, Evy se zeptá na jméno a věnuje jí autogram. (Prochy38)

• - Natáčelo se v Albuquergue a v mexických lokalitách Nogales, Sonora, Chihuahua nebo Baja California. (Terva)

• - Kvůli násilným scénám byl film zakázán v Thajsku. (Holina)