Lovci duchů - Série 2

(série)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2006–2007), 17 h 46 min (Minutáž: 40–55 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Serge Ladouceur

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jeffrey Dean Morgan, Jim Beaver, Lindsey McKeon, Fredric Lehne, Julian Christopher, Alona Tal, Chad Lindberg, (více)

Epizody(22)

Všichni Winchesterovi jsou převezeni kvůli autonehodě do nemocnice. Jako jediný se probouzí Sam. Dean jako duch bloudí po nemocnici a vidí další duchy. John se setká se Žlutookým démonem a chce od něj nějak získat kolt Samuela Colta. Dean se spřátelí s duchem, který mu vysvětluje, jak ve světě duší vše funguje. Dean brzy pochopí, že duch, se kterým je, je Smrt a ta si chce jeho duši odvést na onen svět. Sam musí přijít na to, jak Deana vrátit do jeho těla, než si pro něj přijde smrt. (Varan)

kiddo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I think dad wants us to pick up where he left off. Saving people, hunting things, the family business. Ačkoli na první pohled se druhá sezóna liší od té první minimálně (stejná nejednotná zápletka, stejné potlačení hlavního děje, opět z větší části nenávazná struktura MOTW), má toho mnohem víc společného s monstrózně nabušenou sezónou pátou, a to tematicky (náboženství, víra a předurčení, boj se zlem v sobě samém, sebeobětování a sebenenávist, vyčerpanost a hrozící zrada vlastních hodnot), dějově (Croatoan, zvláštní děti, výběr nádob), atmosféricky i hudebně. Zatímco první série sloužila jako expozice na poli světa a vztahů, ta druhá předjímá a klade základy pro pozdější tematický a dějový vývoj. Jako jediná nemá od začátku jasně daný quest, a co se návaznosti týče, je snad vůbec nejroztříštěnější – což se do jisté míry dá považovat za stylové vyjádření stavu postav, jejichž svět ustrnul na místě –, přesto ji nelze než prohlásit za jasný krok vpřed, poněvadž její kouzlo spočívá především ve vyprávění pomocí témat a motivů. Vůbec poprvé se objevuje použití monster coby metafor a jejich propletení s ucelenější zápletkou, a kdo si téhle propojenosti témat, emocí a děje soustavně všímá, nebude mít problém odhalit vodítka k závěru a dalšímu pokračování – neboli po lopatě, pozorný divák nemůže být ve světle druhé série nijak šokován sérií čtvrtou a pátou a obviňovat Kripkeho, že jen nevěděl, co by. Vůbec neškodí, že vyzkoušené epizodické schéma je obohacováno neustálými narativními experimenty, které zabraňují, aby se MOTW stalo obehraným. Nejlepší epizody: In My Time of Dying, Tall Tales, Bloodlust, Born Under a Bad Sign, Nightshifter, What Is and What Should Never Be, All Hell Breaks Loose. Nejlepší postavy: Bobby, Ash, Azazel, Ellen, Trickster, Gordon (neboli černej H34D), Andy, Ronald Reznik, Henrickson. Nejlepší hudební momenty Back in Black, Renegade, Rooster, Knockin‘ On Heaven’s Door, The Lady in Red, Silent Lucidity, What a Wonderful World, Americana (OK, původní hudba, a tudíž podvod, ale jedná se o neoficiální téma a já prostě odmítám vynechat motiv podbarvující jeden z nejtragičtějších a nejklíčovějších zvratů celého seriálu.) ()