Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

POMO

Tarantinovou slabinou boli dialógy, Rodriguezovou slabinou je príbeh. Oba filmy sú napriek tomu štýlovými lahôdkami a konkrétne Planéta Teror je v rámci trash žánru absolútnym kingom. Na hviezdičkovej "troma stupnici" jasných 5*, na normálnej 3*. ()

Cival

Desperado žije! Rodriguez skvěle splnil zadání, když důvtipně napsal a zábavně zrežíroval výplach, v němž jsou drsňácké hlášky a nadhled zastoupeny v ideálním poměru. Sin City odpuštěno. ()

Lima

Trashová pocta jak má bejt. Pro nezasvěceného diváka, jehož obzor v hororovém žánru končí maximálně někde u hraběte Drákuly, to bude "zvrácená úchylnost" (slova mého kolegy z práce), ostatní si užijí tu tunu odkazů a neodolatelnou zhovadilost Rodriguezova dítka. Připojuji se k Ishovi - chci víc Grindhousu, Trejova mstitele s mačetami, vlkodlačí SS-manky a slasherovské řádění na Den díkuvzdání (včetně trampolíny :o))!! Ale stejně mám o chlup radši Tarantinův příspěvek do celého projektu, protože je osobitější a tím pádem i pro mě zajímavější. A rozhodně velký dík hazardérům Weinsteinovým, kteří se nebáli do tohoto odvážnýho nemainstreamového projektu vrazit svoje prachy. To, že potom bohužel splakali na výdělkem, je věc jiná. ()

Matty

Naše nejděsivější obavy se naplnily. Robert Rodriguez zcela rozmělnil svůj talent natočením zástupce toho nejpokleslejšího ze všech možných žánrů (když nepočítáme porno, ale k tomu nemají exploitační filmy příliš daleko). Hůř jej ani natočit nemohl, za což zaslouží jednu velkou pochvalu. Filmový materiál vypadá, jakoby prošel všemi čtyřmi žaludky nějakého přežvýkavce, dějová návaznost veškerá žádná (nevíte, jak dostat všechny hrdiny na jedno místo? Nápis „missing reel“ vám pomůže) Potěší, že se v dnešní době někdo odvážil natočit film, který věci neřeší, který se s ničím, ale opravdu s ničím…však ví víte co, kdyby kolem toho navíc nebyl takový hype, kdyby Grindhouse nebyl dobře promyšleným marketingovým tahem, nýbrž filmem natočeným „jen tak“, bylo by to milé. Je zde všechno, co si dokážete představit plus mnoho věcí, který si nejspíš představit nedokážete a je toho zatraceně hodně. Ještě před objevením nádherně jednoznačného názvu se na nás vyprsí Rose McGowan, jejímž křivkám je zasvěcená celá titulní sekvence a stejně jako většina ostatních scén má jediný účel – bavit nás. Planeta Teroru je nonstop akčním nářezem, kde nechybí krásné ženy s velkými injekčními stříkačkami, krásné ženy s velkými samopaly (namísto nohy), drsní týpci, jež mají důvod být pořádně nakrknutí, ani hnusní mutanti s nadlidskou silou. Mnohokrát mne napadlo, jestli tohle už není přece jenom trochu moc, jestli by se zde neslušelo krapet ubrat na tempu a množství přiúchylněných nápadů. Avšak, čekal jsem snad něco jiného? Nikoliv, takže předsudky stranou a enjoy! 80% Zajímavé komentáře: Visáč, ]V[()Rt ()

Tosim

No, původně mě napadlo, že umět točit takovéto podobné filmy je nepotřebná dovednost č. 96, ale vážně mě to dostalo. Někde je ta ona potřebná nadsázka dávkována úměrně, někdy je přehnaná, proto ty čtyři hvězdičky. I přes občasnou nechutnost jsem se vážně bavil, a to snímky o zombies opravdu nejou moje krevní sk... (chybí díl komentáře) ()

Enšpígl

Jóóó, tak to byl námrd jak prase. Doporučuji koukat při konzumaci nějakýho těžkýho jídla s omáčkou, pročistíte si totiž žaludek a znečistíte si WC a zřejmě trhnete i Váš osobní rekord v délce blití. Některý scény jsou totiž výživa nad výživu. Nejvýživnější je asi každá scéna zaměřená na fikání koulí, pro nás kluky velmi citlivé téma. Na jiné téma je zase ta kočka se samopalem místo nohy, asi už jsem úplnej úchyl, ale mě to přišlo nebetyčně sexy. Vlastně vůbec, v tomhle filmu co holka, to vítaný host v mý posteli. Film, kde lítají hlavy, ruce, nohy, fikají se koule, střílí se, bouchá to, požírají se lidi, vymačkává se hnis z těla přímo do ksichtu člověka je prostě rajcovní každým coulem. Žádná planeta ještě nebyla tak bombasticky stvořená, jako brutalitou obydlená, krví nasycená a zábavnou nadsázkou přeplněná Planeta Teror. ()

