Lovci duchů - Série 1

(série)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2006), 17 h 40 min (Minutáž: 41–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Předloha:

John Shiban (kniha)

Aaron Schneider

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Sarah Shahi, Adrianne Palicki, Samantha Smith, Jeffrey Dean Morgan, R.D. Call, Steve Railsback, (více)

Epizody(22)

Bratři Winchesterovi se od dětství věnují lovení nadpřirozených tvorů. Jednoho z bratrů – Sama, to už přestalo bavit a odešel z rodinného podniku. Po letech Dean navštíví Sama s tím, že „otec je na lovu a dlouho se nevrací,“ čímž ho prosí o pomoc. Sam neochotně souhlasí. Stopy je zavedou k ženě v domě, která je celá v bílém. Sam se později vrátí k lovení duchů, ale jeho podmínka je, že poté, co tátu najdou, se vrátí k normálnímu životu. Ale jak už všichni víme – lovcem duchů jsi jednou a napořád. (Varan)

kiddo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dad’s on a hunting trip and he hasn’t been home in a few days. Pokud chápeme původních pět sezón jako ucelený příběh, pak první série plní svoji roli expozice dokonale. Chytře odkládá hlavní dějovou linku na později a pomocí zaběhnutého schématu „monster of the week“ nás vtahuje do nového světa a představuje postavy a jejich vztahy – právě pomalý rozjezd dal základ pro emocionální a dramatickou nálož v následujících sériích, a na rozvolněnost tedy nemá moc cenu si stěžovat. Je rovněž fajn pozorovat, jak původní černobílé vidění „my vs. oni“ v průběhu série šedne a na přetřes čím dál víc přicházejí hlubší morální úvahy. Nejlepší epizody: Pilot, Faith, Scarecrow, Asylum, Nightmare, Hell House, Devil’s Trap. Nejhorší epizoda: Route 666 (obecně nenávidění Bugs jsou ve srovnání s touto srágorou naprosto v pohodě). Nejlepší postavy: duo (třebaže Samova charakterizace chvílemi lítá sem a tam), Impala (jen to zkuste popřít), Meg, Missouri, Ghostfacers. Nejlepší hudební momenty: In-A-Gadda-Da-Vida; Hey Man, Nice Shot (vysvětlení netřeba); Bad Company; Laugh, I Nearly Died; Don’t Fear the Reaper; Carry On My Wayward Son; Bad Moon Rising (nejlepší narážka na budoucí vývoj vůbec - to kdyby chtěl někdo stále tvrdit, že zápletku čtvrté a páté série si Kripke v záchvatu tvůrčí krize zničehonic vytáhl z prdele). Nejhorší hudební moment: She Brings Me Love (z nějakého podivného důvodu SPN neumí pořádné – čti neuslintané – postelové scény. Přimět mě zívat při minutové scéně s polonahým Jensenem Acklesem, to už chce opravdového umělce). ()

Loki_Six

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"This is why. This book. This is Dad's single most valuable possession. Everything he knows about every evil thing is in here. And he's passed it on to us. I think he wants us to pick up where he left off. You know, saving people, hunting things. The family business." ()

Dagoussek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dva bratři, lovci duchů a démonů. Tento seriál sleduji ráda, je napínavý, udrží vaši pozornost. Bratři jsou neustále spolu, drží spolu, ať se děje co se děje, občas jim už i hrabe, ale navzájem si doplňují, až je to dojemné...Není díl jako díl, někdy řeší případy a někdy i rodinné záležitosti spojené taky s démony...jsem fanynka Deana😊 ()

zanvalzans

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedine čo serialu vytknem je to,že bratia chodia do samého zapadákova,alebo do prdelou zabudnutých fariem.Príbehy sú niekedy moc jednoduché,ale to zasa chápem že 40minút je krátka doba na poriadnejšiu zápletku.Navyše i keď sú bratia dosť dodriapaný aj po ksichte,v ďalšej časti sú to opäť sladký napudrovaný chlapci bez žiadnej jazvy či škrabanca.Výnimkou sú posledné dve časti a začiatok 2.serie. ()

• V podkrovnej scéne bolo použitých približne 60 000 včiel. Bohužiaľ ich pred kamerou nebolo vidieť. (Pat.Ko)