Lovci duchů - Série 15

(série)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2019–2020), 13 h 59 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Kamera:

Serge Ladouceur

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Misha Collins, Alexander Calvert, Melanie Merkosky, Peter Skagen, Shanae Tomasevich, Sean Tyson, Jovanna Burke, Lane Davies (více)

Epizody(20)

Bratia Winchestrovci majú stanovený cieľ – zabiť Stvoriteľa sveta. Finálna séria je plná nástrah a prekvapení, ktoré ich spomaľujú, no takisto posúvajú vpred. (Petra321)

Astaroth12

Posledná séria sľubovala najlepšieho záporka, aký v tomto seriáli bol. Aspoň posledná časť zo 14 serie tomu nasvedčovala, ale seriál to nedokázal naplniť. Práve naopak, zo serie sa stal len hon na všemohúceho a on tam veľa vody veru nenamútil. Je to ukecané, rozťahané a hlavne nezaujímavé. Bolo jasne, že tvorcom už došli nápady a aj chuť niečo nove vymyslieť. Jednoznačne najslabšia séria, ale aj tak mi bude za seriálom smutno. ()

Flopik

Pamätám si, ako som náhodou narazil na supernatural, vtedy bežala 3 séria diel Mystery Spot. Hrozne sa mi zapáčila a presne v ten deň nastala láska na prvý pohľad. 12 rokov, so seriálom som vyrastal a tak rozlúčka bola ohromne ťažká a dúfal som, že finálna séria sa rozlúči ako sa patrí. No a aj sa tak stalo. 15 séria rozhodne nepatrí k tým najlepším, ako však časti pribúdali Supernatural dupol na pedál ako zvykne a jednotlivé časti ma dostávali. Neviem či som niekedy plakal pri toľkých častiach v jednej sérii ako tu. Bolo citeľné že speje k finále no a to, 19 a 20 časť boli famózne. Sam a Dean dokázali poraziť samotného Boha a následne sa v poslednej emotívnej časti rozlúčiť tak ako som si prial. So soundtrackom od Jaya Gruska Americana po neskutočne dobre použité Carry On My Wayward Son. Sam, Dean, Castiel, Bobby, Crowley, Jack, Marry ,John,všetkým týmto a mnohým ďalším len ĎAKUJEM, že som mohol byť tak dlho s najlepším seriálom a na koniec len jedna veta. No doubt--endings are hard. But then again... nothing ever really ends, does it? PS: Ako naši chlapci povedali : Think of this as a "see you latter" not as goodbye. Tak dúfam, že za pár rokov nám boys prirpavia ešte prekvapko. ()

K1K0

Po otvorení pekla a potom ako sa na zem dostanú všetky duše ktoré boli dole, musí Sam a Dean prísť na to ako dieru uzavrieť musia preto vymyslieť niejaky spôsob. Všetci ktorý boli bratom blízky pomaly odchádzajú niektorý nadobro a iný ich musia jednoducho len opustiť a ist svojou cestou. Dean nakoniec zomiera a Sam sa s tým musí vysporiadať a žiť ďalej svoj život, môžeme vidieť ako jeho život na zemi plynie, zatedy čo Dean je hore v nebi a dáva na neho pozor. Naozaj pekne zakončenie seriálu hlavne dobra a úspešná záverečná séria. ()

Likan7

Lovci se rozloučili očividně bez peněz. Drtivá většina dílů se skládá jen z pár místností, nebo maximálně nějaká lokace venku, a tak 5 herců maximálně. Souboj s nepřítelem z ranku největších je pak tedy dost ledabylý a naprosto nevyužitý. Vlastně i to závěrečné řešení je dost na vodě a tak nějak mi přišlo, že se seriál chtěl už jen loučit a neřešit další souboje. A v posledních 3 minutách 19 a celou 20 jsme se rozloučili se ctí. ()

andalin

Důstojné rozloučení. Na Supernatural jsem začala koukat někdy v době, kdy vycházela zhruba 5. série, takže 10 let jsem chlapce doprovázela určitě. Dean, Sam a Cas se (v ne až tak přeneseném smyslu) stali mými vzory, mými přáteli - tahle rodina a její cesta se pro mě stala víc než jen všedním seriálem. Ač úroveň kvality sérií notně kolísala, tak ať se dělo co se dělo, v mnoha ohledech mi měl příběh pořád co dát a vždycky mě zajímalo, co bude dál. It's an end of an era. :) ()

• Ve scéně, kdy Dean (Jensen Ackles) a Castiel (Misha Collins) dorazí do knihovny za Smrtkou, je dobře vidět, že herečka je v pokročilé fázi těhotenství. (Calwen22)