Grindhouse: Planeta Teror

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Nemalá jízda! Jednoznačně o dost lepší polovina Grindhousu (MrHlad to vystihl dokonale) - Robert se zas jednou předvedl jako hračička se solidním talentem, o Bruceovi je už dávno známo, že by se pro pobavení lidu klidně roztrhal (guess who killed Bin Laden) a Quentin se odteď dává jen na hraní perverzáků a končí s režírováním i se sexem. Tu bundu sem hledal dva tejdny...dva tejdny...(21.9.2007)

Jóóó, tak to byl námrd jak prase. Doporučuji koukat při konzumaci nějakýho těžkýho jídla s omáčkou, pročistíte si totiž žaludek a znečistíte si WC a zřejmě trhnete i Váš osobní rekord v délce blití. Některý scény jsou totiž výživa nad výživu. Nejvýživnější je asi každá scéna zaměřená na fikání koulí, pro nás kluky velmi citlivé téma. Na jiné téma je zase ta kočka se samopalem místo nohy, asi už jsem úplnej úchyl, ale mě to přišlo nebetyčně sexy. Vlastně vůbec, v tomhle filmu co holka, to vítaný host v mý posteli. Film, kde lítají hlavy, ruce, nohy, fikají se koule, střílí se, bouchá to, požírají se lidi, vymačkává se hnis z těla přímo do ksichtu člověka je prostě rajcovní každým coulem. Žádná planeta ještě nebyla tak bombasticky stvořená, jako brutalitou obydlená, krví nasycená a zábavnou nadsázkou přeplněná Planeta Teror.(20.9.2007)

Ze začátku to byla celkem nuda, krom toho, že tam byly herečky Rose McGowan a Stacy Ferguson, (ta ví, jak se naklonit nad autem :-)), ale potom to přešlo do ultra kruté zábavy. Myslím, že sama Rose vynesla rozsudek nad filmem, když kolem 50. minuty řekne "To je ale ptákovina". Nezbývá než dodat, že zábavná.(4.6.2009)

• RHK

Rodriguez klesl od časů Mariachiho a Desperada se svou částí Grindhousu - Planetou Teror nejníže, jak to šlo. Je mi vcelku jedno, zda pro efekt, nebo s potěšením. Získává tak v mých očích titul největšího úchyla mezi režiséry (a doufám, že jedny z těch ustřihnutých koulí byly jeho - psali, že prý si vše stříhá sám). Filmově taky raději no comment. Kdo nevěří, má zde trailery: http://www.csfd.cz/film/221616-grindhouse-planeta-teror-grindhouse-planet-terror/videa/(1.11.2009)

Planetu jsem viděl s pár měsícovým spožděním po Tarantinově Death Proof. No a jelikož je hravost ústředním motivem obou snímků, proč je stejně hravě nesrovnat a neokomentovat? Tarantino poráží Rodriguéze K.O. se slušným bodovým náskokem k tomu. Nejde mi ani tak o to, že je Tarantino dospělejší a chytřejší filmař a jeho Death Proof je daleko víc "cool", ale hlavně mi mnohem víc sedí jeho smysl pro humor (ať už v jazyce mluveném či filmovém). Rodriguezova taškařice, ne nepodobná té z Od Soumraku do Úsvitu, staví na sebeparodii a neskutečné nadsázce, baví, občas i lehce rozsměje, ale výsledek je prostě slabší. Ne však špatný! :) Bavte se. 60%(28.5.2008)

• Rose McGowan

• - Efekt nohy s kulometem byl dosažen tak, že Rose McGowan chodila se zafixovanou nohou, aby ji měla strnulou. Navíc ji měla omotanou zelenou nebo šedou bandáží. (HappySmile)

• - Felix Sabates, který hraje Dr. Felixe, je ve skutečnosti opravdý doktor a je praktickým lékařem režisére Roberta Rodrigueze. (HappySmile)

• - Wray (Freddy Rodríguez) dostane v restauraci krabičku cigaret "Red Apples". Fiktivní značka cigaret, která se objevuje ve filmech Quentina Tarantina jako např. v Pulp Fiction, kde o ně v baru žádá Bruce Willis nebo ve filmu Kill Bill, kde je v hale na letišti obrovský reklamní plakát této značky. (c.tucker)