Velitel ruské ponorky, Alexander Marinin, musí nejen tvrdě bojovat s fašisty, ale také uhájit své postavení a lásku. Snímek o přátelství, zradě, hrdinství, naději a lidech, kteří vyhráli válku... (oficiální text distributora)

C0r0ner

Člověk to musí brát trošku s rezervou. Pokud by se ruský filmový průmysl srovnával s Holywoodem, tak je to něco podobného, jako kdybych si dával soutěž v chlastání s nějakým vesnickým hovadem, které exuje magické oči od dvanácti let. Sice toho vydržím docela dost, ale na extraligu fakt nemám. Stejně tak rusáci (kromě toho chlastání teda). 50% ()

Smok

Ruská vojnová kinematografia má rozhodne aj lepšie snímky. Vojnový film bez vojnových scén (nerátam záverečnú animovanú námornú bitku) pre mňa akosi stráca význam. No a ako dráma s neskutočne slizkým a večne naliatym hlavným hrdinom ma to tiež moc nebralo. No čo už keď síce nemáme peniažky (a ani nápad) ale tááák velmi chceme točiť filmy? ()

Mylouch

Se snahou o využití filmových prostředků zpracovaný poměrně schematický příběh, který by česká filmová obec byla ochotná vyslat do bojů o hladinové Oskary. Ruská cudnost ovšem velí tomuto kousku bez velkofilmových aspirací vymezit patřičné místo skryté očím pár inchů pod vodou. Škoda ateliérových scén s příliš televizním pojetím. ()

Paserak

Recenze mi přijdou zbytečně kruté. Jako prostředí a život baltské ponorkové flotily v 2.sv.v. Nepřišlo mi to až tak bídný když vezmu v potaz, že filmaři jistě nedisponovali milionovými konty svých amerických protějšků. Ano, zápletka s bratrem nebyla ideální. Scénárista ale potřeboval umístit do příběhu i stalinistický tlak. Rovněž úsměvná forma vyprávění mladičké dívenky. Povedlo se ale zachytit hrůzu jepičího života námořníků flotily. Obyčejný lidský strach. Beru film na milost a dávám 3+1/2*. ()

T2

Nehorázne plytký až nudný dej, je vidieť že Rusy sa snažia vzkriesiť svoju kinematografiu ale po dlhých rokoch nečinnosti, začínajú od nuly a absolútne nevedia podať dej tak aby bol stráviteľný a vlastne vôbec aby nejako oslovil. Čaká ich ešte dlhá cesta na takú úroveň aby sa vyrovnali minimálne Európskej produkcii a vydobili si stratené miesto na ťažkom trhu. Po trikovej stránke sa to na prekvapenie v celku dalo zniesť. ║Rozpočet $3,4miliónov ()