Grindhouse: Planeta Teror

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 86 min (SE: 105 min)

Ze začátku to byla celkem nuda, krom toho, že tam byly herečky Rose McGowan a Stacy Ferguson, (ta ví, jak se naklonit nad autem :-)), ale potom to přešlo do ultra kruté zábavy. Myslím, že sama Rose vynesla rozsudek nad filmem, když kolem 50. minuty řekne "To je ale ptákovina". Nezbývá než dodat, že zábavná.(4.6.2009)

Soundtrack Robert Rodriguez a Graeme Revell: 1. Grindhouse (Main Titles) ,2. Doc Block (Robert Rodriguez & Carl Thiel) ,3. Sickos (Robert Rodriguez & Graeme Revell) ,4. You Belong to Me - Performed by Rose McGowan (Pee Wee King, Chilton ,5. Go Go Not Cry Cry (Robert Rodriguez & Rick Del Castillo) ,6. Hospital Epidemic (Graeme Revell & Robert Rodriguez) ,7. Usless Talent #32 - Performed by Rose McGowan (Rebecca Rodriguez & ,8. His Perscription...Pain (Robert Rodriguez & Carl Thiel) ,9. Cherry Darling ,10. The Grindhouse Blues ,11. El Wray ,12. Police Station Assault ,13. Dakota (Robert Rodriguez & Carl Thiel) ,14. Zero to Fifty in Four ,15. Fury Road ,16. Helicopter Sicko Chopper (Graeme Revell & Robert Rodriguez) ,17. The Ring in the Jacket (Robert Rodriguez & George Oldziey) ,18. Killer Legs (Robert Rodriguez & Rick Del Castillo) ,19. Melting Member (Graeme Revell & Robert Rodriguez) ,20. Too Drunk to **** - Performed by Nouvelle Vague (Jello Biafra) ,21. Cherry's Dance of Death - Performed by CHINGON ,22. Two Against the World - Performed by Rose McGowan (Rebecca Rodriguez(3.6.2011)

Jako velký příznivec a obdivovatel starých 60' a 70' amerických exploitation grindhousů, jsem byl na tento film skutečně natěšen, na kvalitně zpracovaný snímek z této kategorie se vždycky rád podívám a toto byla prostě ve své žánrové kategorii jistě bomba! Perfektně namíchaný navíc i vtipný (černý humor a notná dávka nadsázky) a hláškovitý (komické hlášky) mix všemožných speciálních efektů a nejrůznějších možných nových triků (kulometná noha Rose McGowan, sekající vrtule vrtulníku těsně nad zemí, náklaďák) , masek, makeupů, litrů sirupu, prostě a jednoduše masigo zombie (i když tady toto označení je značně sporadické) horor par excellance. + atmosféra, akce, speciální efekty, triky, masky, kostýmy, dekorace, hudba a především i digitální kamera. - snad ani není, možná slabší děj ale přesto film baví a stojí za pozornost..Druhý projekt Grindhouse o poznání lepší než první Death Proof, ale zas každý s úplně jiným rukopisem, takže nelze srovnávat. Pro mne ale klání T vs. R 0:1 ale co se týče hraní je natom zas líp Quentin:-) Rodriguez nezklamal, pro jiného režiséra by to byl asi už navždy těžko překonatelný film, pro Rodrigueze jen lepší průměr a možná nová výzva...(16.8.2008)

V životě bych to nečekal, ale Tarantinův Death Proof se mi líbil víc. Můj oblíbenec Robert Rodriguez jako by ztratil dech. Přišlo mi to takový nemastný neslaný a to i díky hudbě, která fungovala v ponurém Sin City, ale do tohohle filmu by se spíš hodili Motorhead, Molotov, nebo něco takovýho. Herecky dobrý (Freddy Rodriguez je fakt mazák), ale dějově zmatený i na měřítka zombie filmu. Škoda přeškoda, že se vytratila ta svěžest Desperada a Fakulty.(16.9.2007)

• Subjektiv

Velmi rád bych řekl, že Rodriguez povýšil brak na umění, ale opak je pravdou, on ponížil umění na brak. Příběh je naprosto zhovadilý a pan režisér se od tohoto faktu snaží odvrátit pozornost nadsazenými přestřelkami, drsňáckým chováním postav, výbuchy, cákanci krve, slizem, říznou hudbou a podobnými formálními hrátkami. V mém případě se mu to ovšem dařilo jen asi prvních pár minut a pak zase až posledních pár minut. Dá se namítnout, že Rodriguez stvořil přesně to, co chtěl - podřadné béčko oblečené do velmi zručně ušité nablýskané áčkové róby. Dá se ale i namítnout to, že s jeho talentem je odsouzeníhodné již to, že právě tohle chtěl.(2.9.2007)

• - Ve scéně, kdy El Wray (Freddy Rodríguez) zemře, je zřetelně vidět, že se jeho hrudník nadále zvedá. (Annggeel)

• - John Carpenter, který skládá hudbu ke svým vlastním filmům, byl původně vybrán, aby složil soundtrack i pro Planetu Teror. Nicméně Robert Rodriguez se rozhodl, že místo skladatele převezme sám a ve filmu zazní pouze pár útržků z Carpenterova Útěku z New Yorku (1981). (HappySmile)

• - V úvodní scéně, kdy Cherry Darling (Rose McGowan) tančí u tyče, je možné v zrcadlech zahlédnout celý filmový štáb. (Ondrej120)