Grindhouse: Planeta Teror

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Znatelně zábavnější než Tarantinův pokus. Toto je sympaticky nekorektní drsná zombie komedie vyvedená v stylové patině 70. let a plná cool chuťovek, kt......(část komentáře chybí, omlouváme se za nepříjemnosti)....... a druhým takovým momentem, který mě dostal, je scéna "pistole v rukách dítěte". Zkrátka Rodriguez po Sin City opět dokazuje, že nevyměkl, a do sběru stále nepatří.(7.10.2007)

Naše nejděsivější obavy se naplnily. Robert Rodriguez zcela rozmělnil svůj talent natočením zástupce toho nejpokleslejšího ze všech možných žánrů (když nepočítáme porno, ale k tomu nemají exploitační filmy příliš daleko). Hůř jej ani natočit nemohl, za což zaslouží jednu velkou pochvalu. Filmový materiál vypadá, jakoby prošel všemi čtyřmi žaludky nějakého přežvýkavce, dějová návaznost veškerá žádná (nevíte, jak dostat všechny hrdiny na jedno místo? Nápis „missing reel“ vám pomůže) Potěší, že se v dnešní době někdo odvážil natočit film, který věci neřeší, který se s ničím, ale opravdu s ničím…však ví víte co, kdyby kolem toho navíc nebyl takový hype, kdyby Grindhouse nebyl dobře promyšleným marketingovým tahem, nýbrž filmem natočeným „jen tak“, bylo by to milé. Je zde všechno, co si dokážete představit plus mnoho věcí, který si nejspíš představit nedokážete a je toho zatraceně hodně. Ještě před objevením nádherně jednoznačného názvu se na nás vyprsí Rose McGowan, jejímž křivkám je zasvěcená celá titulní sekvence a stejně jako většina ostatních scén má jediný účel – bavit nás. Planeta Teroru je nonstop akčním nářezem, kde nechybí krásné ženy s velkými injekčními stříkačkami, krásné ženy s velkými samopaly (namísto nohy), drsní týpci, jež mají důvod být pořádně nakrknutí, ani hnusní mutanti s nadlidskou silou. Mnohokrát mne napadlo, jestli tohle už není přece jenom trochu moc, jestli by se zde neslušelo krapet ubrat na tempu a množství přiúchylněných nápadů. Avšak, čekal jsem snad něco jiného? Nikoliv, takže předsudky stranou a enjoy! 80% Zajímavé komentáře: Visáč, ]V[()Rt(1.6.2007)

Rodriguez svého "bratra" Tarantina porazil na hlavu ne proto že by byl lepší režisér, ale proto že se narozdíl od do sebe zahleděného individua rozhodl natočit film nejen pro své vlastní bulvy, ale i pro diváky. A podařilo se mu to takřka na jedničku. Planeta Teror je hláškami nabítá, třeskutá akční jízda, v níž se první polovina zaměřuje hlavně na postavy, aby v té druhé rozjela efektní show, plnou rozstřílených zombíků, zvrácených výjevů a fascinujícím způsobem zábavných momentů. Takhle měl Grindhouse vypadat celý. Jako totálně céčkové dílo bez hlubší myšlenky, ne jako film sobce, jenž se snaží celému světu ukázat, kolik filmových "klenotů" zná.(15.8.2007)

Nemůžu si pomoct, ale je to nejzábavnější Rodriguezův film od Desperada. Nic tu nedává smysl, ale je to akční nátřesk s maximální stylizací, který se narozdíl od Tarantinova Deathproof nesnaží tvářit seriózně. Robert dostal lopatičku a zručně zryl celé pískoviště. Zombie vyhlazovačka bez jakýchkoliv podtextů, jen s přehlídkou známých tvářích, zábavných klišé a špičkových gore efektů. Kéž by si to nadšení Rodriguez odnesl i do dalších filmů. (70%)(17.7.2007)

Megasračka! Totální béčková podívaná s jednou lepší (horší) hláškou za druhou! Největší masakr ve velkém stylu od Braindeadu! Slátanina! Film ze kterého je cítit nefalšované zapálení! ZÁBAVA! P.S. viděl jsem Grindhouse v kině v celku i s trailerem Machete a byl to nářez, Tarantino - Rodriguez 0:1 Don't shoot yourself. Don't shoot each other. And especially... don't shoot me.(2.10.2007)

• - Scéna, kde Dakota vyskočí z okna a přistane na kontejnerech, byla natáčena dvakrát. Nejdříve vyskočila její doublerka z původní výšky na velkou žíněnku, potom vyskočila herečka Dakoty z malé výšky z lešení na kontejnery. (HappySmile)

• - Na place pouštěl Robert Rodriguez soundtracky z filmů Útěk z New Yorku (1981) a Věc (1982), aby navodil tu správnou atmosféru. (HappySmile)

• - Spoiler: Když se Rodrigueze ptali na konec filmu, odpověděl: "Uvažuju o takovém anti-konci oproti Armádě temnot (1992). V Armádě temnot se Ash vrátí do svého normálního životního prostředí a bojuje s nemrtvými. V mojí Planetě Terror jsou postavy vyňaty ze svého životního prostředí a teď musí bojovat s nemrtvými v neúrodnější krajině. (HappySmile)