Lovci duchů - Série 1 (série)

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie

USA, 2005 - 2006, 17 h 40 min

Předloha:

John Shiban (kniha)

Aaron Schneider

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Sarah Shahi, Adrianne Palicki, Samantha Smith, Jeffrey Dean Morgan, R.D. Call, Steve Railsback, Derek Webster, Jamil Walker Smith, Elizabeth Bond, Miriam Korn, Allan Graf, Callum Keith Rennie, Gina Holden, Alden Ehrenreich, Donnelly Rhodes, Timothy Webber, Graham Wardle, Cory Monteith, Rhys Williams, Roy Campsall, Amy Acker, Daniel Hugh Kelly, D. Harlan Cutshall, Amber Borycki, Jaime Ray Newman, Brian Markinson, Kett Turton, Daryl Shuttleworth, Paul Jarrett, Geoff Gustafson, Kelly-Ruth Mercier, Benjamin Ayres, Christopher Rosamond, Marnette Patterson, Chelan Simmons, Michael Teigen, Genevieve Buechner, Dan Shea, Peter Shinkoda, Anita Brown, Dan Butler, Jane McGregor, Brian Skala, Alf Humphreys, Chelah Horsdal, Christie Laing, Andrew Airlie, Carrie Genzel, Tyler Johnston, Jim Byrnes, Anne Marie DeLuise, Ryan Robbins, Jimmy Herman, Kristin Richardson, Loretta Devine, Don Thompson, Brooke Nevin, Nicholas D'Agosto, Tom Pickett, Peter Benson, Nicole LaPlaca, Nicki Aycox, Tania Saulnier, Tom Butler, William B. Davis, Brent Stait, David Orth, Dean Wray, Brendan Penny, Angela Moore, Lara Gilchrist, Julie Benz, Rebecca Jenkins, Kevin McNulty, Gillian Barber, Jim Codrington, Colin Lawrence, Woody Jeffreys, Tiffany Lyndall-Knight, Aaron Craven, Scott E. Miller, Conrad Whitaker, Erica Carroll, Cainan Wiebe, Megalyn Echikunwoke, Kathleen Noone, Brendan Fletcher, Beth Broderick, Cameron McDonald, John Dennis Johnston, Jessica Steen, Ken Kirzinger, Alexia Fast, Lorena Gale, Melanie Papalia, Travis Wester, Shane Meier, Brittney Irvin, Colby Johannson, Kyle Labine, Agam Darshi, Ridge Canipe, Venus Terzo, Ari Cohen, Adrian Hough, Jeannie Epper, Alex Ferris, Taylor Cole, Jay Brazeau, Jodelle Ferland, Jody Thompson, Warren Christie, Anne Openshaw, Dominic Zamprogna, Christine Chatelain, Damon Runyan, Terence Kelly, Brenda Campbell, Sean Tyson, Sebastian Spence, Erin Karpluk, David Lovgren, Rondel Reynoldson, Serinda Swan, Josh Blacker, Jim Beaver, Alex Diakun, Michelle Brezinski, James Purcell, Curtis Caravaggio

Paul Karasick

Komentáře uživatelů k sérii (4)

Dad’s on a hunting trip and he hasn’t been home in a few days. Pokud chápeme původních pět sezón jako ucelený příběh, pak první série plní svoji roli expozice dokonale. Chytře odkládá hlavní dějovou linku na později a pomocí zaběhnutého schématu „monster of the week“ nás vtahuje do nového světa a představuje postavy a jejich vztahy – právě pomalý rozjezd dal základ pro emocionální a dramatickou nálož v následujících sériích, a na rozvolněnost tedy nemá moc cenu si stěžovat. Je rovněž fajn pozorovat, jak původní černobílé vidění „my vs. oni“ v průběhu série šedne a na přetřes čím dál víc přicházejí hlubší morální úvahy. Nejlepší epizody: Pilot, Faith, Scarecrow, Asylum, Nightmare, Hell House, Devil’s Trap. Nejhorší epizoda: Route 666 (obecně nenávidění Bugs jsou ve srovnání s touto srágorou naprosto v pohodě). Nejlepší postavy: duo (třebaže Samova charakterizace chvílemi lítá sem a tam), Impala (jen to zkuste popřít), Meg, Missouri, Ghostfacers. Nejlepší hudební momenty: In-A-Gadda-Da-Vida; Hey Man, Nice Shot (vysvětlení netřeba); Bad Company; Laugh, I Nearly Died; Don’t Fear the Reaper; Carry On My Wayward Son; Bad Moon Rising (nejlepší narážka na budoucí vývoj vůbec - to kdyby chtěl někdo stále tvrdit, že zápletku čtvrté a páté série si Kripke v záchvatu tvůrčí krize zničehonic vytáhl z prdele). Nejhorší hudební moment: She Brings Me Love (z nějakého podivného důvodu SPN neumí pořádné – čti neuslintané – postelové scény. Přimět mě zívat při minutové scéně s polonahým Jensenem Acklesem, to už chce opravdového umělce).(15.3.2017)

Dva bratři, lovci duchů a démonů. Tento seriál sleduji ráda, je napínavý, udrží vaši pozornost. Bratři jsou neustále spolu, drží spolu, ať se děje co se děje, občas jim už i hrabe, ale navzájem si doplňují, až je to dojemné...Není díl jako díl, někdy řeší případy a někdy i rodinné záležitosti spojené taky s démony...jsem fanynka Deana😊(3.9.2017)

100%(30.4.2018)

Jedine čo serialu vytknem je to,že bratia chodia do samého zapadákova,alebo do prdelou zabudnutých fariem.Príbehy sú niekedy moc jednoduché,ale to zasa chápem že 40minút je krátka doba na poriadnejšiu zápletku.Navyše i keď sú bratia dosť dodriapaný aj po ksichte,v ďalšej časti sú to opäť sladký napudrovaný chlapci bez žiadnej jazvy či škrabanca.Výnimkou sú posledné dve časti a začiatok 2.serie.(23.1.2017)