Lovci duchů - Série 3

(série)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2007–2008), 12 h 52 min (Minutáž: 40–55 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Serge Ladouceur

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Katie Cassidy, Jim Beaver, Caroline Chikezie, C. Ernst Harth, Michael Rogers, Ben Cotton, Monique Ganderton, (více)

Epizody(16)

Bratři porazili Žlutookého démona a zároveň otevřeli bránu do pekla, takže se na Zemi dostali démoni přímo z pekla. Bratři neváhají a vydají se je všechny pochytat. První démon, na kterého narazí, je samotný „Sedm hříchů“, který podle sedmi smrtelných hříchů zabíjí své oběti. Sam při pátrání po démonovi narazí na podivnou dívku, která s démony bojuje. Sam a dívka se spojí, ale Dean z toho tak nadšený není. (Varan)

kiddo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

There ain’t no happy ending. SPN zahodilo špinavý zrnitý filtr, přešlo k jasnějším barvám, groteskně temnému humoru a otevřeně komickým epizodám, a přesto se nebojím říct, že teprve s třetí sérií začíná příklon k depresivně laděnému realismu a místy psychologické krutosti. Není nouze o neuhýbavé pohledy na hnusnost loveckého života, duševní úpadek postav a mooreovské naznačování, že kdo se dobrovolně živí jako lovec, není úplně v pořádku – typickým příkladem budiž Bobbyho pohnutky nebo paranoidní, udolaný Rufus a jeho cynický monolog o tom, na co se Dean může těšit, pokud přežije dostatečně dlouho. Což nepřežije. Protože kvůli smlouvě z konce předchozí řady drží v ruce jednosměrnou jízdenku do pekla. Upsání peklu vystavuje ústřední duo dosud největšímu tlaku, což se projevuje jednak čím dál horečnějším a zoufalejším laděním jednotlivých dílů, a dále Samovým i Deanovým pozvolným přerodem. Ale zatímco v Deanově případě pokračujeme v předchozím objevování nových hloubek za fasádou zdánlivě jednorozměrného frajírka (jmenovitě naprosté absence vědomí vlastní hodnoty), Sam z domnělé nutnosti „dospět“ přichází o své já a pokouší se stát nemilosrdnější verzí Deana – k čemu to povede, je skvěle naznačeno v Carverově fenomenálním Mystery Spot. Nejlepší epizody: Mystery Spot, A Very Supernatural Christmas, Ghostfacers, Jus in Bello, No Rest For The Wicked. Nejlepší postavy: Ruby (rovněž známá jako Miss Universe of lying skanks aneb Slutty little Yoda), Lilith, Rufus, Nancy, Démon!Dean. Nejhorší postava: Bela. Ačkoli tenhle typ postavy dává ve světě SPN dokonalý smysl, její otravnost byla dotažena daleko za mez snesitelnosti a k tomu podtržena odporně snobskou verzí britského přízvuku. Nepomáhá ani vysvětlení Beliny extrémní čůzovitosti otřepaně temnou minulostí. Nejlepší hudební momenty: Hells Bells, You Ain’t Seen Nothing Yet, Heat of the Moment, Back in Time, It’s My Party, Ghostfacers. Nejlepší hudební moment a nejhorší pěvecký výkon seriálu: Dead or Alive. Podstata seriálu zachycena na prostoru minuty a půl. Bravo. Scéna nejlépe dokazující Kripkeho obrovské megakoule: Je vůbec třeba vypisovat, o který ze spoilerů jde? ()

Loki_Six

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Whatever. You're alive, I feel good for the first time in a long time. I got a year to live, Sam. I'd like to make the most of it, so what do you say we kill some evil sons of bitches and we raise a little Hell, huh?" ()

• Loď duchov sa plaví na slanej vode aj napriek tomu, že soľ odpudzuje duchov. (Pat.Ko)