Grindhouse: Planeta Teror

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Auto zabiják od Tarantina sem sice ještě neviděl, ale Planeta teror je strašnej masakr. První třetina je ještě taková pomalejší, kde Rodriguez seznamuje s dějem a představuje hlavní postavy, ale už i tam je poznat, že Rodrigezovi se fak povedla navodit ta atmosféra starejch béčkovejch hororů, ale pak už to Robert nevydrží a servíruje jednu krutou a děsne hustou scénu za drhou ve stylu slasherů 70-80 tých let, kde stříkaj litry krve, všudě lítaj střeva hlavy, ruce a prsty a do toho hlavní postavy házej drsný a děsně vtipný hlášky. Sice to Rodriguez už koncem filmu celkem přehání, ale taková scénka s naklaďákem na mě určitě nějaký stopy zanechá, ta byla jak z carmageddonu, ale ještě drsnější. Rodriguez si mě svým dílem prostě získal(24.8.2007)

Znatelně zábavnější než Tarantinův pokus. Toto je sympaticky nekorektní drsná zombie komedie vyvedená v stylové patině 70. let a plná cool chuťovek, kt......(část komentáře chybí, omlouváme se za nepříjemnosti)....... a druhým takovým momentem, který mě dostal, je scéna "pistole v rukách dítěte". Zkrátka Rodriguez po Sin City opět dokazuje, že nevyměkl, a do sběru stále nepatří.(7.10.2007)

Nemalá jízda! Jednoznačně o dost lepší polovina Grindhousu (MrHlad to vystihl dokonale) - Robert se zas jednou předvedl jako hračička se solidním talentem, o Bruceovi je už dávno známo, že by se pro pobavení lidu klidně roztrhal (guess who killed Bin Laden) a Quentin se odteď dává jen na hraní perverzáků a končí s režírováním i se sexem. Tu bundu sem hledal dva tejdny...dva tejdny...(21.9.2007)

Tohle byl Teror na moji bránici. Když se Bruce zeptal: Where´s the shit? Smála sem se, že to musela slyšet celá Planeta. Sayid z Lost se konečně začíná prosazovat i jinde. Měla sem se spíš podívat na původní verzi, ne na SE- poněvadž se to místy táhlo. Jo a taky doufám, že se po tomle zážitku nebude bát jít ke kožnímu, protože kdo ví, co za sliz se může vyklubovat třeba ze zdánlivě nevinného oparu. A mimochodem- to by člověk neřekl, jak vhod může přijít dětská motorka..(21.10.2007)

Maximálna šialenosť. Presne to, čo som očakával. Potrhlé, nechutné, totalcool nakladačka plná najčiernejších hlášok, na ktorých som sa aj schuti posmial, hustých výrazov a hektolitrov krvi. Úplná absencia scenára a logickosti, čo miestami aj vadí, ale pekelná jazda masakru, hercov a efektov, ktoré si horrory 80tych rokov dovoliť nemohli, to proste vymaže. 80%.(11.9.2007)

• Rose McGowan

• - Rose McGowan původně navrhovala do role Ela Wraye (Freddy Rodríguez) svého kamaráda Rey-Phillipa Santose. (HappySmile)

• - Scéna, kde Dakota vyskočí z okna a přistane na kontejnerech, byla natáčena dvakrát. Nejdříve vyskočila její doublerka z původní výšky na velkou žíněnku, potom vyskočila herečka Dakoty z malé výšky z lešení na kontejnery. (HappySmile)

• - Wray (Freddy Rodríguez) hovorí Cherry (Rose McGowan) "Palomita", čo v preklade zo španielčiny znamená "holubička". Je to tiež tetovanie, ktoré zdobí jeho zápästie. (Sociopath)