Cervenak

Najmohutnejšie gejzíry krvi z ľudských tiel, aké ste kedy videli! Sam Peckinpah by zbledol závisťou! ;-) Síce nie až také zábavné a nápadité, ako som čakal, ale rozhodne "grindhouseovejšie" ako Tarantinovo DP. Neslýchane kvalitné a čvachtavé gore efekty, Fergie "bezmozkovka" a dršnák Freddy frčiaci po ceste na detskej motorke. Chvíľami mi tiekli slzy od smiechu. ()

Isherwood

Ač je to k nevíře, Rodriguez filmovými znalostmi trumfuje i Tarantina a jeho Planeta Teror je naprosto dokonalým koncentrátem žánrových úchylek, vrtochů i nedostatků. Pátrat po smysluplnějším ději může leda tak ten, komu se trashová estetika hnusí, popř. si ji nikdy na vlastní divácké smysly nevyzkoušel. Nejodvázanější nášup roku, který vrší jeden nápad za druhým, kde vše korunuje Rose McGovan, kterou tímto pasuji na nejžhavější dračici letošní filmové sezony a Rodrigueze na nejodvážnějšího freaka, kterému se nic nepříčí (smrt zvířat či dětí). Chci okamžitě Machette, popř. Grindhouse II! ()

Malarkey

Planeta Teror je lehce o něčem jiném, ale vesměs je to hlavně planeta Grindhouse, která ukazuje, že v hlavě Rodrigueze a Tarantina není něco v pořádku a tenhle film je toho dost zdárným příkladem. Stačí se podívat na obrázky, zde na čsfd, a člověk si hned uvědomí, že toto není kdejaký filmový zážitek. Tohle je totiž ten dost možná nejlepší zážitek, co se týče béčkového filmu, že Rodriguez to tak natočil, jako počest béček, a přehání kde může. To přehánění se pak zobrazuje například ve scéně, kde holka má místo nohy kulomet a střílí s tím na nepřítele. Je to prostě blbost, která má být zábavná, ale mně to tak prostě nepřišlo. ()

MrHlad

Krvavé, vtipné, stylové, zábavné. Rodriguez Tarantina převálcoval, protože chtěl natočit film. Ne reklamu na svoje filmové znalosti. ()

