Grindhouse: Planeta Teror

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Pred filmem je trailer na Macetu, coz je neskutecnej masakr, doufam, ze skutecne vznikne ten film, protoze neskutecne drsnej Danny Trejo v hlavni roli, to by byla proste lahudka. Nicmene me hodnoceni se tyka ciste filmu. Ze zacatku jde spis o nepatrny vysvetleni "vo co go" a predstavovani postav a i kdyz to je zajimavy, oznacil bych rozjezd spis za pomalejsi. A postavy jsou fakt lahudkovy. Rose McGowan je fakt sexy s raketometem/kulometem/minigunem/nohou od stolu misto nohy a je fuk, ze tvurci nak zapomneli na to, ze by treba mela mackat spoust nebo aspon nabijet. Pak tu mame Joshe Brolina jako desne cool doktora. Dale stoji za zminku jeste Bruce Willis, kterej tu je sice jen chvily, ale tvari se dostatecne drsne a nakonec vlasne vysvetli podruhe "vo co go". Jeste zminim Toma Saviniho jako uchylnyho neschopnyho poldu, kterej je fakt skvelej, zvlast scena pred nemocnici. No a tim se dostavam k ty nejlepsi vedlejsi postave - ano, presne tak, je to mega krutak Quentin. Trosku nam pribral, uchyl jeden, ale prisel mi drsnejsi nez kdy driv a jeho smrt je naprosto lahudkova. Co se tyce hlavni postavy Freddy Rodrigueze, sice vypada jak nakej frajirek, co tak maximalne umi sbalit par holek, ale jakmile dostane do ruky nuz nebo pistoli, tak predvede, ze by obstal i vedle tech nejvetsich drticu. No a po ty uvodni dvacetiminutovce se strhne hodinovej mega ultra giga masakr, kde se neustale strili, vsechno vybuchuje a do toho vsude neskutecny litry krve a spousta masakralnich scen s ruznejma vnitrnostma. Je fajn, ze ale nejde o zombiky, takle ty mutanti aspon muzou hazet hlasky. Robert natocil jednoduchej, ale neskutecne krvavej a neskutecne zabavnej masakr, kterym Quentinovi s jeho Autem zabijak pekne natrh prdel. Jediny, co mi do filmu nesedlo, byl zaver u more, to mi prislo jak z jinyho filmu.(24.8.2007)

Naše nejděsivější obavy se naplnily. Robert Rodriguez zcela rozmělnil svůj talent natočením zástupce toho nejpokleslejšího ze všech možných žánrů (když nepočítáme porno, ale k tomu nemají exploitační filmy příliš daleko). Hůř jej ani natočit nemohl, za což zaslouží jednu velkou pochvalu. Filmový materiál vypadá, jakoby prošel všemi čtyřmi žaludky nějakého přežvýkavce, dějová návaznost veškerá žádná (nevíte, jak dostat všechny hrdiny na jedno místo? Nápis „missing reel“ vám pomůže) Potěší, že se v dnešní době někdo odvážil natočit film, který věci neřeší, který se s ničím, ale opravdu s ničím…však ví víte co, kdyby kolem toho navíc nebyl takový hype, kdyby Grindhouse nebyl dobře promyšleným marketingovým tahem, nýbrž filmem natočeným „jen tak“, bylo by to milé. Je zde všechno, co si dokážete představit plus mnoho věcí, který si nejspíš představit nedokážete a je toho zatraceně hodně. Ještě před objevením nádherně jednoznačného názvu se na nás vyprsí Rose McGowan, jejímž křivkám je zasvěcená celá titulní sekvence a stejně jako většina ostatních scén má jediný účel – bavit nás. Planeta Teroru je nonstop akčním nářezem, kde nechybí krásné ženy s velkými injekčními stříkačkami, krásné ženy s velkými samopaly (namísto nohy), drsní týpci, jež mají důvod být pořádně nakrknutí, ani hnusní mutanti s nadlidskou silou. Mnohokrát mne napadlo, jestli tohle už není přece jenom trochu moc, jestli by se zde neslušelo krapet ubrat na tempu a množství přiúchylněných nápadů. Avšak, čekal jsem snad něco jiného? Nikoliv, takže předsudky stranou a enjoy! 80% Zajímavé komentáře: Visáč, ]V[()Rt(1.6.2007)

Znatelně zábavnější než Tarantinův pokus. Toto je sympaticky nekorektní drsná zombie komedie vyvedená v stylové patině 70. let a plná cool chuťovek, kt......(část komentáře chybí, omlouváme se za nepříjemnosti)....... a druhým takovým momentem, který mě dostal, je scéna "pistole v rukách dítěte". Zkrátka Rodriguez po Sin City opět dokazuje, že nevyměkl, a do sběru stále nepatří.(7.10.2007)

Rodriguez svého "bratra" Tarantina porazil na hlavu ne proto že by byl lepší režisér, ale proto že se narozdíl od do sebe zahleděného individua rozhodl natočit film nejen pro své vlastní bulvy, ale i pro diváky. A podařilo se mu to takřka na jedničku. Planeta Teror je hláškami nabítá, třeskutá akční jízda, v níž se první polovina zaměřuje hlavně na postavy, aby v té druhé rozjela efektní show, plnou rozstřílených zombíků, zvrácených výjevů a fascinujícím způsobem zábavných momentů. Takhle měl Grindhouse vypadat celý. Jako totálně céčkové dílo bez hlubší myšlenky, ne jako film sobce, jenž se snaží celému světu ukázat, kolik filmových "klenotů" zná.(15.8.2007)

Nebudu se tady dlouho rozepisovat, protože to v podstatě nemá smysl. Bavil jsem se a to tak, že hodně. Spousta akce, spousta zombíků, jednoduchý přímočarý děj. Navíc mě velmi potěšili béčkoví herci Jeff Fahey a Michael Biehn, jejichž herecké kariéry nechává Rodriguez v závěru vybuchnout a symbolicky ukončit. Jediný, pro mě ale zásadní zápor, bylo určité zapojení do celosvětového kontextu (Bin Ladin apod.), pokud by Rodriguez nechal film a jeho fikční svět vyřádit se jen v lokální oblasti a nerozšiřoval jej globálně, hodnotil bych za pět. Možná jsem to vysvětlil poněkud polopatě, snad to příležitostný čtenáři pochopíš. P.S. Joe C. D'Amato x Joe D'Amato ... jen shoda jmen, nebo souvislost s pornoprůmyslem něco značí?(12.11.2007)

• Bruce Willis

• - Efekt nohy s kulometem byl dosažen tak, že Rose McGowan chodila se zafixovanou nohou, aby ji měla strnulou. Navíc ji měla omotanou zelenou nebo šedou bandáží. (HappySmile)

• - Spoiler: Když se Rodrigueze ptali na konec filmu, odpověděl: "Uvažuju o takovém anti-konci oproti Armádě temnot (1992). V Armádě temnot se Ash vrátí do svého normálního životního prostředí a bojuje s nemrtvými. V mojí Planetě Terror jsou postavy vyňaty ze svého životního prostředí a teď musí bojovat s nemrtvými v neúrodnější krajině. (HappySmile)

• - To, že se Bruce Willis objevil ve vedlejší roli, je odkaz na starý marketingový trik, který často používali filmaři béček. Podepsali smlouvu s velkou filmovou hvězdou, která byla vidět v několika záběrech, zatímco ostatní scény byly točeny s doublerem, který byl otočený zády. Obrázek hvězdy se potom umístil na plakáty, aby se zvedl prodej filmu. (HappySmile)