Kain znovu řádí. Tentokrát unese z texaské věznice vězně Tommyho Tollivera. Bratři se to rozhodnou vyšetřit. V celé žádné stopy nenajdou. Záznam z kamer jim pomůže víc. Uvidí tam totiž Kainovu tvář. Castiel mezitím vyslýchá démona. Chce, aby mu řekl, co ví o Kainovi. Ten mu řekne, kde byl Kain naposledy viděn. Castiel neváhá a vydává se za Kainem. Mezitím v pekle přijde za Crowleym Rowena. Chce se s jeho pomocí zbavit jedné čarodějnice, která ji několikrát pokazila její plány. (Varan)

Loki_Six

"Has it ever occurred to you, have you ever mused on the fact that you're living my life in reverse? My story began when I killed my brother and that's where your story inevitably will end." ()

• Na začiatku epizódy, keď Cass (Misha Collins) vypočúva démona, kamera prechádza popri starom obraze na stene s fotografiou muža a nápisom "Gratulujeme, pán Riley, učiteľ štvrtého ročníka roka." Na fotografii je Matt Riley, ktorý hral hasiča v epizóde Devil's Trap (2006) a zomrel v roku 2014. Na konci 10. série, v epizóde The Hunter Games (2015), bol uvedený nápis "V spomienke na Matta Rileyho 1971 - 2014." (Pat.Ko)
  • Sam (Jared Padalecki) a Dean (Jensen Ackles) vo väznici používajú krycie mená Inšpektor Moore a Ranaldo. Toto je odkaz na Thurstona Moora a Lee Ranalda, zakladajúcich členov kapely Sonic Youth. (Pat.Ko)
  • Názov tejto epizódy odkazuje na knihu "The Executioner's Song" z roku 1979, ktorú napísal Norman Mailer, táto kniha je založená na skutočných udalostiach týkajúcich sa zločinov a popravy vraha Garyho Gilmora. Gilmor bol prvou osobou, ktorá bola v Spojených štátoch popravená od obnovenia trestu smrti v roku 1976, počas ktorého bol trest smrti v roku 1972 dočasne pozastavený americkým Najvyšším súdom. (Pat.Ko)