T2

„ Z ojedinelej kompletnej projekcie filmov Grindhouse: Auto zabijak a Planet terror na Slovensku, sa nečakane stal nárez aký som doteraz ešte nezažil, plné kino sa zabávalo do popukania. “ /premietanie filmu na Cinematiku Piešťany 2007/ _Planéta teror je už iná káva oproti Autu zabijak, tá už pláva čisto len v béčkových vodách, možno dá sa povedať až dokonca v blahodarných céčkových vodách a sedí mu to po celú dobu ako ničomu doteraz. Príbeh si berie na paškvál hlavne zombii horory a príbeh je tým pádom vystužení tým naj čo tento žáner môže ponúknuť. Opustená vojenská základňa sa stáva zrodom týchto zmutovaných ľudí, po tom čo sa po krvavej prestrelke dostávajú zásoby nebezpečného plynu do ovzdušia. Zombíkmy napadnutí ľudia zapĺňajú nemocnicu, až postupne po ich mutácii prepukne invázia živých mŕtvych. Šerif mestečka ma odrazu plné ruky práce a potom, keď do akcie zapriahne aj svoj policajní tím o rieky krvi už nie je núdza... _Takáto bžunda sa nezažije každý rok a mal som to šťastie vidieť to v kine na festivale Cinematik Piešťany, spolu s Autom zabijak tak ako sa to premietalo v kinách USA plus aj s trailerom na Machette s Dannym Trejom. Nikdy som nezažil aby sa takto zabávalo obecenstvo v kine na nejakom filme ale stalo sa a som rád že som bol toho spanilého nárezu účastníkom. Film pre fajnšmejkrov starých čias a slušných vyšperkovaných béčok ako stvorený. _Režisér Robert Rodriguez ten sa veru pekne odviazal a neskutočne mu to sadlo, do svojho zombii paškválu napchal asi všetko čo sa dalo. S príbehom sa ani tak moc nehral , náročky vyznie tuctovo ale okolo neho navešal hláskujúcu penzu miestamy až suchých odfrkov, ktoré vás nenechajú na pochybách čomu ste sa upísali a tým vám upresnili že aký trademark má tento film. Samozrejme tento dvojblok filmov nie je pre široké publikum, lebo nie je tej šance aby aspoň polovička obecenstva pochopila o čo autorom tohto diela išlo. Dnešná kinematografia je už dosť zašlá a už len osvedčenou zaužívanou šablónou príbehov nám sprostredkúvava to čo sme už videli mnohokrát a popri tom si ani neuvedomujeme aké skutočné čaro majú filmy zo 70.rokov a už nehovoriac o tomto projekte ktorý nám ho dokonale priblížil. _„Planéta terror je spravená v tom najkrvavejšom a najnechutnejšom možnom prevedení, utrhnuté končatiny, prúd krvi vytryskne pri obyčajnom priestrele, nechýbajú ani upadajúce genitálie, či toxicky nabubralé ksichty, výborní paradajkový pretlak a boj o jeho recept - presne toto je Planeta terror.“ _Vo svojich úlohách dominujú Rose McGowan ako go-go tanečnica Cherry Darling a budúca komička s jednou nohou čo bol pre film zásadný vtip, Freddy Rodriguez ten len potvrdzuje že úlohy drsňákov mu sadnú ako uliate, tu nám predvádza El Wraya čo nemá problém prešpikovať sa pomedzi zombíkov len s malým nožom a popri tom sa aj uhnúť striekajúcej krvi aby sa nenakazil, Josh Brolin ako doktor William Block ktorý nič nedaruje svojej nevernej „lesbickej“ žene doktorke Dakote Block v podaní Marley Shelton , na scéne nechýbal ani kuchár výborného rajčinového pretlaku J.T.Hague Jeff Fahey a jeho náprotivok šerif Hague Michael Biehn bojujúci v mene spravedlnosti a hlavne získania receptu na vytúžený pretlak, dokonca aj Bruce Willis si tu sekol roličku a rovno veliteľského zombíka poručíka Muldoona, v radoch zombii sa ukázal aj Quentin Tarantino s upadajúcimi ..., no myslím že zoznam hercov bol nadmieru slušný. Projekt Grindhouse: Auto zabijak a Planet terror v číslach, pre USA to išlo ako jeden celok pre zbytok sveta už rozkuskovane na dva filmy ║Rozpočet$67milionovTržby USA $25,037,897(dvojfilm)║Tržby Celosvetovo Death Proof:$29,830,027 , Planet terror:$11,158,777(mino USA)║ ▐ Tržby za predaj DVD v USA $34,632,023 //počet predaných kusov 1,599,723/videl v kine 2x: 95%/ () (méně) (více)

imf

Nemůžu si pomoct, ale je to nejzábavnější Rodriguezův film od Desperada. Nic tu nedává smysl, ale je to akční nátřesk s maximální stylizací, který se narozdíl od Tarantinova Deathproof nesnaží tvářit seriózně. Robert dostal lopatičku a zručně zryl celé pískoviště. Zombie vyhlazovačka bez jakýchkoliv podtextů, jen s přehlídkou známých tvářích, zábavných klišé a špičkových gore efektů. Kéž by si to nadšení Rodriguez odnesl i do dalších filmů. (70%) ()

Djkoma

Druhá půlka jednoho celku. Planet teror se hlásí do služby a doplňuje tak Death proof. Společně tvoří Grinhouse a pokud budete chtít a na internetu (youtube) si najdete zbylé fake trailery, budete mít konečně stejný pocit jako měli "Ti šťastní" američané, když na obojí dohromady šli naráz do kina. Osobně jim nezávidím, protože nejsem člověk, co má v pokoji 4 plakáty Pulp Fiction (pokaždé s jinou postavou a to jen proto, že mi ostatní neprodali ...) a spí s Biblí od Quentina Tarantina pod polštářem (a to jsem vynechal originální kytaru Banderase z Desperada koupenou na eBay). To se mě opravdu netýká a QT je pro mě jen obyčejný pošuk, který potkal jiného pošuka, který dřív uměl točit, ale teď všechen svůj talent snaží ztratit na šílených snímcích jako jsou Spy kids nebo Žraločák a Lávovka. Zpět k Planet teroru. Bál jsem se, že tato pocta Béčkovým snímkům bude totální kravina, při které se ukoušu nudou stejně jako u předešlé části, death proofu. Pravda byla však jinde a chvílemi jsem se bavil velmi zvráceným humorem, ale hlavně díky mnoha vtípkům, kterým je film propleten(např. ztracený kus filmu, "ten, co nikdy nemine..."). Všechny "béčkárny" včetně vzhledu celého snímku se povedli, ale i tak nemohu říct, že snímek nějak výrazně funguje a je skvělý. Zasmál jsem se, párkrát se ironicky pousmál a tak to pro mě končí. Nic víc nic méně. Jako poctu to beru a snímek ukazuje schopnosti Rodrigueze natočit dobrý film. Bohužel musím hne dodat, že jsou vidět i jeho obrovské slabiny v tempu, celkovém napětí a akčních scénách, které kdyby nebyly jen "Bum Bum" tak by je pravděpodobně nezvládl. S tímto vědomím, že RR nikdy asi nenatočí pořádný Áčkový snímek musím doufat, že aspoň nebude točit pastelově barevné 3D slátaniny s Quentinem v roli vypravěče. ()

