Grindhouse: Planeta Teror

Grindhouse: Planet Terror

Planet Terror

Grindhouse: Planéta Teror

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Dávám spíš 3 a půl. Je to sranda, ale jen do tehdy než se ukáže že je to všechno točený na efekt a na obrazovce se objeví hláška "Missing Reel" a posune nás cca. o půl hodiny v ději do předu.(22.6.2007)

Pocket motorka(8.9.2007)

Stejně tak jako Auto zabiják, i tohle je pro mě naprosto úžasná podívaná, kterou hltám kdykoli se na ni koukám. Fergie v roli lesbické milenky, psychopatický Josh Brolin, rozkošná Marley Shelton a odpudivý Bruce Willis, ano ano...(1.10.2007)

Trashová pocta jak má bejt. Pro nezasvěceného diváka, jehož obzor v hororovém žánru končí maximálně někde u hraběte Drákuly, to bude "zvrácená úchylnost" (slova mého kolegy z práce), ostatní si užijí tu tunu odkazů a neodolatelnou zhovadilost Rodriguezova dítka. Připojuji se k Ishovi - chci víc Grindhousu, Trejova mstitele s mačetami, vlkodlačí SS-manky a slasherovské řádění na Den díkuvzdání (včetně trampolíny :o))!! Ale stejně mám o chlup radši Tarantinův příspěvek do celého projektu, protože je osobitější a tím pádem i pro mě zajímavější. A rozhodně velký dík hazardérům Weinsteinovým, kteří se nebáli do tohoto odvážnýho nemainstreamového projektu vrazit svoje prachy. To, že potom bohužel splakali na výdělkem, je věc jiná.(23.10.2007)

Tento film je jako křehká nádoba, masitý flakón s krví a volnými vnitřnostmi, které čekají, až se rozlijí. Rodriguez dokázal to, s čím má většina filmařů dost problém – zrealizoval neskutečně brutální entertainment a použil k tomu áčkový filmový vyjadřovací prostředky.(10.11.2007)

• - Keďže prvá verzia filmu mala vyše troch hodín, tvorcovia sa rozhodli Grindhouse rozdeliť na dve časti. A tak vznikli Planet Teror Roberta Rodrigueza a Death Proof (2007), ktorú režíroval Quentin Tarantino. (RosieMcgowa)

• - McGraw (Michael Parks) má ve filmu zbraň Single Action Army ráže .45 LC, Cherry Darling (Rose McGowan) má na konci filmu místo nohy zbraň General Electric M134 ráže 7.62x51mm. (dc125)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 281. (Zdroj: ČSFD.cz)