Rande naslepo

Rande naslepo

Blind Dating

Romantický / Komedie

USA, 2006, 96 min

Tato romantická komedie by se dala považovat za netradiční, která vybočuje z vyjetých kolejí. Chris Pine je talentovaný herec, který se má však ještě co učit. Občas vážně nepůsobil jako slepý, i když to mohl být záměr. Tento film jsem si užila, přestože jako vždy bylo hned od začátku jasné, jak to dopadne. Ale Rande naslepo, mělo hodně pasáží, které překvapily a které mě dokázaly i pobavit. Já bych ho nedávala do krabice s obvyklími komediemi. No šak posuďte sami.(2.12.2013)

"Pořádně si hlídej svýho veverčáka,ať neztratíš oříšky"...Klobouk dolů před Pinem. Byl to pro mě pouhý floutek do téhle chvíle. V téhle romanťárně ale ukazuje, že hrát umí a jeho skelný pohled je naprosto dokonalý. Škoda,že zbytek není tak výjimečný a scénář má hodně slabých míst...mohlo to být víc,než lehčí "fajn"(1.2.2015)

Velice zajímavý pohled na svět člověka, jenž je indisponován svý postižením a to zrakovým. Je úplně slepý, ale svítá mu naděje na byť jen malinkou šanci prvně vidět i když ne pestře jako většina lidí. Za pomocí ojedinělé operace, která je spíše pokusnou než ověřenou a ani sám doktor neví přesný výsledek zdařeného zákroku natož nezdařeného. Musim uznat že působí sebevědomě, odhodlaně a statečně a s holkama to nemá lehké pač "ženský" no :) Operace se samozřejmě zdaří a indská dívka, do které se v průběhu zamiloval a ona do něj, i když jí rodiče manžela předurčili jiného, jak už to v hinduismu bývá zvykem, tak láska zvítězila a Dany si vzal Lisu. Zrak mu operace přinesla jen dočasně, ale charakter jako on se s tim smířil. A žili šťastně až do smrti.(21.7.2009)

Co jsem čekal? Film plný trapných nevtipných scén s chudákem slepcem, který se snaží zapůspbit na holku, případně něco vážnějšího a nudnějšího. ●● A čeho jsem se dočkal? Průměrné romantické komedie s netradičním tématem, která mě příjemně překvapila - žádné dementní vtipy, děj celkem ok, zkrátka bavil jsem se. První půlka byla dokonce nadprůměrná, konec už moc umělý. Klasická oddychovka. ●● Za zmínku stojí i rozkošná Anjali Jay (představte si Catherine Bell jako Indku ;) ). ●● 70%(12.8.2008)

Rande na slepo - doslova a do písmene. Upřímně mít takového bratra jako má Dwaynee, tak mu nevěřím ani nos mezi očima a to už od mala. Sice má vždy velice dobré úmysly seznámit svého slepého bratra s nějakou dívkou, ale většinou je jeho výběr tak "exkluzivní" že to vytváří velice komické večery. Film nepostrádá ani romantiku a je plný vtipu . Happy end na závěr je skvělým koncem této velice dobré komedie. Zasmála jsem se a ne jednou a celým filmem nás provází krasavec v hlavní roli (sice slepý, ale v tomhle případě to u něj nehraje absolutně žádnou roli). Určitě doporučuji a dávám silné 4 hvězdy...!!!(4.8.2014)

• - Spoiler: První film, na který se dívá hlavní hrdina Danny (Chris Pine) po úspěšně provedené oční operaci, je Casablanca (1942). (Jizni Tlapa)