Renton

Grindhouse: Jelikož jsem viděl Grindhouse v původní double feature verzi včetně fake trailerů a nikoliv rozsekaný na dílčí segmenty, volím i komentář jako celek. ____ Machete Scénář: Robert Rodriguez .. Konspirace, jižanský temperament, násilí, nahota. Tím se prezentuje Machete. Námět, pomsta zabijáka, zní sice omšele, ale prostředí a prostředky, které by hrály významnou roli zní lákavě. K tomu Danny Trejo, mno těším se! I proto, že jde o zatím jediný fiktivní trailer, který se dočká realizace. 60%. ____ Planet Terror Scénář: Robert Rodriguez .. Na tyto splatter hrátky prostě nejsem. Zápletka s únikem plynu, po kterém lidé mutují ve vraždící hovadí, je provařená skoro tolik, jako většina zbylého děje. Uměle vyrobená patina le sedmdesátých je spíše otravná než cool (to platí pro celý Grindhouse). Ani miláček Willis to v mých očích nezachránil, neměl na to prostor. Někdo bude určitě spokojen, já však dávám dvě hvězdy s tím, že to je pro film ještě spíše úspěch, protože nemám problém jít v případe obdobných snímků i (nej)níže. 40%. ____ Werewolf Women of the S.S. Scénář: Rob Zombie .. Tak tohle si nechám líbit! Konečně někoho napadlo začít těžit teorie o nacistických pokusech v paranormálních a okultních vědách, s pokusy na lidech apod. Konkrétní trailer lehce nadprůměrný, ale i kdyby z něj zbyly jen ty sexy zpívající nacistky a hlavně eso Nick Cage, který i na ploše několika sekund a jedné repliky dokáže zachránit více než mnohdy za celý (jeho) film, pořád je to fajn vzpomínka a naděje na. Tohle téma je totiž silné a lákavé. 70%. ____ Don´t Scénář: Edgar Wright .. Hodně černý nádech je typický pro celou tvorbu Edgar Wright. Zda by se tentokrát neutopil v přehnané bizarnosti a doslovné citaci zůstane nezodpovězenou otázkou. Don´t! Don´t! Don´t! Nebo radši ano! :o) 60%. ____ Thanksgiving Scénář: Jeff Rendell, Eli Roth .. Jako malá ochutnávka různých parafrází, hrubého vtipu, drsných mordů a Eliho typicky sexistického podtextu je to fajn, ale rozhodně netoužím po vzniku další celovečerní hovadiny z jeho p(é)ra. Prostě tomu frajerovi nevěřím a pochybuji, že vše nad stopáž traileru by nebyla prázdná sračka ala Hostel. 50%. ____ Death Proof Scénář: Quentin Tarantino .. Mám Tarantina rád, Kill Pulp miluji, ale tímhle pokusem nezabodoval na mojí strunu. Že totiž pojme slasher o vražedném autě (jakkoliv je tato myšlenka originální, realizace ji ničí) jako samolibé a místy únavně zdlouhavé pindání ženských kroužků s minimem akce, jsem nečekal. Jelikož jde o vražedné auto až v poslední řadě už trailer v tomto směru nehezky klame. Když pak samotný děj filmu QT rozsekne, asi po vzoru samotného konceptu Grindhouse, na dvě nesourodé poloviny, chvílemi tak přemýšlím, která měla více zbytečnějších momentů. Ještě že se místy objeví Kurt Russell (vidíte to, on je tak upozaděn, že jsem na něj málem zapomněl) a trochu to rozhrábne, nejen svým šarmem. Bohužel je jeho postava vyobrazena dosti účelně a v každé polovině děje je to vlastně takřka odlišný charakter (suverén-srab). To je poslední kapka do tohoto podivného slepence žánrových odkazů a narážek. Přes zvládnutou formu, několik cool dialogů i scén samotných to není film, který bych potřeboval vidět znovu (možná zajdu ve Varech na půlnoční prodlouženou verzi, ale to jen z „nouze“:o)). A už vůbec to není směr, po kterým by měl Tarantino pokračovat.. 60%. ____ Závěr: jak je z textu výše zjevné, nejsem nejspíš cílová skupina pro double feature Grindhouse filmy, přesto si myslím, že předem avizovaných 60 minut na jeden film by bylo tak akorát na nadupanou spršku citací a žánrových poct v chatrně vypadající vizáži s minimem tvůrčího obohacení. GH - 55%. () (méně) (více)

