Vteřiny před katastrofou (TV seriál)

Seconds from Disaster

Sekundy pred katastrofou

Dokumentární

Velká Británie, 2004–2012, 52 h 29 min (Minutáž: 47 min)

Historicko-vedecka sonda do katastrof sposobenych kombinaciou zlyhania ludskeho a mechanickeho faktora s nevyhnutne hrozostrasnymi nasledkami. But "Disasters don't just happen happen, they are a chain of critical events.." a potapaju sa tak "nepotopitelne" lode, padaju "neohrozitelne" lietadla a zlyhavaju "dokonale" stroje a systemy - a clovek sa stava okamzite bezmocnym pasazierom tragickych udalosti. Dychvyrazajuca kombinacia hrozy a fascinacie...(15.2.2012)

Zajímavost tohoto pořadu tkví především v samotných katastrofických událostech, které dokáží opravdu zaujmout. Samotné zpracování špatné není, i když je pravda, že opakování některých scén pořád dokola je mnohdy otravné. Stejně jako tu zmiňují někteří další uživatelé, tak když v epizodě o vykolejení vlaku u Eschede projela obruč podvacáte podlahou, tak jsem tvůrce proklínal... Zhlédnuté epizody (14): 1x09 Lanovka Kaprun (2000), 1x05 ICE Eschede (1998), 4x06 Chemička Bhopal (1984), 3x01 Lávky Kansas City (1981), 4x04 Nádraží Paddington Londýn (1999), 2x05 Trajekt Zeebrugge (1987), 5x02 Tsunami v horách Itálie (1963), 3x11 Zřícení obchodního domu Soul (1995), 4x04 Srážka letadel Německo (2002), 3x10 Olympiáda Mnichov (1972), 1x08 Exploze v Guadalajaře (1992), 4x01 Jedenácté září (2001), 6x01 Utoya Norsko (2011), 4x05 Kolize lanovky v Alpách (1998).(22.8.2018)

Dokumentární seriál jehož tvůrci přesně věděli čeho chtějí dosáhnout (ukázat nám jak malá chyba dokáže zabít stovky lidí a zničit majetek za stovky milionů) a vybrali si k tomu velice zajímavé katastrofy. Nicméně, jedna skutečnost mi poněkud drásá nervy a to je neustálé opakávání toho, co už jednou řekli a to kvůli častějším reklamním blokům na původní tv stanici.(13.3.2011)

Docela pěkná série dokumentů. Hodně ale záleží na tom, jaké téma zrovna zpracovává. Třeba při té havárii ICE v německu mi běhal mráz po zádech. No a co se týče toho neustálého opakování? Myslím, že za to může to, že v USA je to prošpikováno tak dlouhými reklamními bloky, že kdyby to nezopakovali, tak průměrný američan zapomene o čem byla řeč.(13.8.2006)

To neustale opakovani a se muze zdat otravne, ale myslim, ze obsah a podani vitezi, je to perfektni serial a pojaty velmi pristupnou formou. Nejvic mne dostaly letecke katastrofy, kdyz si clovek vezme kolik se jich vlastne stalo, kdy to bylo a kolik lidi pri nich zemrelo, zjisti, ze je to nakonec mnohem bezpecnejsi nez jizda autem. Skoda ze se u nas vysilala pouze prvni serie, uz maji natocene tri a nevadilo by mi si zbytek koupit na dvd, pokud by byly s titulky nebo dabingem.(15.9.2007)