• WANDRWALL
  ****

  Propracované charaktery postav, přesvědčivé průběhy jejich osudů. Film ve mě zanechal ten oblažující pocit, že stálo za to ho vidět, a taky další pocit, že mě obohatil.(13.8.2010)

 • Berenise
  *****

  Výnimočný film. Ťažko popisovať a komentovať, je to proste treba vidieť. Veľmi dlho som naň čakala a tešila sa a tým som nadobudla postupne pocit, že ma kvôli tým vysokým očakávaniam určite sklame. Našťastie nestalo sa. Je to natočené o niečo menej pochmúrne a o niečo viac moderne, ako som čakala, ale nie je tomu čo vytknúť. Vrele odporúčam.(27.12.2008)

 • pm
  *****

  Nemůžu ten příběh dostat z hlavy. Zpočátku mi snad vadila ta formální moderna, ale potom jsem ji už nevnímala. Špičková modelka s poraněnou tváří a osleplý zlatník: dva lidé, kteří přišli vzhledem ke svým profesím o všechno, ale ono to všechno je tady také velmi relativní. Nepopsatelné a neuchopitelné.(7.1.2009)

 • Douglas
  *****

  Film, který mě uhranul na Dnech evropského filmu, víceméně nabízí model, jenž by asi rádi předkládali Hřebejk s Jarchovským, kdyby ovšem uměli tak tisíckrát lépe točit. Stezky světla jsou nádherný film o neuchopitelnosti času a relativitě pohledu, ve kterém postavy postupně ztrácejí to, pro co žily, a přesto nakonec mohou žít dál. A když se v impozantním závěru osleplý klenotník i zestárlá modelka setkávají, najednou se zdají být oba handicapy naprosto malicherné. Čas v jejich životě přestává hrát roli a co by se mohlo zdát z pohledu normálních lidí jako složitý problém, je z jejich pohledu problém pouze relativní. Zejména herectví Györgyho Cserhalmiho tu dokazuje, jak moc zůstaly jeho schopnosti v tezovitých Želarech nevyužity.(8.2.2006)

 • Tuxedo
  ****

  Modelka na sklonku kariéry a klenotník, který přichází o zrak. Zdánlivě nesouvisející dějové linie, které se však postupně protínají, aby nakonec vyvrcholily v perfektní závěr.(29.6.2006)