Adrian

V ramci stylu Rodriguez dokazuje, ze v mladosti z kopirovaneho "videl". Lenze tam kde tridsat rokov dozadu podobne B-ckove filmy burali tabu, dnes Rodriguez jednoduchym kopirovanim stylu bez pridania vlastnej hodnoty nema sancu na celovecernej stopazi plne zaujat divakovu pozornost. Nehovoriac o tom, ze to umyslene poskodenie filmovej kopie je vazne stalym opakovanim neskutocne otravne a navyse aj podlo zbabele (smutno prekvapivo aj u Tarantinovej polky) ;-), pretoze NASLEDUJE SPOILER: pre muzske oko potencialne zaujimava scena je ukoncena oznamenim o missing reel. [NY screening] ()

Rimsy

5 hvězdiček se může leckomu zdát trochu moc, i já jsem dlouho dumal, zda-li by 4 nebyly vhodnější, ale prostě to nešlo jinak... Geniální originalita pánů Tarantina a Rodrigueze, která je vedla k vymyšlení a natočení těchto filmů, si opravdu zaslouží jen ten největší respekt. Pocta béčkovým hororům o zombících se v Rodriguezově podání nese ve velkém akčním stylu, kdy divák nemá ani chvilku oddychu -> bod. Dobře zvolení herci (nádherná Rose, stálice jako Bruce nebo QT) -> další bod. Perfektně přehnaný naturalismus, výborné natočení s oldschool-lookem, samé fuckovací či vtipné scénky, ... -> body, body, body... A konečně zařazení trailerů na fiktivní filmy - dokonalý tah, vytahující mé hodnocení na finálních 5. "The Women-Werewolf of the SS" a "Don't" jsou opravdu k popukání!:) EDIT: Po pěti letech znovu viděno a musím jít s hodnocením hned o dvě hvězdy níž. Ty mé chvalozpěvy byly přehnané. Zábavné to sice je, ale jako celek film moc nefunguje, příběh je vyloženě pitomý, ale u Rodrigueze to nemusí být na škodu:). Přesto je to ovšem velmi zábavné pokoukání - ale jak skončí, tak si na tenhle film ani nevzpomenete... ()

DaViD´82

Tam kde Robert Rodriguez ztrácí na svého kolegu po filmařské stránce, nápaditosti, vymazlenosti stylu a vůbec formou celkově, tak paradoxně získává na zábavnosti právě tím, že se narozdíl od Quentina nesnaží z tohoto žánru vytřískat "něco více" než na co má. Tohle je prostě pouze blbé déčko na n-tou, které to o sobě ví a díky nadsázce a střízlivé stopáži zvládá bavit po celou dobu. ()

Superpero

V životě bych to nečekal, ale Tarantinův Death Proof se mi líbil víc. Můj oblíbenec Robert Rodriguez jako by ztratil dech. Přišlo mi to takový nemastný neslaný a to i díky hudbě, která fungovala v ponurém Sin City, ale do tohohle filmu by se spíš hodili Motorhead, Molotov, nebo něco takovýho. Herecky dobrý (Freddy Rodriguez je fakt mazák), ale dějově zmatený i na měřítka zombie filmu. Škoda přeškoda, že se vytratila ta svěžest Desperada a Fakulty. ()

Shadwell

Tento film je jako křehká nádoba, masitý flakón s krví a volnými vnitřnostmi, které čekají, až se rozlijí. Rodriguez dokázal to, s čím má většina filmařů dost problém – zrealizoval neskutečně brutální entertainment a použil k tomu áčkový filmový vyjadřovací prostředky. ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)