Reklama

Reklama

Grindhouse: Planeta Teror

  • Česko Planeta Teror (více)

Obsahy(1)

Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 017)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jóóó, tak to byl námrd jak prase. Doporučuji koukat při konzumaci nějakýho těžkýho jídla s omáčkou, pročistíte si totiž žaludek a znečistíte si WC a zřejmě trhnete i Váš osobní rekord v délce blití. Některý scény jsou totiž výživa nad výživu. Nejvýživnější je asi každá scéna zaměřená na fikání koulí, pro nás kluky velmi citlivé téma. Na jiné téma je zase ta kočka se samopalem místo nohy, asi už jsem úplnej úchyl, ale mě to přišlo nebetyčně sexy. Vlastně vůbec, v tomhle filmu co holka, to vítaný host v mý posteli. Film, kde lítají hlavy, ruce, nohy, fikají se koule, střílí se, bouchá to, požírají se lidi, vymačkává se hnis z těla přímo do ksichtu člověka je prostě rajcovní každým coulem. Žádná planeta ještě nebyla tak bombasticky stvořená, jako brutalitou obydlená, krví nasycená a zábavnou nadsázkou přeplněná Planeta Teror. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Trashová pocta jak má bejt. Pro nezasvěceného diváka, jehož obzor v hororovém žánru končí maximálně někde u hraběte Drákuly, to bude "zvrácená úchylnost" (slova mého kolegy z práce), ostatní si užijí tu tunu odkazů a neodolatelnou zhovadilost Rodriguezova dítka. Připojuji se k Ishovi - chci víc Grindhousu, Trejova mstitele s mačetami, vlkodlačí SS-manky a slasherovské řádění na Den díkuvzdání (včetně trampolíny :o))!! Ale stejně mám o chlup radši Tarantinův příspěvek do celého projektu, protože je osobitější a tím pádem i pro mě zajímavější. A rozhodně velký dík hazardérům Weinsteinovým, kteří se nebáli do tohoto odvážnýho nemainstreamového projektu vrazit svoje prachy. To, že potom bohužel splakali na výdělkem, je věc jiná. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Naše nejděsivější obavy se naplnily. Robert Rodriguez zcela rozmělnil svůj talent natočením zástupce toho nejpokleslejšího ze všech možných žánrů (když nepočítáme porno, ale k tomu nemají exploitační filmy příliš daleko). Hůř jej ani natočit nemohl, za což zaslouží jednu velkou pochvalu. Filmový materiál vypadá, jakoby prošel všemi čtyřmi žaludky nějakého přežvýkavce, dějová návaznost veškerá žádná (nevíte, jak dostat všechny hrdiny na jedno místo? Nápis „missing reel“ vám pomůže) Potěší, že se v dnešní době někdo odvážil natočit film, který věci neřeší, který se s ničím, ale opravdu s ničím…však ví víte co, kdyby kolem toho navíc nebyl takový hype, kdyby Grindhouse nebyl dobře promyšleným marketingovým tahem, nýbrž filmem natočeným „jen tak“, bylo by to milé. Je zde všechno, co si dokážete představit plus mnoho věcí, který si nejspíš představit nedokážete a je toho zatraceně hodně. Ještě před objevením nádherně jednoznačného názvu se na nás vyprsí Rose McGowan, jejímž křivkám je zasvěcená celá titulní sekvence a stejně jako většina ostatních scén má jediný účel – bavit nás. Planeta Teroru je nonstop akčním nářezem, kde nechybí krásné ženy s velkými injekčními stříkačkami, krásné ženy s velkými samopaly (namísto nohy), drsní týpci, jež mají důvod být pořádně nakrknutí, ani hnusní mutanti s nadlidskou silou. Mnohokrát mne napadlo, jestli tohle už není přece jenom trochu moc, jestli by se zde neslušelo krapet ubrat na tempu a množství přiúchylněných nápadů. Avšak, čekal jsem snad něco jiného? Nikoliv, takže předsudky stranou a enjoy! 80% Zajímavé komentáře: Visáč, ]V[()Rt ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

No, původně mě napadlo, že umět točit takovéto podobné filmy je nepotřebná dovednost č. 96, ale vážně mě to dostalo. Někde je ta ona potřebná nadsázka dávkována úměrně, někdy je přehnaná, proto ty čtyři hvězdičky. I přes občasnou nechutnost jsem se vážně bavil, a to snímky o zombies opravdu nejou moje krevní sk... (chybí díl komentáře) ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Ač je to k nevíře, Rodriguez filmovými znalostmi trumfuje i Tarantina a jeho Planeta Teror je naprosto dokonalým koncentrátem žánrových úchylek, vrtochů i nedostatků. Pátrat po smysluplnějším ději může leda tak ten, komu se trashová estetika hnusí, popř. si ji nikdy na vlastní divácké smysly nevyzkoušel. Nejodvázanější nášup roku, který vrší jeden nápad za druhým, kde vše korunuje Rose McGovan, kterou tímto pasuji na nejžhavější dračici letošní filmové sezony a Rodrigueze na nejodvážnějšího freaka, kterému se nic nepříčí (smrt zvířat či dětí). Chci okamžitě Machette, popř. Grindhouse II! ()

Galerie (35)

Zajímavosti (42)

  • Robert Rodriguez přišel s myšlenkou natočení Planety Teror, už když dělal na filmu Fakulta (1998). Řekl tehdy Elijahu Woodovi a Joshovi Harnettovi, že zombie filmy se jednou významným způsobem vrátí. Chtěl být první, až se to stane, tak začal připravovat scénář, zasekl se ale na 30. straně. Když se potom pustil do dalších projektů, zombie filmy se vrátily - přesně, jak předpovídal. (HappySmile)

Reklama

Reklama