Rande naslepo

Rande naslepo

Blind Dating

Romantický / Komedie

USA, 2006, 96 min

Úvod je ceľkom sľubný a ani námet nie je zlý. Danny je slepý, ale aj napriek tomu túži po normálnom vzťahu. Čo sa mu ale nedarí, kedže sa stretáva len so šialenými ženskými. Jeho pokusy o randenie sú asi to najvtipnejšie na tomto filme. Ale asi tak po hodine(SPOILER: keď postúpi operáciu zraku) ide všetko dokelu a miestami som mala pocit, akoby som prepla na úplne iný film. Mohla byť z toho celkom milá romantika, takto ostal iba priemerný film, na ktorý si o mesiac ani nespomeniete.(12.6.2008)

Celkom milá a hlavne dosť nezvyčajná Americká komédia :) Do kolónky romantický/komédia by sa patrilo možno pridať aj Sci-fi, pretože to bolo naozaj strelené. Nič iné sa od toho ani očakávať nedalo, happyend sa našťastie nekonal až v takom rozsahu že by hlavný hrdina zrazu začal vidieť :) To už by bolo o pár * menej. Tento film nebol vôbec zbytočný príjemne naladil a pohlad na hercov potešil. Už len škoda že tam nebolo toľko vážnosti potom by to mohlo dopadnúť oveľa lepšie.(16.2.2010)

• D.Moore

Přesně ten typ filmu, který je čím dál horší a horší. Po nadějném a příjemném úvodu se totiž postupně rozpíjí, atmosféra se vytrácí, začínají se řešit jakési problémy, které jsou úplně nedůležité, humor mizí... Takže kdyby vám zhruba po půlhodině explodoval DVD přehrávač a vy jste nemohli Rande naslepo dokoukat, můžete mít pocit, že jste přišli o dobrou podívanou. Ale nebude to pravda.(1.12.2013)

Tento film záčína ako každá druhá komédia z americkej produkcie, svieži spád, nie až tak originálny scénar, humor na úrovni priemernosti. A v tom zrazu z ničoho-nič sa stáva z tejto komédie dráma. Ale nie taká, na akú sme v podobných filmoch zvyknutý. Dejová línia sa absolútne premení na drámu. Drámu bez humoru, iba s hlbokou myšlienkou o pokroku, ktorý by dokázal zmeniť ľudstvo. Ale ten zvrat je taký rýchly, že som zostal v nemom úžase. Za to odomňa tak vysoké hodnotenie.(19.1.2009)

• Crucifere

Bohužel, když člověk v dnešní době vidí titul ,,romantický,, tak si ihned představí přecitlivělý románek muže a ženy, kdy se film snaží v divákovi zanechat takový umělý pocit štěstí, kdy se má ztotožnit s hlavními postavami a celou zápletkou a bohužel proto, že tomu není jinak ani tady. K tomu asi není co dodat, jen asi tolik, že hlavný hrdina je slepý, co vlastně trošku zachraňuje snímek některými podařenými kouskami v podobě situační komedie, což ale také není zrovna originální.(1.8.2010)

• - Spoiler: První film, na který se dívá hlavní hrdina Danny (Chris Pine) po úspěšně provedené oční operaci, je Casablanca (1942). (Jizni Tlapa)