poster

Grindhouse: Planeta Teror

 • Česko

  Planeta Teror

 • USA

  Planet Terror

 • angličtina

  Grindhouse: Planet Terror

 • Slovensko

  Grindhouse: Planéta Teror

 • Velká Británie

  Planet Terror

 • Nový Zéland

  Planet Terror

 • Austrálie

  Planet Terror

 • Kanada

  Planet Terror

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Ze začátku to byla celkem nuda, krom toho, že tam byly herečky Rose McGowan a Stacy Ferguson, (ta ví, jak se naklonit nad autem :-)), ale potom to přešlo do ultra kruté zábavy. Myslím, že sama Rose vynesla rozsudek nad filmem, když kolem 50. minuty řekne "To je ale ptákovina". Nezbývá než dodat, že zábavná.(4.6.2009)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Robert Rodriguez a Graeme Revell: 1. Grindhouse (Main Titles) ,2. Doc Block (Robert Rodriguez & Carl Thiel) ,3. Sickos (Robert Rodriguez & Graeme Revell) ,4. You Belong to Me - Performed by Rose McGowan (Pee Wee King, Chilton ,5. Go Go Not Cry Cry (Robert Rodriguez & Rick Del Castillo) ,6. Hospital Epidemic (Graeme Revell & Robert Rodriguez) ,7. Usless Talent #32 - Performed by Rose McGowan (Rebecca Rodriguez & ,8. His Perscription...Pain (Robert Rodriguez & Carl Thiel) ,9. Cherry Darling ,10. The Grindhouse Blues ,11. El Wray ,12. Police Station Assault ,13. Dakota (Robert Rodriguez & Carl Thiel) ,14. Zero to Fifty in Four ,15. Fury Road ,16. Helicopter Sicko Chopper (Graeme Revell & Robert Rodriguez) ,17. The Ring in the Jacket (Robert Rodriguez & George Oldziey) ,18. Killer Legs (Robert Rodriguez & Rick Del Castillo) ,19. Melting Member (Graeme Revell & Robert Rodriguez) ,20. Too Drunk to **** - Performed by Nouvelle Vague (Jello Biafra) ,21. Cherry's Dance of Death - Performed by CHINGON ,22. Two Against the World - Performed by Rose McGowan (Rebecca Rodriguez(3.6.2011)

 • Karlos80
  ****

  Jako velký příznivec a obdivovatel starých 60' a 70' amerických exploitation grindhousů, jsem byl na tento film skutečně natěšen, na kvalitně zpracovaný snímek z této kategorie se vždycky rád podívám a toto byla prostě ve své žánrové kategorii jistě bomba! Perfektně namíchaný navíc i vtipný (černý humor a notná dávka nadsázky) a hláškovitý (komické hlášky) mix všemožných speciálních efektů a nejrůznějších možných nových triků (kulometná noha Rose McGowan, sekající vrtule vrtulníku těsně nad zemí, náklaďák) , masek, makeupů, litrů sirupu, prostě a jednoduše masigo zombie (i když tady toto označení je značně sporadické) horor par excellance. + atmosféra, akce, speciální efekty, triky, masky, kostýmy, dekorace, hudba a především i digitální kamera. - snad ani není, možná slabší děj ale přesto film baví a stojí za pozornost..Druhý projekt Grindhouse o poznání lepší než první Death Proof, ale zas každý s úplně jiným rukopisem, takže nelze srovnávat. Pro mne ale klání T vs. R 0:1 ale co se týče hraní je natom zas líp Quentin:-) Rodriguez nezklamal, pro jiného režiséra by to byl asi už navždy těžko překonatelný film, pro Rodrigueze jen lepší průměr a možná nová výzva...(16.8.2008)

 • Superpero
  ***

  V životě bych to nečekal, ale Tarantinův Death Proof se mi líbil víc. Můj oblíbenec Robert Rodriguez jako by ztratil dech. Přišlo mi to takový nemastný neslaný a to i díky hudbě, která fungovala v ponurém Sin City, ale do tohohle filmu by se spíš hodili Motorhead, Molotov, nebo něco takovýho. Herecky dobrý (Freddy Rodriguez je fakt mazák), ale dějově zmatený i na měřítka zombie filmu. Škoda přeškoda, že se vytratila ta svěžest Desperada a Fakulty.(16.9.2007)

 • Subjektiv
  **

  Velmi rád bych řekl, že Rodriguez povýšil brak na umění, ale opak je pravdou, on ponížil umění na brak. Příběh je naprosto zhovadilý a pan režisér se od tohoto faktu snaží odvrátit pozornost nadsazenými přestřelkami, drsňáckým chováním postav, výbuchy, cákanci krve, slizem, říznou hudbou a podobnými formálními hrátkami. V mém případě se mu to ovšem dařilo jen asi prvních pár minut a pak zase až posledních pár minut. Dá se namítnout, že Rodriguez stvořil přesně to, co chtěl - podřadné béčko oblečené do velmi zručně ušité nablýskané áčkové róby. Dá se ale i namítnout to, že s jeho talentem je odsouzeníhodné již to, že právě tohle chtěl.(2.9.2007)

 • - Ve scéně, kdy El Wray (Freddy Rodríguez) zemře, je zřetelně vidět, že se jeho hrudník nadále zvedá. (Annggeel)

 • - John Carpenter, který skládá hudbu ke svým vlastním filmům, byl původně vybrán, aby složil soundtrack i pro Planetu Teror. Nicméně Robert Rodriguez se rozhodl, že místo skladatele převezme sám a ve filmu zazní pouze pár útržků z Carpenterova Útěku z New Yorku (1981). (HappySmile)

 • - V úvodní scéně, kdy Cherry Darling (Rose McGowan) tančí u tyče, je možné v zrcadlech zahlédnout celý filmový štáb. (Ondrej120)