Grindhouse: Planeta Teror

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

• Subjektiv

Velmi rád bych řekl, že Rodriguez povýšil brak na umění, ale opak je pravdou, on ponížil umění na brak. Příběh je naprosto zhovadilý a pan režisér se od tohoto faktu snaží odvrátit pozornost nadsazenými přestřelkami, drsňáckým chováním postav, výbuchy, cákanci krve, slizem, říznou hudbou a podobnými formálními hrátkami. V mém případě se mu to ovšem dařilo jen asi prvních pár minut a pak zase až posledních pár minut. Dá se namítnout, že Rodriguez stvořil přesně to, co chtěl - podřadné béčko oblečené do velmi zručně ušité nablýskané áčkové róby. Dá se ale i namítnout to, že s jeho talentem je odsouzeníhodné již to, že právě tohle chtěl.(2.9.2007)

Jen taková jedna škaredá, opravdu škaredá středa patnáctého kteréhosi roku kdesi u Austinu v Texasu, mistrem R.R. řádně pojednaná v žánrové parodii (d.m.s.n. tedy než o nějakou zde v komentářích zmiňovanou >poctu< jde spíše o parodii) plné bizarních fórků v boji s chemickými mutanty a hře o nejlepší soc (čili máčku po našem) ke grilovanému masu, jejíž tajemství nakonec spočívá v nechtěném přidání lidské krve a je jak jinak než odnešeno do hrobu... ;o] . . . Zábavně drsné a i bez přidání >hloubky< chutné a rychle stravitelné >maso< , grilované jak jinak než na 120! (stupňů i procent... %-) . . . A víc už není třeba tuhle oddechovku okecávat - jak říkám, nehledejte v tom žádnou hloubku a raději si vychutnejte ty koule - doslova... Dobrou chuť! '-P - - - - - (Poprvé viděno kdysi v čase čerstvé distribuce na dvd /s původní zvukovou stopou a originálním formátem obrazu/, hodnocení 26.9.2011 po dalším vychutnaném repete 12774., komentář zde jako osmistýčtyřicátý - 26.9.2011)(26.9.2011)

Dneska je vyjímečnej den !!! R.Rodriguez má s podobným žánrem bohaté zkušenosti . A myslím, že se svého úkolu zhostil s daleko lepším výsledkem, než Q.Tarantino… PŘÍBĚH:***** na zombíkách moc neulítávám, ale tohle je veselý! Na nic si to nehraje (ani nemůže), což poznáte velmi brzy. Výborná muzika, žádný keci – jde se na věc. Akce a černej humor. To já můžu!/ HUMOR:**** parodie na všechny způsoby funguje výborně!/ AKCE:**** tý je tu požehnaně. Jen samotná ,,upoutávka“ na MAČETU je super! Doufám, že ji natočí!!!! Prosííím… / NAPĚTÍ:*** tady jsem na vážkách, ale kolikrát je to pěknej HUMUS!... Tak co? Budete jen koukat, nebo budete i jíst?(24.2.2008)

Tohle byl Teror na moji bránici. Když se Bruce zeptal: Where´s the shit? Smála sem se, že to musela slyšet celá Planeta. Sayid z Lost se konečně začíná prosazovat i jinde. Měla sem se spíš podívat na původní verzi, ne na SE- poněvadž se to místy táhlo. Jo a taky doufám, že se po tomle zážitku nebude bát jít ke kožnímu, protože kdo ví, co za sliz se může vyklubovat třeba ze zdánlivě nevinného oparu. A mimochodem- to by člověk neřekl, jak vhod může přijít dětská motorka..(21.10.2007)

Humanity's last hope... Rests on a high power machine gun. Planet Terror dává upomenout na doby, v nichž Rodriguez točil ještě filmy jako Od soumtraku do úsvitu, protože atmosféra carpenterovek a romerovek je zde vystihnuta naprosto bezchybně, s příměsí Fulciho. Dokonce ani nevadí, že tahle změt neuvěřitelně zábavných, protože zvrhlých nápadů a hlášek převážně na jedno použití, jimž ale nechybí údernost, nedrží vůbec pohromadě a sledujeme celou dobu neorganizovaný chaos (protože to je ke zvolenému formáty Grindhouse vhodné - na rozdíl od takového Tenkrát v Mexiku). Dodatečné poškozování kopie je naprosto zbytečné, přehnané a kazí jinak zážitek ze zábavné jízdy, oznámení o missing real má stejný efekt - vytrhne z jinak velice žhavé scény, i když je jeho zařazení opravdu vtipné. Je nutné pochválit sebevykrádačskou hudbu, která se ke Grindhouse hodí víc než k Sin City a která dodává filmu drajv, spoustu intertextuálních narážek a coolo napsané postavy (Rose McGowan a Freddy Rodriguez především), jenom prostě... takhle ty staré filmy nikdy nevypadaly. Ale nepopírám, že pubertální eklektizmus Rodriguezovi vlastní našel v Planet Terror to správné využití a vyžití...(21.4.2007)

• - Efekt nohy s kulometem byl dosažen tak, že Rose McGowan chodila se zafixovanou nohou, aby ji měla strnulou. Navíc ji měla omotanou zelenou nebo šedou bandáží. (HappySmile)

• - Cherry Darling (Rose McGowan) místo protézy dolní končetiny používá americkou útočnou pušku Armalite M16 ráže 5,56 mm s 40 mm granátometem M203. Ve filmu střílí plně automaticky, ale ve skutečnosti tento model pušky střílí jen dávkou po 3 nábojích nebo jednotlivou ranou. (c.tucker)

• - Režisér Robert Rodriguez obsadil herečku Rose McGowan (Cherry Darling) do Planéty teror čisto kvôli tomu, aby naštval Harveyho Weinsteina, ktorý ju sexuálne obťažoval a zničil jej kariéru. Harvey na oplátku finančne pochoval celý Grindhouse. (classic)